Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1001 30. 6. 2022 13:57

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

“ Není to žádná ostuda dělat chyby, bylo by však mnohem znepokojivější ,kdyby nebylo žádné k nápravě. “  ( Čínské přísloví )

Zdravím všechny.  smile

Není tady

 

#1002 30. 6. 2022 17:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Kdo ničemu nevěří, tomu taky nic nevěřím.
                                                  Jan Neruda

Lepší pamě než láska má nenávist.
                                          Honoré de Balzac

Nemohu nenávidět toho, kdo mi už jednou byl milý.
                                                              Božena Němcová

Žádný velký duch není bez trošky bláznovství.
                                                         Lucius Annaeus Seneca

Trpělivost činí lehčím to, co nelze napravit.
                                               Quintus Flaccus Horatius

Snažte se ovládnout čtyři věci: žaludek, spánek, sex a prchlivost.
                                                                                Pythagoras ze Samu


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1003 30. 6. 2022 18:29

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Jeden lepší než druhý tummenupp
Za mě osobně je nenávist naprosté mrhání životem a věnování času někomu/něčemu, kdo/co za to vůbec nestojí. Snad ani nerozumím tomu, proč někoho/něco nenávidět. K čemu je to dobré?
Pythagoras mě nadchnul! Už mi chybí jen jeden a pak to bude la bomba! Jestli se mu teda dá věřit lol Ale to mi asi ještě chvíli potrvá rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1004 30. 6. 2022 20:55

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Za mě osobně je nenávist naprosté mrhání životem a věnování času někomu/něčemu, kdo/co za to vůbec nestojí. Snad ani nerozumím tomu, proč někoho/něco nenávidět. K čemu je to dobré?
:

Úplně s Tebou souhlasím Palo,že nenávist je mrhání životem. Je to doslova sebe-útok, sebepoškozování. Pokud se někdo stále domnívá že svou nenávistí ubližuje druhému ,tak by se měl rychle probudit.

Pěkně se o tom mluví, daleko hůře praktikuje jakmile se nám v životě stane něco kde je k nenávisti cesta otevřená.

Když někdo někomu zámerně škodi , když někdo vraždí, znásilňuje apď. ,pak se emoce vaří a k nenávisti blízko je.
Mnoho nás pak nebude kdo se nenávistí nebudeme sebepoškozovat.

Není tady

 

#1005 1. 7. 2022 9:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Záleží jak to má kdo v sobě nastavené a čím si v životě (ne)prošel. Vztek/zloba/strach/bezmoc/bolest.. to jsou všechno "chvilkové" pocity, které člověk musí prožít a zažít, aby se mohl posunout dál v případě traumatického zážitku. Nenávist je dle mého uměle živená na základě křivdy/ublížení, které nám kdosi kdysi způsobil. Co se stalo nedá se odestát a negativní zážitky už tak člověka ovlivní po zbytek jeho života. Proč moment, který mohl trvat chvilku (v porovnání s délkou života) živit takovou dobu? Přijde mi to, jak kdybych ráno vyšla ze sprchy, celá čistá a voňavá s otevřenou budoucností a pak si pro jistotu hupsla ještě do kupky hnoje z minulosti, abych náááhodou někde někomu něco nezapomněla. Preferuju vyčistit, uklidit, zavřít dveře a vykročit dál. Sice zjizvená a ponaučená, ale čistá. smile To je moje pojetí nenávisti, někdo jiný si pod tím může zase představit něco úplně jiného a možná i žádoucího, kdo ví rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1006 1. 7. 2022 9:59

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

No ano, záleží hodné na tom co píšeš a jak uŸ jsem zmínila, pokud si jeden projde například tím ,že mu někdo záměrně zmrzačil dítě, nebo jednomu někdo záměrně psychicky škodí celý dlouhý život, nebo zavraždí někoho blízkého třeba právě  z nenávisti, pak bychom si mohly teprve říct jak to máme nastavený v průběhu takových zkušenosti.
Nenávist je drtivá a osvícen je ten koho za takových okolností nepohltí

Není tady

 

#1007 1. 7. 2022 16:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Jeden lepší než druhý tummenupp
Za mě osobně je nenávist naprosté mrhání životem a věnování času někomu/něčemu, kdo/co za to vůbec nestojí. Snad ani nerozumím tomu, proč někoho/něco nenávidět. K čemu je to dobré?
Pythagoras mě nadchnul! Už mi chybí jen jeden a pak to bude la bomba! Jestli se mu teda dá věřit lol Ale to mi asi ještě chvíli potrvá rodna

Palomito, jedna ženská mě před lety hodně poškodila (v prac. oblasti). Nemůžu teď říct, že bych ji nenáviděla, tak silný negativní "nevztah" to zas není, ale odpustit jí se mi nepodařilo...... sad

V případě Pythagorových věcí se pokouším představit si, kterou z nich jsi ještě neovládla. wink big_smile wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1008 1. 7. 2022 17:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Palomito, jedna ženská mě před lety hodně poškodila (v prac. oblasti). Nemůžu teď říct, že bych ji nenáviděla, tak silný negativní "nevztah" to zas není, ale odpustit jí se mi nepodařilo...... sad

V případě Pythagorových věcí se pokouším představit si, kterou z nich jsi ještě neovládla. wink big_smile wink

To mě mrzí pussa

S Pythagorasem se asi snažím marně.. vlastní stín nepřekročím a výsledný efekt mi zůstane navždy skryt stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1009 1. 7. 2022 17:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Díky moc. smile

Myslela jsem na ty 4 věci z jeho citátu. Určitě neprozradíš, ale vrtá mi to hlavou. big_smile wink big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1010 1. 7. 2022 19:13

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Vrabćáku je to věc těžká umět odpustit, co si budem povídat. ! Ale pozitivní na tom je ,že k ní kvůli tomu nechovᚠnenávist.
A je to dobře. smile

Já se celý život pokouším odpustit své mámě velmi traumatizující věc a když už jsem si myslela Ÿe jsem z toho venku, přišla další traumatizující událost ,tak jsem zjistila že jsem se dokonale obelhala.
Ve skutečnosti tahle necekaná zkouška prokázala že z toho venku nejsem, vrátilo se to ohromnou silou zpět.

Není v tom nenávist, je v tom neschopnost odpustit. Snad se nám to oběma , Tobě i mě jednou podaří,
Držím pěsti. pussa

Upravil(a) Serigala (1. 7. 2022 19:14)

Není tady

 

#1011 1. 7. 2022 19:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Díky moc. smile

Myslela jsem na ty 4 věci z jeho citátu. Určitě neprozradíš, ale vrtá mi to hlavou. big_smile wink big_smile

No co by to tak mohlo být big_smile Klidně dej tip, snesu všechno lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1012 1. 7. 2022 20:29

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

„Abys byl šastný, odpus. Abys byl trvale šastný, zapomeň na smutný zážitek.“ —  Sri Chinmoy

„V dětství jsou nejhorší tři období - od 1 do 10, od 10 do 20 a od 20 do 30 let.“ —  Cleveland Amory

„Není to to, co máte nebo kdo jste nebo kde jste, nebo co děláte, co vás činí šastnými nebo nešastnými. To je to, co si o tom myslíte.“ —  Dale Carnegie


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1013 1. 7. 2022 20:52

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigalo, díky.
Podle mého názoru si ona moje odpuštění prostě nezaslouží, ale vím, že tímhle přesvědčením škodím sama sobě. hmm
Tak a se ti to podaří. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1014 1. 7. 2022 21:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomito, myslím si, že z velké části ovládᚠsvůj žaludek a prchlivost (za pomoci příslušných odborných výrazů tongue), se spánkem  že je to na dobré cestě (vstávání za ranního kuropění si kompenzuješ ukládáním se se slepicemi), ale vládu nad sexem že zcela nechávᚠna matce Přírodě. stolt big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1015 1. 7. 2022 22:14

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Vrabčáku taky děkuju.

Není tady

 

#1016 1. 7. 2022 23:15

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Palomito, jedna ženská mě před lety hodně poškodila (v prac. oblasti). Nemůžu teď říct, že bych ji nenáviděla, tak silný negativní "nevztah" to zas není, ale odpustit jí se mi nepodařilo...... sad

V případě Pythagorových věcí se pokouším představit si, kterou z nich jsi ještě neovládla. wink big_smile wink

Vrabčáku, odpouštět je třeba. Ne kvůli těm, co nám nějak ublížili nebo uškodili, ale kvůli nám samotným. Je to neuvěřitelná úleva, když se to podaří. Asi neumím najít ta správná slova, ale můžu doporučit knihu Chatrč. Je to sice o odpouštění daleko závažnějších vin, ale v principu je to stejné. Jen varuju, je to hodně náročně a silné čtení. pussa


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1017 2. 7. 2022 7:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Palomito, myslím si, že z velké části ovládᚠsvůj žaludek a prchlivost (za pomoci příslušných odborných výrazů tongue), se spánkem  že je to na dobré cestě (vstávání za ranního kuropění si kompenzuješ ukládáním se se slepicemi), ale vládu nad sexem že zcela nechávᚠna matce Přírodě. stolt big_smile

Parádní rozbor! tummenupp No, za sebe to vidím na tu prchlivost.. i když je poslední dobou velký posun k lepšímu, stále jsou tam momenty (situace), které úplně nezvládám a neovládám lol A mᚠnaprostou pravdu, se žaludkem se srovnal i spánek. Přizpůsobení se rytmu žaludku má nečekaně pozitivní vliv i na další aspekty mého života. Sice spím/bdím jindy, než většina lidí, ale ti se za mě nevyspí a ani se nepostarají o můj život či zdraví, takže co na tom záleží smile Teď je otázka, zda je tento styl "ovládání se" dočasný a nebo trvalý. Jsem na začátku, takže s pár zaškobrtnutími určitě ještě počítám stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1018 2. 7. 2022 18:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Xsaro, moc děkuju. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1019 2. 7. 2022 18:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomito, to mě těší! godlike
A potvrdila jsi nepřímo, že láska par opravdu prochází žaludkem, jak se už hooooooooooooodně dloooooooooooouho říkává. stolt
Nezbývá mi, než ti popřát převážně trvalou pohodu, klid, vyrovnanost a totéž i tvým nejbližším, blízkým i méně blízkým a i trochu vzdálenějším, kteří s tebou přicházejí do styku. big_smile  storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1020 5. 7. 2022 20:27

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Díky vrabčáku, taky to mému blízkému okolí přeju tummenupp stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1021 6. 7. 2022 9:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Záleží jak to má kdo v sobě nastavené a čím si v životě (ne)prošel. Vztek/zloba/strach/bezmoc/bolest.. to jsou všechno "chvilkové" pocity, které člověk musí prožít a zažít, aby se mohl posunout dál v případě traumatického zážitku. Nenávist je dle mého uměle živená na základě křivdy/ublížení, které nám kdosi kdysi způsobil. Co se stalo nedá se odestát a negativní zážitky už tak člověka ovlivní po zbytek jeho života. Proč moment, který mohl trvat chvilku (v porovnání s délkou života) živit takovou dobu? Přijde mi to, jak kdybych ráno vyšla ze sprchy, celá čistá a voňavá s otevřenou budoucností a pak si pro jistotu hupsla ještě do kupky hnoje z minulosti, abych náááhodou někde někomu něco nezapomněla. Preferuju vyčistit, uklidit, zavřít dveře a vykročit dál. Sice zjizvená a ponaučená, ale čistá. smile To je moje pojetí nenávisti, někdo jiný si pod tím může zase představit něco úplně jiného a možná i žádoucího, kdo ví rodna

No, predstav si, že a na prechode pre chodcov zrazí - dovtedy živú, pomerne zdravú, pracujúcu a v rodine silno fungujúcu - šofér v plnej rýchlosti, ktorý ani nezastaví, resp. zastaví o kus ďalej a ani nevystúpi z auta, zavolá synovi a ani sa nejde pozrie, či a teda dorazil úplne, alebo či aspoň trochu žiješ... Potom neprejaví žútos, až neskôr, keď má zaplati poisovni a aj Ty ho chceš žiada o nejaké bolestné (napr. na lepší vozík, zaplatenie operácie, apod.), tak pošle oficiálny list.
Ty si nejaký čas v bezvedomí, potom mᚠhrozné bolesti, absolvuješ 4-5 operácií, z toho jednu re-operáciu, lebo sa Ti dostane do čerstvej rany nejaký "operačkový stafylokok". Po 4 rokoch mᚠpravú ruku slabo funkčnú a pravú nohu o 8 cm kratšiu a absolútne nefunkčnú - a kvôli problémom s rukou a ramenom nemôžeš ani používa barlu. Si odkázaná na vozík a z bytu sa dostaneš len vežmi zriedka, lebo syn (ktorý sa o Teba musí stara) má náročnú prácu a tiež vážne problémy s meniskom... hmm To sa človek ažko ubráni nenávisti, hoci ja to tete dos vyhováram a snažím sa obraca jej myšlienky iným smerom... Ale nie vždy sa darí. Prosto jej ten človek obrátil život naruby,  a určite nie dobrým smerom.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1022 6. 7. 2022 9:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

„Abys byl šastný, odpus. Abys byl trvale šastný, zapomeň na smutný zážitek.“ —  Sri Chinmoy

„V dětství jsou nejhorší tři období - od 1 do 10, od 10 do 20 a od 20 do 30 let.“ —  Cleveland Amory

„Není to to, co máte nebo kdo jste nebo kde jste, nebo co děláte, co vás činí šastnými nebo nešastnými. To je to, co si o tom myslíte.“ —  Dale Carnegie

1. Zabúda by som nechcela - môže to by účinné varovanie a prevencia pred opakovaním... ale samozrejme, že záleží na povahe "zážitku".
2. big_smile Muži podža môžu rozšíri citát na 6 období - "od 30 do 40, od 40 do 50 a od 5é do smrti"....
3. Súhlasím bezvýhradne....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1023 6. 7. 2022 9:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Serigalo, díky.
Podle mého názoru si ona moje odpuštění prostě nezaslouží, ale vím, že tímhle přesvědčením škodím sama sobě. hmm
Tak a se ti to podaří. smile

Ono záleží aj na tom - podža mňa - či urobila niečo, aby tú záležitos odčinila, plus: čo je to "odpustenie"? Podža mňa ne-odpustenie môže znamena aj to, že sa jej v budúcnosti radšej vyhnem (čiže účinná a zdravá prevencia), alebo aj forma "trestu" a to, že varujem iných, aby sa im nestalo to isté.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1024 6. 7. 2022 11:04

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

No, predstav si, ..

Nepotřebuji se tu předhánět, kdo má "horší" zážitky a bolístky. Život není závod a ani soutěž, a si každý jede podle svého tempa a svým vlastním stylem. Tetě přeju, a myslí na to, co ji činí šastnou tady a teď, a už je to z jejího úhlu pohledu cokoli smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1025 6. 7. 2022 11:37

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Ono záleží aj na tom - podža mňa - či urobila niečo, aby tú záležitos odčinila, plus: čo je to "odpustenie"? Podža mňa ne-odpustenie môže znamena aj to, že sa jej v budúcnosti radšej vyhnem (čiže účinná a zdravá prevencia), alebo aj forma "trestu" a to, že varujem iných, aby sa im nestalo to isté.

Mně by zase spíš zajímalo, z jaké pozice mohu rozhodovat o tom, kdo je vinen a (ne)zaslouží si odpuštění? Nějak se necítím oprávněna, abych o druhých mohla takto smýšlet a rozhodovat. Tohle jsou (pro mě) docela závažné stavy, které mohou významně ovlivnit nᚠbudoucí život. Když sami ostatní soudíme a prohlašujeme za viníky, jsme připraveni se i jedním takovým stát, bez ohledu na nᚠskutečný prohřešek?
Odpouštět bychom měli především sami sobě, protože každé situaci musíme nějak čelit. Možná jsme jí mohli předejít, možná jsme udělali chybné rozhodnutí, možná jsme ji (ne)mohli ovlivnit. Každopádně to hlavní co musíme zvládnout lépe je od teď dál.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů