Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#826 25. 10. 2021 19:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Leno, kde bereš ta vysoká čísla? Podle seznamu je nyní počet hospitalizovaných 885 ?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#827 25. 10. 2021 21:05

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

Já znám x lidí, kteří zemřeli na kovid, mají to napsané v lékařské zprávě.............uvedli je do umělého spánku, naprosté selhání plic, zdravý sportovec, 52 let, druhý 55 let...........to ti lékaři lžou ?

Vero můj záměr nebyl zpochybňovat něčí jiné poznatky,,včetně Tvých a na soutěži také nejsme ( “ soutěž “ o vyvracení jedněch poznatku , jinými.
Já svým textem chtěla sdělit že osobní poznatky jsou pro mne tím jediným platným. To co slyším z druhé ruky už ne.
A jako takové mi potvrzují správnost postoje k věci kde ale včele stojí především mimosmyslové vnímaní.

Jo a Vero……nemusíš to chápat. wink

Není tady

 

#828 25. 10. 2021 21:44

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

A jako takové mi potvrzují správnost postoje k věci kde ale včele stojí především mimosmyslové vnímaní.
va Jéžiši....
Jeden by řekl, že právě dnes  je potřeba racionálního uvažování obzvl᚝ velká...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#829 25. 10. 2021 21:57

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

A jako takové mi potvrzují správnost postoje k věci kde ale včele stojí především mimosmyslové vnímaní.
va Jéžiši....
Jeden by řekl, že právě dnes  je potřeba racionálního uvažování obzvl᚝ velká...

Je výhoda mít obojí Judyno.  Racionální myšlení je samozřejmě nezbytné používat , nicméně méně je stále těch kteří mají vyvinuté i mimosmyslové vnímaní a intuici. Tedy to co rozumovým uvažováním nelze získat.
Ale v pohodě Judy….. každý podle svých možnosti.

Není tady

 

#830 26. 10. 2021 6:57

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

je to marný.................tady končím

je to pořád dokola a už sem skoro nikdo nechodí, ani se nedivím...............pořád to stejné

Není tady

 

#831 26. 10. 2021 7:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

Leno, kde bereš ta vysoká čísla? Podle seznamu je nyní počet hospitalizovaných 885 ?

Judyno, pravda. Neověřovala jsem aktuální stav, takže bůhví z jakého období to je či spíš bylo...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#832 26. 10. 2021 7:03

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

A jako takové mi potvrzují správnost postoje k věci kde ale včele stojí především mimosmyslové vnímaní.
va Jéžiši....
Jeden by řekl, že právě dnes  je potřeba racionálního uvažování obzvl᚝ velká...

Judyno, racionální uvažování je potřeba vždy, nejen dnes. Ale nikdy, NIKDY, nesmíme zapomínat na svou intuici, své pocity, jednat proti nim.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#833 26. 10. 2021 7:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

je to marný.................tady končím

je to pořád dokola a už sem skoro nikdo nechodí, ani se nedivím...............pořád to stejné

Proboha, proč sem chodíš - do tohoto tématu, pokud tě tak nezajímá! va
Lidí sem chodí stále cca stejně, nepřeháněj. A místo hloupých řečí můžeš založit zajímavé diskuse dumbom
Ach jo, netolerance i zde a tak zbytečná!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#834 26. 10. 2021 12:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Čerstvé statistiky... srovnání očkovaných a neočkovaných za posledních 7 dní...

Hospitalizovaní:
- očkovaní plně: 337
- neočkovaní: 496

Zemřelí:
- očkovaní plně: 37
- neočkovaní: 34

https://ockovani.opendatalab.cz/statist … 4hDSMX5DeU


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#835 26. 10. 2021 12:51

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

je to marný.................tady končím

je to pořád dokola a už sem skoro nikdo nechodí, ani se nedivím...............pořád to stejné

Proboha, proč sem chodíš - do tohoto tématu, pokud tě tak nezajímá! va
Lidí sem chodí stále cca stejně, nepřeháněj. A místo hloupých řečí můžeš založit zajímavé diskuse dumbom
Ach jo, netolerance i zde a tak zbytečná!

Děkuju 👍


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#836 26. 10. 2021 13:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Čerstvé statistiky... srovnání očkovaných a neočkovaných za posledních 7 dní...

Hospitalizovaní:
- očkovaní plně: 337
- neočkovaní: 496

Zemřelí:
- očkovaní plně: 37
- neočkovaní: 34

https://ockovani.opendatalab.cz/statist … 4hDSMX5DeU

Díky za odkaz tummenupp Mě tam zaujala jiná věc, která s tím může a taky nemusí souviset.. ti plně naočkovaní hospitalizovaní jsou +/- o 11 let starší než nenaočkovaní. Což by nahrávalo tomu, že byli očkováni v první vlně a teď už jim to nemusí stačit. Průměrný věk hospitalizovaných a zemřelých je 70-81 let, u nenaočkovaných 58-77 let. To potom v korelaci s těmi čísly dává úplně jiný význam.. rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#837 26. 10. 2021 13:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Nevím, jak to má Vera, ale já nerozumím tomu, že i přes tolik mrtvých s kovidem se lidé bojí očkování. Nebo ho odmítají, to je jedno. Kolik mrtvých je s očkováním ? Možná pár ano, ale přes 30 000 jako s kovidem jich nebude. Někteří se bojí následků po očkování. Následků po kovidu se nebojí? Nebo tzv. dlouhého kovidu? Jasně, očkování (žádné) není stoprocentní a to proti kovidu už vůbec ne. Ale i tak z těch lidí, co jsou v nemocnici, jsou 2/3 neočkovaných a z těžkých případů je to celých 90% neočkovaných. Tady asi záleží na tom, kdo jak kouká - jestli je sklenice poloplná, či poprázdná.
Ano, i očkovaní mohou přenést nemoc. Ale kdyby bylo očkovaných tak jak třeba v Dánsku, pak by o nic nešlo,nemuseli bychom dodržovat žádná opatření, protože do nemocnic by se dostalo jenom málo lidí. My zde máme situaci, že opět hrozí (alespoň někde) zahlcení nemocnic, takže musíme nosit všichni respirátory a dodržovat všechna možná opatření. A to až do doby, než to všem dojde. Protože právě o zahlcení nemocnic a omezení další, nekovidové péče, jde především.. Nehledě na to, kolik to kvůli možným dalším opatřením zase bude všechny stát.

Judyno, já nerozumím tomu, že někdo nerozumí proč se lidé bojí očkování smile Teda TOHOTO očkování. Už to tady bylo řečeno tolikrát, ty důvody... A jak jsi přišla na to, že následků po covidu se nebojí? Já věřím, že lidé se bojí určitě i toho. Věřím, že se lidé bojí i samotného covidu. Ale chytnou ho jak očkovaní, tak neočkovaní, to neovlivníme. Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky.... co ovlivnit můžeme, tak nenechat si píchnout tuto vakcínu.

Hovadina... dobrý životný štýl, rozumná výživa, dostatok D3 a C, dobrá imunita (sú prípravky, ktoré ju zvyšujú) + DOBRÁ PSYCHICKÁ pohoda môžu ovplyvni veža. Aj u očkovaných, aj u neočkovaných. stolt To nemám len z okolia, ale aj od lekárov, s ktorými som hovorila. Plus očkovanie - ako pre koho, ale mnohým určite zníži až vynuluje možnos ochorenia (roznášanie nákazy je iný príbeh, ale to je tak u všetkých chorôb, ako som sa nedávno presvedčila)... Vždy môžeme urobi NIEČO (= všetko, čo je v našich silách) + zvyšok necha na Osud, Boha, Náhodu, čokožvek.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#838 26. 10. 2021 13:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky....
..Ovliníš to očkováním, kde je velká pravěpodobnost, že nebudeš mít těžký průběh a následky.

Znám mnoho těch kdo covid prodělali, neměli těžký průběh ani závažné následky ( zatím ).
Neznám osobně nikoho kdo umřel na covid. Kohokoliv jsem se ptala nikdo nikoho takového nezná.
Tomuhle zkoumání věřím vic než sdělovaným údajům.
Moje stará teta umřela a tvrdili že na covid. Nicméně není to pravda. Byla těžce dlouhodobě nemocná, její organismus podlehl dlouhodobé nemoci, svedli to na covid.
Ti co covid prodělali získali přirozenou imunitu. Přesto jim to nechtějí někde uznat s nutí je k očkováni.
Několik se získanou imunitou jich znám kdo se setkali s očkovaným coviďákem s nelehkým průběhem a nechytli to. Náhoda? Nevím/e.  Čas dále ukáže.

Stejně tak jako se ukáže jestli očkování budou nebo nebudou mít v budoucnu následky z experimentálního očkování.

Také tak jako Lena nemám v tuto vakcínu intuitivní důvěru.   smile
A ti co ji mají, nech ji mají.

Ja poznám jednu osobu, čo na Covid zomrela, a dve, čo mali ažký priebeh s dlhodobými následkami. Jedno z toho je moja inak čulá a zdravá kolegyňa stredného veku, druhé staršia osoba. Tá zomrelá, pravda, bola očkovaná, ale len prvou várkou a covida chytila len krátko po očkovaní (cca týždeň-10 dní), takže vakcína ešte nemala šancu prejavi sa. hmm Myslím, že práve jej prípad ma presvedčil, že očkova čím skôr a potom robi aj ďalšie veci v rámci prevencie a zvládania korony...

Upravil(a) Selima (26. 10. 2021 13:50)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#839 26. 10. 2021 13:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Keďže moja intuícia mi hovorí, že je fajn zaočkova sa, ale zároveň sa prikláňa ku "klasickým" vakcínam, potešila ma správa, že Francúzsko-rakúska firma Valneva vyvinula novú vakcína VLA2001, ktorá je v podstate najklasickejšia "klasika" = mŕtvy vírus, a rozhodla som sa, že si na ňu počkám...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#840 26. 10. 2021 16:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky....
..Ovliníš to očkováním, kde je velká pravěpodobnost, že nebudeš mít těžký průběh a následky.

Znám mnoho těch kdo covid prodělali, neměli těžký průběh ani závažné následky ( zatím ).
Neznám osobně nikoho kdo umřel na covid. Kohokoliv jsem se ptala nikdo nikoho takového nezná.
Tomuhle zkoumání věřím vic než sdělovaným údajům.
Moje stará teta umřela a tvrdili že na covid. Nicméně není to pravda. Byla těžce dlouhodobě nemocná, její organismus podlehl dlouhodobé nemoci, svedli to na covid.
Ti co covid prodělali získali přirozenou imunitu. Přesto jim to nechtějí někde uznat s nutí je k očkováni.
Několik se získanou imunitou jich znám kdo se setkali s očkovaným coviďákem s nelehkým průběhem a nechytli to. Náhoda? Nevím/e.  Čas dále ukáže.

Stejně tak jako se ukáže jestli očkování budou nebo nebudou mít v budoucnu následky z experimentálního očkování.

Také tak jako Lena nemám v tuto vakcínu intuitivní důvěru.   smile
A ti co ji mají, nech ji mají.

Ja poznám jednu osobu, čo na Covid zomrela, a dve, čo mali ažký priebeh s dlhodobými následkami. Jedno z toho je moja inak čulá a zdravá kolegyňa stredného veku, druhé staršia osoba. Tá zomrelá, pravda, bola očkovaná, ale len prvou várkou a covida chytila len krátko po očkovaní (cca týždeň-10 dní), takže vakcína ešte nemala šancu prejavi sa. hmm Myslím, že práve jej prípad ma presvedčil, že očkova čím skôr a potom robi aj ďalšie veci v rámci prevencie a zvládania korony...

Také znám někoho, kdo umřel na covid... bohužel přímo ze širší rodiny.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#841 26. 10. 2021 17:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

Keďže moja intuícia mi hovorí, že je fajn zaočkova sa, ale zároveň sa prikláňa ku "klasickým" vakcínam, potešila ma správa, že Francúzsko-rakúska firma Valneva vyvinula novú vakcína VLA2001, ktorá je v podstate najklasickejšia "klasika" = mŕtvy vírus, a rozhodla som sa, že si na ňu počkám...

Kdy bude dostupná? Já vůbec netuším, kterou bych si měla nechat dát, pokud na to teď dojde (myslím to případné vládní opatření) .... snad na to nedoje sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#842 26. 10. 2021 21:18

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

je to marný.................tady končím

je to pořád dokola a už sem skoro nikdo nechodí, ani se nedivím...............pořád to stejné

Připadá mi to skoro hysterický Vero. Ale to je myslím jedno, vid. Vtipné mi to nepřišlo.

Není tady

 

#843 26. 10. 2021 21:43

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja poznám jednu osobu, čo na Covid zomrela, a dve, čo mali ažký priebeh s dlhodobými následkami. Jedno z toho je moja inak čulá a zdravá kolegyňa stredného veku, druhé staršia osoba. Tá zomrelá, pravda, bola očkovaná, ale len prvou várkou a covida chytila len krátko po očkovaní (cca týždeň-10 dní), takže vakcína ešte nemala šancu prejavi sa. hmm Myslím, že práve jej prípad ma presvedčil, že očkova čím skôr a potom robi aj ďalšie veci v rámci prevencie a zvládania korony...

Také znám někoho, kdo umřel na covid... bohužel přímo ze širší rodiny.

Leno to je mi líto. sad
Selimo, Leno, nechci tímto co napíšu popírat věrohodnost Vašich informaci o úmrtí těch které zmiňujete, protože Vy víte v těchto případech lépe. Chci jen podotknout že nebývalo snadné ujasnit kdo zemřel skutečně na covid nákazu a kdo s covidem.
To je jako tvrzení že příčina smrti byl infarkt ,ale ve skutečností byl prvotně příčinou vysoký krevní tlak.
Pakliže například měl človek autoimunitní potíže nebo onemocnění a nemusel o tom vůbec vědět, pak prvotní příčinou není nákaza virem ale onemocnění imunitního systému které reaguje přehnaně.
Tak jen tolik na okraj,

Není tady

 

#844 27. 10. 2021 6:27

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja poznám jednu osobu, čo na Covid zomrela, a dve, čo mali ažký priebeh s dlhodobými následkami. Jedno z toho je moja inak čulá a zdravá kolegyňa stredného veku, druhé staršia osoba. Tá zomrelá, pravda, bola očkovaná, ale len prvou várkou a covida chytila len krátko po očkovaní (cca týždeň-10 dní), takže vakcína ešte nemala šancu prejavi sa. hmm Myslím, že práve jej prípad ma presvedčil, že očkova čím skôr a potom robi aj ďalšie veci v rámci prevencie a zvládania korony...

Také znám někoho, kdo umřel na covid... bohužel přímo ze širší rodiny.

Leno to je mi líto. sad
Selimo, Leno, nechci tímto co napíšu popírat věrohodnost Vašich informaci o úmrtí těch které zmiňujete, protože Vy víte v těchto případech lépe. Chci jen podotknout že nebývalo snadné ujasnit kdo zemřel skutečně na covid nákazu a kdo s covidem.
To je jako tvrzení že příčina smrti byl infarkt ,ale ve skutečností byl prvotně příčinou vysoký krevní tlak.
Pakliže například měl človek autoimunitní potíže nebo onemocnění a nemusel o tom vůbec vědět, pak prvotní příčinou není nákaza virem ale onemocnění imunitního systému které reaguje přehnaně.
Tak jen tolik na okraj,

Jj, rozumím, jak to myslíš.... na druhou stranu - nebýt covid, tak tu většina lidí ještě asi je. Takže já to beru jako úmrtí na covid (ikdyž pravda nejen na něj, ale byl tou poslední tečkou, která rozhodla).


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#845 27. 10. 2021 13:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja poznám jednu osobu, čo na Covid zomrela, a dve, čo mali ažký priebeh s dlhodobými následkami. Jedno z toho je moja inak čulá a zdravá kolegyňa stredného veku, druhé staršia osoba. Tá zomrelá, pravda, bola očkovaná, ale len prvou várkou a covida chytila len krátko po očkovaní (cca týždeň-10 dní), takže vakcína ešte nemala šancu prejavi sa. hmm Myslím, že práve jej prípad ma presvedčil, že očkova čím skôr a potom robi aj ďalšie veci v rámci prevencie a zvládania korony...

Také znám někoho, kdo umřel na covid... bohužel přímo ze širší rodiny.

Leno to je mi líto. sad
Selimo, Leno, nechci tímto co napíšu popírat věrohodnost Vašich informaci o úmrtí těch které zmiňujete, protože Vy víte v těchto případech lépe. Chci jen podotknout že nebývalo snadné ujasnit kdo zemřel skutečně na covid nákazu a kdo s covidem.
To je jako tvrzení že příčina smrti byl infarkt ,ale ve skutečností byl prvotně příčinou vysoký krevní tlak.
Pakliže například měl človek autoimunitní potíže nebo onemocnění a nemusel o tom vůbec vědět, pak prvotní příčinou není nákaza virem ale onemocnění imunitního systému které reaguje přehnaně.
Tak jen tolik na okraj,

U nás sme mali jedného patológa, ktorý spočiatku pitval všetky obete a jasne oddežoval smr na Covid od smrti s Covidom... bohužiaž, neskôr už asi nestíhal hmm a celkovo by to bolo logisticky neúnosné. Na druhej strane - keby mi zomrel niekto blízky hoci aj na inú chorobu, ktorá by ho ale inak nezabila, neby Covidu, tak by mi asi samotná príčina bola skôr šumafuck. stolt Dtto platí o smrti spôsobenej Covidom len nepriamo, napríklad pre preaženos zdravotníckych zariadení grater kapitulation .


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#846 27. 10. 2021 13:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Keďže moja intuícia mi hovorí, že je fajn zaočkova sa, ale zároveň sa prikláňa ku "klasickým" vakcínam, potešila ma správa, že Francúzsko-rakúska firma Valneva vyvinula novú vakcína VLA2001, ktorá je v podstate najklasickejšia "klasika" = mŕtvy vírus, a rozhodla som sa, že si na ňu počkám...

Kdy bude dostupná? Já vůbec netuším, kterou bych si měla nechat dát, pokud na to teď dojde (myslím to případné vládní opatření) .... snad na to nedoje sad

Ja som mala AstraZenecu (tiež "klasická" - oslabený vírus, ale teraz už u nás nedostupná), prípadne Johnson sa zdá OK... A tá nová ma vyslovene potešila, vraj už ide do procesu schvažovania...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#847 27. 10. 2021 20:06

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Jj, rozumím, jak to myslíš.... na druhou stranu - nebýt covid, tak tu většina lidí ještě asi je. Takže já to beru jako úmrtí na covid (ikdyž pravda nejen na něj, ale byl tou poslední tečkou, která rozhodla).

Tvému pohledu taky rozumím, nicméně nebýt covid, tak lidé s autoimunitními nemocemi mohou umřít i na chřipku,nebo i na bakteriální infekci pokud imunita zaútočí na vlastni zdravé buňky.
Ono se o tom jen moc nemluví. Je více a vic e lidí s tímto postižením mezi námi.

Není tady

 

#848 27. 10. 2021 20:43

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

U nás sme mali jedného patológa, ktorý spočiatku pitval všetky obete a jasne oddežoval smr na Covid od smrti s Covidom... bohužiaž, neskôr už asi nestíhal hmm a celkovo by to bolo logisticky neúnosné. Na druhej strane - keby mi zomrel niekto blízky hoci aj na inú chorobu, ktorá by ho ale inak nezabila, neby Covidu, tak by mi asi samotná príčina bola skôr šumafuck. stolt Dtto platí o smrti spôsobenej Covidom len nepriamo, napríklad pre preaženos zdravotníckych zariadení grater kapitulation .

Přetíženi zdravotnického zařízení je hrůzné drama, které zabránilo postarat se o smrtelně nemocné onkologické pacienty.
Ve jménu záchrany lidí s virem museli umírat jiní ,velmi vážně nemocní.
A dnes drama pokračuje. Ti co nemají vakcínu a už z mnoha různých důvodu, nemohou bez testu v naléhavých situacích vstoupit do nemocnice se svým umírajícím dítětem proto,že existují nařízení která jdou v takto krajních situacích proti lidskosii.


Že by Ti samotná příčina byla šumafuk. No, tak to mě osobně nedává vůbec žádný smysl. Protože ta prvotní příčina je ta potíž. Nebýt toho tak by organismus nereagoval na vir neadekvátně.

Není tady

 

#849 28. 10. 2021 13:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky....
..Ovliníš to očkováním, kde je velká pravěpodobnost, že nebudeš mít těžký průběh a následky.

Znám mnoho těch kdo covid prodělali, neměli těžký průběh ani závažné následky ( zatím ).
Neznám osobně nikoho kdo umřel na covid. Kohokoliv jsem se ptala nikdo nikoho takového nezná.
Tomuhle zkoumání věřím vic než sdělovaným údajům.
Moje stará teta umřela a tvrdili že na covid. Nicméně není to pravda. Byla těžce dlouhodobě nemocná, její organismus podlehl dlouhodobé nemoci, svedli to na covid.
Ti co covid prodělali získali přirozenou imunitu. Přesto jim to nechtějí někde uznat s nutí je k očkováni.
Několik se získanou imunitou jich znám kdo se setkali s očkovaným coviďákem s nelehkým průběhem a nechytli to. Náhoda? Nevím/e.  Čas dále ukáže.

Stejně tak jako se ukáže jestli očkování budou nebo nebudou mít v budoucnu následky z experimentálního očkování.

Také tak jako Lena nemám v tuto vakcínu intuitivní důvěru.   smile
A ti co ji mají, nech ji mají.

Tak ja ziji na malem meste a zemrelo tu na covid dost lidi a znam je osobne.Jeden z nich je starsi pan ktery s mym otcem chodil kazde rano na prochazky se psem,nedomlouvali se presne na cas ,kdyz muj otec sel,pan uz koukal za oknem a tata na nej pockal.Pak me muj tata rika,ze nevi co je s panem,ze zaclonu ma stejne danou a uz se z okna nediva,po tydnu vidi jeho parte a dovida se ,ze zemrel na covid jako ostatni dva  lide v jejich sestipatrovem panelaku. va  ,pritelovo spolupracovnik co odesel pred rokem do duchodu,take zemrel na covid,nakazila ho manzelka ktera ho prinesla s prace oba lezeli v nemocnici na pristrojich.Pak v sousedstvi v obchode pracuje prodavacka ktera lezela v komatu nekolik mesicu z covidem,sanci na preziti nedavali zadnou a prezila,po 8 mesicich se vratila do prace.  Pokud nezijete na malem meste,kde znate spousta lidi,tak je samozrejme,ze neznate nikoho kdo na covid zemrel.Asi jako moje mlada,ma na to svuj nazor,nikoho nezna v tom velkem meste ve kterem zije tak nezna nikoho kdo na to zemrel a tudis si mysli,ze cely covid je vymysl.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#850 28. 10. 2021 13:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

U nás sme mali jedného patológa, ktorý spočiatku pitval všetky obete a jasne oddežoval smr na Covid od smrti s Covidom... bohužiaž, neskôr už asi nestíhal hmm a celkovo by to bolo logisticky neúnosné. Na druhej strane - keby mi zomrel niekto blízky hoci aj na inú chorobu, ktorá by ho ale inak nezabila, neby Covidu, tak by mi asi samotná príčina bola skôr šumafuck. stolt Dtto platí o smrti spôsobenej Covidom len nepriamo, napríklad pre preaženos zdravotníckych zariadení grater kapitulation .

Přetíženi zdravotnického zařízení je hrůzné drama, které zabránilo postarat se o smrtelně nemocné onkologické pacienty.
Ve jménu záchrany lidí s virem museli umírat jiní ,velmi vážně nemocní.
A dnes drama pokračuje. Ti co nemají vakcínu a už z mnoha různých důvodu, nemohou bez testu v naléhavých situacích vstoupit do nemocnice se svým umírajícím dítětem proto,že existují nařízení která jdou v takto krajních situacích proti lidskosii.


Že by Ti samotná příčina byla šumafuk. No, tak to mě osobně nedává vůbec žádný smysl. Protože ta prvotní příčina je ta potíž. Nebýt toho tak by organismus nereagoval na vir neadekvátně.

A naopak. Nebýt kovidu, tito lidé by žili dál, někteří třeba i několik desítek let. Takže kovid je ta hlavní potíž. Bez něho by lidé obézní, či s vysokým tlakem, zaléčenou cukrovkou, vyléčenou rakovinou atp. žili dál. A aby to nebylo tak jednoduché, kovid zabíjí i lidi zdravé. Stačí, že jsi nevyspalá, ve stresu a potkᚠněkoho s vysokou virovou náloží...A naopak, i lidé nemocní mohou kovid prodělat naprosto bez obtíží.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů