Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1051 26. 11. 2021 21:50

rina
♥♥♥♥♥♥-

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Toto by mylím mělo zaznít...

https://www.facebook.com/1581964761/pos … 682738799/

Za mne palec dolů. Nevím kdo to je a nepřesvědčila by mne.
Měla bych k tomu co říct a položila bych jí nekomečně mnoho otázek osobně.
Ale zjedoduším to.
Podepisuji se pod komentář Jany Tiché.

Nasadit léčbu a neremcat tyhle nesmysli nevědomého pěšáka (?)

Vrátila jsem se k linku a k onomu komentáři a souhlasím.👍

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#1052 27. 11. 2021 16:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak toto je naprosto přesné. Bohužel.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1053 27. 11. 2021 18:30

rina
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Pro tebe. Bohužel

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#1054 27. 11. 2021 18:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ta nová varianta Omikron , to asi bude něco....

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1055 27. 11. 2021 18:34

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Pro tebe. Bohužel

Ne. Na tom příkladu jsou přesně popsány argumenty, které používají ti, kteří odmítají očkování.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1056 27. 11. 2021 20:00

rina
♥♥♥♥♥♥-

Pro tebe a tobě podobné

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#1057 27. 11. 2021 20:36

Niky123
♥♥♥♥♥--

rina napsal(a):

Pro tebe a tobě podobné

A pro tebe a tobě podobné to zas není. No a?

Není tady

#1058 27. 11. 2021 21:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

U nás v práci se od pondělí testují i očkovaní. To je moc dobře.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1059 27. 11. 2021 22:32

Serigala
♥♥♥----

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Pro tebe. Bohužel

Ne. Na tom příkladu jsou přesně popsány argumenty, které používají ti, kteří odmítají očkování.

Tato a jim podobné metafory jsou ploché. Nerozsvícené vozidlo a volba nesvítit na vozovce není porovnatelný příměr k volbě nechat se vakcinovat nebo nedat.
Takové a jim podobné metafory používají rádi očkovaní. Dnes v přítomné chvíli ti co “ jezdí po vozovkách “ jako neosvětlení roznašeči.

Není tady

#1060 28. 11. 2021 9:45

Niky123
♥♥♥♥♥--

"Metafora je plochá" je pouze emocionální vyjádření. Žádný argument.

Není tady

#1061 28. 11. 2021 10:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Serigala napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Ale zjedoduším to.

Vidíš, mě se její slova naopak hodně dotkla.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#1062 28. 11. 2021 10:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Ta nová varianta Omikron , to asi bude něco....

Nemám z toho vůbec radost grater  Podle toho, co zatím naznačují, může to být neštěstí sad

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#1063 28. 11. 2021 11:02

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Niky123 napsal(a):

Jo, našla jsem v tom docela hodně podobného. Ale je fakt, že každý to chápe dle svých možností. Vidím v tom hodně sobeckosti a egoismu. Zejména u lidí, kteří se z níže uvedených důvodů neočkují a pak si shání falešné potvrzení o prodělané nemoci a nebo si organizují covid party pro nakažení.
1.    Nejsem ovce = nikdo mi nebude říkat co mám dělat, vím sám nejlíp co je pro mě nejlepší
2.    Odmítám žít ve strachu = nebojím se covidu, strach z vakcíny je něco úplně jiného
3.    Já vidím dobře a mám silné auto = mám skvělou imunitu
4.    Respektuji, že jezdíte se světly, respektuje, že jezdím bez nich = nezajímáte mě, nejdůležitější jsem já
5.    Kamarád jel s rozsvícenými světly a stejně měl smrtelnou nehodu = očkovaní umírají, takže to nefunguje a víc mě nezajímá
6.    Více nehod způsobí lidé, kteří mají rozsvícená světla = nemocnice jsou plné očkovaných a přepočet ne/očkovaných mě nezajímá. Když z 10 onemocní jeden, je to to samé, jako když onemocní 1 ze 100 000.
7.    Pokud mě ostatní řidiči nevidí, je to jejich problém = má imunita je bezchybná, ostatní mě nezajímají
8.    Neznáme dlouhodobé následky svícení = je mi 60, ale co když se za 40 let projeví nežádoucí účinky vakcíny?
9.    Víte, kolik lidí má nehodu kvůli oslnění protijedoucím vozem? = Víte, kolik lidí zemřelo a mělo fatální následky na očkování? Je to zlo!
10.    Každý může mít na svícení svůj názor = Každý může mít svůj názor, ale já mám pravdu.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#1064 28. 11. 2021 12:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Pro tebe. Bohužel

Tato a jim podobné metafory jsou ploché. Nerozsvícené vozidlo a volba nesvítit na vozovce není porovnatelný příměr k volbě nechat se vakcinovat nebo nedat.
Takové a jim podobné metafory používají rádi očkovaní. Dnes v přítomné chvíli ti co “ jezdí po vozovkách “ jako neosvětlení roznašeči.

Serigalo, ale očkujeme se ne proto, abychom nedostali kovid, ale proto, aby nedocházelo k tomu, o čem jsi sama před časem psala. Nejde přeci o to, že dostaneš nemoc, ale o těžký průběh, o to,že nemocnice zahlcují hlavně neočkovaní - ti mají ve většině případů t잚í průběh. No a pak dochází k omezování lékařské péče, které jsi zmiňovala.... A to přece omezuje všechny - jak očkované, tak neočkované. Jak staré, tak mladé.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1065 28. 11. 2021 18:29

Serigala
♥♥♥----

Judyna napsal(a):

Serigalo, ale očkujeme se ne proto, abychom nedostali kovid, ale proto, aby nedocházelo k tomu, o čem jsi sama před časem psala. Nejde přeci o to, že dostaneš nemoc, ale o těžký průběh, o to,že nemocnice zahlcují hlavně neočkovaní - ti mají ve většině případů t잚í průběh. No a pak dochází k omezování lékařské péče, které jsi zmiňovala.... A to přece omezuje všechny - jak očkované, tak neočkované. Jak staré, tak mladé.

Judy dovol mi sem okopírovat jeden Leny příspěvek z října. :
Jak šel čas 😏
▪ Březen - očkování nikdy neonemocní
▪ Květen - očkování se nakazí velmi vzácně
▪ Červenec - očkování se nakazí, ale nemohou mít vážný průběh
▪ Srpen - očkování mohou mít vážný průběh, ale velmi vzácně
▪ Říjen - na JIP končí až třetina očkovaných

Rozumíš tomu, že to na začatku bylo ještě trochu jinak? Jsou to lži. Všechno se mění za pochodu protože tato vakcína byla masám podávaný jako testovaná. Jste testovaní.
Rozuměj Judy, o je můj osobní vhled do situace.

Dále znovu opakuji, existují podpůrné medikamenty a vitamíny které pomáhají při propuknutí příznaku. Člověk tak nemusí končit na JIP.  Namísto zhovadilé rady , buďte doma a papejte Paralen. : dumbom:

Není tady

#1066 28. 11. 2021 19:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

To je pravda, že se to měnilo a mění vše příliš rychle. Ale zase - je to vše pro nás pro všechny nové. Očkování, i to, jak bude vlastně chránit.... To se přece dopředu vědět nedá, zvl᚝, když ta potvora malá mutuje.

A co Ty? už to mᚠza sebou a jsi zdravá? Moje kolegyně, se kterou jasem byla v úzkém kontaktu, jde zítra na testy. Až zítra! Objednávala se už ve středu. My všichni zatím dál vesele chodíme do práce a čeká se na výsledek jejích zítřejších testů...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1067 28. 11. 2021 20:28

Serigala
♥♥♥----

Judy já vnímám rozdíl v jedné věci . Mezi lží tak jak šly za sebou viz. ten Leny seznam. aby nalákali strachem k vakcinaci která je testem a mezi tím kdyby nám řekli od začátku věci tak jak jsou a neboli to co tvrdíš Ty. …..že NEVÍME!
Tězko by šli s pravdou ven že vakcína testovaná na lidech v nouzové situaci a teda nouzově schválená ,je ta o níž neznáme dopředu její ochranu ani její nebezpečí.

Děkuju za optání. Cítim se dobře.  smile
Drím pěsti Tobě také.  pussa

Upravil(a) Serigala (28. 11. 2021 21:55)

Není tady

#1068 28. 11. 2021 20:53

Serigala
♥♥♥----

Niky123 napsal(a):

Niky psala jsem že tohle není porovnatelný příměr a tím jsem jednoduše sdělila osobní vnímání metafory,že není a nebude porovnatelná pro mé osobní vědomí .  V tom je zahrnutý život,že my lidé vnímáme s vždy budeme vnímat mnoho věcí rozdílně.
Takové to prosté je. Nepotřebuju o tom textu který nekoresponduje s vnímáním které mám argumentovat.

Ale jednu věc dodat mohu. Pro řidiče bez zapnutých světel nemám žádné pochopení !

Není tady

#1069 28. 11. 2021 20:57

ludmilka1985
♥------

Já jsem se nechala očkovat. Nechci totiž pracovat z domova. To mi stačilo na jaře a do té situace už moji rodinu znovu dostat nechci. Pravdou je, že moje imunita je v pořádku, ale já se chci vídat s lidmi v restauraci a dalších místech. Asi budu prodávat notebook, který jsem dříve na https://www.tera.cz/ kupovala. Budete někdo chtít za zhruba 6 tisíc?

Není tady

#1070 28. 11. 2021 21:11

Serigala
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

Serigala napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Ale zjedoduším to.

Vidíš, mě se její slova naopak hodně dotkla.

Leno to je v pořádku. Věř že jsem to pochopila že  se Té to dotklo. Netušila jsem jak moc ,ale že ano to odpovídalo tomu žes to sem vložila. smile

Slyšela jsem uŸ množství takových srdceryvných výpovědi a musím sdělit že vím jak funguje lidsá psychika a různé psychologické vlivy na vědomí jedinců.  Není na tom nic těžkého.

Poskytla jsem k tomu emocionálnímu sdělení od Ráchel jeden argument který ale možná, snad (?)  Ty sama nebereš na vědomí?
Na mě to nezapůsobilo a nedotýká se mi to právě proto ,Ÿe mě to neovlivňuje emocionálně ( nejsem ale sama z žuly ani náhodou ) protože stále opakuji že by ti co omemocní nemuseli v nemocnících končit nebo zakončit i svůj život, kdyby ……

Kdo jsou všichni ti lidé kdo věří “autoritám “ že na tohle není pomoci a doporučí jen Paralen,to je k zamyšleni.
Přirozeně ale jak pro koho.

Není tady

#1071 28. 11. 2021 21:54

Serigala
♥♥♥----

Zkusme si i připustit že Omikron může i nemusí být nový prostředek k vyvolání strachu.
Uvidíme.

Upravil(a) Serigala (28. 11. 2021 22:01)

Není tady

#1072 28. 11. 2021 21:56

Serigala
♥♥♥----

.

Není tady

#1073 29. 11. 2021 7:55

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

Judy dovol mi sem okopírovat jeden Leny příspěvek z října. :
Jak šel čas 😏
▪ Březen - očkování nikdy neonemocní
▪ Květen - očkování se nakazí velmi vzácně
▪ Červenec - očkování se nakazí, ale nemohou mít vážný průběh
▪ Srpen - očkování mohou mít vážný průběh, ale velmi vzácně
▪ Říjen - na JIP končí až třetina očkovaných

Rozumíš tomu, že to na začatku bylo ještě trochu jinak? Jsou to lži. Všechno se mění za pochodu protože tato vakcína byla masám podávaný jako testovaná. Jste testovaní.
Rozuměj Judy, o je můj osobní vhled do situace.

Dále znovu opakuji, existují podpůrné medikamenty a vitamíny které pomáhají při propuknutí příznaku. Člověk tak nemusí končit na JIP.  Namísto zhovadilé rady , buďte doma a papejte Paralen. : dumbom:

Ad. tučné - jo, tohle se nelíbí mně a i proto stále nevěřím.... Tak oni vypustili po milionech ven něco, o čem nevěděli, jak to bude účinkovat? Nebo věděli, ale vědomě lhali? Pokud nevěděli, tak co ještě tedy o vakcíně neví? Pokud lhali, tak proč lžou? A pak si to nechte píchnout!
A ano, proč nepodávají hned léky? Některé prý zabírají dobře... Ikdyby ne každému stejně, tak určitě by to plno lidí ochránilo před těžkým průběhem a nemocnicí.

Upravil(a) LENNNA (29. 11. 2021 7:57)

- Gary Smith

Není tady

#1074 29. 11. 2021 8:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

To je pravda, že se to měnilo a mění vše příliš rychle. Ale zase - je to vše pro nás pro všechny nové. Očkování, i to, jak bude vlastně chránit.... To se přece dopředu vědět nedá, zvl᚝, když ta potvora malá mutuje.

A co Ty? už to mᚠza sebou a jsi zdravá? Moje kolegyně, se kterou jasem byla v úzkém kontaktu, jde zítra na testy. Až zítra! Objednávala se už ve středu. My všichni zatím dál vesele chodíme do práce a čeká se na výsledek jejích zítřejších testů...

Tohle ti nahoře nevymysleli dobře sad  Pak se to šíří raketovou rychlostí.
Hlavně a jste zdraví!

- Gary Smith

Není tady

#1075 29. 11. 2021 14:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Palomita napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Jo, našla jsem v tom docela hodně podobného. Ale je fakt, že každý to chápe dle svých možností. Vidím v tom hodně sobeckosti a egoismu. Zejména u lidí, kteří se z níže uvedených důvodů neočkují a pak si shání falešné potvrzení o prodělané nemoci a nebo si organizují covid party pro nakažení.
1.    Nejsem ovce = nikdo mi nebude říkat co mám dělat, vím sám nejlíp co je pro mě nejlepší
2.    Odmítám žít ve strachu = nebojím se covidu, strach z vakcíny je něco úplně jiného
3.    Já vidím dobře a mám silné auto = mám skvělou imunitu
4.    Respektuji, že jezdíte se světly, respektuje, že jezdím bez nich = nezajímáte mě, nejdůležitější jsem já
5.    Kamarád jel s rozsvícenými světly a stejně měl smrtelnou nehodu = očkovaní umírají, takže to nefunguje a víc mě nezajímá
6.    Více nehod způsobí lidé, kteří mají rozsvícená světla = nemocnice jsou plné očkovaných a přepočet ne/očkovaných mě nezajímá. Když z 10 onemocní jeden, je to to samé, jako když onemocní 1 ze 100 000.
7.    Pokud mě ostatní řidiči nevidí, je to jejich problém = má imunita je bezchybná, ostatní mě nezajímají
8.    Neznáme dlouhodobé následky svícení = je mi 60, ale co když se za 40 let projeví nežádoucí účinky vakcíny?
9.    Víte, kolik lidí má nehodu kvůli oslnění protijedoucím vozem? = Víte, kolik lidí zemřelo a mělo fatální následky na očkování? Je to zlo!
10.    Každý může mít na svícení svůj názor = Každý může mít svůj názor, ale já mám pravdu.

big_smile

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí