Oznámení

25.ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

25.ledna : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.ledna : Dieta po vánocích? Leden, na váhu zásadně (ne)vlezem!

4.ledna : Účinný a ekologický domácí prostředek na mytí nádobí vyrobíte za zlomek ceny

#26 19. 1. 2021 10:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: RETRO VZPOMÍNKY

ja tiež teda partia na sídlisku, aj keď v puberte sme sa nejako odsegregovali podľa pohlaví big_smile a mali sme už len čisto babskú partiu... Veľa vecí mi nechýba (tovary na prídel, prípadne nedostatkové, ovocie ako vzácny šperk, umelinové odevy, masové "dobrovoľné" akcie, formálnosť pionierskeho a zväzáckeho hnutia, cenzúra literatúry a novín, apod.), ale niektoré boli super - a niektoré mi fakt chýbajú, napríklad tie sídliskové partie, taká nejaká väčšia súdržnosť, aj skákanie gumy wink a určite mrazená dreň v kocke, lepivé cukríky štolverky, tenisky "prestižky", "zážitkové dovolenky" na chalupe, v stanoch a kempoch... Ako decko som zažila aj čerstvé mlieko od kravky na dedine, kde máme chatu...
Do Winnetoua som bola zamilovaná od prvého filmu a bola to moja prvá vcelku prečítaná kniha, celé tri diely za 2 týždne v 2. triede.
A strýko mali Trabanta, s ktorým me zažívlai rôzne dobrodružstvá.... z tých mám také zmiešané pocity, respektíve vtedy to bol hardcore, ale dnes už to dávam k dobru ako veselé historky. Páčila sa mi tiež ľudová tvorivosť pri nedostatku módy a iných vecí - ľudia boli veľmi tvoriví a "koumali". stolt

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí