Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#651 31. 7. 2020 23:15

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Odchod manžela po 21 letech

Leno, pevně věřím, že se to postupně zlepší. smile Ale možná by stálo za úvahu najít si psychologa/ psycholožku (psychoterapeuta), který má smlouvu s tvojí pojišťovnou.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#652 1. 8. 2020 8:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Leno, je to teprve třetí jízda a nejsi vyježděná, proto zmatkuješ. Nemáš to zažité - jak bys mohla? Vždyť se to učíš. Hele, nejsi první ani poslední, které to nejde.
Kéž by sis aspoň ty rozjezdy a zastavení mohla někde "mimo" vyzkoušet. Byla bys jistější.
Já byla v autoškole taky úplně šílená strachy.

Judyno, fakt sad? A zlepšilo se to postupně? sad Já když to včera viděla, tak se bojím, že se jen trápím a stejně to nemůžu nikdy udělat. To bylo fakt příšerný! Já mám strachy úplně okno a vypnutý mozek. Sotva dělám, co mi říká a ještě s chybama. Ach jo, je mi z toho jen smutno, že to nevypadá dobře, že to nezvládnu.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#653 1. 8. 2020 8:03

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Z jízdy, z provozu kolem (z instruktora myslím ne) - prostě strach a nervozita, že řídim a ten provoz kolem okolo. Hele úplně základní věci - např. vím, že u kolejí se musím rozhlédnout, vím, že při řazení se šlape na spojku, vím, kde je levá strana.... atd. - doma to určitě vím! Ale v autě nevím najednou téměř nic, ani takový základ jako podívat se u kolejí mě nenapadne! Přitom já to vím! Jakmile přestanu řídit. Ale v tu dobu strachy a nervozitou úplně zatmění. A do toho je to moc věcí najednou - nestíhám vůbec sledovat okolí, značky a u toho se snažit nějak ovládat auto. A to on opravdu krok po kroku vše říká, co bude, co mám udělat... já nejsem úplně schopná ho ani vždy poslechnout. Křečovitě se držím volantu, oči asi zoufale vytřeštěné a ani vlastně nevím jak to dělám, že jedu! To byste museli vidět! A po mně jela ta holčina, no to bylo naprosto nesrovnatelné, jí vzal i na tu dálnici, mě raději ne big_smile Jako budu bojovat dál, nevzdávám se, ale začínám to vidět čím dál víc černě. Já místo abych se zlepšovala, tak jsem nějak víc mimo dumbom

Vy se vozíte navzájem? Myslím žáci autoškoly.. to je mazec smile A ten strach v sobě zbytečně nepřiživuj. Provozu se nevyhneš, ten tam bude vždycky, bohužel. A "elko" všechny (většinu) dostatečně upozorní, aby si na tebe dali pozor wink Ale jestli tě jízda MHD stresuje víc, než řízení auta, tak si fakt vůbec nedovedu představit, čím si procházíš.. yikes

To se fakt nedá vůbec popsat, nemáte představu sad Kdo něco podobného nezažil, tomu se to nedá vůbec popsat.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#654 1. 8. 2020 8:21

rina
♥♥♥♥♥♥-

Tak mě napadlo, máte trenažér?
Nebo, hraješ PC hry? Všelijaké ty racing hry, v některých to máš jako pohled z okna...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#655 1. 8. 2020 8:48

rina
♥♥♥♥♥♥-

Nepovedl se mi odkaz

Upravil(a) rina (1. 8. 2020 8:49)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#656 1. 8. 2020 10:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Leno, je to teprve třetí jízda a nejsi vyježděná, proto zmatkuješ. Nemáš to zažité - jak bys mohla? Vždyť se to učíš. Hele, nejsi první ani poslední, které to nejde.
Kéž by sis aspoň ty rozjezdy a zastavení mohla někde "mimo" vyzkoušet. Byla bys jistější.

Judyno, fakt sad? A zlepšilo se to postupně? sad Já když to včera viděla, tak se bojím, že se jen trápím a stejně to nemůžu nikdy udělat. To bylo fakt příšerný! Já mám strachy úplně okno a vypnutý mozek. Sotva dělám, co mi říká a ještě s chybama. Ach jo, je mi z toho jen smutno, že to nevypadá dobře, že to nezvládnu.

Ano, měla jsem to asi stejné. Vystresovaná na nejvyšší stupeń. Tedy z jízd. Zlepšovalo se to jen nepatrně. Jeden rozdíl tam ale byl - sice jsem měla hrozný strach, ale nepřipustila jsem si, že bych to neudělala. Ale já dělala autoškolu ještě před 18. rokem. Kdybych ji dělala teď, asi bych si to připouštěla taky. Myslím, že jediné, co by strach aspoň trošku mohlo otupit, je cvik.
Ale nás trémistů je hodně, musí být zvyklí.
Leno, ale zkusila bych si s ním o tom promluvit. O všem. Třeba by Ti i nabídl nějakou soukromou hodinu navíc, aby sis byla jistější.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#657 1. 8. 2020 16:56

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Ano, měla jsem to asi stejné. Vystresovaná na nejvyšší stupeń. Tedy z jízd. Zlepšovalo se to jen nepatrně. Jeden rozdíl tam ale byl - sice jsem měla hrozný strach, ale nepřipustila jsem si, že bych to neudělala. Ale já dělala autoškolu ještě před 18. rokem. Kdybych ji dělala teď, asi bych si to připouštěla taky. Myslím, že jediné, co by strach aspoň trošku mohlo otupit, je cvik.
Ale nás trémistů je hodně, musí být zvyklí.
Leno, ale zkusila bych si s ním o tom promluvit. O všem. Třeba by Ti i nabídl nějakou soukromou hodinu navíc, aby sis byla jistější.

Takže jsi to měla dost podobně s tím strachem a nervozitou. To je právě nejhorší, když má člověk strach nebo je nervózní (v jakékoliv situaci), tak mu to jakoby zatemňuje mozek nebo jak to říct. Úplně se vypne a v hlavě je prázdno a černo. Věci, co doma 100% vím, neomylně vím a hned ve vteřině, tak tam nevím ani která ruka je levá!!!
Já to určitě nezvdávám, budu bojovat dál! To 100%, ještě je asi cca 11 hodin jízd... pak si určitě můžu dokoupit jízdy. A navíc zkoušek mohu dělat asi kolik chci, jestli jsem ho dobře pochopila. Jedna stojí 700,- Kč, takže se to prodraží v případě více zkoušek, ale jde to. Takže nebalím to, to vůbec, musím prostě bojovat. Ale momontálně je mi hrozně smutno, chce se mi brečet normálně! Když to vidím, nejsem slepá, vidím, co tam předvádím sad  Určitě by mi pomohlo jít jezdit s někým blízkým, ale i kdybych někoho sehnala, tak na silnici nemůžeme.

Upravil(a) LENNNA (1. 8. 2020 16:57)

- Gary Smith

Není tady

#658 1. 8. 2020 17:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Tak mě napadlo, máte trenažér?
Nebo, hraješ PC hry? Všelijaké ty racing hry, v některých to máš jako pohled z okna...

rino, díky! Ale PC hry mi v tomto nepomůžou, tam jde o tu nervozitu a strach na silnici. To hra doma v klidu nenasimuluje...

- Gary Smith

Není tady

#659 1. 8. 2020 17:09

rina
♥♥♥♥♥♥-

No víš, já myslela že procvičíš reflexy, to se stejně ježděním automatizuje. Na trenažéru je to úplně jako v autě, a nemáš ten stres z učitele ani z aut.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#660 1. 8. 2020 19:02

normální chlap
♥♥♥♥♥--

LENNNA napsal(a):

Určitě by mi pomohlo jít jezdit s někým blízkým, ale i kdybych někoho sehnala, tak na silnici nemůžeme.

Jestli máš problém s tím zautomatizovat si ovládání auta, tak je nejlepší si půjčit auto a na nějakém soukromém pozemku, kde nemusíš dávat na nic a nikoho pozor jezdit pořád dokola. Já jsem takhle naučil všechny děti ještě před autoškolou, na pozemku jedné továrny jsme v neděli jezdili, až se to děti naučily a mohly pak dávat pozor na dopravu a nemusely se zabývat tím který pedál sešlápnout.

Není tady

#661 1. 8. 2020 19:03

vera
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Kéž by sis aspoň ty rozjezdy a zastavení mohla někde "mimo" vyzkoušet. Byla bys jistější[b].

[/b]

na nějakém velkém parkovišti.....někdo z rodiny bude vedle Tebe........si budeš jezdit

Není tady

#662 1. 8. 2020 19:03

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Hm, teď si uvědomuju že jsem tu už podobnou moudrou radu psal, tak prosím jako bych nic neřek big_smile

Není tady

#663 1. 8. 2020 19:47

rina
♥♥♥♥♥♥-

Tak jako bez řidičského průkazu nikdo nikde jezdit nesmí, že ano, ale potajmu se to dá na bezpečném místě nacvičit.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#664 1. 8. 2020 20:27

normální chlap
♥♥♥♥♥--

rina napsal(a):

Tak jako bez řidičského průkazu nikdo nikde jezdit nesmí, že ano

Může. Na soukromém pozemku na který je vyloučen přístup veřejnosti silniční zákon neplatí a může si tam jezdit kdo chce a jak chce. V oploceném areálu, ale třeba i na polňačce na vlastním poli.

Není tady

#665 1. 8. 2020 21:13

rina
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

Tak jako bez řidičského průkazu nikdo nikde jezdit nesmí, že ano

Může. Na soukromém pozemku na který je vyloučen přístup veřejnosti silniční zákon neplatí a může si tam jezdit kdo chce a jak chce. V oploceném areálu, ale třeba i na polňačce na vlastním poli.

Ok. Ale jako neabsolvent autoškoly bych tím neprovokovala.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#666 1. 8. 2020 23:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Leno, jak píše Judyna, o VŠEM si s ním promluvit. Třeba by pak trochu změnil svůj přístup k tobě, což by ti určitě pomohlo se zklidnit a dokázala by ses na všechno lépe soustředit. stolt

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#667 2. 8. 2020 10:25

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Určitě by mi pomohlo jít jezdit s někým blízkým, ale i kdybych někoho sehnala, tak na silnici nemůžeme.

Jestli máš problém s tím zautomatizovat si ovládání auta, tak je nejlepší si půjčit auto a na nějakém soukromém pozemku, kde nemusíš dávat na nic a nikoho pozor jezdit pořád dokola. Já jsem takhle naučil všechny děti ještě před autoškolou, na pozemku jedné továrny jsme v neděli jezdili, až se to děti naučily a mohly pak dávat pozor na dopravu a nemusely se zabývat tím který pedál sešlápnout.

Jo, chlape, to by mi asi pomohlo. Nevím jistě, protože ten provoz na silnici to nenasimuluje a mě úplně vypne mozek strachy právě na té silnici. Ale určitě by to pomohlo alespoň tomu, jak píšeš - naučit se to auto ovládat, abych to na silnici nemusela řešit. Nevím jen komu říci, kdo mi auto svěří rodna Zkusím se poptat po nějakém velké place v okolí a pak bych zkusila poprosit tátu asi...

- Gary Smith

Není tady

#668 2. 8. 2020 10:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Hm, teď si uvědomuju že jsem tu už podobnou moudrou radu psal, tak prosím jako bych nic neřek big_smile

Jen říkej! Začínám být pomalu zoufalá a budu ráda za nápad, radu! A fakt za vaše rady tady děkuji!

- Gary Smith

Není tady

#669 2. 8. 2020 14:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Leno, toho taťku zkus určitě! Nějaký plac nebo já nevím - hezkou lesní cestu nebo jak už jsem dříve psala - "dvorek" - nějaké větší místo, kde bys nikoho neohrožovala. Jde o to zautomatizovat aspoń trochu ty základní věci - rozjíždění, zastavení apod.
Pak bys na silnici při jízdách mohla mít aspoň trošku menší strach a nebyla bys tak svázaná. Cvik dělá mistra.

Dcera mé kamarádky musela třikrát opakovat závěrečné zkoušky kvůli jízdám. A te´d pracuje jako prodejce automobilů a jezdí jak Širón.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#670 2. 8. 2020 15:19

cibule
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

Mně toto taky pomohlo, když jsem se učila jezdit. Bývalý mě vzal v létě navečer na velké parkoviště, kde už bylo málo aut a tam jsem si zkoušela ty úplně první ovládací manévry.
Já měla ještě problém v tom, že jsem v dětství byla účastníkem dopravní nehody a po ní jsem se rok opravdu bála, když se ke mě přiblížilo auto. Pak už se to postupně trochu otupilo časem, ale pořád jsem měla z aut velký respekt. Ze začátku autoškoly jsem si taky říkala, že tohle nemůžu dát, a pak ještě ten instruktor... No ale dala jsem to. Je fakt, že jsem až dosud moc nejezdila (kromě cest k mamče a příležitostně, co jsem musela), když jsem nemusela, ale už to nebylo ze strachu, ale spíš z pohodlnosti.

Někde tu je...

#671 2. 8. 2020 15:47

cibule
♥♥♥----

Tak jak jsem byla ze začátku nešťastná z víkendů, protože jsem vůbec nevěděla, co budu celou tu dobu sama dělat, tak v současné době musím říct, že se to o dost zlepšilo a spíše teď nějak nestíhám být vůbec doma a uklidit. smile

Třeba zrovna tento víkend jsem byla po celou dobu pryč. Včera výlet, dneska výlet, a když jsem se pak ještě musela přinutit k úklidu, tak se mi ani za mák nechtělo. smile
A to mi už ani nevadí jít klidně někam sama, když obě kamarádky mají domluvené něco jiného.

S lítostí už se to taky docela zlepšilo. Když jsem unavená, tak to na mě ještě plíživě hupsne, ale mám už pár vět, kterými to zaženu. Většinou hned a nebo po více pokusech.

Se spaním to ještě není úplně 100%tní, ale jsou dny, když už se docela vyspím. A je jich stále víc. Když nezačnu těsně před spaním cokoliv řešit a jdu spát brzy, tak mám téměř jistotu, že se vyspím.
Toto vše se samozřejmě odráží na zdraví. Srdce už přestalo zběsile bušit, žaludek se taky zklidnil a dýchám už normálně.

Jestli mě teď vesmír nechá nějakou dobu vydechnout a v klidu, a nepošle mi nějakou další nečekanou zásadní ztrátu někoho nebo nečeho, tak myslím, že bych to mohla zvládnout bez ztráty kytičky. A to bych ještě před nedávnou dobou viděla jako něco naprosto nemožného.

Takže za mě docela dobrý... big_smile

PS: ještě bych se ráda naučila znovu mít radost ze života a odpočinku, ale začínám na tom pracovat a věřím, že i tohle dám.

Někde tu je...

#672 2. 8. 2020 18:10

cibule
♥♥♥----

Tak teď před chvílí při vaření na mě přišla krize, když jsem si najednou vzpomněla na minulé Vánoce, jak jsme spolu vařili, ALE jak rychle to přišlo, tak rychle to odešlo a dalo se to docela dobře zvládnout. Chvilku jsem si pobrečela a je to fuč. smile
Mám z toho docela radost, že se to zlepšuje. vissla

Upravil(a) cibule (2. 8. 2020 18:11)

Někde tu je...

#673 2. 8. 2020 18:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já si tohle úplně nemyslím. V ideálním světě by si lidé byli rovni. Navíc já nepsala o lidech, ale o jejich pozicích a tam si lidé rovni určitě nejsou. Žák není roven učitelce ve škole, zaměstananec není roven šéfovi, uklízečka není rovna právničce, atd. - ale to je můj pohled, chápu, že každý to tak vidět nemusí tummenupp

A to je právě ono.. i uklízečka je člověk a nikdo nemá právo po ní fňákat jen proto, že je já nevím co, ředitel zeměkoule. To stejné žák/učitel wink

Uklízečka a právnička sa v reále asi nestretnú, ale učiteľ a žiak áno a ak sú si fakt rovní, tak škola a školstvo nefunguje. Dtto šéf a podriadený a veterán a zelenáč.  Podľa mňa sme si všetci rovní v istom zmysle (každý z nás je v zásade slobodný duch a človek, atď.), ale vo svojej svorke (napríklad rodine, skupine, dedine, apod.) má každý určité postavenie, úlohu a tragédia moderných čias spočíva  vtom, že ľudia si to neuvedomujú alebo to popierajú. Učiteľ v autoškole by sa mal držať určitých hraníc, ale inak je zodpovedný za bezpečnosť seba aj svojho žiaka - a je za to platený. Naopak to proste nefunguje, to sa môžeme aj rozkrájať...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#674 2. 8. 2020 18:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

cibule napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já si tohle úplně nemyslím. V ideálním světě by si lidé byli rovni. Navíc já nepsala o lidech, ale o jejich pozicích a tam si lidé rovni určitě nejsou. Žák není roven učitelce ve škole, zaměstananec není roven šéfovi, uklízečka není rovna právničce, atd. - ale to je můj pohled, chápu, že každý to tak vidět nemusí tummenupp

A to je právě ono.. i uklízečka je člověk a nikdo nemá právo po ní fňákat jen proto, že je já nevím co, ředitel zeměkoule. To stejné žák/učitel wink

Kéž by každý uvažoval jako ty...

Tak by svet prestal fungovať. Deti by zarábali peniaze, mali zodpovednosť za rodinu, za jej fungovanie... a rodičia by držali hubu  a krok. hmm Čiastočne to tak práve (ne)funguje už dnes.

Brita

Není tady

#675 2. 8. 2020 18:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

Lennno, já bych napsala asi jediné, a sice lidé jsou si rovni. Žádné takové "on má navrch" neexistuje, obzláště pokud jsi ty v pozici platícího zákazníka.

tummenupp stolt

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí