Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#8776 17. 9. 2021 11:23

vera
♥♥♥♥♥♥-

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

v Brně...............mám dojem, že čekali na začátek školního roku, aby ještě rozkopali, co jde......občas vozím vnuky do školy, si zanadávám

Není tady

#8777 19. 9. 2021 16:09

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Kde jste kdo?!??? dumbom

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#8778 20. 9. 2021 11:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja som mala pekný, ale celkom akčný víkend tongue , takže offline. Lenže to je skôr na radosť.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#8779 20. 9. 2021 21:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

tummenupp  big_smile

Seneca

Není tady

#8780 2. 10. 2021 10:56

Niky123
♥♥♥♥♥--

Něco se mi zbláznilo při přihlašování na babinet, a přihlásilo mě to mým předchozím nickem Niky123. Dál tedy budu muset psát pod tímto starým nickem, takže ať v tom nemáte guláš Niky123 = Blossom.

Není tady

#8781 2. 10. 2021 22:17

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Odhalíme tě podle příspěvků. stolt

Seneca

Není tady

#8782 13. 10. 2021 19:58

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Jsem totalne vytocena,dcera chce s pritelem odletet do Cernobylu.Jsem se tak rozcilila,az se me udelalo spatne.  :-(

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#8783 13. 10. 2021 20:10

Soleil
♥♥♥♥♥--

Co je to proboha napadlo, Erem? A nějak, jakože na výlet, na dovolenou, nebo snad tam chtějí žít?

Není tady

#8784 13. 10. 2021 20:24

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Soleil napsal(a):

Co je to proboha napadlo, Erem? A nějak, jakože na výlet, na dovolenou, nebo snad tam chtějí žít?

Na par dni,ale i tak jsem s toho nestastna grater,dcera si privydelava na letenku,maji odletet ted nekdy.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#8785 13. 10. 2021 21:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak takovýhle nápad měl můj syn před časem také. Naštěsí ho to přešlo.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8786 13. 10. 2021 21:28

vera
♥♥♥♥♥♥-

hodně lidí chce vidět Černobyl..............jen vidět............pak se vrátí

když jsem byla v Uzbekistánu, navštívila jsem Bucharu, Chivu, Samarkand-nádherné památky, které se nikde nevidí
skupina a ne malá jela taxíkem se podívat na Aralské jezero-vyschlé, plné rezavých vraků, kolem rozpadající se šílené paneláky
to se jim líbilo a tam zůstali celý pobyt.................každý to má jinak

taky bych jela ráda do ČERNOBYLU...............zítra odjíždím na Menorku, raději bych brala ČERNOBYL

Není tady

#8787 14. 10. 2021 5:44

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

když jsem byla v Uzbekistánu, navštívila jsem Bucharu, Chivu, Samarkand-nádherné památky, které se nikde nevidí
skupina a ne malá jela taxíkem se podívat na Aralské jezero-vyschlé, plné rezavých vraků, kolem rozpadající se šílené paneláky

taky bych jela ráda do ČERNOBYLU...............zítra odjíždím na Menorku, raději bych brala ČERNOBYL

Jenomze v tom Cernobylu  je pry stale radioaktivita.Holka nema jeste ani dite a bude vystavena nejakemu zareni.Jsem tak vytocena,ze s ni ,uz ani mluvit nemuzu.  A navic letadla co letaji z Ukrajiny  jsou poruchova.  grater

Není tady

#8788 14. 10. 2021 7:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

Jsem totalne vytocena,dcera chce s pritelem odletet do Cernobylu.Jsem se tak rozcilila,az se me udelalo spatne.  :-(

Erem, to není nic špatného, vždyť tam turisté běžně jezdí nebo?

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#8789 14. 10. 2021 7:20

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

Také mi to přijde jako zajímavé místo k vidění.
Hezkou dovolenou!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#8790 14. 10. 2021 10:20

rina
♥♥♥♥♥♥-

Tak chodit se koukat na místo, které zabilo, zmrzačilo a poškodilo spoustu lidí, zničilo obrovský kus přírody a zkáza je nevyčíslitelná, mi přijde naprosto morbidní.

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#8791 14. 10. 2021 12:16

vera
♥♥♥♥♥♥-

Tobě.....................ale mně ne..................nejela bych tam s takovým úmyslem

Není tady

#8792 14. 10. 2021 12:18

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Tak chodit se koukat na místo, které zabilo, zmrzačilo a poškodilo spoustu lidí, zničilo obrovský kus přírody a zkáza je nevyčíslitelná, mi přijde naprosto morbidní.

Co je na tom morbidního? va Stejně tak se chodí do Terezína apod. a je to podle mého naopak důležité! Připomínat si tyto věci.

- Gary Smith

Není tady

#8793 14. 10. 2021 12:46

Niky123
♥♥♥♥♥--

Já eremino zděšení chápu. Nevím to jistě, ale myslím, že v Černobylu je ještě silné záření a dcera je mladá, nemá ještě děti a takto riskuje jejich budoucí zdraví. Vajíčka máme my ženy v sobě už od narození, takže je nebezpečí, že mohou být ozářena a zmutovat.
U nás starších hrozí případně "jen" rakovina.
Taky bych tam nejela z těchto důvodů. Jiná místa lidského utrpení (například ten Terezín) nikoho zdravotně neohrozí, na rozdíl od toho Černobylu.

Není tady

#8794 14. 10. 2021 13:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Niky123 napsal(a):

Já eremino zděšení chápu. Nevím to jistě, ale myslím, že v Černobylu je ještě silné záření a dcera je mladá, nemá ještě děti a takto riskuje jejich budoucí zdraví. Vajíčka máme my ženy v sobě už od narození, takže je nebezpečí, že mohou být ozářena a zmutovat.
Taky bych tam nejela z těchto důvodů. Jiná místa lidského utrpení (například ten Terezín) nikoho zdravotně neohrozí, na rozdíl od toho Černobylu.

Co jsem se dívala, mají tam na tom vystavěný business.. tzn. delegáti a průvodci po celou dobu pobytu. Našla jsem stránky, kde mohou mít lidé celou dobu u sebe přístroje na měření radiace.. delegáti je mají neustále. Tady je výňatek k radioaktivitě z jedné stránky, která nabízí zájezdy do Černobylu: "Během jednoho dne stráveného v černobylské uzavřené zóně dostane tělo dávku záření, která je srovnatelná s přirozeným zářením, které se nachází všude kolem nás. Abychom to uvedli do souvislostí, tato dávka je obvykle 300 krát nižší než rentgen celého těla a je srovnatelná s několika hodinami strávenými v letadle, kde jsme vystaveni kosmickému záření pocházejícího z vesmíru. V číslech dostanete 3-4 μSv gama záření za jeden den (viz druhy záření níže), dávku záření, která není vůbec škodlivá. Pro srovnání, většina jaderných elektráren na celém světě má bezpečnostní limit pro své zaměstnance nastaven na 50-100 μSv za den. S největší pravděpodobností dostanete více záření během letu do Kyjeva, než během jednoho dne v Černobylu."

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#8795 14. 10. 2021 13:50

rina
♥♥♥♥♥♥-

Pro Lennu a Veru:
Vzpomínat a připomínat si?
A co? Utrpení a zkázu? Co tam chcete obdivovat?

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#8796 14. 10. 2021 16:23

Niky123
♥♥♥♥♥--

Palomito, jaký je zdroj těchto informací? Pokud je to od těch ruských cestovek a jejich delegátů, kteří z toho mají byznys, tak těm bych nevěřila ani nos mezi očima. Vždyť když to tam bouchlo, tak Rusové tajili a mlžili o tom, co se stalo. Na ruskou pravdomluvnost bych si nevsadila ani zlámanou grešli.

Není tady

#8797 14. 10. 2021 16:52

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Niky123 napsal(a):

Palomito, jaký je zdroj těchto informací? Pokud je to od těch ruských cestovek a jejich delegátů, kteří z toho mají byznys, tak těm bych nevěřila ani nos mezi očima. Vždyť když to tam bouchlo, tak Rusové tajili a mlžili o tom, co se stalo. Na ruskou pravdomluvnost bych si nevsadila ani zlámanou grešli.

Ne, obdobné info se píše i na českých webech. Po tom by se měl pídit ten, koho to zajímá. Já jen ťukla, abych zjistila, zda "nějaké" info lze dohledat.. a lze. smile Člověk tam asi nepojede na opalovačku, takže by se měl nějak chovat a dodržovat určitá pravidla. Jestliže jsou na místě přístroje na měření radiace, tak nevím, proč by si to měli vymýšlet. Pro podezřívavé je určitě možnost dovézt si vlastní přístroj z domu "necinknutý". tummenupp

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#8798 14. 10. 2021 16:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Co jsem se dívala, mají tam na tom vystavěný business.. tzn. delegáti a průvodci po celou dobu pobytu. Našla jsem stránky, kde mohou mít lidé celou dobu u sebe přístroje na měření radiace.. delegáti je mají neustále. Tady je výňatek k radioaktivitě z jedné stránky, která nabízí zájezdy do Černobylu: "Během jednoho dne stráveného v černobylské uzavřené zóně dostane tělo dávku záření, která je srovnatelná s přirozeným zářením, které se nachází všude kolem nás. Abychom to uvedli do souvislostí, tato dávka je obvykle 300 krát nižší než rentgen celého těla a je srovnatelná s několika hodinami strávenými v letadle, kde jsme vystaveni kosmickému záření pocházejícího z vesmíru. V číslech dostanete 3-4 μSv gama záření za jeden den (viz druhy záření níže), dávku záření, která není vůbec škodlivá. Pro srovnání, většina jaderných elektráren na celém světě má bezpečnostní limit pro své zaměstnance nastaven na 50-100 μSv za den. S největší pravděpodobností dostanete více záření během letu do Kyjeva, než během jednoho dne v Černobylu."

tummenupp

- Gary Smith

Není tady

#8799 14. 10. 2021 17:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Pro Lennu a Veru:
Vzpomínat a připomínat si?
A co? Utrpení a zkázu? Co tam chcete obdivovat?

Obdivovat? va Zvláštní směr uvažování.
Připomínat si, zamyslet se, pomodlit (někdo), zapálit svíčku (pokud je to tam možné), projevit úctu - ano, je to důležité. Nesmíme zapomenout.

- Gary Smith

Není tady

#8800 14. 10. 2021 18:38

rina
♥♥♥♥♥♥-

Nezapomenu, ani když tam nebudu vzpomínat, modlit se a zapalovat svíčku.
Museli mě zašít, aby se dcera bez zjevného důvodu nenarodila předčasně.

Klid v duši přeji všem.

Není tady

Zápatí