Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#651 28. 7. 2020 12:48

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

normální chlap napsal(a):

A když neuvěřím, tak co by se mělo stát? Promění nás všechny na umranské ještěry?

Když TY neuvěříš? A že se kvůli tomu něco stane? Nepřeceňuješ se trochu? smile

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#652 28. 7. 2020 13:41

luděk
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

luděk napsal(a):

rina napsal(a):

Bůh že by poslal smrtelnou pandemii na lidi?
NESMYSL!

bůh jen tiše kouká a čeká kdy nás napadne žít trochu víc v poznání. pak zmizí ty viry atd. na smetiště lidských dějin

Proč by nemohl bůh poslat pandemii na lidi?
Já myslím, že dělá to, co je třeba.

No,
bůh nás spíš nechává dělat to co si myslíme že je potřeba . A pak ty naše neůspěchy svádíme na něl. Jsme hooodně nedokonalí a myslíme si, jací jsme borci.

Upravil(a) luděk (28. 7. 2020 13:42)

s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

#653 28. 7. 2020 13:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

To mi připomnělo vtip: Jde stará Blažková po hrázi rybníka. Zaškobrtne, spadne do vody a začne se topit. Jde kolem Venca z hospody a chce babu vytáhnout. Ona se brání a křičí "NEE, Pán Bůh mě zachrání". Tak Venca se zvedne a jde dál. Pak jsou kolem ogaři ze zábavy a chtějí babu vytáhnout. Ona zase "NEE, Pán Bůh mě zachrání". Ogaři odejdou a za chvíli jedou kolem hasiči. Jdou vytáhnout babu a ta ječí jak smyslů zbavená "NEE, Pán Bůh mě zachrání, nepotřebuji vás!".. a utopí se. Když se setká s Pánem Bohem tak si mu stěžuje, že ji věrnou sloužící bohu a věřící nechal utopit. Bůh se na ní tak podívá a říká "Blažková, a kdo si myslíš, že ti tam poslal Vencu, ogary a ty hasiče?" smile

Není tady

#654 28. 7. 2020 15:44

normální chlap
♥♥♥♥♥--

LENNNA napsal(a):

A když neuvěřím, tak co by se mělo stát? Promění nás všechny na umranské ještěry?

Když budu jediný nevěřící, tak to bude na mně smile A všechny promění v umrany.

„Bože, jen jediný muž zhřešil a ty bys byl rozlícen na celou pospolitost“
Numeri 16, 22

Není tady

#655 28. 7. 2020 18:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

luděk napsal(a):

LENNNA napsal(a):

luděk napsal(a):

bůh jen tiše kouká a čeká kdy nás napadne žít trochu víc v poznání. pak zmizí ty viry atd. na smetiště lidských dějin

No,
bůh nás spíš nechává dělat to co si myslíme že je potřeba . A pak ty naše neůspěchy svádíme na něl. Jsme hooodně nedokonalí a myslíme si, jací jsme borci.

A co ty jsi za borce, že si myslíš, že rozumíš tomu, co Bůh dělá?

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#656 28. 7. 2020 18:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Numeri 16, 22

Tak  se sebou laskavě něco dělej smile, nehodlám být ještěrkou.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#657 28. 7. 2020 18:28

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Numeri 16, 22

Tak  se sebou laskavě něco dělej smile, nehodlám být ještěrkou.

Správně tummenupp

Není tady

#658 29. 7. 2020 8:28

luděk
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

luděk napsal(a):

LENNNA napsal(a):

No,

jsem normální chlap co má selskej rozum big_smile

Není tady

#659 29. 7. 2020 12:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

luděk napsal(a):

LENNNA napsal(a):

No,

A to já si to myslím také big_smilerodna
Nenapsala bych "vím", protože vím prd. Ale "myslím" ano - to vyjadřuje jen můj názor, který můžu mít i jako úplný neborec visslasmile

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#660 29. 7. 2020 12:41

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Numeri 16, 22

Už se zase přeceňuješ big_smile, jediný nevěřící určitě nebudeš smile

- Gary Smith

Není tady

#661 29. 7. 2020 13:45

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Tak potom není co řešit smile

Není tady

#662 29. 7. 2020 18:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Tak potom není co řešit smile

Amen big_smile

- Gary Smith

Není tady

#663 29. 7. 2020 20:06

rina
♥♥♥♥♥♥-

m.s, kerej vlákno založil, na reakce evidentně kašle.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#664 29. 7. 2020 20:50

normální chlap
♥♥♥♥♥--

A zjevně i ostatní kašlou na něj :-) Dokonalý příklad náboženské tolerance.

Není tady

#665 29. 7. 2020 20:58

rina
♥♥♥♥♥♥-

A zjevně i ostatní kašlou na něj :-) Dokonalý příklad náboženské tolerance.

Nebo reakce na automat?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#666 6. 8. 2020 16:24

m.s.
♥♥♥----

Převratný způsob řešení problémů! Neřešte je!

Účelem tohoto textu je seznámit čtenáře s novou a převratnou metodu přístupu k našim problémům, jejímž prostřednictvím jsme schopni problémy nejen že vyřešit, ale vedle toho ještě navíc získat významný duchovní benefit, schopný nás výrazným způsobem posunout vpřed v našem duchovno osobnostním vývoji. Pojďme tedy na to!

Každý problém, stojící před námi a vyžadující řešení, má tendenci vtahovat nás do sebe. Má schopnost intenzivně na sebe přitahovat naši vědomou pozornost.

Ve snaze řešit problém, se do něj hluboko noříme a stále se jím zabýváme. Přemýšlíme, trápíme se a hledáme řešení. Často kvůli tomu nemůžeme ani spát, nechutná nám jíst, jsme frustrovaní, nebo cítíme hněv a vztek. Cítíme tíhu ve svém nitru, přicházejí deprese, a my jsme nuceni hledat pomoc. Nejdříve u přátel, později u psychologů, a nakonec u psychiatrů.

Jakým způsobem tedy efektivně řešit své problémy?

V první řadě bychom si měli uvědomit, že absolutně všechno, co bylo popsáno výše, se děje v naší mysli. Měli bychom si uvědomit, že problémem se zabýváme, snažíme se ho řešit a zápasíme s ním v našem rozumu a v mysli. Ony jsou vnitřním prostorem, kde to vše probíhá a kde se to všechno děje.

No a to, co je skutečně převratným je uvědomění, že za neschopností vyřešit mnohé zásadní problémy, stojí právě náš rozum a naše mysl, které toho v složitějších případech nejsou schopny. To znamená, že samotný problém není ani tak v problému, který se snažíme řešit, ale v nedostatečnosti rozumu a mysli, které ho nejednou nejsou schopny uspokojivě vyřešit.

Je totiž zvykem, že lidé nejvíce důvěřují právě rozumu a mysli. Domnívají se, že právě ony mají největší kompetenci. Ale o tom, že tomu tak vůbec není, svědčí čekárny psychologů a plné čekárny psychiatrů. Svědčí o tom osudy mnoha lidí, jejichž jejich závažné problémy doslova ničí a vnitřně trvale užírají.

Lidé musí dokázat přijmout fakt, že mnohé naše problémy nejsou řešitelné prostřednictvím rozumu a mysli. Že jsou jimi řešitelné jen načas, jen krátkodobě a nedostatečně, aby pak znovu povstaly v jiné formě a ještě intenzivněji.

Tím se už dostáváme ke klíčovému uvědomění, že pokud se máme dostat z tíživé pasti neřešitelných problémů, můžeme toho dosáhnout pouze tak, že se povzneseme nad nedostatečnost rozumu a mysli. Že přesuneme naše vědomí mimo rozum a mysl.

Kde? Do reality jiné a vyšší! Do reality našeho vyššího "já", stojícího nad realitou našeho nižšího "já", reprezentovaného rozumem a myslí. Musíme se povznést do reality našeho živého ducha, žijícího ve sféře, kde žádných problémů není. Kde je jen štěstí, radost a harmonie.

Toto ale můžeme dokázat jedině tehdy, když pochopíme a hluboce si v sobě uvědomíme, že máme ve svém nitru dvě "já". Že v sobě máme dvě úrovně osobnosti. Úroveň nižší, reprezentovanou rozumem a myslí, a úroveň vyšší, reprezentovanou našim duchem.

Naše nižší, rozumové "já", má spojení s hmotou a fyzickým světem, a naše vyšší duchovní "já", má spojení s věčným Duchem.

Naše nižší "já" je omezeno pozemským pojetím prostoru a času, ale naše vyšší, duchovní "já" stojí vysoko nad pozemským pojetím prostoru a času.

Naše nižší "já" je omezeno materiální realitou, a naše vyšší "já" je spojeno s věčnou realitou Ducha, v níž matérie a s ní související problémy nemají místa.

Pokud tedy dokážeme akceptovat realitu existence dvou "já" v nás, a pokud se vnitřně dokážeme povznést od svého nižšího "já" k tomu vyššímu, dokážeme se tím zároveň odpoutat od všech problémů. Dokážeme se od nich oprostit a získat nadhled nad myslí, a tím také nad problémy, které v mysli rozebíráme, a do kterých nás náš rozum a mysl neustále vtahují.

Tak získáme nadhled a schopnost dívat se na všechno svrchu. Získáme schopnost vymanit se z problémů a ocitneme se nad nimi. Už nás nevtahují do sebe a my se díváme na ně už jakoby nezúčastněně. Jakoby ani nebyly naše.

A právě v tomto spočívá řešení! Naše povznesení se nad rozum a mysl, naše odpoutání se od nich a získání nadhledu, a také naše odosobnění, jsou pravou cestou k nalezení efektivního řešení problému. Nejen toho dočasného, ale skutečného a pravého.

Neboť největší pravda života spočívá v tom, že řešení mnoha věcí, které nás dlouhodobě trápí, se nachází právě ve sféře mimo rozumu a mysli. Ve sféře věčného ducha, který ve své všeobsáhlosti nahlíží najednou minulost, přítomnost i budoucnost, a proto je člověku schopen ukázat správnou cestu a správné řešení všech jeho problémů.

Otázkou teď už jenom zůstává, jak dosáhnout žádoucího povznesení vědomí člověka z jeho nižšího "já", reprezentovaného myslí, k jeho vyššímu "já", reprezentovaného jeho duchem.

Ukažme si dva způsoby, jak je možné toho dosáhnout.

Prvním a nejefektivnějším z nich je modlitba. V dnešním ateistickém světě není mnoho lidí, které napadne hledat řešení vlastních problémů právě tímto způsobem. Také to je jeden z důvodů, proč tak narůstá počet depresí a různých psychických problémů.

K čemu dochází, když se s prosbou o pomoc obrátíme ke Stvořiteli?

Dochází k tomu, že naše vědomí, které je standardně ukotvené v rozumu a v mysli, zabývající se nejrůznějšími myšlenkami a problémy, se povznese v prosbě ke Stvořiteli do sféry mimo rozumu a mysl. Naše vědomí se pozvedá do sféry ducha, získává nadhled, a prostřednictvím duchovního vnuknutí a inspirace přijímá, jak se k danému problému správně postavit a jak jej správně řešit. To vše přijmeme a pochopíme prostřednictvím svého citu, protože náš duch, znalý řešení, se v nás projevuje citem.

No a druhý způsob povznesení se nad naše nižší "já" může být třeba takovýto:

Na jistém ostrově existoval klášter, proslulý tím, že do něj přicházeli lidé moderní doby, plní různých problémů, depresí, a nejednou také ve špatném zdravotním stavu. Po pobytu v klášteře však z něj odcházeli radostní a fyzicky zdraví.

Co zázračného tam s nimi mniši udělali?

Klášterní hosté pracovali v zahradě a plnili také jiné povinnosti, potřebné pro běžný chod života v klášteře. Nicméně jejich prvořadou povinností, bez ohledu na to, jak se cítili a jaké problémy je tam dohnaly bylo, mít neustále na tváři rty, roztažené do úsměvu.

Kdo byl vícekrát za den mnichy přichycen, že tak nečiní, dostal službu navíc, nebo se musel postit o chlebu a vodě.

Milí čtenáři, zkuste si to někdy sami doma. Bez ohledu na to, jak se právě cítíte, a bez ohledu na to, jaké problémy máte. Třeba i násilím zkuste udržet úsměv na své tváři.

Úsměv je totiž výrazem radosti, a radost proudí z ducha. Čistá radost, a z ní pramenící úsměv, ve skutečnosti pocházejí z ducha, ale platí to také opačně. Úsměv a radost se mohou stát naší cestou k duchu.

Jen to zkuste a uvidíte, co to s vámi udělá. Uvidíte, že s úsměvem na tváři nelze hloubat o problémech. Váš úsměv je totiž něčím, co vás je schopno povznést ze sféry hloubavého rozumu a mysli, do sféry ducha a radosti. Prostý úsměv nás je schopen odpoutat od našeho nižšího "já" a povznést k našemu vyššímu "já".

A byť jen v krátkém dotyku s radostí, mírem a harmonií našeho vyššího "já", spočívajícího ve Světle, může potom posílit naše vědomí, může se posílit naše osobnost, a v duchovní inspiraci můžeme přijmout optimální způsob řešení toho, co nás trápí.

Neboť klíč k řešení všeho, s čím si neumíme dát dlouhodobě rady, nespočívá v rozumu a v mysli, jejichž hranice a možnosti jsou čistě pozemské, ale jedině ve sféře pozemské a fyzické neomezenosti Ducha.

http://vaznost-doby.bloger.cz/ ve spolupráci s M.Š

Není tady

#667 9. 8. 2020 9:52

rina
♥♥♥♥♥♥-

m.s. napsal(a):

Svatá pravda! 🌞

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#668 9. 8. 2020 21:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Nesouhlasím.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#669 9. 8. 2020 23:04

rina
♥♥♥♥♥♥-

Nemusíš.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#670 11. 8. 2020 22:22

luděk
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

m.s. napsal(a):

Svatá pravda! 🌞

nesvata nepravda smile

Není tady

#671 23. 8. 2020 10:24

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Zdravím vás všechny. A ještě pár slov k tomu předchozímu:

Nejvyšší nezasahuje do řádu lidí, ba nezasahuje ani do řádu celého vesmíru. Ti, co zasahují, povstali skrze Něj. Ale tím není řečeno, že bychom se na Něj nemohli obracet, uslyší nás totiž oni. Sám umožňuje jen vzniku podmínek pro vytvoření pole časoprostorové dimenze, skrze niž se může všechno projevit. A tak nedomnívejme se, že by od nás snad něco očekával, či nás chtěl umravňovat anebo dokonce soudit, to všechno je jen na stvořených entitách (tedy i nás lidech) a na energiích tvůrců, jak emitují do prostoru vizi vesmíru.

Ne, nejsme tady sami, kterým nám záleží na osudu světa, a měli bychom se navzájem poznat.

Crabat

Není tady

#672 23. 8. 2020 10:34

rina
♥♥♥♥♥♥-

Crabat napsal(a):

Ne, nejsme tady sami, kterým nám záleží na osudu světa, a měli bychom se navzájem poznat.

Ano, díky Crabe, že tě zrovna čtu, s houskou se sýrem v ruce, kdy mi není zrovna do smíchu...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#673 23. 8. 2020 12:07

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Jak říkáš, Rino, některá rána jsou opravdu těžká. Ale důležité je, tam někde hluboko uvnitř přitom vnímat, že vesmír, tak jak povstal, je už dokonalý. Netřeba na něm nic měnit, nic dotvářet, jen pochopit vnitřní souvislosti a změnit k němu náš přístup. A pak se zaskví ve své nádheře i originalitě.

Jsme chyceni do vlastních úvah, které se točí v kruhu, limitováni naším jástvím, jež nám nedovolí prozřít a uvidět nezkresleně. Ale vždy, když jsme dohnáni až na samotný okraj neunesitelné bolesti nás trýznící ego pustí, jelikož jeho nejvyšší prioritou je nás chránit a zachovat při životě. A tehdy uzříme skutečnost. Jsou to posvěcené okamžiky bez nadvlády ega. Než se zase chopí moci a zmanipuluje naši mysl. A tam soustřeďme svou pozornost.

Crabat

Není tady

#674 23. 8. 2020 12:32

rina
♥♥♥♥♥♥-

Dík, Crabe!

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#675 23. 8. 2020 12:52

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Není zač, však to máš ve svém mottu: "Čím hůře, tím lépe." A až se necháme klesnout na samotné dno, tak tam je právě ten zlom, kdy nás ego pustí a my uzříme.

Crabat

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí