Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#5551 17. 11. 2020 19:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Judyno, přesně tak. stolt

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5552 17. 11. 2020 20:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčáku omyl, to my se učíme od dětí wink Líbilo se mi, když si starší hrál na písku a ostatní mu brali bábovičky. Nic neudělal, nechal jim to a začal si zase pěkně hrát s jinou. Hleděla jsem jak puk, že dobrý. Jenže ti ostatní, jak viděli, že si zase hraje pěkně s jinou, hned chtěli tu jinou a zahodili tu první. V tom se ten náš vítězoslavně zvedl, podíval se na ně stylem "primitivci", vzal si tu svou původní a šel si hrát dál podle svého big_smile Tohle bych ho nikdy nedokázala naučit big_smile Mladší zase všem rád půjčil, ale trval na vrácení a když ne, dal důrazně najevo, že z něj si nikdo dobrý den dělat nebude big_smile Občas si přišli říct o radu, jak řešit to či ono, ale ve finále to vždy muselo být jejich rozhodnutí, jestli chtějí "bojovat" a nebo to pro ně není konec světa, když nebude po jejich wink

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#5553 17. 11. 2020 20:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Moc hezký článek.
Řekla bych, že v minulosti s tímto ve valné většině rodin nebyl problém. To až nyní, když matky, co si myslí, že jsou supermatky, dítě vůbec nevychovávají, aby neničily jeho osobnost a nechávají ho růst jako kůl v plotě. Pak se dítě chová jako zvířátko - vezme banán a chce další. A když chce, tak ho dostane. Teď se omlouvám opicím, jelikož ty své potomky vychovávají...
Nebo je to jen výmluva a rodičům se vychovávat prostě nechce.
A výchova - ta dá nějakou práci.

Asi je fakt, že v té "supermatce" je zakopaný pes. Některé naopak můžou dítě vychovávat přehnaně a neustále poučovat, opravovat, napomínat, ale samy před ním neukážou svou slabost, omyl, chybu. A když, tak jim to dítě stejně nevěří. Je to pomalu věda wink

Není tady

#5554 17. 11. 2020 20:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Některé naopak můžou dítě vychovávat přehnaně a neustále poučovat, opravovat, napomínat, ale samy před ním neukážou svou slabost, omyl, chybu.
Jojo, také špatně. Určitě se musí vycházet z dítěte samého - to je základ a tomu pak přizpůsobit styl výchovy. Vlatně jak říkáš - učit se od dětí.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5555 19. 11. 2020 9:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Palomita napsal(a):

https://www.novinky.cz/zena/deti/clanek/vdeku-se-deti-musi-ucit-bezohledne-sobce-z-nich-vychovaji-rodice-40342045#dop_ab_variant=0&dop_req_id=7bXBTWENDll-202011171508&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Tohle je krásný článek o vděčnosti a že i té se člověk (dítě) musí naučit. Je fakt, že kolem sebe vidím spousty mamin, které jsou urvané jak borůvky a jejich smradi nevděční až na půdu, a maminky dál ryjou, jen aby holátka byla šťastná a nevděčná.

Áno, čítala som o tom pekný článok, ktorý zhrnul, že deti takýchto maminiek sú potom totálne nepripravené na reálny život a rúcajú sa pri prvej - ani nie prekážke, ale úlohe... hmm

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#5556 19. 11. 2020 9:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Moc hezký článek.
Řekla bych, že v minulosti s tímto ve valné většině rodin nebyl problém. To až nyní, když matky, co si myslí, že jsou supermatky, dítě vůbec nevychovávají, aby neničily jeho osobnost a nechávají ho růst jako kůl v plotě. Pak se dítě chová jako zvířátko - vezme banán a chce další. A když chce, tak ho dostane. Teď se omlouvám opicím, jelikož ty své potomky vychovávají...
Nebo je to jen výmluva a rodičům se vychovávat prostě nechce.
A výchova - ta dá nějakou práci.

Asi je fakt, že v té "supermatce" je zakopaný pes. Některé naopak můžou dítě vychovávat přehnaně a neustále poučovat, opravovat, napomínat, ale samy před ním neukážou svou slabost, omyl, chybu. A když, tak jim to dítě stejně nevěří. Je to pomalu věda wink

Deti učíme viac (ak nie výlučne) činmi než slovami. stolt Akonáhle vidia rozpor, riadia sa tým, čo vidia - a nie nejakými kalerábmi tlačenými do hlavy...

Brita

Není tady

#5557 19. 11. 2020 12:52

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Deti učíme viac (ak nie výlučne) činmi než slovami. stolt Akonáhle vidia rozpor, riadia sa tým, čo vidia - a nie nejakými kalerábmi tlačenými do hlavy...

Znám pár takových supermatek, co vědí všechno nejlíp a dítě nebude nikdy dost dobré a neustále se musí zdokonalovat.. Ty děti potom ale neřeší, jak se cítí ty matky, když náhodou mají např. zdravotní potíže, splín, atp. Jedna mamina mi říkala, že měla vysoké horečky, bolesti a holka (náctiletá) se jí ani nezeptala, jestli nechce něco pít, nebo jak jí je. Chvíli na to si ta matka sama musela přivolat záchranku a ta holčina se jen divila, co tam chtějí. Asi si myslela, že to matka jenom hraje? Nevím. Ale nemyslím si, že by se o ni matka nestarala. Jen ta holčina tu péči úplně neodkoukala wink

Není tady

#5558 19. 11. 2020 13:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ona tá dievčina asi uviazla vo vzorci rodič-dieťa a nenapadlo jej, že by sa veci mohli zmeniť a aj mama by mohla potrebovať pomoc. Druhá vec je, že ak si ten rodič nevie o pomoc požiadať, povedať, poprosiť, a nenaučil dieťa VYCÍTIŤ - tak má vážny prúser. Plus niekedy môže ten správny okamih premeškať a potom už je neskoro.... Mám taký príklad v rodine, keď tetu už po 70tke drsne zrazilo auto a jej dospelý syn nie a nie pochopiť, že musí rýchlo dospieť a začať sa ON starať o mamu grater kapitulation

Brita

Není tady

#5559 19. 11. 2020 13:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Seli je to možné, tomuhle opravdu nerozumím a nevím, proč se to tak děje. Ale těch nevděčných dětí v rodinách vidím kolem sebe mraky. Ať už mají výchovu benevolentní nebo přísnou. Že si matky často neumí říct o pomoc, nebo když něco potřebují, to je fakt. Mnohé to berou jako své osobní selhání a tak nějak očekávají, že to ty druhé (dětí, polovičky) napadne automaticky a pak je zle, když ne..

Není tady

#5560 19. 11. 2020 13:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Hej, mám kamošku, ktorá ochorela (rakovina) a len sa nestíhala čudovať, ako na ňu všetci kašlú - ale ona si ich ako Superžena na to akosi naučila mad a potom je už ťažké preúčať manžela či dospelé deti... hmm

Brita

Není tady

#5561 19. 11. 2020 13:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

To je všechno špatná výchova. Nevedli děti odmala k vzájemné ohleduplnosti, toleranci. Naučili ej jenom brát. Neomezovali je. Ono to možná bylo i proto, že to bylo prostě jednodušší - než vysvětlovat dítěti, proč by vše nemohlo mít hned a na stříbrném podnose, je lehčí mu to prostě dát...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5562 19. 11. 2020 13:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Hej, mám kamošku, ktorá ochorela (rakovina) a len sa nestíhala čudovať, ako na ňu všetci kašlú - ale ona si ich ako Superžena na to akosi naučila mad a potom je už ťažké preúčať manžela či dospelé deti... hmm

Přesně.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5563 19. 11. 2020 21:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

vrabčáku omyl, to my se učíme od dětí wink Líbilo se mi, když si starší hrál na písku a ostatní mu brali bábovičky. Nic neudělal, nechal jim to a začal si zase pěkně hrát s jinou. Hleděla jsem jak puk, že dobrý. Jenže ti ostatní, jak viděli, že si zase hraje pěkně s jinou, hned chtěli tu jinou a zahodili tu první. V tom se ten náš vítězoslavně zvedl, podíval se na ně stylem "primitivci", vzal si tu svou původní a šel si hrát dál podle svého big_smile Tohle bych ho nikdy nedokázala naučit big_smile Mladší zase všem rád půjčil, ale trval na vrácení a když ne, dal důrazně najevo, že z něj si nikdo dobrý den dělat nebude big_smile Občas si přišli říct o radu, jak řešit to či ono, ale ve finále to vždy muselo být jejich rozhodnutí, jestli chtějí "bojovat" a nebo to pro ně není konec světa, když nebude po jejich wink

Palomito, to mluvíš o cizích dětech (i když, není to důležité)?

Seneca

Není tady

#5564 20. 11. 2020 9:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčáku, o cizích se mi píše špatně. Tohle jsou naše zkušenosti wink

Není tady

#5565 20. 11. 2020 16:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Díky. smile

Seneca

Není tady

#5566 21. 11. 2020 20:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Dávám odkaz na hezký osobnostní test. Možná už to tady někdy bylo, nevím. Mně to asi docela vyšlo.

https://www.16personalities.com/cs/osobnostni-test

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5567 21. 11. 2020 20:50

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Jo, musela jsem se smát, jsou tam věty, jak kdybych je říkala sama big_smile Dobrej tip, díky wink

Není tady

#5568 21. 11. 2020 21:37

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Dávám odkaz na hezký osobnostní test. Možná už to tady někdy bylo, nevím. Mně to asi docela vyšlo.

Hezké, i když občas jsem se ztratil. Je třeba otázka "Považujete se více za praktického než kreativního?" ekvivalentní otázce "Jste hloupý?" Ale jinak to sedí, až na to, že mi vyšlo, že jsem extrovert, což tedy nejsem smile

Není tady

#5569 21. 11. 2020 21:44

rina
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem podle toho Zprostředkovatel.
Nechtělo se mi dál pátrat, jaké jsou tam další možnosti, ale na mně to myslím sedí.

Podobné testy jsem absolvovala i u Flégra jako Pokusný králík, taky byly zajímavé a potvrzovaly, co si o sobě myslím...

Hlupákům zdar!

Není tady

#5570 21. 11. 2020 21:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

normální chlap napsal(a):

Judyna napsal(a):

Hezké, i když občas jsem se ztratil. Je třeba otázka "Považujete se více za praktického než kreativního?" ekvivalentní otázce "Jste hloupý?" Ale jinak to sedí, až na to, že mi vyšlo, že jsem extrovert, což tedy nejsem smile

Jo, některé otázky byly zapeklité smile

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5571 21. 11. 2020 22:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Já jsem podle toho Zprostředkovatel.
Nechtělo se mi dál pátrat, jaké jsou tam další možnosti, ale na mně to myslím sedí.

Podobné testy jsem absolvovala i u Flégra jako Pokusný králík, taky byly zajímavé a potvrzovaly, co si o sobě myslím...

Mně vyšel Obhájce.
Dělala jsem si i další podobný test osobnosti, byly tam trošku jiné otázky, ale osobnostní typ mi vyšel stejně.
U Flégra jakožto pokusný králík jsem si taky nějaké testy dělala, ale to už si nepamatuju. Ani jaké byly.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5572 21. 11. 2020 22:09

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

Judyna napsal(a):

Takhle jsem tu otázku teda nepochopila, tak dík big_smile

Není tady

#5573 21. 11. 2020 23:24

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Mně vyšel "bojovník", což je poněkud podezřelé... wink Ovšem vyrovnat se s dvojitým záporem v češtině v takto pokročilou hodinu tedy pro mě nebylo vůbec jednoduché. stolt

Seneca

Není tady

#5574 22. 11. 2020 0:15

Irma
♥♥-----

Testík jsem vyplnila a píšou, že patřím mezi "avokáty". Ale otázky byly občas podivné big_smile

Není tady

#5575 22. 11. 2020 0:19

rina
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Jo, musela jsem se smát, jsou tam věty, jak kdybych je říkala sama big_smile Dobrej tip, díky wink

Já jsem odpovídala většinou opravdu buď hodně ano, myslím, že méně ne, a kolem toho středu, jakože nerozhodně, cca ve třech, čtyřech, taky tak napůl. Ale fakt dobrej testík. Dik, Judy. par

Hlupákům zdar!

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí