Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 3. 2023 17:45

Anastázie
♥------
Registrovaný: 14. 4. 2010
Příspěvky: 7

Dědictví

Mám takový malý dotaz, zdědila jsem se svými dvěma příbuznými rodinný dům. Nejdříve to vypadalo, že vše půjde hladce, vyklidíme, uklidíme a budeme prodávat.
Bohužel nám začaly problémy hned díky tomu prodeji.
Moje sestřenice, si usmyslela, že dům prodáme přes realitku, kde je její kamarádka realitním makléřem. Prý jim pomohla z problémů, kdy její přítel vlastnil polovinu domu a druhá byla prodaná výkupní společnosti. Tak tato kamarádka jim pomohla dle sestřenice tu půlku co vlastnil ten přítel, prodat tím způsobem, že jí vykoupila zase jiná výkupní společnost a pak tu nemovitost ta kamarádka prodala jako celek ve své realitce.
Sestřenice je přesvědčená, že jim kamarádka pomohla, já to jako pomoc nevidím.
Bylo jim řečeno ředitelem realitky, že když je na polovině domu výkupní společnost, tak druhá polovina domu musí být také vykoupena. Můj názor je, že je to nesmysl, přítel sestřenice mohl v té polovině zůstat do konce prodeje celého domu. Nikdo ho jako majitele nemohl nutit to prodat výkupem.
A teď ten problém, já s prodejem přes tuto realitku nesouhlasím a sestřenice na tom trvá. Začíná na mne docela útočit a je to hodně velký nápor. Ona zdědila většinu a já mám podíl menší. Třetí spolumajitel si to s ní nechce rozházet i přesto, že mu ten nátlak na prodej přes tu realitku vadí taky.
Co mám dělat? Je možný, že mne může díky tomu, že má většinu, k prodeji přes tu konkrétní realitku donutit? Nelíbí se mi, že je to její kamarádka a už vůbec ne ten styl pomoci a nechci dopadnout podobně.

Není tady

 

#2 15. 3. 2023 9:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Dědictví

Ja by som asi nepovolila, ale hžadala si právnika (možno tiež nejakú kamarátku alebo spožahlivú známu)...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 26. 5. 2023 2:58

Mariannna
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2023
Příspěvky: 1

Re: Dědictví

Anastázie napsal(a):

Mám takový malý dotaz, zdědila jsem se svými dvěma příbuznými rodinný dům. Nejdříve to vypadalo, že vše půjde hladce, vyklidíme, uklidíme a budeme prodávat.
Bohužel nám začaly problémy hned díky tomu prodeji.
Moje sestřenice, si usmyslela, že dům prodáme přes realitku, kde je její kamarádka realitním makléřem. Prý jim pomohla z problémů, kdy její přítel vlastnil polovinu domu a druhá byla prodaná výkupní společnosti. Tak tato kamarádka jim pomohla dle sestřenice tu půlku co vlastnil ten přítel, prodat tím způsobem, že jí vykoupila zase jiná výkupní společnost a pak tu nemovitost ta kamarádka prodala jako celek ve své realitce.
Sestřenice je přesvědčená, že jim kamarádka pomohla, já to jako pomoc nevidím.
Bylo jim řečeno ředitelem realitky, že když je na polovině domu výkupní společnost, tak druhá polovina domu musí být také vykoupena. Můj názor je, že je to nesmysl, přítel sestřenice mohl v té polovině zůstat do konce prodeje celého domu. Nikdo ho jako majitele nemohl nutit to prodat výkupem.
A teď ten problém, já s prodejem přes tuto realitku nesouhlasím a sestřenice na tom trvá. Začíná na mne docela útočit a je to hodně velký nápor. Ona zdědila většinu a já mám podíl menší. Třetí spolumajitel si to s ní nechce rozházet i přesto, že mu ten nátlak na prodej přes tu realitku vadí taky.
Co mám dělat? Je možný, že mne může díky tomu, že má většinu, k prodeji přes tu konkrétní realitku donutit? Nelíbí se mi, že je to její kamarádka a už vůbec ne ten styl pomoci a nechci dopadnout podobně.

Dobrý den,
prosím, mohu se zeptat, zda jste již problém vyřešila? Narazila jsem na Vᚠpříspěvek náhodou a vlastně řeším podobnou situaci. Spolumajitel nemovitosti (teta), která má větší podíl, se snaží mě dotlačit k prodeji přes jejího realitního makléře a x věcí se mi tam vážně nezdá. Co jsem tak zběžně pročítala, správa společné nemovitosti má fungovat následovně:
O běžné správě věci rozhodují spoluvlastníci většinou hlasů, kdy jejich hlasy se počítají dle velikostí jejich podílů na nemovitosti.
O významných záležitostech (podstatné zlepšení, zhoršení, změna účelu) je třeba alespoň dvoutřetinové většiny hlasů. Stejný počet hlasů je potřeba i ke zřízení zástavního práva k nemovitosti k zajištění pohledávky vzniklé při její rekonstrukci. Pokud by k nemovitosti mělo být zřízeno věcné břemeno na dobu delší než deset let, je potřeba souhlas všech spoluvlastníků. Při neshodách pak rozhodne na návrh některého spoluvlastníka soud.
(zdroj https://ilonacernochova.cz/realitni-slo … movitosti/)
To jsme stále v obecné rovině... a když dojde na lámání chleba a nelze najít shodu, asi jiná cesta, než přes právníka nevede:( Osobně jsem velmi zklamaná, jak i v rodině, kde je člověk přesvědčen, že se vždy na všem domluví, to může kvůli financím dojít do těchto nepříjemných situací...
Držím palce!

Není tady

 

#4 25. 9. 2023 6:06

otis
♥------
Registrovaný: 25. 9. 2023
Příspěvky: 3

Re: Dědictví

Anastázie napsal(a):

Mám takový malý dotaz, zdědila jsem se svými dvěma příbuznými rodinný dům. college retro bowl Nejdříve to vypadalo, že vše půjde hladce, vyklidíme, uklidíme a budeme prodávat.
Bohužel nám začaly problémy hned díky tomu prodeji.
Moje sestřenice, si usmyslela, že dům prodáme přes realitku, kde je její kamarádka realitním makléřem. Prý jim pomohla z problémů, kdy její přítel vlastnil polovinu domu a druhá byla prodaná výkupní společnosti. Tak tato kamarádka jim pomohla dle sestřenice tu půlku co vlastnil ten přítel, prodat tím způsobem, že jí vykoupila zase jiná výkupní společnost a pak tu nemovitost ta kamarádka prodala jako celek ve své realitce.
Sestřenice je přesvědčená, že jim kamarádka pomohla, já to jako pomoc nevidím.
Bylo jim řečeno ředitelem realitky, že když je na polovině domu výkupní společnost, tak druhá polovina domu musí být také vykoupena. Můj názor je, že je to nesmysl, přítel sestřenice mohl v té polovině zůstat do konce prodeje celého domu. Nikdo ho jako majitele nemohl nutit to prodat výkupem.
A teď ten problém, já s prodejem přes tuto realitku nesouhlasím a sestřenice na tom trvá. Začíná na mne docela útočit a je to hodně velký nápor. Ona zdědila většinu a já mám podíl menší. Třetí spolumajitel si to s ní nechce rozházet i přesto, že mu ten nátlak na prodej přes tu realitku vadí taky.
Co mám dělat? Je možný, že mne může díky tomu, že má většinu, k prodeji přes tu konkrétní realitku donutit? Nelíbí se mi, že je to její kamarádka a už vůbec ne ten styl pomoci a nechci dopadnout podobně.

Pokuste se s vaší sestřenicí a třetím spolumajitelem dosáhnout mírové dohody ohledně prodeje. To může zahrnovat vyjednávání o podmínkách prodeje, výběru realitního makléře a postupu prodeje. Zároveň můžete zvážit, jaký je vᚠnejlepší zájem v této situaci.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů