Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#801 22. 10. 2021 11:25

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

No, fakty.... va Dnes sa už vyložená lož dá overi celkom žahko a polopravdy sa zvyčajne časom tiež ukážu... Je fakt, že na to treba by informovaný, čo sa nie každému chce (a aj chápem, že informácie o očkovaní či štatistiky covidu nie sú tým, čo žudia túžia nosi v hlave...)

Selimo možná jsem naivní a nebo něco opravdu nechápu, ale tady mi připadᚠnaivní Ty.
Fakta? Co to znamená?
To že existuje například město Praha je pro mě jasná skutečnost ,ale informace o očkování a covidu podáváná hlavními sdělovacími prostředky si ověřuješ dále jak? KdyŸ si uvědomíme kdo platí a ovlivňuje hlavní sdělovací prostředky ,tak osobně tomu nedůvěřuju bezhlavě ale i ověřuju a pozoruju dílčí skutečnosti v životě kolem sebe.

Já to udělat nemůžu ale kdybych měla vakcíny dala bych si například vyšetřit krev. Své blízké k tomu nutit nemůžu ale pokud by s tím souhlasili dál bych i tímto krokem ověřovala co a jak.

Tak tolik zase můj pohled na věc. smile

Není tady

 

#802 22. 10. 2021 12:12

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

No, fakty.... va Dnes sa už vyložená lož dá overi celkom žahko a polopravdy sa zvyčajne časom tiež ukážu... Je fakt, že na to treba by informovaný, čo sa nie každému chce (a aj chápem, že informácie o očkovaní či štatistiky covidu nie sú tým, čo žudia túžia nosi v hlave...)

Jen příklad, jak to s těmi fakty je... toto byl v čase fakt:

Jak šel čas 😏
▪️ Březen - očkování nikdy neonemocní
▪️ Květen - očkování se nakazí velmi vzácně
▪️ Červenec - očkování se nakazí, ale nemohou mít vážný průběh
▪️ Srpen - očkování mohou mít vážný průběh, ale velmi vzácně
▪️ Říjen - na JIP končí až třetina očkovaných
Kdo přesto pochybuje je dezinformátor...


Takže zatímco v březnu, dubnu - pokud bych ti tvrdila, že očkovaný může skončit na JIPce a umřít, tak bys mi nejspíše říkala, že to je lež, že faktem je, že vakcíny fungují a já jsem dezinformátor a pouštím do světa hoax, že vakcíny nefungují. Ale já třeba jen měla správnou intuici nebo už v tom březnu viděla dál než ty, což bys připustila až někdy třeba v srpnu a třeba také doteď ne :-).

Fakta obecně se jednak mohou v čase měnit. Fakta často existují na obou (více) stranách věci. My si často logicky vybíráme ta fakta, která se nám hodí, která zapadají do našeho smýšlení. Jiná fakta nevidíme, jsou to blbosti, jsou to hoaxy.... A jak snadno uvěříme tomu "faktu", že něco není fakt, ale je to hoax? Není nic snadnějšího z faktu udělat hoax, pokud má někdo tu moc, často i bez té moci, stačí to uvést jako hoax, stačí to vypustit do světa a z faktu je rázem blbost.

Tolik k faktům a hoaxům. Ne vždy co se píše je fakt, ne vždy co se píše je hoax.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#803 22. 10. 2021 14:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

No, fakty.... va Dnes sa už vyložená lož dá overi celkom žahko a polopravdy sa zvyčajne časom tiež ukážu... Je fakt, že na to treba by informovaný, čo sa nie každému chce (a aj chápem, že informácie o očkovaní či štatistiky covidu nie sú tým, čo žudia túžia nosi v hlave...)

Selimo možná jsem naivní a nebo něco opravdu nechápu, ale tady mi připadᚠnaivní Ty.
Fakta? Co to znamená?
To že existuje například město Praha je pro mě jasná skutečnost ,ale informace o očkování a covidu podáváná hlavními sdělovacími prostředky si ověřuješ dále jak? KdyŸ si uvědomíme kdo platí a ovlivňuje hlavní sdělovací prostředky ,tak osobně tomu nedůvěřuju bezhlavě ale i ověřuju a pozoruju dílčí skutečnosti v životě kolem sebe.

Já to udělat nemůžu ale kdybych měla vakcíny dala bych si například vyšetřit krev. Své blízké k tomu nutit nemůžu ale pokud by s tím souhlasili dál bych i tímto krokem ověřovala co a jak.

Tak tolik zase můj pohled na věc. smile

Overujem si to v rôznych médiách (aj zahraničných), hodne u žudí žijúcich vonku (mám takto príbuzných, priatežov, deti príbuzných  a priatežov, apod.) a niečo priamo u žudí, ktorých sa to týka (nielen choroby a úmrtia, ale napr. spolutancujúca pracuje v labáku zaoberajúcom sa nielen testmi, ale teraz už aj liekom na Covid - tam budem sledova, ako pobeží, resp. ako sa povlečie, proces schvažovania... atď).
V niečom naivná určite som, ale myslím, že práca s faktmi to snáď nebude... A názorov kopem úplne sama za seba - som niekde uprostred medzi oficiálnymi médiami a konšpiračnou šuškandou, držím sa pri zemi vďaka zdravému sedliackemu rozumu, aj na jednu aj na druhú stranu.

Upravil(a) Selima (22. 10. 2021 14:06)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#804 22. 10. 2021 14:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

No, fakty.... va Dnes sa už vyložená lož dá overi celkom žahko a polopravdy sa zvyčajne časom tiež ukážu... Je fakt, že na to treba by informovaný, čo sa nie každému chce (a aj chápem, že informácie o očkovaní či štatistiky covidu nie sú tým, čo žudia túžia nosi v hlave...)

Jen příklad, jak to s těmi fakty je... toto byl v čase fakt:

Jak šel čas 😏
▪️ Březen - očkování nikdy neonemocní
▪️ Květen - očkování se nakazí velmi vzácně
▪️ Červenec - očkování se nakazí, ale nemohou mít vážný průběh
▪️ Srpen - očkování mohou mít vážný průběh, ale velmi vzácně
▪️ Říjen - na JIP končí až třetina očkovaných
Kdo přesto pochybuje je dezinformátor...


Takže zatímco v březnu, dubnu - pokud bych ti tvrdila, že očkovaný může skončit na JIPce a umřít, tak bys mi nejspíše říkala, že to je lež, že faktem je, že vakcíny fungují a já jsem dezinformátor a pouštím do světa hoax, že vakcíny nefungují. Ale já třeba jen měla správnou intuici nebo už v tom březnu viděla dál než ty, což bys připustila až někdy třeba v srpnu a třeba také doteď ne :-).

Fakta obecně se jednak mohou v čase měnit. Fakta často existují na obou (více) stranách věci. My si často logicky vybíráme ta fakta, která se nám hodí, která zapadají do našeho smýšlení. Jiná fakta nevidíme, jsou to blbosti, jsou to hoaxy.... A jak snadno uvěříme tomu "faktu", že něco není fakt, ale je to hoax? Není nic snadnějšího z faktu udělat hoax, pokud má někdo tu moc, často i bez té moci, stačí to uvést jako hoax, stačí to vypustit do světa a z faktu je rázem blbost.

Tolik k faktům a hoaxům. Ne vždy co se píše je fakt, ne vždy co se píše je hoax.

Lenna, keďže toto nie je moje prvé očkovanie v živote, určite som si nikdy nemyslela, že ma ochráni na veky vekov (Amen) a na 100%. Že ma ochráni aspoň sčasti som si myslela - a myslím aj dnes. Vlastne sa mi to potvrdilo po kontakte s nakazenou, aj keď na test ma poslal lekár kvôli príznakom pripomínajúcim Covid - a bola som negatívna. Mne to stačí... Celkovo je účinnos vakcíny asi sklamaním, ale kým nemáme nič lepšieho ako prevenciu (invermektín je hasenie požiaru v pokročilo štádiu), tak to bude musie stači.
Netvrdím, sa musí alebo že by sa mal da očkova každý, ale žudia v istej situácii a s istým povolaním by to robi mali (a po skúsenosti s kamoškinou mamou sa až tak nedivím, že niekde niektorých do toho nútia) a na tomto mojom názore zrejme nezmení nič žiadna tlačová konferencia niekde v chemickom kabinete alebo labáku alebo kde wink .
Isteže niekomu vakcína môže škodi, dokonca až vážne - ale to môže hocičo, od prostého fajčenia až po bylinky (pri predávkovaní). Život sám môže za istých okolností škodi, ale to neznamená, že ho ja osobne pre seba zavrhnem. Budem skúma tie okolnosti a potom z toho PRE SEBA vyvodím smerodajné a relevantné závery. A ostatné ma, pravdupovediac, až tak nezaujíma. Na rozdiel od vás mám u (_._). kto je očkovaný a kto nie - každý je svojho osudu strojvodcom a tak to má podža mňa by. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#805 22. 10. 2021 14:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

No, fakty.... va Dnes sa už vyložená lož dá overi celkom žahko a polopravdy sa zvyčajne časom tiež ukážu... Je fakt, že na to treba by informovaný, čo sa nie každému chce (a aj chápem, že informácie o očkovaní či štatistiky covidu nie sú tým, čo žudia túžia nosi v hlave...)

Selimo možná jsem naivní a nebo něco opravdu nechápu, ale tady mi připadᚠnaivní Ty.
Fakta? Co to znamená?
To že existuje například město Praha je pro mě jasná skutečnost ,ale informace o očkování a covidu podáváná hlavními sdělovacími prostředky si ověřuješ dále jak? KdyŸ si uvědomíme kdo platí a ovlivňuje hlavní sdělovací prostředky ,tak osobně tomu nedůvěřuju bezhlavě ale i ověřuju a pozoruju dílčí skutečnosti v životě kolem sebe.

Já to udělat nemůžu ale kdybych měla vakcíny dala bych si například vyšetřit krev. Své blízké k tomu nutit nemůžu ale pokud by s tím souhlasili dál bych i tímto krokem ověřovala co a jak.

Tak tolik zase můj pohled na věc. smile

1. Dala som si vyšetri všetko (nie kvôli vakcíne, ale obvoďák na donútil po X rokoch na preventívku), výmenou za pomoc s božavým chrbtom, a mám hodnoty lepšie ako v 30tke alebo tak... všetky, aj tie, o ktorých som bola presvedčená, že som lumpačila a tieto hodnoty ma prezradia. Druhá vec je, že ja fakt mám v podstate "!klasickú" vakcínu, AstraZenecu, takže ak mi neupchala cievy krátko po podaní, tak by nič suspektné nasta nemalo. stolt
2. ad vytučnené: V ČR platí hlavné médiá jeden nesympatický Slovák big_smile , u nás je to našastie pestrejšie a ja viem (vlastne z prvej ruky), kam sa obráti po dôveryhodné alebo minimálne zámerne neskreslené informácie. Pri svetových médiách som zvykla stavi na osvedčené tituly, ale už tie sa mierne menia... Tak proste idem metódou pokusov a omylov, ale hlavný smer a aj hlavná tra sú jasné.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#806 22. 10. 2021 17:51

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

No, fakty.... va Dnes sa už vyložená lož dá overi celkom žahko a polopravdy sa zvyčajne časom tiež ukážu... Je fakt, že na to treba by informovaný, čo sa nie každému chce (a aj chápem, že informácie o očkovaní či štatistiky covidu nie sú tým, čo žudia túžia nosi v hlave...)

Jen příklad, jak to s těmi fakty je... toto byl v čase fakt:

Jak šel čas 😏
▪️ Březen - očkování nikdy neonemocní
▪️ Květen - očkování se nakazí velmi vzácně
▪️ Červenec - očkování se nakazí, ale nemohou mít vážný průběh
▪️ Srpen - očkování mohou mít vážný průběh, ale velmi vzácně
▪️ Říjen - na JIP končí až třetina očkovaných
Kdo přesto pochybuje je dezinformátor...


Takže zatímco v březnu, dubnu - pokud bych ti tvrdila, že očkovaný může skončit na JIPce a umřít, tak bys mi nejspíše říkala, že to je lež, že faktem je, že vakcíny fungují a já jsem dezinformátor a pouštím do světa hoax, že vakcíny nefungují. Ale já třeba jen měla správnou intuici nebo už v tom březnu viděla dál než ty, což bys připustila až někdy třeba v srpnu a třeba také doteď ne :-).

Fakta obecně se jednak mohou v čase měnit. Fakta často existují na obou (více) stranách věci. My si často logicky vybíráme ta fakta, která se nám hodí, která zapadají do našeho smýšlení. Jiná fakta nevidíme, jsou to blbosti, jsou to hoaxy.... A jak snadno uvěříme tomu "faktu", že něco není fakt, ale je to hoax? Není nic snadnějšího z faktu udělat hoax, pokud má někdo tu moc, často i bez té moci, stačí to uvést jako hoax, stačí to vypustit do světa a z faktu je rázem blbost.

Tolik k faktům a hoaxům. Ne vždy co se píše je fakt, ne vždy co se píše je hoax.

Lenna, keďže toto nie je moje prvé očkovanie v živote, určite som si nikdy nemyslela, že ma ochráni na veky vekov (Amen) a na 100%. Že ma ochráni aspoň sčasti som si myslela - a myslím aj dnes. Vlastne sa mi to potvrdilo po kontakte s nakazenou, aj keď na test ma poslal lekár kvôli príznakom pripomínajúcim Covid - a bola som negatívna. Mne to stačí... Celkovo je účinnos vakcíny asi sklamaním, ale kým nemáme nič lepšieho ako prevenciu (invermektín je hasenie požiaru v pokročilo štádiu), tak to bude musie stači.
Netvrdím, sa musí alebo že by sa mal da očkova každý, ale žudia v istej situácii a s istým povolaním by to robi mali (a po skúsenosti s kamoškinou mamou sa až tak nedivím, že niekde niektorých do toho nútia) a na tomto mojom názore zrejme nezmení nič žiadna tlačová konferencia niekde v chemickom kabinete alebo labáku alebo kde wink .
Isteže niekomu vakcína môže škodi, dokonca až vážne - ale to môže hocičo, od prostého fajčenia až po bylinky (pri predávkovaní). Život sám môže za istých okolností škodi, ale to neznamená, že ho ja osobne pre seba zavrhnem. Budem skúma tie okolnosti a potom z toho PRE SEBA vyvodím smerodajné a relevantné závery. A ostatné ma, pravdupovediac, až tak nezaujíma. Na rozdiel od vás mám u (_._). kto je očkovaný a kto nie - každý je svojho osudu strojvodcom a tak to má podža mňa by. stolt

Selimo, tady vůbec nešlo o očkování, vakcínu, covid.... to byl jen příklad, který je teď asi takový nejvíc po ruce.... šlo o ta fakta smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#807 22. 10. 2021 20:33

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Nenechám se podruhé, ani po xté očkovat,  ne ze strachu, ale proto že nevěřím jeho věrohodnostiti, ale proto že jsem o jeho účelovosti přesvědčena, že nefunguje!
Nějaké "hoaxové", nebo jiné stránky doporučené Serigalou nebo Selimou jsou mi ukradené 🤡

Upravil(a) rina (22. 10. 2021 20:35)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#808 22. 10. 2021 21:04

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selimo
Stejně tak jako Lena psala ,odpovím i já. Šlo mi teď hlavně v té odpovědi pro Tebe o ty fakty.

Nicméně na okraj Ti chci řict ,že je fajn že se cítiš dobře a mᚠdobré hodnoty.

Není tady

 

#809 23. 10. 2021 14:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Selimo
Stejně tak jako Lena psala ,odpovím i já. Šlo mi teď hlavně v té odpovědi pro Tebe o ty fakty.

Nicméně na okraj Ti chci řict ,že je fajn že se cítiš dobře a mᚠdobré hodnoty.

👍


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#810 23. 10. 2021 14:39

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Sel je určitě v pohodě.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#811 23. 10. 2021 19:10

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Selimo
Stejně tak jako Lena psala ,odpovím i já. Šlo mi teď hlavně v té odpovědi pro Tebe o ty fakty.

Nicméně na okraj Ti chci řict ,že je fajn že se cítiš dobře a mᚠdobré hodnoty.

Podepíšu se pod Selimu

Sergiala............zase Ti nerozumím, ale to neva, žejo

Není tady

 

#812 23. 10. 2021 19:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

Serigala napsal(a):

Selimo
Stejně tak jako Lena psala ,odpovím i já. Šlo mi teď hlavně v té odpovědi pro Tebe o ty fakty.

Nicméně na okraj Ti chci řict ,že je fajn že se cítiš dobře a mᚠdobré hodnoty.

Podepíšu se pod Selimu

Sergiala............zase Ti nerozumím, ale to neva, žejo

Teda teď by mě zajímalo čemu nerozumíš, vero big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#813 24. 10. 2021 14:32

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Mně taky 🙄


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#814 24. 10. 2021 16:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

Serigala napsal(a):

Selimo
Stejně tak jako Lena psala ,odpovím i já. Šlo mi teď hlavně v té odpovědi pro Tebe o ty fakty.

Nicméně na okraj Ti chci řict ,že je fajn že se cítiš dobře a mᚠdobré hodnoty.

Podepíšu se pod Selimu

Sergiala............zase Ti nerozumím, ale to neva, žejo

Teda teď by mě zajímalo čemu nerozumíš, vero big_smile

Nevím, jak to má Vera, ale já nerozumím tomu, že i přes tolik mrtvých s kovidem se lidé bojí očkování. Nebo ho odmítají, to je jedno. Kolik mrtvých je s očkováním ? Možná pár ano, ale přes 30 000 jako s kovidem jich nebude. Někteří se bojí následků po očkování. Následků po kovidu se nebojí? Nebo tzv. dlouhého kovidu? Jasně, očkování (žádné) není stoprocentní a to proti kovidu už vůbec ne. Ale i tak z těch lidí, co jsou v nemocnici, jsou 2/3 neočkovaných a z těžkých případů je to celých 90% neočkovaných. Tady asi záleží na tom, kdo jak kouká - jestli je sklenice poloplná, či poprázdná.
Ano, i očkovaní mohou přenést nemoc. Ale kdyby bylo očkovaných tak jak třeba v Dánsku, pak by o nic nešlo,nemuseli bychom dodržovat žádná opatření, protože do nemocnic by se dostalo jenom málo lidí. My zde máme situaci, že opět hrozí (alespoň někde) zahlcení nemocnic, takže musíme nosit všichni respirátory a dodržovat všechna možná opatření. A to až do doby, než to všem dojde. Protože právě o zahlcení nemocnic a omezení další, nekovidové péče, jde především.. Nehledě na to, kolik to kvůli možným dalším opatřením zase bude všechny stát.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#815 24. 10. 2021 20:15

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

Nevím, jak to má Vera, ale já nerozumím tomu, že i přes tolik mrtvých s kovidem se lidé bojí očkování. Nebo ho odmítají, to je jedno. Kolik mrtvých je s očkováním ? Možná pár ano, ale přes 30 000 jako s kovidem jich nebude. Někteří se bojí následků po očkování. Následků po kovidu se nebojí? Nebo tzv. dlouhého kovidu? Jasně, očkování (žádné) není stoprocentní a to proti kovidu už vůbec ne. Ale i tak z těch lidí, co jsou v nemocnici, jsou 2/3 neočkovaných a z těžkých případů je to celých 90% neočkovaných. Tady asi záleží na tom, kdo jak kouká - jestli je sklenice poloplná, či poprázdná.
Ano, i očkovaní mohou přenést nemoc. Ale kdyby bylo očkovaných tak jak třeba v Dánsku, pak by o nic nešlo,nemuseli bychom dodržovat žádná opatření, protože do nemocnic by se dostalo jenom málo lidí. My zde máme situaci, že opět hrozí (alespoň někde) zahlcení nemocnic, takže musíme nosit všichni respirátory a dodržovat všechna možná opatření. A to až do doby, než to všem dojde. Protože právě o zahlcení nemocnic a omezení další, nekovidové péče, jde především.. Nehledě na to, kolik to kvůli možným dalším opatřením zase bude všechny stát.

Judyno, já nerozumím tomu, že někdo nerozumí proč se lidé bojí očkování smile Teda TOHOTO očkování. Už to tady bylo řečeno tolikrát, ty důvody... A jak jsi přišla na to, že následků po covidu se nebojí? Já věřím, že lidé se bojí určitě i toho. Věřím, že se lidé bojí i samotného covidu. Ale chytnou ho jak očkovaní, tak neočkovaní, to neovlivníme. Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky.... co ovlivnit můžeme, tak nenechat si píchnout tuto vakcínu.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#816 24. 10. 2021 21:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

A jak jsi přišla na to, že následků po covidu se nebojí?
No přece podle toho, že se nenechají očkovat.
Znovu - kolik lidí zemřelo s kovidem a kolik s očkováním? Kolik lidí je v nemocnici očkovaých a kolik neočkovaných? Ano, očkovaní mohou onemocnět (nebo taky ne), ale ve velké většině mají lehký průběh, tedy bez následků.

Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky....
..Ovliníš to očkováním, kde je velká pravěpodobnost, že nebudeš mít těžký průběh a následky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#817 25. 10. 2021 8:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

A jak jsi přišla na to, že následků po covidu se nebojí?
No přece podle toho, že se nenechají očkovat.
Znovu - kolik lidí zemřelo s kovidem a kolik s očkováním? Kolik lidí je v nemocnici očkovaých a kolik neočkovaných? Ano, očkovaní mohou onemocnět (nebo taky ne), ale ve velké většině mají lehký průběh, tedy bez následků.

Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky....
..Ovliníš to očkováním, kde je velká pravěpodobnost, že nebudeš mít těžký průběh a následky.

Judyno, ale to je asi špatné rovnítko (myslím mezi tím, že kdo není očkovaný = ten že se nebojí covidu). Protože alespoň na mě nesedí. Já beru covid od samého začátku vážně, vůbec nesnižuju jeho "sílu" a vážnost. I zde v diskusi jsem to od začátku psala a brala ho možná vážněji a s většími obavami než plno lidí kolem. S obavami jsem to sledovala už v době, kdy ještě nedorazil ani do Evropy. A přesto nejsem očkovaná. A to i přesto, že jsem dost riziková (váha, chronické nemoci). Jak jsem již víckrát psala - je možné, že názor změním a jednou půjdu (nebo nás dřív donutí...), ale zatím se mi do očkování prostě nechce a tak se tam prostě nehrnu. Ne, nevěřím na čipy ve vakcínách big_smile a podobné zběsilosti big_smile, ale v prvé řadě věřím své intuici, pocitu a ten mi stále říká, že se nemám nechat očkovat, že nejsem přesvědčena, že to je dobré, že mi tu stále něco smrdí.

Kolik zemřelo lidí s covidem a kolik s očkováním? po*ně se to NYNÍ nedá srovnat, to je pravda. Ale řekneme si to pro férovost za čas. Lidé se (myslím) nebojí vakcíny TEĎ, ale že není ozkoušená a neví se, co bude za čas. Teď je velmi krátká doba na to hodnotit cokoliv.
A co se týká lehkého průběhu, následků, příznaků..... buď je to náhoda jak bejk, ale u nás v práci mají covid v podstatě zatím jen očkovaní, už podruhé a průběh - prý o moc horší než poprvé. Což může být náhoda, vím. Ale ani očkování je nespasilo.

Toto je po*ně velmi těžké téma, nejsou jednoznačné odpovědi... ukáže vše čas. Snad to Flégrovi vyjde a toto bude poslední vlna! A zase bude dobře!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#818 25. 10. 2021 14:00

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

Sergiala............zase Ti nerozumím, ale to neva, žejo

Milá Vero, nejsem si jistá že vím čemu nerozumíš, ale mám tušení že nerozumíš mému nastavení.
No a jestli je to tak, tak opravdu nevadí že nerozumíš. Dost možná tomu ani nemůžeš rozumět a to jednoduše proto že mᚠnastavení jiné. To by dávalo smysl.  smile

Není tady

 

#819 25. 10. 2021 14:18

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

vera napsal(a):

Sergiala............zase Ti nerozumím, ale to neva, žejo

Milá Vero, nejsem si jistá že vím čemu nerozumíš, ale mám tušení že nerozumíš mému nastavení.
No a jestli je to tak, tak opravdu nevadí že nerozumíš. Dost možná tomu ani nemůžeš rozumět a to jednoduše proto že mᚠnastavení jiné. To by dávalo smysl.  smile

Ano, tak to je...storstark

Není tady

 

#820 25. 10. 2021 14:20

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

Serigala napsal(a):

vera napsal(a):

Sergiala............zase Ti nerozumím, ale to neva, žejo

Milá Vero, nejsem si jistá že vím čemu nerozumíš, ale mám tušení že nerozumíš mému nastavení.
No a jestli je to tak, tak opravdu nevadí že nerozumíš. Dost možná tomu ani nemůžeš rozumět a to jednoduše proto že mᚠnastavení jiné. To by dávalo smysl.  smile

Ano, tak to je...storstark

Mám nastavení jako Judyna...storstark

Není tady

 

#821 25. 10. 2021 14:23

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

Ano, tak to je...storstark

Vero big_smile storstark

Upravil(a) Serigala (25. 10. 2021 14:24)

Není tady

 

#822 25. 10. 2021 15:26

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky....
..Ovliníš to očkováním, kde je velká pravěpodobnost, že nebudeš mít těžký průběh a následky.

Znám mnoho těch kdo covid prodělali, neměli těžký průběh ani závažné následky ( zatím ).
Neznám osobně nikoho kdo umřel na covid. Kohokoliv jsem se ptala nikdo nikoho takového nezná.
Tomuhle zkoumání věřím vic než sdělovaným údajům.
Moje stará teta umřela a tvrdili že na covid. Nicméně není to pravda. Byla těžce dlouhodobě nemocná, její organismus podlehl dlouhodobé nemoci, svedli to na covid.
Ti co covid prodělali získali přirozenou imunitu. Přesto jim to nechtějí někde uznat s nutí je k očkováni.
Několik se získanou imunitou jich znám kdo se setkali s očkovaným coviďákem s nelehkým průběhem a nechytli to. Náhoda? Nevím/e.  Čas dále ukáže.

Stejně tak jako se ukáže jestli očkování budou nebo nebudou mít v budoucnu následky z experimentálního očkování.

Také tak jako Lena nemám v tuto vakcínu intuitivní důvěru.   smile
A ti co ji mají, nech ji mají.

Upravil(a) Serigala (25. 10. 2021 15:27)

Není tady

 

#823 25. 10. 2021 16:48

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

Stejně tak neovlivníme, kdo bude mít příznaky, kdo bude mít nějaké následky, kdo nebude mít naopak žádné příznaky....
..Ovliníš to očkováním, kde je velká pravěpodobnost, že nebudeš mít těžký průběh a následky.

Znám mnoho těch kdo covid prodělali, neměli těžký průběh ani závažné následky ( zatím ).
Neznám osobně nikoho kdo umřel na covid. Kohokoliv jsem se ptala nikdo nikoho takového nezná.
Tomuhle zkoumání věřím vic než sdělovaným údajům.
Moje stará teta umřela a tvrdili že na covid. Nicméně není to pravda. Byla těžce dlouhodobě nemocná, její organismus podlehl dlouhodobé nemoci, svedli to na covid.
Ti co covid prodělali získali přirozenou imunitu. Přesto jim to nechtějí někde uznat s nutí je k očkováni.
Několik se získanou imunitou jich znám kdo se setkali s očkovaným coviďákem s nelehkým průběhem a nechytli to. Náhoda? Nevím/e.  Čas dále ukáže.

Stejně tak jako se ukáže jestli očkování budou nebo nebudou mít v budoucnu následky z experimentálního očkování.

Také tak jako Lena nemám v tuto vakcínu intuitivní důvěru.   smile
A ti co ji mají, nech ji mají.

Já znám x lidí, kteří zemřeli na kovid, mají to napsané v lékařské zprávě.............uvedli je do umělého spánku, naprosté selhání plic, zdravý sportovec, 52 let, druhý 55 let...........to ti lékaři lžou ?

Není tady

 

#824 25. 10. 2021 17:59

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

HAJZLOVÉ dumbom  Možná to tu bude dřív než se nadějeme!

Končící ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí po jednání krizového štábu oznámil, že pokud se bude nadále zhoršovat epidemiologická situace, dojde ke zpřísňování opatření. Ve hře je podle něj zákaz vstupu do práce bez potvrzení o bezinfekčnosti s tím, že případné testy na covid-19 by si zaměstnanci hradili sami.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#825 25. 10. 2021 18:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Čtu jinde.... ten rozdíl mezi očkovanými a neočkovanými, kteří jsou v nemocnicích, není zase tak velký.... jak někteří říkají....

Pro ty, kteří se bojí zahlcení nemocnic neočkovanými!! Zdroj ISIN pro PSP, Senát. Hospitalizace za poslední 3 dny, kde bylo 2618 hospitalizací celkem, z čehož
1596 neprodělali a neočkovaní
1022 neprodělali a dokončené očkování
0 (nula) prodělali, bez ohledu na očkování


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů