21. října : Váení uivatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to poruení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 21. října : Straidelné čokoládové muffiny pro odváné děti. Zabaví i zasytí! 21. října : Jak vyuít skořápky z vlaských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůe i s kalem |
|
|
Letos jsme měli skleník úplně zamořený molicemi. Museli jsme vechno předčasně sklidit a vyhodit. Nevíte, co teď s tím skleníkem? Jen jsme vechno umyli a půdu zryli a dali trochu hnoje. Stačí to? A jak se těm potvůrkám bránit přítí rok? Máte s tím někdo zkuenosti?
Upravil(a) Judyna (18. 11. 2006 21:32)
Není tady
Ochrana je moná ihned po zjitění bílých muek a postřik se musí opakovat, nebo přípravek zabírá pouze na ivé jedince, kteří se líhnou po třech dnech. Vajíčka se toti postřiky nezničí a nové generace molic se rychle mění. Přezimují na zelených rostlinách ve vytápěných sklenících a dnes ji proti mrazu odolné generace přezimují dokonce ve volné přírodě na hluchavkách. Přesto jedinou odzkouenou a účinnou ochranou skleníku je nechat jej v přes zimní období vymrznout.
Přítí rok přijdou zas (obvykle v květnu) a je jedno zda ze země, či z hluchavek, prostě molice má skleníky ráda, jediná ochrana je hubit ji hned zpočátku. Dobrý je Mospilan, účinnou biologickou ochranou je aplikace parazitických vosiček Encarsia formosa.
http://www.biocont.cz/skleniky.html
Není tady
Souhlasím s chemií. Dva roky jsem se snaila likvidovat kůdce ekologickými postřiky a lepovými pásy, marně. Parazitické vosičky jsem nezkouela, ale dravé roztoče na stromy a keře ano, přesto byly stromy napadeny vím.
Není tady
Děkuju moc, o tom mospilanu jsem u taky něco nala. Asi nám nic jiného nezbude.
Není tady