Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#4526 25. 8. 2020 17:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

NCH, nejsem typ, co by se na někoho zlobil. On si to sám velmi dobře uvědomoval. Kolikrát jsem z něj brečela smíchy, protože to bych fakt nevymyslela, co on tropil. Ale férovej kluk s dobrým srdcem, sám si z toho dělal legraci. Jen ho potřebuje život ještě trošku otrkat, to je celé smile Na práci u nás se úplně nehodil. Není to nic proti absolventům, ale fakt nemůžou dělat všechno. Jsou pozice, u kterých je zapotřebí mít nějaké zkušenosti ze života a ne jen z posluchárny. To je jak kdyby někdo dělal řidičák jen v lavici a pak ho poslali rovnou řídit linkový autobus nebo kamion smile

Není tady

#4527 25. 8. 2020 20:05

rina
♥♥♥♥♥♥-

Většina z nich je sjetejch. Proč ho tam přijímali?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#4528 25. 8. 2020 20:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

My sme teda v bývalej robote pravidelne mali stážistov a tých najšikovnejších sme potom zamestnali natrvalo. Bolo to tak 50 na 50, to je fakt, ale zasa z jedného je dnes hviezda mojej bývalej roboty, z jednej kočky stabilný pilier, z ďalšej zástupkyňa šéfky, z ďalšieho úspešný pracovník v podobnej, ale inej brandži.... a niekoľkých pohltilo neznámo a zrejme aj neúspech. Ale to sa asi dá povedať aj o ne-absolventoch a aj o tých s dlhšou praxou, povedala by som. wink

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#4529 25. 8. 2020 20:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Protože chtěli a mohli smile To jsou výsady vedení (majitelů firem). Dělají si co uznají za vhodné a nám běžným smrtelníkům to vyhovovat může a nemusí.

Není tady

#4530 27. 8. 2020 9:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Dnes ráno som videla osobu 2v1: od pása nahor chlap, so strniskom, v šiltovke a károvanej košieľke, od pása nadol žena - v žltej minisukni, legínach a ženských topánkach na vyššom opätku...

Brita

Není tady

#4531 27. 8. 2020 18:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Když je těch pohlaví tolik, nemůže nás už skoro nic překvapit... hmm

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#4532 27. 8. 2020 19:10

rina
♥♥♥♥♥♥-

Vídám tady taky jednoho/ji. Vzhledem chlap, ve žluté minisukni a žlutých podpatkách... Nechcete mi tvrdit, že byste TOHLE chtěli/y mít genderovědoma!dumbom

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#4533 27. 8. 2020 19:23

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

No, k těm čerstvým absolventům.. s jedním jsem měla nedávno zkušenost. Dělat se mu nechtělo, praxe (logické myšlení) mu nic neříkalo a plat očekával jak ředitel zeměkoule. Neměl žádnou pseudoškolu, vystudoval s červeným, ale příklad ze života: Přijdu ráno do kanceláře, on už tam sedí. Říkám, tyjo tady je na padnutí. A on, že ano, že to je hrůza. Chvíli stojím a koukám na něj, jestli si ze mě nedělá srandu. Pak jsem se tedy sebrala a šla otevřít všechna okna, aby se dovnitř dostalo trochu čerstvého vzduchu. On stále sedí, kouká na mě jak na zjevení a říká: "Aha, to mě nenapadlo, hned je tu líp".. big_smile big_smile Měla jsem ho ráda jako děcko, ale jako zaměstnance bych ho vynesla v zubech big_smile

Ad. tučné - tohle je tak přesné! Často to v práci s kolegy (nebo i s kamarády) říkáme, že jak přijde někdo mladý, tak sebevědomí má větší než majitel firmy, plat chce podle toho, ale makat se mu nechce. Čest výjimkám. Ale jsou tolik jiní než my staří a za kolegu z pracovního hlediska mám raději někoho staršího, rozdíl v práci jde znát.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#4534 27. 8. 2020 19:28

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Když je těch pohlaví tolik, nemůže nás už skoro nic překvapit... hmm

Je to bláznivá doba va

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#4535 30. 8. 2020 23:26

rina
♥♥♥♥♥♥-

Šokuje mě, že to někoho šokuje.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#4536 13. 9. 2020 13:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Že sa okrem zvierat a rastlín ( u nás na Slovensku máme inciiatívu Kvetúlok) djaú adoptovať aj hroby.... http://www.hrbitovy-adopce.cz/7-neadopt ... _dramatici

Brita

Není tady

#4537 15. 9. 2020 21:39

LindaL.
♥♥-----

Když jsem dnes na parkovišti vystoupila z auta, u vedlejšího auta stál kluk - tak 10 let a zuřivě dupal po mravencích, kteří lezli po asfaltu. Vedle stojící otec ho ještě povzbuzoval. Tak jsem se zeptala, proč to dělá? A dozvěděla jsem se, že ho v létě kousl mravenec. Tak jsem si říkala, co asi z toho kluka ten otec vychová.

Není tady

#4538 15. 9. 2020 22:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

To je teda výchova. Možná si synek - až vyroste vzpomene, že mu tatínek kdysi plácl a řádně mu to pak oplatí...

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4539 16. 9. 2020 8:26

LindaL.
♥♥-----

Mi je takových dětí líto, protože ony nikdy nepoznají, jak je příroda krásná a jaké uklidnění člověku přináší. Aspoň mi ano. Ale toho otce bych zřezala, kdyby to šlo.

Není tady

#4540 16. 9. 2020 10:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

I děti takto poznamenané rodiči mají šanci. Někdy v dospělosti možná pochopí.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4541 16. 9. 2020 21:39

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judy, v tomhle jsem dost skeptik. Podle mne většinu z nich zhoubná výchova poznamená trvale... sad Necitliví a necitelní. usch

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#4542 17. 9. 2020 7:50

LindaL.
♥♥-----

Já nevím, pokud je takhle rodiče vychovávají x let, jestli už to nemají příliš zažité, prostě už je to v nich. Také záleží na tom, jak je vychovává jejich matka.

Není tady

#4543 17. 9. 2020 9:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak já si zase nemyslím, že výchova má absolutní vliv. Má značný, to ano. Ale stejně nejvíc záleží na tom konkrétním člověku - co má v sobě, na jeho vůli atd. atd. Ale připouštím, že jde o menší část lidí, kteří se dokážou ze svého "přirozeného" prostředí vymanit. Kteří poznají, že takhle ne.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4544 17. 9. 2020 11:30

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Na každém člověku se trvale podepíšou tři věci - pochopitelně geny, kvalita výživy v dětství a naučené vzorce chování neboli výchova v raném dětství. Z toho posledního se člověk může částečně vymanit, ale pořád má pocit, že dělá něco nepřirozeného, že ho to rodiče učili jinak. To poslední je tak silný vliv, že trvá po generace, než se nějaké špatné vlastnosti odbourají. Však se už od starověku říká (v různých obměnách), že můžeš vytáhnout člověka z divočiny, ale nevytáhneš divočinu z člověka smile

Není tady

#4545 17. 9. 2020 11:54

LindaL.
♥♥-----

Ano, také si myslím, že naučených vzorců chování se člověl zbavuje obtížně. Vím to sama podle sebe. Můj otec nenáviděl lidi s jiným názorem, než byl jeho. Pro něj to byli idioti, a vtloukal mi to do hlavy od dětství. Nesměla jsem ani promluvit s dítětem člověka, který otci v čemkoliv odporoval. Do mých  patnácti let mi trvalo, než jsem se toho zbavila. Ale člověk si musí uvědomit, že to je špatně. A neomlouvat to žádným způsobem, jinak se takových důsledků výchovy nezbaví nikdy. Mi se to naštěstí podařilo.

Není tady

#4546 17. 9. 2020 13:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No a přesně o tom jsem mluvila : " děti takto poznamenané rodiči mají šanci. Někdy v dospělosti možná pochopí."
A Tys to pochopila tedy hodně brzo.
A hodně lidí se nevymaní vůbec. Ale jde o to, že to jde. Dokonce někteří odborníci tvrdí, že geny jsou mocnější než výchova. To se ale projeví až v dospělosti.
Hezký článek na toto téma: https://psychologie.cz/geny-vs-vychova-5010/

A třeba zde: https://www.stoplusjednicka.cz/je-nase- … ovani-geny

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4547 17. 9. 2020 20:41

rina
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

...Dokonce někteří odborníci tvrdí, že geny jsou mocnější než výchova. To se ale projeví až v dospělosti...

Články jsem nečetla, chci jenom přidat názor k té síle genů.
Určitě jsou silnější než cokoliv!
Vidím a přesvědčuju se o tom dnes a denně, od doby co jsem "nahlédla" do vietnamské komunity.
Nechci to nějak do hloubky rozebírat, ale 100%ně mě o tom přesvědčil komentář jedné paní v autobuse, která mě cca 20 min. sledovala, jak jednám s dvěma vietnamskými dětmi.
Když vystupovala, řekla: Ještě nikdy jsem neviděla tak klidné české děti.
Měla pravdu. Nejednám s nima jinak, než se svýma českýma dcerama a vnoučatama, ale tolik pokory a poslušnosti fakt neznám.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#4548 17. 9. 2020 21:18

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Judyna napsal(a):

No a přesně o tom jsem mluvila : " děti takto poznamenané rodiči mají šanci. Někdy v dospělosti možná pochopí."
A Tys to pochopila tedy hodně brzo.
A hodně lidí se nevymaní vůbec. Ale jde o to, že to jde. Dokonce někteří odborníci tvrdí, že geny jsou mocnější než výchova. To se ale projeví až v dospělosti.
Hezký článek na toto téma: https://psychologie.cz/geny-vs-vychova-5010/

A třeba zde: https://www.stoplusjednicka.cz/je-nase- … ovani-geny

Ty články jsou zjednodušené až za hranici správnosti smile Opravdové vědecké výzkumy na dvojčatech říkají něco trochu jiného, ale ne diametrálně, ten vliv genů je opravdu rozhodující. Stačí 1 % genů jinak a z dítěte je šimpanz smile A sebelepší výchovou to z něj nedostanete big_smile

Upravil(a) normální chlap (17. 9. 2020 21:19)

Není tady

#4549 17. 9. 2020 21:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Judy, v tomhle jsem dost skeptik. Podle mne většinu z nich zhoubná výchova poznamená trvale... sad Necitliví a necitelní. usch

Nemyslím, nie 100%... To, čo sa z človeka stane, je výsledok mnohých faktorov - a aj jeho vlastného vývoja.

Brita

Není tady

#4550 17. 9. 2020 21:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

normální chlap napsal(a):

Na každém člověku se trvale podepíšou tři věci - pochopitelně geny, kvalita výživy v dětství a naučené vzorce chování neboli výchova v raném dětství. Z toho posledního se člověk může částečně vymanit, ale pořád má pocit, že dělá něco nepřirozeného, že ho to rodiče učili jinak. To poslední je tak silný vliv, že trvá po generace, než se nějaké špatné vlastnosti odbourají. Však se už od starověku říká (v různých obměnách), že můžeš vytáhnout člověka z divočiny, ale nevytáhneš divočinu z člověka smile

Bola som vtiahnutá do učenia, ktoré sa do značnej miery zameriava práve na zmenu vzorcov - hlavne na prácu s nevedomím. je to neľahké, ale možné. stolt Keď sa mmch dajú meniť aj gény, prečo by sa nedali zmeniť vzorce správania (alebo čokoľvek iné)?

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí