Oznámení

25.ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

25.ledna : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.ledna : Dieta po vánocích? Leden, na váhu zásadně (ne)vlezem!

4.ledna : Účinný a ekologický domácí prostředek na mytí nádobí vyrobíte za zlomek ceny

#12026 24. 1. 2021 23:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

Co mě vždy dostane, to je The Flower Duet (Lakmé) smile

tummenupp Počula som naživo s Monserrat Cabalé (koncertovala v BA) s dcérou a BOMBA! Zmenilo mi to život, bez preháňania. Je to jedna z vecí, čo mi budú hrať na pohrebe (plus Bach - Sei gegrueset Jesu Christi IV-organ, Mozart - Requiem v podaní zboru môjho bývalého šéfa, s dobrými sólistami, Beatles - napr. Eleanor Rigby, Ben E. King - Darling Stand By Me, Al Desmond/dave Brubeck - Take Five, Ray Charles - Hit the Road, Sting - Englishman in New York, Desert Rose, Bronski Beat - It Aint Necessarily So, Rolling Stones - Angel in My Heart, Led Zeppelin - Since I´ve Been Loivng You, Doors - When the Music´s Over, Leo Cohen - Suzanne, Lisa Gerard & Pieter Bourke - Nadir (Synchronicity), Collegium musicum - Hommage á Bach, plus Latino, cigánska a orientálna hudba... aspoň nebude nikto rečniť, bude len hudba hjarta ).

Upravil(a) Selima (25. 1. 2021 0:02)

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#12027 25. 1. 2021 6:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

Co mě vždy dostane, to je The Flower Duet (Lakmé) smile

tummenupp Počula som naživo s Monserrat Cabalé (koncertovala v BA) s dcérou a BOMBA! Zmenilo mi to život, bez preháňania. Je to jedna z vecí, čo mi budú hrať na pohrebe (plus Bach - Sei gegrueset Jesu Christi IV-organ, Mozart - Requiem v podaní zboru môjho bývalého šéfa, s dobrými sólistami, Beatles - napr. Eleanor Rigby, Ben E. King - Darling Stand By Me, Al Desmond/dave Brubeck - Take Five, Ray Charles - Hit the Road, Sting - Englishman in New York, Desert Rose, Bronski Beat - It Aint Necessarily So, Rolling Stones - Angel in My Heart, Led Zeppelin - Since I´ve Been Loivng You, Doors - When the Music´s Over, Leo Cohen - Suzanne, Lisa Gerard & Pieter Bourke - Nadir (Synchronicity), Collegium musicum - Hommage á Bach, plus Latino, cigánska a orientálna hudba... aspoň nebude nikto rečniť, bude len hudba hjarta ).

Seli, to bude mejdan!!!!! tummenupp

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#12028 25. 1. 2021 8:01

vera
♥♥♥♥♥♥-

Dočetla jsem knihu...............Daňa Horáková...........O Pavlovi
popisuje její život s Pavlem Juráčkem...........velice zajímavé, čtivé, inspirativní

Není tady

#12029 25. 1. 2021 19:13

Irma
♥♥♥----

Seli, přeji Ti šťastný život do 100 let, ale pak... to tedy bude hudební jízda tummenupp Samá vybraná společnost! Zamyslela jsem, jaký bych měla já výběr. No taky bych vlastně chtěla "svoje" srdcovky. Jenže těch je! big_smile A za závěr určitě Cold Water (Damien Rice). Ta má pro mne osobní význam.
A jinak mi udělalo radost, že už je konečně večer. Dnes byl hodně dlouhý pracovní den.

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#12030 25. 1. 2021 19:28

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Ráno jsem si na jedné předzahrádce přečetla tuto cedulku:

POZOR! POZOR!
KDO POKÁCÍ TYTO KRÁSNÉ STROMY,
BUDE MUSET ČELIT TRESTNÍMU OZNÁMENÍ
A MÉMU HNĚVU.
                          Chuck Norris osobně

Upravil(a) vrabčák (26. 1. 2021 21:32)

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#12031 25. 1. 2021 19:32

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

A to já pořád říkám, že žádný pohřeb nechci. Když se budou chtít lidi sejít u pivka, ať si sednou, popijí a zahrají si, co se líbí jim. Mně už to bude stejně jedno big_smile

Není tady

#12032 25. 1. 2021 19:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No ba.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#12033 25. 1. 2021 20:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

vzpomínám, když asi před 7 lety umřela kamarádka - bylo jí 38 let. Ještě před smrtí mi říkala, že jestli jí tam manžel nechá zahrát tu ujačenou Bílou - Ave Maria, tak z té rakve vyskočí. Samozřejmě pak na pohřbu jeko první zazněla takhle píseń,  kterou tak nechtěla. A já - úplně zblbá - pozorovala rakev...

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#12034 25. 1. 2021 22:07

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyno, obdivuju moc tvoji kamarádku, co tu už není........

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#12035 26. 1. 2021 18:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

A to já pořád říkám, že žádný pohřeb nechci. Když se budou chtít lidi sejít u pivka, ať si sednou, popijí a zahrají si, co se líbí jim. Mně už to bude stejně jedno big_smile

Mne nie... Ja som varovala svojich budúcich pozostalých, že ak mi nezahrajú, čo si želám, budem ich chodiť strašiť... Našťastie som už našla zodpovedného človeka, čo mi sľúbil pohreb podľa môjho gusta, takže už som kľudná - môžem pokojne zomrieť. stolt

Brita

Není tady

#12036 26. 1. 2021 18:43

vera
♥♥♥♥♥♥-

dobré téma............

Není tady

#12037 26. 1. 2021 18:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Jedním slovem - bramboráky smile

Není tady

#12038 26. 1. 2021 19:19

mia
♥♥♥♥♥♥-

Tak o mé "poslední" písni mám jasno už od komunistických 80. let, jako -náctiletá... lol........je to soundtrack ze seriálu Twin Peaks......v té době tento seriál ještě neexistoval, ale toto hrávali na rakouském rádiu Ö3 vždy o půlnoci.......a shodli jsme se na tom s mým tehdy ještě budoucím, že to je ONA......takže volba umocněná půlnoční romantickou atmosférou rodna.....i když ten seriál v té době ještě neexistoval, ta hudba musí být starší....nikde jsem nedohledala.....akorát autora Angela Badalamentiho...

https://www.youtube.com/watch?v=XXiOaZDzlAk

Není tady

#12039 26. 1. 2021 20:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Tak o mé "poslední" písni mám jasno už od komunistických 80. let, jako -náctiletá... lol........je to soundtrack ze seriálu Twin Peaks......v té době tento seriál ještě neexistoval, ale toto hrávali na rakouském rádiu Ö3 vždy o půlnoci.......a shodli jsme se na tom s mým tehdy ještě budoucím, že to je ONA......takže volba umocněná půlnoční romantickou atmosférou rodna.....i když ten seriál v té době ještě neexistoval, ta hudba musí být starší....nikde jsem nedohledala.....akorát autora Angela Badalamentiho...

Mio, tak ať to máte i s interpretem a názvem wink https://www.youtube.com/watch?v=PBdH6SjBEX8

Není tady

#12040 26. 1. 2021 23:21

Petra101
♥♥♥♥♥♥-

hezké téma na " radosti "
No mám vybráno taky, jen o tom nikdo neví, tak jsme zvědavá jesli mi to splní. gloria

Jinak mám super radost. Povedlo se mi dnes objednat trubici do světla pod kuchyňskou linkou a dokonce jsi ho můžu zítra vyzvednou na prodejne u okýnka. To jsme to dopracovaly. Ale konečně uvidím u vaření. tummenupptongue

Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

#12041 27. 1. 2021 6:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Krásná melodie. Už jsem jí určitě slyšela, nevím ale kde...
Jinak teda jsem překvapená, že přemýšlíte o takových věcech a někteří máte dokonce vybranou píseň big_smile  Nikdy mě nenapdlo o tom přemýšlet se přiznám. A ani by mi to asi k ničemu nebylo, což mě teď teda nečekaně trochu rozesmutnilo. Takže pryč od tématu.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#12042 27. 1. 2021 7:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Leni, hlavně je to úplně jedno. Viděla jsi Teorii tygra?? Můžeš si přát co chceš, ale pokud nemáš smluvně zavázané cizí lidi, kteří tvou vůli vykonají, tak to neovlivníš ani v nejmenším wink A jak psala Judy ani s tím nic neuděláš, když to bude jinak smile Zrovna dnes ráno jsme v autě s mužem diskutovali o tomto tématu a jak mají někteří předpřipravené písně, atp. A on, že mu je úplně jedno co mu budou hrát, hlavně aby měl velký pomník. Ptala jsem se, jestli trvá na tom, že to musí být na hřbitově. Prý nemůže ležet jinde, než na hřbitově, tak jsem ho ujistila, že půjde na popel a pak místo není problém. Máme jeden pomník vzadu za kůlnou a nemůžem se ho zbavit, tak jsem mu slíbila, že když nám zůstane i nadále, postavíme mu ho na zahradě a uděláme z něj pískoviště pro vnoučata, ať je děda hlídá big_smile Na smutek je ještě čas wink

Není tady

#12043 27. 1. 2021 7:37

mia
♥♥♥♥♥♥-

Holky, vždyť je to legrace winklol.........toto téma nedávno rozvinuly i moje mlaďounké kolegyňky a tuze jsme se přitom nasmály lol

Palomito, díky tummenupp......ale asi stejně zůstanu u té instrumentální verze godlikelol.......

Není tady

#12044 27. 1. 2021 7:39

mia
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Leni, hlavně je to úplně jedno. Viděla jsi Teorii tygra?? Můžeš si přát co chceš, ale pokud nemáš smluvně zavázané cizí lidi, kteří tvou vůli vykonají, tak to neovlivníš ani v nejmenším wink A jak psala Judy ani s tím nic neuděláš, když to bude jinak smile Zrovna dnes ráno jsme v autě s mužem diskutovali o tomto tématu a jak mají někteří předpřipravené písně, atp. A on, že mu je úplně jedno co mu budou hrát, hlavně aby měl velký pomník. Ptala jsem se, jestli trvá na tom, že to musí být na hřbitově. Prý nemůže ležet jinde, než na hřbitově, tak jsem ho ujistila, že půjde na popel a pak místo není problém. Máme jeden pomník vzadu za kůlnou a nemůžem se ho zbavit, tak jsem mu slíbila, že když nám zůstane i nadále, postavíme mu ho na zahradě a uděláme z něj pískoviště pro vnoučata, ať je děda hlídá big_smile Na smutek je ještě čas wink

Můj muž si přeje být rozptýlen ve svém vinohradě lol

Není tady

#12045 27. 1. 2021 7:47

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Můj muž si přeje být rozptýlen ve svém vinohradě lol

Není otázkou co si přeje tvůj muž, ale co mu dopřeješ lol

Není tady

#12046 27. 1. 2021 7:47

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Nechám to na pozůstalých, ať se chystáním pohřbu nějak rozptýlí... Stejně to bude jejich poslední služba lásky a jejich rozloučení.

Není tady

#12047 27. 1. 2021 7:50

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Holky, vždyť je to legrace winklol.........toto téma nedávno rozvinuly i moje mlaďounké kolegyňky a tuze jsme se přitom nasmály lol

Palomito, díky tummenupp......ale asi stejně zůstanu u té instrumentální verze godlikelol.......

jasný tummenupp

Není tady

#12048 27. 1. 2021 8:48

Barča
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

popisuje její život s Pavlem Juráčkem...........velice zajímavé, čtivé, inspirativní

Chystám se na ni. Myslela jsem si, že si ji půjčím v knihovně, ale asi si ji budu muset koupit, když ten koronáč zavřel i knihovny .... Četla jsem několik rozhovorů s autorkou, chci znovu nahlédnout do Českého snáře, co tam o ní Vaculík psal.

Není tady

#12049 27. 1. 2021 8:59

vera
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

musím citovat B. Hrabala............můj nejoblíbenější

donesl si urnu s popelem maminky, ale chrastily tam kosti, tak urnu otevřel, kosti pomlel na mlýnku a popelem pohnojil záhon s kedlubnami, které maminka milovala.................pak kedlubny snědl

a jak podivinský strýček zemřel v létě.............žil sám.............a když ho po dlouhé době objevili, tak ho museli seškrabávat lopatou z linolea

nezapomenutelné.............

Není tady

#12050 27. 1. 2021 22:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Barča napsal(a):

vera napsal(a):

Chystám se na ni. Myslela jsem si, že si ji půjčím v knihovně, ale asi si ji budu muset koupit, když ten koronáč zavřel i knihovny .... Četla jsem několik rozhovorů s autorkou, chci znovu nahlédnout do Českého snáře, co tam o ní Vaculík psal.

u nás sa dnes knižnice vraj znovu otvárajú - musím rýchlo vrátiť knihy, než ich zasa zavrú.

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí