Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#5226 27. 10. 2021 9:55

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Všechno má svůj čas. smile Vánoce (Velikonoce) v minulých staletích určitě probíhaly v té "pravější" atmosféře a lidi se na ně zcela jistě nechystali už od léta. Nemohla bych, jak to dělá jedna moje kamarádka, shánět dárky klidně už o letních prázdninách nebo aspoň od září. V obchodních centrech blázní už spoustu let a plno lidí se tím nechá ovlivnit a strhnout......  sad

To pak máš asi štěstí, vrabčáku, že jsi buď bohatá wink nebo toho kupuješ jen maličko. Ale většina lidí, kteří kupují dárky již třeba od léta či září, tak to dělá kvůli financím, aby se vše nekupovalo najednou. Dělám to také tak. Navíc je k nezaplacení ta pohoda, když o adventu máš klid a dárky vyřešené.

Taky preferuju pořízení překvapení s větším předstihem. Nemám pak právě ráda ten "mus", kdy všichni něco shání.. když mě cvrnkne nápad do nosu, ráda jej mám doma dřív. V letech, kdy se mi nepoštěstí pořídit dárky s předstihem, mě vánoce moc neberou. Letos se těším, už mám vše, co jsem si představovala stolt

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#5227 27. 10. 2021 11:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

dopracovala jsem se , že.................o Vánocích nepustím tv, poslouchám jen rádio-vybrané pořady z archívu při vaření
dárky si dáváme maličkosti.....................večer s dětmi a vnoučaty
na Silvestra chodíme na dlouhý výlet s posezením někde v hospodě odpoledne............tto bývalo
pak knížka a v 10 spat

25.12. dělám rodinný oběd pro všechny..............to se vyřádím-stolování, moučník a tak-toto mám ráda, ale Vánoce se zvrtly v komerční škaredý nevím, jak to nazvat

Vždy to je o tom, že jaký si to kdo udělá, takový to má tummenupp

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5228 27. 10. 2021 12:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Všechno má svůj čas. smile Vánoce (Velikonoce) v minulých staletích určitě probíhaly v té "pravější" atmosféře a lidi se na ně zcela jistě nechystali už od léta. Nemohla bych, jak to dělá jedna moje kamarádka, shánět dárky klidně už o letních prázdninách nebo aspoň od září. V obchodních centrech blázní už spoustu let a plno lidí se tím nechá ovlivnit a strhnout......  sad

To pak máš asi štěstí, vrabčáku, že jsi buď bohatá wink nebo toho kupuješ jen maličko. Ale většina lidí, kteří kupují dárky již třeba od léta či září, tak to dělá kvůli financím, aby se vše nekupovalo najednou. Dělám to také tak. Navíc je k nezaplacení ta pohoda, když o adventu máš klid a dárky vyřešené.

Taky preferuju pořízení překvapení s větším předstihem. Nemám pak právě ráda ten "mus", kdy všichni něco shání.. když mě cvrnkne nápad do nosu, ráda jej mám doma dřív. V letech, kdy se mi nepoštěstí pořídit dárky s předstihem, mě vánoce moc neberou. Letos se těším, už mám vše, co jsem si představovala stolt

tummenupp super! Já už většinu také mám! Já se těším hrozně moc, úplně na všechno. Na tu pohodičku u pohádek, na cukroví a večeři, na výzdobu bytu, na vánoční písničky v rádiu, na rozsvícená města a okna v domovech.... ježkovy voči! Jen o tom píšu a už mě svrbí ruce big_smile Miluju to!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5229 27. 10. 2021 13:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Tak ja riešim dosť vecí online - a to stačí v menšom predstihu. Darčeky nekupujem od leta, ale keď mi niečo pekné padne do oka, tak nezaváham.... ale špeciálne nevyhľadávam. (Fakt je, že v posledných rokoch kupujem skôr zážitkové ako vecné darčeky, a tie musím najprv vymyslieť/objaviť/nechať sa inšpirovať...). Na Vianociach ma teší viac voľna naraz + možno tento rok, ak vyjde, vezmem mamu do kúpeľov, aspoň na pár dní. Na Advente mám rada gospelové a koledové koncerty, prípadne jedlo a pitie na vianočných trhoch... Inak to celé pretrpím - aj preto, že zasa budeme obe spomínať na otca, aj preto, že tieto sviatky zvyknem mať akurát tak zvýšený stres a hektiku a nervy  a tak.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#5230 27. 10. 2021 13:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

dopracovala jsem se , že.................o Vánocích nepustím tv, poslouchám jen rádio-vybrané pořady z archívu při vaření
na Silvestra chodíme na dlouhý výlet s posezením někde v hospodě odpoledne............tto bývalo
pak knížka a v 10 spat

25.12. dělám rodinný oběd pro všechny..............to se vyřádím-stolování, moučník a tak-toto mám ráda, ale Vánoce se zvrtly v komerční škaredý nevím, jak to nazvat

Ak vianocuješ sama, tak áno... Inak ti prajem jedny Vianoce (teda, teraz už skôr z minulosti)s mojou mamou - by si ich znenávidela na to tata!

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#5231 27. 10. 2021 16:04

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Tak ja riešim dosť vecí online - a to stačí v menšom predstihu.

To je pravda, ale nerada se dostávám do situace, kdy mi pošlou něco jiného, než jsem si objednala a pak už není kdy na výměnu. Takhle je to pro mě víc v klidu a s radostí smile

Není tady

#5232 27. 10. 2021 17:21

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

pak knížka a v 10 spat

Ak vianocuješ sama, tak áno... Inak ti prajem jedny Vianoce (teda, teraz už skôr z minulosti)s mojou mamou - by si ich znenávidela na to tata!

Selimo, já bych ti přála vánoce s mou mamkou. Jednak vánoce nesnáší a hlavně je velmi mírně řečeno "divný patron", velmi velmi mírně řečeno (kdybych měla popsat povahu mamky, tak mi asi ani neuvěříte sad ). Už od dětství mám na vánoce s ní strašné vzpomínky. Byly i hezké chvíle, ale byly i strašné, které mě zasáhly asi napořád. Ještě dnes mě to umí zasáhnout velmi - ty řeči a zkazit náladu předem nebo i na Štědrý den. Když má blbou náladu, tak je to v háji celé. Ale dnes už jsem dospělá a kromě jednoho dne (Štědrý den) s nimi nejsem a vánoce miluju a užívám si je po svém. Jsem přesvědčená o tom, že je to na každém z nás - jaké si to kdo udělá, takové to má tummenupp Což platí nejen o vánocích!

- Gary Smith

Není tady

#5233 27. 10. 2021 22:33

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Potřebuju, aby na mě skočilo něco z vánoční atmosféry a pak teprv vybírám dárky. Taky je to určitě trochu jiné, když jsou doma malé nebo mladší děti, než když už jsou všichni v rodině dospělí. Každý z nás to má prostě jinak. stolt

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5234 28. 10. 2021 14:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Užívám si krásného podzimu a Vánoce jsou pro mě v nedohlednu. (Ale už jsme si koupila a z poloviny snědla arabesky:))

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5235 28. 10. 2021 14:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Užívám si krásného podzimu a Vánoce jsou pro mě v nedohlednu. (Ale už jsme si koupila a z poloviny snědla arabeskysmile)

lol tummenupp

Není tady

#5236 28. 10. 2021 14:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Potřebuju, aby na mě skočilo něco z vánoční atmosféry a pak teprv vybírám dárky. Taky je to určitě trochu jiné, když jsou doma malé nebo mladší děti, než když už jsou všichni v rodině dospělí. Každý z nás to má prostě jinak. stolt

Pro mě je shánění dárků stres, který nevyhledávám. Vzhledem k tomu, že teď řeším řetěz narozenin, beru to rovnou 2x wink S vánoci nechci mít spojený stres a proto jakmile na mě dýchne vánoční atmosféra, chci si ji užít v klidu, pohodě a po svém. A myslím, že je jenom dobře, že to má každý jinak. Kdybychom všichni měli stejné návyky, bylo by to k zbláznění tillfreds storstark

Není tady

#5237 28. 10. 2021 17:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Užívám si krásného podzimu a Vánoce jsou pro mě v nedohlednu. (Ale už jsme si koupila a z poloviny snědla arabesky:))

lol big_smile

Víme, že jsi na sladké. Ale máš na to nárok, když tolik sportuješ.

Seneca

Není tady

#5238 28. 10. 2021 17:07

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomito, tak to jó, úplně to chápu. smile

Seneca

Není tady

#5239 28. 10. 2021 17:18

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Za 30 dní začíná Advent! rodna

- Gary Smith

Není tady

#5240 28. 10. 2021 17:34

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

lol Leno, ty jsi fakt jak malé děcko, to je zlaté!!! pussa Úplně vidím scénku, kdy dítě lítá doma kolem rodičů a říká, už budou vánoce, už budou vánoce.. rodiče celí zpruzelí, aaale, až za dlouho.. ne,ne, už za 30 dní začíná advent!! lol čistá radost hjarta

Není tady

#5241 28. 10. 2021 19:43

Irma
♥♥♥♥---

Že se blíží Vánoce mě šokovalo, ale příjemně smile Mám tyto svátky ráda, koledy evropských národů si občas pustím během roku, když žehlím. Nešílím s nakupováním čehokoli, neobracím byt naruby, nevěším andělíčky ani jiné serepetičky. Během Adventu máme střízlivý věnec. Světlo svíčky je (pro mne) nádhera! Jinak se snažím komerci ve veřejném prostoru vyhnout, ale člověk tomu neunikne. Chudáci zaměstnanci v obchodech...

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#5242 29. 10. 2021 7:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

lol Leno, ty jsi fakt jak malé děcko, to je zlaté!!! pussa Úplně vidím scénku, kdy dítě lítá doma kolem rodičů a říká, už budou vánoce, už budou vánoce.. rodiče celí zpruzelí, aaale, až za dlouho.. ne,ne, už za 30 dní začíná advent!! lol čistá radost hjarta

big_smile Palomito, trefila si to úplně přesně! Já se tak strašně těším, že kdybych mohla (a teda uměla to), tak tancuju a poskakuju - no jak píšeš, jak malé děcko big_smile Já je tak moc miluju. A tááááák se těším, tak mi promiňte, když tu budu občas vánočně jásat visslabig_smile

- Gary Smith

Není tady

#5243 29. 10. 2021 17:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Lennno, píšeš, že maminka je "divný patron" a že dokáže i zkazit vánoční náladu. To je bezva, že jsi vánočně naladěná úplně po svém a že tě to kouzelné dětské vnímání Vánoc drží pořád. big_smile  tummenupp

Seneca

Není tady

#5244 29. 10. 2021 17:31

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Irma napsal(a):

Že se blíží Vánoce mě šokovalo, ale příjemně smile Mám tyto svátky ráda, koledy evropských národů si občas pustím během roku, když žehlím. Nešílím s nakupováním čehokoli, neobracím byt naruby, nevěším andělíčky ani jiné serepetičky. Během Adventu máme střízlivý věnec. Světlo svíčky je (pro mne) nádhera! Jinak se snažím komerci ve veřejném prostoru vyhnout, ale člověk tomu neunikne. Chudáci zaměstnanci v obchodech...

Mluvíš mi z duše. (Jen ty koledy si pouštím pouze v době vánoční.) stolt

Seneca

Není tady

#5245 29. 10. 2021 20:40

mia
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

big_smile Palomito, trefila si to úplně přesně! Já se tak strašně těším, že kdybych mohla (a teda uměla to), tak tancuju a poskakuju - no jak píšeš, jak malé děcko big_smile Já je tak moc miluju. A tááááák se těším, tak mi promiňte, když tu budu občas vánočně jásat visslabig_smile

Já úplně stejně! Už teď mám všude světýlka a svíčky, výzdobu zatím podzimní...dýně, kaštany, šišky, ořechy, barevné listí..podzimní plody.....s těmi světýlky je to nádhera, která mě úplně dokonale nabíjí.....na podzim ožívám, budím se spontánně v 5, abych si ještě před odchodem do práce ráno užila té kouzelné atmosféry...pak vyjdu ještě potmě ven a podívám se na oblohu plnou hvězd....je to úžasné období, které plynule přejde v advent.....v létě jsem chcíplotina a spím paradoxně jakoby "zimním spánkem" big_smile......miluju krátké dny a dlouhé večery......konečně mizí ti šílenci na kolech v 30stupňových vedrech.....žiju!!! lollollol

Není tady

#5246 29. 10. 2021 20:54

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Mio, tvůj pohled je taky moc zajímavý. big_smile
Poslední věta mě pobavila. lol

Seneca

Není tady

#5247 29. 10. 2021 22:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

big_smile Mě taky. Protože já, ač nadšený velocipédista, je za šílence považuju taky. Nejsem líná v létě vstát třeba před 6. hodinou ráno a vyjet si v chládečku. Na kole funguju od 10 do 25 stupňů.

Barevné listí jsem dnes měla doma taky. Ale omylem - když jsem doma udělala průvan a přifoukl mi je dovnitř vítr.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5248 30. 10. 2021 10:12

mia
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

vrabčák napsal(a):

big_smile Mě taky. Protože já, ač nadšený velocipédista, je za šílence považuju taky. Nejsem líná v létě vstát třeba před 6. hodinou ráno a vyjet si v chládečku. Na kole funguju od 10 do 25 stupňů.

Barevné listí jsem dnes měla doma taky. Ale omylem - když jsem doma udělala průvan a přifoukl mi je dovnitř vítr.

lol

Teď po těch mrazících najednou nádherně zežloutlo listí na stromech a ještě nestačilo opadat.....když zajdu do přírody a podívám se vzhůru do těch zlatých korun, připadám si jak v chrámu.....nádhera....málem si krk vykroutím smile.......nemůžu se toho pohledu nasytit.....jak málo stačí primitivovi ke štěstí lol......

Není tady

#5249 30. 10. 2021 10:16

mia
♥♥♥♥♥♥-

Pro odpírače kovidu a "chřipčičkáře".....teď aktuálně jedna žena, 60, z naší širší přivdané rodiny, byla na banální plánované operaci, v nemocnici se nakazila kovidem a leží na ARU v umělém spánku na plicním ventilátoru. Zdravá, zaměstnaná žena......a včil mudruj.....sad

Není tady

#5250 30. 10. 2021 10:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyno, mám od ortopeda doporučeno nezaklánět hlavu... grater

Seneca

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí