Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#12801 23. 7. 2021 20:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Erem, krásnou dovolenou v krásné Lednici! big_smile Už jsi vnoučka viděla?

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#12802 23. 7. 2021 20:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Erem, krásnou dovolenou v krásné Lednici! big_smile Už jsi vnoučka viděla?

Ano,uz jsem tam u nich byla na par dni. big_smile ,Ted,uz se smeje a brouka si. big_smile . Snazim se,abych se tam dostala alespon 5 x do roka.Prece jenom je to od nas daleko. Navic prestup v Praze coz pro me holku z malomesta docela slozite. stolt

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#12803 23. 7. 2021 20:53

rina
♥♥♥♥♥♥-

Ale Erem, nekecej! Jste na to dvě dospělé baby, to dáte, ne? 🍀👍🦋🌞

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#12804 23. 7. 2021 20:56

rina
♥♥♥♥♥♥-

Aha? Tak jedeš sama!
Tak držím palce! Dáš to i sama!
👏

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#12805 23. 7. 2021 21:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Koooonecne dovolena,tyden budeme v Lednici a pak pojedu za vnoucatkem.Uz se moc tesim.

Paráda smile.
Tento týden jsem si na tebe Erem vzpomněla. Ve vlaku se se mnou totiž dal do řeči jeden kluk - něco po 30. Navykládal mi toho hodně, řekl mi i to, že odešel z Prahy, aby neškodil rodičům, že byl na léčení, ale že už je 11 let čistý, že se uchytil tady na Vysočině. Měl dobré názory, bylo poznat, že má z rodiny dobré základy( i když na něm bylo vidět, že si něčím prošel). Tak jsem mu řekla, že má můj obdiv, že to takhle zvládnul. Protože to, co dokázal on a Tvůj syn, nedokáže zdaleka každý.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#12806 24. 7. 2021 11:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

No to je radosti! big_smile tummenupp big_smile

První "vlaštovka" co vyletěla z hnízda má žlutočerný hřbet, tmavě zelené bříško a petrolejový ocásek.. myslím, že zapadne lol a s napětím očekáváme barevné kombinace těch dalších stolt

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#12807 24. 7. 2021 12:32

rina
♥♥♥♥♥♥-

To musí být velmi příjemné očekávání tummenupp, jako když třeba já čekám, kolik rybích miminek se dokáže schovat a přežít... 🍀👏🐳

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#12808 24. 7. 2021 19:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomito, to je tedy fešanda! tummenupp Tak si tu andulčí módní přehlídku užijte. Hlavně ať jsou holky zdravé! storstark

Seneca

Není tady

#12809 29. 7. 2021 13:00

Blossom opět s vámi
♥♥♥----

Irma napsal(a):

Až se mi tají dech... Díky!!!

Moje limity... vnímám, jak moc bych chtěla být při tom - a současně si poctivě musím přiznat, že bych tolik, jako Ty, nedokázala. Upřímně smekám!
V člověku musí být kromě odvahy i určitá schopnost jít na hranu daných možností. Ty to dokážeš. V mém případě je asi velká potřeba mít na konci dne k dispozici sprchu atd. Aby byl svět v rovnováze, musí existovat objevitelé Tvého typu, dobrodruzi s omezením (já) a zbytek jsou ti běžní turisté, řadu uzavírají milovníci resortů. big_smile

Dočítám po čase  babinet a zaujala mě tahle diskuze. Taky bych už jezdit jako vera nedokázala. Ale jako mladá jsem cestovala s báglem s partou po rumunských horách, spali jsme pod širákem a u bačů nebo dalších místních, jednou i v jeskyni a protože o nás místní věděli, tak autobus na nás druhý den pod jeskyní čekal....spousta krásných zážitků, které člověk jinak nezažije.
V dospělosti jsem párkrát byla i u moře s all inclusive - a líbilo se mi to. Samozřejmě jsme  rámci možností i cestovali (půjčené auto či zaplacené výlety. Mně se asi líbí jakékoli cestování... :-)

Optimální cestování je pro mě teď se střechou nad hlavou a teplou sprchou.

Není tady

#12810 29. 7. 2021 14:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Taky vzpomínám na vandr po rumunských horách. Bylo nás 7, spali jsme v malých stanech, pili ze studánek a z potůčků. S bači jsme provozovali směnný obchod; za různé drobnosti jsme od nich dostali ovčí sýr a žinčicu. To byla dobrota za chladného rána! big_smile tummenupp

Seneca

Není tady

#12811 30. 7. 2021 22:24

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Moc krásně jsem si zaplavala ve velkém zrevitalizovaném rybníku. big_smile  storstark

Upravil(a) vrabčák (31. 7. 2021 13:34)

Seneca

Není tady

#12812 31. 7. 2021 7:15

vera
♥♥♥♥♥♥-

vrátila jsem se z Jeseníků.............je to naše dámská jízda........3 noci......4 baby, chodíme a chodíme, krásné výhledy, spousta malin, letos nově poutní kostel v Zl. horách a na zpáteční cestě zámek ÚSOV - nádherná stavba, ale jinak nic, navíc špatná průvodkyně

Není tady

#12813 1. 8. 2021 10:29

Blossom opět s vámi
♥♥♥----

Včera přes den návštěva vnoučat a koupání s nimi, večer prima grilování u přátel a pak krásná procházka za soumraku domů.
Dnes nádherně líná a deštivá neděle. :-)

Není tady

#12814 1. 8. 2021 13:42

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Co víc si můžeš přát? big_smile

Seneca

Není tady

#12815 1. 8. 2021 16:26

rina
♥♥♥♥♥♥-

To samé zítra? 🌞🍀🥰🐞🦋👍

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#12816 1. 8. 2021 19:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Blossom opět s vámi napsal(a):

Včera přes den návštěva vnoučat a koupání s nimi, večer prima grilování u přátel a pak krásná procházka za soumraku domů.
Dnes nádherně líná a deštivá neděle. :-)

Tak to já měla neděli hodně aktivní, právě proto, že prší, jsem se pustila do úklidu doma, nějakého ručního praní, uklidila jsem balkony, prostě jsem udělala to, co jsem odkládala, když bylo hezky. A teď z toho mám samozřejmě radost, že to mám hotové a očekávám, že to zase dlouho vydrží big_smile

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#12817 1. 8. 2021 20:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyno, jsi hvězda! big_smile  stolt  storstark

Seneca

Není tady

#12818 2. 8. 2021 19:21

Irma
♥♥♥♥---

Chtěla jsem napsat, nákup čeho mi udělal radost, ale zasekla jsem se v názvosloví. Oznamovala jsem doma, že jsem si koupila nové holínky, jenže na krabici bylo psáno "gumáky"! Co jsem si to tedy vlastně koupila? big_smile
Zde je vysvětlení z wiki:

Výrazy holinky a gumáky se obvykle volně zaměňují jako synonyma, což ale v některých případech není příliš vhodné. Kožené (např. jezdecké) holinky nelze označit jako gumáky, naproti tomu se můžeme setkat s rozporuplným spojením kotníkové holínky. Významové rozdíly pramenící z názvů se stíraji a obě slova jsou společně vnímána jako označení druhu ochranné nepromokavé obuvi bez ohledu na její výšku a použitý materiál. (Striktně vzato by se tato obuv vyrobená z jiného materiálu než gumy nemohla označovat jako gumáky.) Výraz holinky je více formální, gumáky jsou naproti tomu výrazem spíše hovorovým.

Holínky byly popularizovány hlavně Arthurem Wellesleyem, vévodou z Wellingtonu, v 19. století (v angličtině se pro ně vžilo označení wellington boots), ale jejich historie sahá až do 18. století. Wellington je nechal vyrábět z telecí kůže, guma se k jejich výrobě začala používat a ve 2. pol. 19. století.

V jižní Africe (zejména v Zimbabwe a Jihoafrické republice) existuje specifický taneční žánr, gumboot dance (isicathulo, holínkové tance), který vznikl mezi černošskými horníky ze zlatých dolů a později se stal běžnou součástí populární kultury. Jako jiné africké styly využívá polyrytmie a zapojení celého těla. Holínky jako idiofonní perkusní nástroj se využívají k dupání (efekt může být zdůrazněn zvonečkem přivěšeným k botě) i pleskání dlaní o plochu holínky a dotvářejí i vizuální stránku tance. Mají společné prvky se stepovými tanci, ale i s mnoha styly lidových tanců z celého světa, holínky (čižmy) jsou například i součástí některých moravských krojů.
big_smile

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#12819 2. 8. 2021 19:54

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Moc zajímavé! tummenupp

Seneca

Není tady

#12820 3. 8. 2021 8:05

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Irmo, dík! Také bych řekla, že jsem si koupila holínky. Kožené vysoké mám kozačky, kdybych jezdila na koni, možná bych svému obutí říkala jezdecké holínky. Po cestě do práce jsem přemýšlela o galoších ...

Není tady

#12821 3. 8. 2021 17:29

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Holínky (čižmy) jako součást lidových krojů jsou ale kožené, ne? Galoše si pamatuju; gumové, kotníkové, nahoře někdy ozdobný lem - umělý kožíšek , nazouvaly se na boty a zapínaly na jeden knoflík - na přeložení. smile

Seneca

Není tady

#12822 3. 8. 2021 17:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Radost mi dnes udělaly výsledky u doktora a také mi dnes začíná 3-denní dovolená tummenupp

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#12823 3. 8. 2021 18:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Lennno, hezky si ji užij! Nejlépe na zahradě. wink

Dneska jsem poprvé slyšela v rádiu písničku Sbohem, lásko ve francouzštině. Moooooooccc pěkná! big_smile Myslím, že vznikla v roce 1962 a "Valdova" godlike v roce 1964.

Seneca

Není tady

#12824 3. 8. 2021 18:49

Barča
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Holínky (čižmy) jako součást lidových krojů jsou ale kožené, ne? Galoše si pamatuju; gumové, kotníkové, nahoře někdy ozdobný lem - umělý kožíšek , nazouvaly se na boty a zapínaly na jeden knoflík - na přeložení. smile

Máš stoprocentně pravdu.

Není tady

#12825 3. 8. 2021 21:25

Irma
♥♥♥♥---

Dnes mi udělalo radost kino. Film Rozhněvaný muž je vyloženě a jednoznačně "pro chlapy". Přestože filmy v kategorii akční-krimi-thriller absolutně nesleduji, dnes mě zaujal. Děj se odehrává v prostředí bezpečnostních služeb v L.A., je plný drsných hlášek, drsných scén, drsných šmejdů a dokonalých stříleček. Muž-divák se bude ve zbraních orientovat, pro mne bylo "revolver" všechno, co střílelo big_smile
Jason Statham hrdina s nečitelnou tváří, Scott Eastwood (syn Clinta Eastwooda) zahrál záporáka dokonale. Z jeho mimiky šel strach. Režie Guy Ritchie (bavil mě jeho Král Artuš: Legenda o meči a Gentlemani, jiné filmy ne). Hudba se mi hodně líbila (Chris Benstead). Shrnuto: 2 hodiny jsem byla v šoku big_smile, pánové oceňovali kvalitu zvuku střelby, stíhali vnímat i to, co jsem vůbec nepostřehla big_smile Někdo velká spokojenost, někdo kritický. Film podruhé vidět nemusím, ale nelituji času.

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí