Často kladené dotazy

1. Nenašla jsem způsob, jak přispívat do zdejších fór. Co pro to mám udělat?
Pro přispívání do zdejších fór je potřeba se registrovat. Registrační formulář najdete v záhlaví fór. Po úspěšné registraci budete moci přispívat jako každý běžný uživatel. Pro pomoc s registrací slouží fórum Poradny a diskuse, kam je možné psát bez registrace.
2. Zaregistrovala jsem se na fórech Babinetu a dosud mi nepřišlo žádné heslo. Co mám dělat?
Po registraci by Vám měl ihned přijít na mailovou adresu, kterou jste při registraci uvedli, mail s přihlašovacím heslem. Jestliže se tak nestalo, je možné, že se email zdržel někde po cestě a přijde co nevidět. Pokud nedorazí do 24h, obraťte se na administrátora: andrea.pastircakova@samisro.cz.
3. Když se přihlásím, přesměruje mně to s tím, že přihlášení proběhlo úspěšně a pak jsem zase nepřihlášená.
Podívejte se do Nástroje/Možnosti internetu v Internet Exploreru, záložka Osobní údaje. Nastavte si Střední úroveň.
4. Mám problém na fora.Babinet.cz, všechno nejde, tak jak by mělo. Kde najdu pomoc?
První Vaše kroky by měly směřovat na helpdesk fór. Odkaz naleznete v záhlaví pod názvem Help. Na této stránce se dozvíte odpovědi na nejčastější problémy s fóry. Další pomoc se nabízí v sekci Babinet.cz, fórum Poradny a diskuse, případně fórum Babinet.cz. Když ani zde nenaleznete, co hledáte, kontaktujte administrátora, andrea.pastircakova@samisro.cz
5. Jak si přizpůsobím fóra Babinetu svým potřebám, estetickým požadavkům?
Vše potřebné naleznete v Nastavení fór – odkaz v záhlaví. Zde si můžete např. nastavit svůj avatar (obrázek), podpis, který se bude zobrazovat u každého Vašeho příspěvku, styl a barvy fór, ...
6. Jak si nastavím avatar (identifikační obrázek)?
Jak už bylo uvedeno výše, tak tuto možnost naleznete v "Nastavení - Identifikace - Nastav možnosti zobrazení avataru" a zaškrtněte Použít avatar. Poté stiskněte "Nahrát avatar" a v dialogovém okně vložte svůj avatar. Avatar musí být ve formátu JPG nebo GIF, obrazová velikost max. 100 x 100 bodů a velikost max. 30 kB, poté stiskněte "Nahrát". A je to.
7. Jak mohu nejrychleji nalézt konkrétní příspěvek (fórum)?
Nejprve je nutné pohovořit o struktuře fór Babinet. Ta se skládá z jednotlivých fór, které naleznete na hlavní straně, a subfór – ty se nacházejí ve fórech. V těchto fórech a subfórech najdete jednotlivá probíraná témata. Při hledání konkrétních témat můžete postupovat podle oblastí (psychologická poradna, sexuologická poradna, ...) a nebo použít další odkaz v záhlaví Hledat, který je na hledání ideální. Zde můžete vyhledávat podle jednotlivých kritérií. Pozor, vyhledávací okýnko Hledání Googlem nahoře nevyhledává ve fórech na fora.babinet.cz, ale jen na internetu...!
8. Jak vkládat příspěvky a smajlíky?
Přispívat do fór (již existujících témat) můžete trojím způsobem. Buď použijete okénko vespod stránky "Rychlá odpověď" a nebo odkaz Citovat, který je u každého příspěvku, a nebo odkaz Zaslat příspěvek (vpravo nahoře). U okénka "Rychlá odpověď" však nemůžete automaticky vkládat smajlíky, ty zde jdou zadávat pouze ručně, např. :) Druhé dva způsoby jsou v tomto jednodušší – u obou najdete lištu se všemi použitelnými smajlíky, které lze jednoduše vkládat kliknutím. Při vkládání smajlíku je potřeba vložit mezi text a vkládaný smajlík mezeru, jinak se smajlík nezobrazí. Pokud máte tip na nový smajlík, který by mohl být na Fóru užitečný a který je ve stejným stylu jako ty stávající, zašlete jej na Admina andrea.pastircakova@samisro.cz. Je na dalším zvážení Admina, jestli bude použit. Způsob "Citovat" je dobré používat uváženě, protože do nového příspěvku se zkopíruje i text, na který odpovídáte. Tímto způsobem se však nadměrně zahlcuje databáze Babinetu, takže jej používejte jen tehdy, když je to nutné z hlediska přehlednosti. Citovaný text je také možné před odesláním ručně smazat a tím tento nešvar obejít.
9. Jak na metříky a podpisy?
Podpis nesmí obsahovat společensky neslušné výrazy. Maximální počet obrázků, tedy i metříků, v podpisu jsou tři. Maximální velikost obrázku je 500 x 80 px. Počet znaků v podpisu je omezen na maximální délku 400 znaků a maximálně 4 řádky. Pokud nechcete, aby se vám podpisy a metříky ostatních uživatelů zobrazovali (např. z důvodu pomalého připojení), vypněte si zobrazování podpisů (nebo jen obrázků) v osobním nastavení.
10. Pravidla pro fotky.
Zadávání fotek do diskusních témat není zakázáno. Babinet však není vytvořen jako galerie fotek, ani jako fotobanka. Prosím respektujte to, milé babinetky, abyste nezahlcovaly fóra přehršlemi fotek, jelikož to ztěžuje jiným uživatelům práci na fóru.
11. Ignorování uživatelů
Pokud máte potíže s názory některých uživatelů nebo je nechcete číst z jakýchkoliv jiných důvodů, máte možnost využít funkce Ignorování. Stačí vstoupit na na stránku profil uživatele, kterého chcete ignorovat (klikněte na jeho jméno například u příspěvku nad avatarem nebo ho vyhledejte v menu Uživatelé). Na stránce profilu pak stačí kliknout na tlačítko Ignorovat příspěvky od tohoto uživatele a od toho okamžiku se nebudou jeho příspěvky zobrazovat a místo nich se objeví text Aktuálně ignorujete příspěvky od tohoto uživatele. [Zobrazit příspěvek]. Pokud byste nechtěli ani tu možnost Zobrazit příspěvek, můžete si změnit nastavení ve svém profilu (v menu Nastavení => Komunikace) dole: Základní ignorování. V menu Nastavení => Identifikace pak naleznete seznam vámi ignorovaných uživatelů a deseti nejčastěji ignorovaných uživatelů vůbec. Pokud si mé ignorování a pochopitelně kohokoliv jiného rozmyslíte, můžete mě vyřadit ze seznamu ignorovaných kliknutím na tlačítko v jeho profilu: Zobrazovat příspěvky tohoto uživatele.

BBCode

BBCode je soubor formátovacích znaků používaných pro změnu vzhledu textu v této diskuzi. BBCode je založen na stejném principu jako HTML a je velice podobný HTML. Níže je uveden seznam dostupných znaků a návod jak je používat.


Administrátoři mají možnost povolit nebo zakázat BBCode znaky. Můžete zjistit, zda jsou BBCode povoleny nebo zakázány u levého okraje pod editačním oknem, kdykoliv když píšete zprávu nebo editujete podpis.

Formát textu

Následující znaky mění vzhled textu:


[b]Tučné písmo[/b] zobrazí Tučné písmo
[u]Podtržené písmo[/u] zobrazí Podtržené písmo
[i]Kurzíva[/i] zobrazí Kurzíva
[color=#FF0000]Červené písmo[/color] zobrazí Červené písmo
[color=blue]Modré písmo[/color] zobrazí Modré písmo

Odkazy a obrázky

Použitím následujících znaků můžete vytvářet odkazy na jiné dokumenty nebo na e-mailové adresy:


[url=https://fora.babinet.cz/]Diskuse - Babinet.cz[/url] zobrazí Diskuse - Babinet.cz
[url]https://fora.babinet.cz/[/url] zobrazí https://fora.babinet.cz/
[email]myname@mydomain.com[/email] zobrazí myname@mydomain.com
[email=myname@mydomain.com]Moje e-mailová adresa[/email] zobrazí Moje e-mailová adresa

Chcete-li vložit obrázek, můžete použít následující znak:

[img]http://www.punbb.org/img/small_logo.png[/img] zobrazí http://www.punbb.org/img/small_logo.png

Citáty

Pokud chcete někoho citovat, použijte znak pro citaci.

    [quote=James]Toto je text který chcete citovat.[/quote]

vytvoří rámeček s citátem jako je tento:

James napsal(a):

Toto je text který chcete citovat.


Nechcete-li citovat konkrétně, můžete použít znak pro citaci bez specifikace jména.

    [quote]Toto je text který chcete citovat.[/quote]

vytvoří rámeček s citátem jako je tento:

Toto je text který chcete citovat.

Kód

Při zobrazování zdrojového kódu se ujistěte, že jste použil znak pro kód. Text zobrazený se znakem pro kód bude zobrazen neproporcionálním písmem a nebude ovlivněn žádným jiným znakem.

    [code]Toto je příklad kódu.[/code]

vytvoří rámeček s kódem jako je tento:

Code:

Toto je příklad kódu.

Znaky pro vnořený text

BBCode může být vnořený pro pokročilejší formátování. Například:

    [b][u]Tučný, podtržený text[/u][/b] zobrazí Tučný, podtržený text

Smajlíky

Jestli chcete (a když je to umožněno), mohou být smajlíky převedeny na obrázky podle významu smajlíku. Tato diskuze rozeznává následující smajlíky a nahrazuje je těmito obrázky:

:) a =):)
:| a =|:|
:( a =(:(
:D a =D:D
:o a :O:o
;);)
:/:/
:P:P
:lol::lol:
:mad::mad:
:rolleyes::rolleyes:
:cool::cool:
:albert::albert:
:butter::butter:
:dumbom::dumbom:
:gloria::gloria:
:grater::grater:
:hjarta::hjarta:
:kapitulation::kapitulation:
:lyssna::lyssna:
:offtopic::offtopic:
:par::par:
:pussa::pussa:
:reta::reta:
:rock::rock:
:rodna::rodna:
:sjuk::sjuk:
:skurt::skurt:
:sova::sova:
:storstark::storstark:
:styrka::styrka:
:supermario::supermario:
:usch::usch:
:vissla::vissla:
:dudlik::dudlik:
:supr::supr:
:godlike::godlike:
:fuck::fuck:
:co::co:
:jojo::jojo:
:tesi::tesi:
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů