Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#13676 5. 10. 2022 16:00

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Palomito, díky moc za přání. smile
Kolik z vás má narozeniny na podzim? va Jak to, že dárečky hledali i neslaviči? wink Hledání dárečků - jak v některých zemích o Vánocích.
Oslavencům i momentálním neoslavencům VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!! storstark big_smile

Já mám taky narozeniny na podzim, 21. září, i když astronomický podzim začíná až 23. 9.

Není tady

 

#13677 5. 10. 2022 18:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomito, u vás tedy muselo být veselo! big_smile

Soleil, i tobě dodatečně VŠECHNO NEJLEPŠÍ, hlavně zdraví! storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13678 5. 10. 2022 20:58

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Palomito, u vás tedy muselo být veselo! big_smile

Soleil, i tobě dodatečně VŠECHNO NEJLEPŠÍ, hlavně zdraví! storstark

Děkujuu, Vrabčáku!

Není tady

 

#13679 6. 10. 2022 10:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Anoano, abyže nám (alebo aby ženám) dobre bolo! Oslávencom jasné, ale aj ostatným... storstark Snáď už bude aj nejaké pekné babie leto.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13680 6. 10. 2022 12:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dnes jsem se setkala s děckem "bez hranic". Kdo si tohle dobrovolně na sebe uplete, tomu nezávidím. Mám radost, že dítě přežilo big_smile Ta neustálá potřeba pozornosti, skákání do řeči dospělým, vymýšlení hloupostí (dělání naschválů), organizování (až buzerace) dospělých, zkoušení hranic. Myslím, že to bylo zajímavé setkání pro obě strany lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#13681 6. 10. 2022 14:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Mám takých dos, v rámci práce... roll Prežijú vždy všetci, ale občas je to tak-tak... A pikoška je, keď sa ich takých zíde na jednu triedu/skupinu viac big_smile . To je len potom boj o pozornos! dumbom (A tí, čo na to majú "glejt", to sú úplne rozkoše... )

Upravil(a) Selima (6. 10. 2022 14:46)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13682 6. 10. 2022 19:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Seli, to je hezké, že myslíš na všechny. godlike
Včera i dneska se tu opravdu ukázalo babí léto v plné kráse. tummenupp Klidně může pobýt déle. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13683 6. 10. 2022 19:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Jo, děti a mládež bez hranic - to je síla! va Ale radost mi to nedělá.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13684 7. 10. 2022 7:45

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčáku, naprostý souhlas. Tohle radost ale byla. Nemám problém si vymezit své hranice, jen mě fascinuje, že je to u takhle malého dítěte (předškolák) potřeba. Pak jsem viděla, jak se chovají rodiče a dostala jsem odpovědi na své otázky. Na všechny vymyšlené hlouposti byla reakce stejná - žádná. To by dorazilo i mě jako dospělou. Co si s tím má asi počít děcko.   
Seli, klobouk dolu. Jeden je až až, natož individualit plná třída. Má známá (učitelka) vždycky říká, že děcka ještě v pohodě, ale s rodiči je to náročný big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#13685 7. 10. 2022 18:42

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

Dnes jsem se setkala s děckem "bez hranic". Kdo si tohle dobrovolně na sebe uplete, tomu nezávidím. Mám radost, že dítě přežilo big_smile Ta neustálá potřeba pozornosti, skákání do řeči dospělým, vymýšlení hloupostí (dělání naschválů), organizování (až buzerace) dospělých, zkoušení hranic. Myslím, že to bylo zajímavé setkání pro obě strany lol

Palomito, mohla bys, prosím tě, trochu prozradit, jak konkrétně sis v téhle situaci vymezovala hranice? A co tě při setkání s onou rodinkou pobavilo? Mám totiž trochu dojem, že se něco takového, naštěstí v menší míře, vyskytuje v naší širší rodině... hmm
Rodičům z tvého setkání se to vrchovatě vrátí a ani to nebude moc dlouho trvat. Budou se divit. va


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13686 7. 10. 2022 18:44

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selimo, obdivuju tvůj nadhled a smysl pro humor. godlike


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13687 7. 10. 2022 20:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčáku, jak jsem psala, bylo (je) to opravdu velmi chytré dítě a není zlé, to je taky důležité říct. Stačilo jednoduše popsat situaci a jaký a proč na to mám náhled já. Příklad, šli jsme spolu do kuchyňky, kde mě v půlce dítko rozmilé nechalo samotnou a uteklo. Nijak jsem to nekomentovala. Při mém dalším odchodu jsem šla sama a ani jsem jej nepozvala. To se ho dotklo a zahájilo "protiakci".. To jsem zase nijak nekomentovala jen jsem prohlásila, že děti, které mě nechají uprostřed vykonávání úkolu samotnou a utečou, tak ty nikam neberu, protože se na ně nemohu spolehnout. Že počítám s tím, že když dva odcházíme, tak se také dva vracíme. Když jsem měla zase odcházet, už byl vznesen dotaz, zda může jít se mnou. Tak jsem se jen dotazem ujistila, že jsme si rozuměli.. a ano, rozuměli. Už mi pak neutíkal. Další.. Lozil mi do mých osobních věcí, co měl v ruce jsem si jemně vzala zpátky a vysvětlila mu, proč se takové věci nedělají, jak to vnímám a jak příště může postupovat. Pak přišel a říká "já mám taky žízeň".. říkám tak si tu vem sklínku.. já vím, jen ti to říkám, abys věděla big_smile Poděkovala jsem za ohleduplnost a za porozumění. smile Při skákání do řeči jsem si jej vzala na klín, škrabkala po zádech, nebo jednoduše obejmula a pak jsem mu vysvětlila, že se neumím soustředit na dvě mluvená slova najednou a že mě to velmi ruší. Prý když všichni telefonujeme najednou, tak se taky nerušíme. No, mě to ruší velmi a proto se tomu snažím vyhýbat a nedělat to. Mě už do hovorů neskáče, jen přijde a stoupne si ke mě a "čeká", ví, že pak bude mít mou plnou pozornost zase on. Další.. Nehraju s ním jeho hry na upoutání pozornosti. Na to mě neužilo ani u vlastních děcek, natož u cizích. Přijdu, ukážu dobrou vůli a když to nemá tu potřebnou odezvu, jen pronesu "jak chceš, zvládneš to sám, chtěla jsem jen pomoc" a odcházím. Buď pak přijde sám s žádostí o pomoc a nebo to zvládne. Abych se s někým dohadovala a přetahovala, na to mě neužije. Když se mě snažil organizovat a věčně tvořil situaci, která "vyžadovala" mou pomoc, tak jsem zkusila po dobrém, nezabralo, tak jsem na něj hukla jen jeho jméno, tónem, že pohár trpělivosti přetekl, a bylo. Taky by se měl ale vyjádřit on.. dneska mi řekl, že je se mnou hrozná legrace, tak nevím, jak moc vážně mě bral lol Ale jsem mu vděčná, že naslouchal a respektoval mé hranice. Byla to opravdu radost i když z počátku celkem náročná. Podotýkám, že se mnou nemusel být, byla to jeho svobodná volba. smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#13688 8. 10. 2022 19:30

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomito, moc ti děkuju za hodně zajímavou odpověď. Jsi zasloužilý rodič, psycholog i pedagog v jedné osobě. tummenupp  godlike  big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13689 8. 10. 2022 22:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Věrko, náhodou jsem teď nakoukla do kalendáře, a tak VŠECHNO NEJLEPŠÍ k tvému svátku! big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13690 9. 10. 2022 7:23

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Děkuji

Není tady

 

#13691 9. 10. 2022 15:56

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

P. S. Palomito, částečná náprava v tvé blízkosti mu šla dost rychle. tummenupp Zaznamenali něco z toho jeho rodiče?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13692 10. 10. 2022 7:47

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčáku, myslím si, že to nebylo o nápravě smile Jednoduše jsme oba chtěli a tak jsme našli společnou řeč. Nedostatky jsou i na mé straně. Kdyby dítko nemělo zájem, nezmůžu nic. Rodiče své dítě považují za svaté a tudíž mají vše nastavené dle svých představ. Že jsem se k němu chovala jinak zaznamenali, ale jako obvykle, nereagovali. Spíš jen doufali, že se to obejde bez následné péče psychologa. Jen nevím, jestli pro ně nebo pro dítě big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#13693 10. 10. 2022 14:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

vrabčáku, jak jsem psala, bylo (je) to opravdu velmi chytré dítě a není zlé, to je taky důležité říct. Stačilo jednoduše popsat situaci a jaký a proč na to mám náhled já. Příklad, šli jsme spolu do kuchyňky, kde mě v půlce dítko rozmilé nechalo samotnou a uteklo. Nijak jsem to nekomentovala. Při mém dalším odchodu jsem šla sama a ani jsem jej nepozvala. To se ho dotklo a zahájilo "protiakci".. To jsem zase nijak nekomentovala jen jsem prohlásila, že děti, které mě nechají uprostřed vykonávání úkolu samotnou a utečou, tak ty nikam neberu, protože se na ně nemohu spolehnout. Že počítám s tím, že když dva odcházíme, tak se také dva vracíme. Když jsem měla zase odcházet, už byl vznesen dotaz, zda může jít se mnou. Tak jsem se jen dotazem ujistila, že jsme si rozuměli.. a ano, rozuměli. Už mi pak neutíkal. Další.. Lozil mi do mých osobních věcí, co měl v ruce jsem si jemně vzala zpátky a vysvětlila mu, proč se takové věci nedělají, jak to vnímám a jak příště může postupovat. Pak přišel a říká "já mám taky žízeň".. říkám tak si tu vem sklínku.. já vím, jen ti to říkám, abys věděla big_smile Poděkovala jsem za ohleduplnost a za porozumění. smile Při skákání do řeči jsem si jej vzala na klín, škrabkala po zádech, nebo jednoduše obejmula a pak jsem mu vysvětlila, že se neumím soustředit na dvě mluvená slova najednou a že mě to velmi ruší. Prý když všichni telefonujeme najednou, tak se taky nerušíme. No, mě to ruší velmi a proto se tomu snažím vyhýbat a nedělat to. Mě už do hovorů neskáče, jen přijde a stoupne si ke mě a "čeká", ví, že pak bude mít mou plnou pozornost zase on. Další.. Nehraju s ním jeho hry na upoutání pozornosti. Na to mě neužilo ani u vlastních děcek, natož u cizích. Přijdu, ukážu dobrou vůli a když to nemá tu potřebnou odezvu, jen pronesu "jak chceš, zvládneš to sám, chtěla jsem jen pomoc" a odcházím. Buď pak přijde sám s žádostí o pomoc a nebo to zvládne. Abych se s někým dohadovala a přetahovala, na to mě neužije. Když se mě snažil organizovat a věčně tvořil situaci, která "vyžadovala" mou pomoc, tak jsem zkusila po dobrém, nezabralo, tak jsem na něj hukla jen jeho jméno, tónem, že pohár trpělivosti přetekl, a bylo. Taky by se měl ale vyjádřit on.. dneska mi řekl, že je se mnou hrozná legrace, tak nevím, jak moc vážně mě bral lol Ale jsem mu vděčná, že naslouchal a respektoval mé hranice. Byla to opravdu radost i když z počátku celkem náročná. Podotýkám, že se mnou nemusel být, byla to jeho svobodná volba. smile

tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13694 10. 10. 2022 14:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

vrabčáku, myslím si, že to nebylo o nápravě smile Jednoduše jsme oba chtěli a tak jsme našli společnou řeč. Nedostatky jsou i na mé straně. Kdyby dítko nemělo zájem, nezmůžu nic. Rodiče své dítě považují za svaté a tudíž mají vše nastavené dle svých představ. Že jsem se k němu chovala jinak zaznamenali, ale jako obvykle, nereagovali. Spíš jen doufali, že se to obejde bez následné péče psychologa. Jen nevím, jestli pro ně nebo pro dítě big_smile

roll supermario


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13695 10. 10. 2022 14:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Mňa potešil weekend konečne jesenný podža môjho gusta... a aj to, že som prežila pondelok (teda, pracovný) - asi najnáročnejší deň z týždňa. storstark Ostatné je neutrálne, trochu možno aj na skuhry, ale... nechváž (ani nehaň) dňa pred večerom, možno to ešte bude pekný deň.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13696 10. 10. 2022 20:22

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomito, díky za další upřesnění. Je to moc zajímavé. stolt

Seli, i já jsem zavětřila tu pravou podzimní vůni. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13697 14. 10. 2022 13:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Pochválil ma študent, taký ten typický raubír cool - nielen za prístup (= asi humor, v ich skupine), ale aj za to, ako vysvetžujem. Pravda, východisková báza je po minulom roku, keď sa u nich vystriedali dve nič moč učitežky, nízka... ale aj tak poteší.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13698 14. 10. 2022 20:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selimo, tak tohle opravdu potěší a zvláště od raubíře. tummenupp  godlike
A je moc fajn, že při pěstování školních květinek nezapomínᚠpoužívat to správné koření. smile  wink  big_smile  lol

Upravil(a) vrabčák (14. 10. 2022 20:51)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13699 16. 10. 2022 10:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Stužková, celkom vydarená... Toto je tá radostnejšia stránka učenia, keď sa aj raubíri a záškoláčky nahodia, sú z nich zrazu džentlmeni a princezné a snažia sa predvies to najlepšie zo seba...  (A aj kolegovia sú nahodení a príjemní, bezstarostní, atď....)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13700 16. 10. 2022 19:38

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Sen. Splněný sen mé maminky. Ta už se toho nedožila, ale určitě by měla radost. Několik měsíců práce, hodně peněz, starostí a času...ale výsledek předčil všechna očekávání!Krásná knížka, v pevných deskách, s nádhernými fotkami. Povídky ze života mé maminky, knížka, kterou jsem dala dohromady a připravila k vydání. Před svou smrtí mě prosila, abych jí splnila poslední přání, našla nakladatele a vydala jako knížku. Tak jsem jí to přání splnila. Rodiné příběhy, doprovázené archivními fotkami, fejetony a úvahy, vše zachované i pro příští generace. Obálku vytvořila má výtvarně nadaná dcera. Mám velkou radost smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů