Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#5001 10. 6. 2021 17:09

vera
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

taková doopravská

Není tady

#5002 11. 6. 2021 6:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Sokovala me navsteva v praci.K nam do obchodu prisla holcicka s downovym syndromem s nejakym starym panem a hledala maminku.Jelikoz jsme tu nez ctyri zamestnankyne,tak jsem holcicce odpovedela,ze tu zadna maminka neni.V tu chvili vysla kolegine a rekla ji,tady jsem.Holcicka se na ni vrhla a objimala a rikala ji maminko mam te moc rada,tesila jsem se na tebe.Stali tam v objeti mozna 5 minut.Pak odchazeli a holcicka rika,aby tatinkovi nerikala,ze prijde,bude to prekvapeni.Stala jsem v soku ,kdyz holcicka odesla ,ptala jsem se te dotycne,kdo to byl,ze ji rika mami.Na to ona me odpovedela,ze jsem asi hlucha,ze ji rikala teto.Vic jsme o tom hovor nevedli.Pisu holcicka,ale vek te slecny neodhadnu,mela prsa tak ji muze byt od 15-30 let.Myslela jsem,ze se jako kolegine vsichni zname nase osudy,zivoty,deti a tohle byl doslova sok.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#5003 11. 6. 2021 6:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Někdy je šok, co lidé všechno "neříkají". Ale zase z kolegiálního hlediska má každý právo na soukromí. Jestli jsi se opravdu nepřeslechla, tak to musel být mnohem větší šok pro ni, než pro tebe wink

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#5004 11. 6. 2021 9:33

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Někdy je šok, co lidé všechno "neříkají". Ale zase z kolegiálního hlediska má každý právo na soukromí. Jestli jsi se opravdu nepřeslechla, tak to musel být mnohem větší šok pro ni, než pro tebe wink

Opravdu nepreslechla,slovo maminko tam znelo nekolikrat.A nakonec nerikej to tatkovi,ja ho prekvapim. Po jeji odpovedi,uz jsme dal v hovoru nepokracovali.

Upravil(a) eremuruss (11. 6. 2021 9:35)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#5005 11. 6. 2021 19:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Prostě se styděla... Nemá to v sobě zpracované. hmm A přitom ta dívka určitě působila hodně mile a vřele. smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5006 11. 6. 2021 21:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

Sokovala me navsteva v praci.K nam do obchodu prisla holcicka s downovym syndromem s nejakym starym panem a hledala maminku.Jelikoz jsme tu nez ctyri zamestnankyne,tak jsem holcicce odpovedela,ze tu zadna maminka neni.V tu chvili vysla kolegine a rekla ji,tady jsem.Holcicka se na ni vrhla a objimala a rikala ji maminko mam te moc rada,tesila jsem se na tebe.Stali tam v objeti mozna 5 minut.Pak odchazeli a holcicka rika,aby tatinkovi nerikala,ze prijde,bude to prekvapeni.Stala jsem v soku ,kdyz holcicka odesla ,ptala jsem se te dotycne,kdo to byl,ze ji rika mami.Na to ona me odpovedela,ze jsem asi hlucha,ze ji rikala teto.Vic jsme o tom hovor nevedli.Pisu holcicka,ale vek te slecny neodhadnu,mela prsa tak ji muze byt od 15-30 let.Myslela jsem,ze se jako kolegine vsichni zname nase osudy,zivoty,deti a tohle byl doslova sok.

To je zvláštní Erem... že by se máma styděla za své dítě? Ikdyž teda má downův syndrom, ale stejně. Anebo pokud by se skutečně styděla, tak přece by byli domluvení s mužem, ať za ní nechodí.... Je to zvlášní. Každopádně smutné.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5007 11. 6. 2021 22:32

rina
♥♥♥♥♥♥-

Ano, velmi smutné. Pokud se máma styděla za dceru, a zapírá ji před vámi, je to dumbom

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#5008 12. 6. 2021 21:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

...Asi má paní nějakou moc šaptnou zkušenost.
Každopádně pokud jí zapírá, je to špatné.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5009 12. 6. 2021 22:05

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

eremuruss napsal(a):

To je zvláštní Erem... že by se máma styděla za své dítě? Ikdyž teda má downův syndrom, ale stejně. Anebo pokud by se skutečně styděla, tak přece by byli domluvení s mužem, ať za ní nechodí.... Je to zvlášní. Každopádně smutné.

manzel za ni nebyl,byl to nejaky hodne stary pan,ale ne jejich deda,protoze ty znam.Holcicka je zrejme v ustavu ,protoze to by jinak ma spolupracovnice nemohla chodit do prace kde pracuje 20 let

Není tady

#5010 13. 6. 2021 13:07

rina
♥♥♥♥♥♥-

Pečovatel z ústavu to taky určitě nebyl,  to by návštěvu maminky v práci museli mít domluvenou.
Erem, je to asi složitější, než si myslis, netrap se tím... 🍀

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#5011 18. 6. 2021 8:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Dám to i sem, protože dnešní doba je fakt zhovadilá v některých věcech sad
Dnes na idnesu čtu o další známé osobnosti, která se veřejně přiznává k polyamorii. A mně zůstává rozum stát. Jednak co to jako je, hlásat veřejně do světa, jak to mám v osobním životě. A navíc už je to několikátá, které se polyamorii hlásí. To je jako dnes móda? Dřív se tomu říkalo k*rvení, dnes si to zabalili do moderního slova polyamorie a udělali z toho módu.
A před pár dny byl v hlavních zprávách jeden z Pirátů (takový ten dlouhovlasý, zarostlý) a mluví tam vážně o tom, že Piráti chtějí polyamorii uzákonit. No zůstává mi nad tím rozum stát. Spolu s 379 pohlavími teď přijde na řadu ještě tohle? Svět se v p*del obrací grater

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5012 18. 6. 2021 8:51

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Tyhle věci tady jsou co existuje příroda. Ať je pojmenujeme jakkoli. Podstatou je, že s tím musí souhlasit všichni zúčastnění a pokud s tím všichni souhlasí, není co řešit. Viděla jsem rozhovor s tou herečkou z filmu V síti u Bittnerový. Ta se ptala jen na sex, no mě by spíš zajímala ta praktická stránka věci, protože ta herečka říkala, že jsou to plnohodnotné vztahy se vším všudy. To znamená, že každému přispívám na nájem, peru ponožky, vařím, uklízím, nakupuji..?? No tohle mě teda fakt neláká big_smile A jestli s těmi lidmi trávím jen volný čas a zbytek neřeším, tak to pak fakt není "se vším všudy", ale jen na užití si. smile

Není tady

#5013 18. 6. 2021 9:09

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Tyhle věci tady jsou co existuje příroda. Ať je pojmenujeme jakkoli. Podstatou je, že s tím musí souhlasit všichni zúčastnění a pokud s tím všichni souhlasí, není co řešit. Viděla jsem rozhovor s tou herečkou z filmu V síti u Bittnerový. Ta se ptala jen na sex, no mě by spíš zajímala ta praktická stránka věci, protože ta herečka říkala, že jsou to plnohodnotné vztahy se vším všudy. To znamená, že každému přispívám na nájem, peru ponožky, vařím, uklízím, nakupuji..?? No tohle mě teda fakt neláká big_smile A jestli s těmi lidmi trávím jen volný čas a zbytek neřeším, tak to pak fakt není "se vším všudy", ale jen na užití si. smile

To si úplně nemyslím. Nevěra tu je, co existuje příroda. Ale něco ve stylu polyamorie tu nikdy nebylo (teda s výjimkou zemí, kde je mnohoženství a mnohomužství oficiální, ale těch není mnoho myslím). Tohle je něco úplně nového, další nová zhovadilost jako je x pohlaví.

- Gary Smith

Není tady

#5014 18. 6. 2021 9:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Nevím, přijde mi, že i v minulosti se objevovali lidé, kteří milovali najednou víc než jednu osobu a pod tlakem společnosti se museli rozhodnout jen pro jednu. Že se o tom nemluvilo, neznamená, že to neexistovalo. Tereza o tom mluví docela otevřeně a dává mi to smysl i když to asi nebude můj styl života smile Pro nás monogamní se ku-ví na tajňačku a pro polyamorní mají otevřené vztahy. Ale to už tu nějakou dobu probíhá, až teď to pořádně proflákla právě Tereza.

Není tady

#5015 19. 6. 2021 16:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Není to nové. U nás ve vedlejší ulici žil manželský pár, paní středního věku si dovezla z lázní "bratránka"  nastěhovala si ho domů a žili ve třech. Bratránek byl odněkud ze severní Moravy a odtěhoval se, až paní umřela.
A to jsme malé město. Ale lidi si zvykli.
Já bych takhle teda žít nemohla (asi), ale pokud to těm lidem vyhovuje...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5016 19. 6. 2021 16:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jo a statlo se to ještě za komunistů.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5017 19. 6. 2021 20:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Holky, já to jako naprosto nové vidím. Že měli lidé bokovky (ať už na tajňačku či legálně) - to bylo odjakživa, to souhlasím. Ale oni teď přemýšlí o legalizaci se všemi právy. To tu nikdy nebylo. Je na světě jen pár zemí asi, co mají mnohoženství/mužství. Přiznám si, že nevím kolik, ale moc jich asi nebude.
No, jak jsem psala, pro mě je to stejná šílenost jako x pohlaví.

A ta holka z dokumentu V síti - tím, že tímto vyšla na veřejnost, tak úplně degradovala celý dokument sad

- Gary Smith

Není tady

#5018 19. 6. 2021 21:03

rina
♥♥♥♥♥♥-

Taky mi z toho bylo na blití! I z těch mnoho pohlaví...
Bože, taková degradace!
Kdo říká že to toleruje, je blb nejvyššího kalibru! dumbom

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#5019 19. 6. 2021 21:15

rina
♥♥♥♥♥♥-

Lidé byli stvořeni jako muž a žena. Měli plodit děti a vzhledem k tomu že byli první, museli jejich potomci mít  děti navzájem mezi sebou. Ale to snad už dávno skončilo, ne?!?
dumbom

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#5020 19. 6. 2021 22:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Teď teda nechápu souvislost.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5021 19. 6. 2021 22:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Holky, já to jako naprosto nové vidím. Že měli lidé bokovky (ať už na tajňačku či legálně) - to bylo odjakživa, to souhlasím. Ale oni teď přemýšlí o legalizaci se všemi právy. To tu nikdy nebylo. Je na světě jen pár zemí asi, co mají mnohoženství/mužství. Přiznám si, že nevím kolik, ale moc jich asi nebude.

A ta holka z dokumentu V síti - tím, že tímto vyšla na veřejnost, tak úplně degradovala celý dokument sad

Jo, přesně tohle jsem si myslela, když jsem viděla ty titulky.. Ale ta holka to má v hlavě srovnaný a hlavně nikoho nenutí tak žít. Viděla jsi s ní některé rozhovory?
Jestli legalizací myslíš, že by se mohlo vzít víc lidí mezi sebou, tak to jim teda vůbec nezávidím. Za právníky utratí majlant, aby bylo jasné, kdo má na co nárok v případě rozvodu/úmrtí. Jsem ráda, že tohle řešit nemusím smile

Není tady

#5022 19. 6. 2021 22:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Taky si myslím že se všema úředníma formalitama a hlavně dopadama by do toho nikdo nešel. A jak si kdo žije "na hromádce", pokud jim to vyhovuje....

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5023 20. 6. 2021 8:59

Xsara1
♥♥-----

Polyamorie mě nijak nepohoršuje. Přijde mi v mnohém lepší a rozumnější, než udržování paralelních vztahů tajně, a následná dramata při rozpadech rodin. Pokud jsou s tím všichni srozuměni a vyhovuje jim to, proč ne. Změny zákonů kvůli tou mi ale taky připadají zbytečné.
Změnu zákona bych naopak uvítala u párů stejného pohlaví a to včetně práva na adopci dětí.

"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

#5024 20. 6. 2021 16:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jo, přesně tohle jsem si myslela, když jsem viděla ty titulky.. Ale ta holka to má v hlavě srovnaný a hlavně nikoho nenutí tak žít. Viděla jsi s ní některé rozhovory?
Jestli legalizací myslíš, že by se mohlo vzít víc lidí mezi sebou, tak to jim teda vůbec nezávidím. Za právníky utratí majlant, aby bylo jasné, kdo má na co nárok v případě rozvodu/úmrtí. Jsem ráda, že tohle řešit nemusím smile

Viděla jsem s ní rozhovor v televizi, byla v nějakém pořadu, jak si tam zvou hosty (nevím z hlavy jméno moderátora). A pak jsem s ní četla rozhovor na netu. Právě proto to píšu. Asi jsem stará škola.

- Gary Smith

Není tady

#5025 20. 6. 2021 20:31

Irma
♥♥♥♥---

Jednu dobu jsem měla pocit, jako kdyby byly rozhovory s Terezou na každé stránce. Pamatuji si, že mi utkvěla v hlavě jedna část jejího vyprávění, která se týkala těch rozšířených vztahů. A jako červená nit se článkem neslo: jeden pár lidí má běžné radosti a problémy, kterým se nelze vyhnout a ke vztahu patří. U polyamorie se komplikace násobí počtem zúčastněných. Prý to bývá složité, ale oni se snaží na vztazích "pracovat" a proto je zvládají. Úplně všichni neustále akceptují pravidla. Atd... V některých momentech se snažila až urputně dokazovat, jak je happy. To mě zaujalo.
No. Polyamorie mě nepohoršuje, jen mi zatím všichni, kteří ji údajně praktikují, připadali trochu jako exoti. Selima by řekla: všelijakých nás má Pánbožko smile

Upravil(a) Irma (20. 6. 2021 20:32)

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí