Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#601 6. 7. 2020 17:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak se teď tolik řeší to cestování - hlavně tedy to, že Slovinsko nás už nezařazuje mezi bezpečné země. Myslím, že každý má právo se chránit, jak uzná za vhodné. Naše vláda se to prý pokusí vyjednat s tím, že jde pouze o jedno ložisko. Což ale bohužel není pravda. Kromě Karvinska jde myslím ještě o Kutnou Horu a teď nově u nás na Vysočině Větrný Jeníkov, kde jsou nařízeny opět roušky, rozestupy a čeká se na výsledek dnešního testování. navíc - počty testů jsou velice nízké.....

Já totiž moc to cestování v této době nechápu. Děti jedné mé kamarádky letí (nebo jedou? To nevím) teď do Barcelony.... Je to opravdu tak těžké jedno léto zůstat v Česku?

Upravil(a) Judyna (6. 7. 2020 17:50)

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#602 6. 7. 2020 18:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Judy, ale my nevieme nič o tom, či to je JEDNO leto... to môžu byť roky až desaťročia. Takže ja sčasti chápem aj tých, čo využijú štrbinku v opatreniach a ubziknú za hranice všedných dní. stolt (Aj keď ja na koniec zostávam doma - ale poškuľujem po Anglicku, nie že nie. Mám tam totiž sesternicu, ktorá chodievala každé leto "domov" na Slovensko, aj s deťmi... Na Vianoce už bola bez detí - boli u otca, rozvedeného s mamou, a za staršou sestrou na NZ - a teraz sa nedostane... a ani ja za ňou. grater kapitulation ) A priznávam, že pri tom nútenom "uzemnení a ukotvení" si už pripadám ako za socíku, ba aj horšie. Napríklad sa chcem nanominovať k rodinným priateľom na strednú Moravu - ale bojim. bojim, že bude zle a bez karantény ma nepustia...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#603 6. 7. 2020 18:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita: I ty optimisto
LENNA: "Ale kdeže, já jsem realista "
Poznáte ten vtip, aký je rozdiel medzi pesimistom a optimistom, nie...? Pesimista je presvedčený,, že už ani nemôže byť horšie - ale optimista verí, že ešte môže... rock

Brita

Není tady

#604 6. 7. 2020 18:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Palomita: I ty optimisto
LENNA: "Ale kdeže, já jsem realista "
Poznáte ten vtip, aký je rozdiel medzi pesimistom a optimistom, nie...? Pesimista je presvedčený,, že už ani nemôže byť horšie - ale optimista verí, že ešte môže... rock

lol

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#605 6. 7. 2020 19:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Judy, ale my nevieme nič o tom, či to je JEDNO leto... to môžu byť roky až desaťročia. Takže ja sčasti chápem aj tých, čo využijú štrbinku v opatreniach a ubziknú za hranice všedných dní. stolt (Aj keď ja na koniec zostávam doma - ale poškuľujem po Anglicku, nie že nie. Mám tam totiž sesternicu, ktorá chodievala každé leto "domov" na Slovensko, aj s deťmi... Na Vianoce už bola bez detí - boli u otca, rozvedeného s mamou, a za staršou sestrou na NZ - a teraz sa nedostane... a ani ja za ňou. grater kapitulation ) A priznávam, že pri tom nútenom "uzemnení a ukotvení" si už pripadám ako za socíku, ba aj horšie. Napríklad sa chcem nanominovať k rodinným priateľom na strednú Moravu - ale bojim. bojim, že bude zle a bez karantény ma nepustia...

Já vím a můžeš mít pravdu. Já beru to, co teď je. A to omezení cestování přes hranice má (aspoň pro mě) oproti socíku naprosto reálný podklad.
Uvidíme, jak se to vše vyvine a snad se na Moravu dostaneš.
Slovinsko už prý změnilo názor.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#606 6. 7. 2020 19:48

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Tak se teď tolik řeší to cestování - hlavně tedy to, že Slovinsko nás už nezařazuje mezi bezpečné země. Myslím, že každý má právo se chránit, jak uzná za vhodné. Naše vláda se to prý pokusí vyjednat s tím, že jde pouze o jedno ložisko. Což ale bohužel není pravda. Kromě Karvinska jde myslím ještě o Kutnou Horu a teď nově u nás na Vysočině Větrný Jeníkov, kde jsou nařízeny opět roušky, rozestupy a čeká se na výsledek dnešního testování. navíc - počty testů jsou velice nízké.....

Já totiž moc to cestování v této době nechápu. Děti jedné mé kamarádky letí (nebo jedou? To nevím) teď do Barcelony.... Je to opravdu tak těžké jedno léto zůstat v Česku?

Judyno, to si myslím přesně já. Absolutně nechápu, že lidi nemůžou jeden rok, jednu dovolenou sedět doma na zadku! Tedy jet na dovolenou tady u nás! Nechápu! Asi by to nepřežili, asi by se zbořil svět. Ve finále jim možná zase poděkujeme my všichni, až budeme muset nosit roušky a dodržovat zase jiná opatření. Kurnik stojí to za to? Toto sobectví odneseme možná zase všichni dumbom
Jinak teda koukám, že jsou mimo Karvinska už i jiná místa! Nevěděla jsem to! sad

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#607 6. 7. 2020 22:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, na tom Kutnohorsku se to objevilo v nějaké firmě, kterou ale ihned uzavřeli. No a ve Větrném Jeníkově se neví zdroj. Jenom prý tam hodně lidí vykazuje příznaky, tak začali testovat.

My tady zatím máme štěstí, proto si to asi tolik lidí neuvědomuje a hází to za hlavu. V Austrálii je to prý dost zlé, prý nejhorší situace od španělské chřipky, v Izraeli, v Indii.... No uvidíme, jak dlouho budem odolávat. Abychom pak neseděli na p*deli úplně.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#608 7. 7. 2020 7:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Jo, na tom Kutnohorsku se to objevilo v nějaké firmě, kterou ale ihned uzavřeli. No a ve Větrném Jeníkově se neví zdroj. Jenom prý tam hodně lidí vykazuje příznaky, tak začali testovat.

My tady zatím máme štěstí, proto si to asi tolik lidí neuvědomuje a hází to za hlavu. V Austrálii je to prý dost zlé, prý nejhorší situace od španělské chřipky, v Izraeli, v Indii.... No uvidíme, jak dlouho budem odolávat. Abychom pak neseděli na p*deli úplně.

Judyno, jsem překvapená! Je pravda, že už dlouho jsem nekoukala na zprávy, ani nečetla na netu a jsem úplně v nevědomosti. Měla jsem za to (asi podle klidu u nás), že to je už v klidu nebo minimálně na ústupu všude. Nemám z toho radost. Vůbec. Já patřím k těm, které to straší. Ne ani kvůli nakažení, ale kvůli ekonomice, co by bylo... stačilo mi to jednou a vidím, jaké to mělo dopady, mám strach o práci. Prý podruhé už by to ekonomika nevydržela a byl by to mega průser sad

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#609 7. 7. 2020 9:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#610 7. 7. 2020 12:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):

Já vím a můžeš mít pravdu. Já beru to, co teď je. A to omezení cestování přes hranice má (aspoň pro mě) oproti socíku naprosto reálný podklad.
Uvidíme, jak se to vše vyvine a snad se na Moravu dostaneš.
Slovinsko už prý změnilo názor.

Tak ono reálny... Do Karvinej by som sa teraz nehrnula, ale nejaký týždeň v českých horách alebo niekde na Pálave je možno menej nebezpečný ako moje denné dochádzanie do práce v Bratislave... Čo my vieme, žeano...

Brita

Není tady

#611 7. 7. 2020 12:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Ľudia boží! Zatiaľ umrie denne viac ľudí na cestách alebo na rakovinu - a nikto nerobí opatrenia, nehlási počty mŕtvych ani neburcuje...

Brita

Není tady

#612 7. 7. 2020 12:41

rina
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Ľudia boží! Zatiaľ umrie denne viac ľudí na cestách alebo na rakovinu - a nikto nerobí opatrenia, nehlási počty mŕtvych ani neburcuje...

Přesně tak.
A nikde není prokázáno že by cv zabil zdravého zdatného člověka.
To je jako bychom psali, že člověka s rakovinou zabil streptokok, který měl v krku.
Takže roušky, rukavice a kdoví co jsou asi tak účinné jako byly u M. Jacksona.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#613 7. 7. 2020 12:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Jenže toto je absolutně nepodstatné! Podstatné je to, co dělají vlády (viz. opatření, ekonomika) a co z toho plyne pro nás (viz. propouštění, nezaměstnanost, zdražování atd.).

- Gary Smith

Není tady

#614 7. 7. 2020 12:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano. Zatím máme opravdu štěstí a doufám, že to vydrží.

S těmi mrtvými na silnicích - teď zrovna hlásili (ne, že se to nehlásí), jak moc jich u nás zemřelo tento prodloužený víkend. Zase smutný rekord. Nedodržování rychlosti, alkohol....Lidé jsou nepoučitelní. I proti rakovině se naštěstí opatření dělají - jsou to preventivní prohlídky. Ale zase - záleží jen na lidech, jestli to hodí za hlavu.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#615 7. 7. 2020 13:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Ano, ale jsou rozprostřeni rovnoměrně. Nikde tím nehrozí kolaps celého systému a tím je myšleno opravdu celého. Není to jen o životě/smrti. Navíc je to velká neznámá a tak je asi nějaká opatrnost na místě. Není to běžná rýmička, která odezní za 7 dnů a člověk je při ní schopen normálně fungovat - zkušenost zdravého mladého jedince vyřazeného z provozu na několik týdnů. Pravda, někdo ani nepocítil, že nějaký covid prodělal, ale jemu podobní určitě nezahltili zdravotní systém napříč celým světem a asi ani neskončili v hrobě. Přesto ta "hrstka" nemocných v některých místech docela zamávala se společností jako takovou a její funkčností.

Není tady

#616 7. 7. 2020 13:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Líbí se mi přístup lidí ve Větrném Jeníkově a držím palce, aby jim testy dobře dopadly.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro … _campaign=

Upravil(a) Judyna (7. 7. 2020 13:08)

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#617 7. 7. 2020 20:15

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Líbí se mi přístup lidí ve Větrném Jeníkově a držím palce, aby jim testy dobře dopadly.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro … _campaign=

Rozumní a zodpovědní lidé tummenupp

- Gary Smith

Není tady

#618 8. 7. 2020 10:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak bohužel ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku je nakaženo 14 lidí. A v dukovnaské elektrárně 2.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#619 10. 7. 2020 7:27

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Zprávy z USA nejsou moc optimistické, zde vyjádření jednoho lékaře: Akhter také dodává, že to, že jednotlivci ignorují pravidla sociálního distancování a další opatření v době, když jsou infekční oddělení místních nemocnic přeplněna pacienty s koronavirem, v něm vyvolává pocit beznaděje. V práci rozhoduje o osudech pacientů a čelí těžkým otázkám, pak ale po směně jede domů a vidí lidi, kteří nedodržují rozestupy. Vzbuzuje to v něm pocit, že to, co dělá, je marné. „Nevím, co ještě chtějí lidé slyšet,“ říká zoufalý Akhter.

A zde přístup hlavy statu: Prezident Donald Trump prudký nárůst statistiky nakažených připisuje výhradně vysokému počtu prováděných testů. Šéf Bílého domu se odvolává na relativně nízké přírůstky bilance obětí. Tlačí také na uvolňování karanténních opatření a vyzval Američany, aby se vrátili ke svým dřívějším návykům.

A vracíme se zpátky na začátek.. co říkala Gréta na tom meetingu, kam nepatřila? Naslouchejme odborníkům. Když se podívám na průběh covidu v Evropě a v Severní i Jižní Americe, je to propastný rozdíl, zejména co do počtu nakažených na 100 tis obyvatel. Je mi líto především těch zdravotníků, protože jsou už pěknou dobu v maratonu a nikdo nevidí konec..

Není tady

#620 10. 7. 2020 11:52

rina
♥♥♥♥♥♥-

Naslouchat kterým odborníkům? Když nejsou jednotní?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#621 10. 7. 2020 13:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Všem a hlavně naslouchat jejich argumentům a zjistit, zda mluví v zájmu svého oboru a nebo pouze na politickou objednávku. wink Dnes je možné bohužel všechno.
Fascinuje mě, že i teď po tom všem jsou lidé (vzdělaní lidé), kteří věří tomu, že roušky jsou úplně k ničemu. Na otázku, proč je tedy používají na operačních sálech, nebo proč je nosí personál u lidí s nulovou imunitou po těžké chemoterapii, když jsou jen na ozdobu, tak na to už mi neodpoví. Asi je to jen pro ten pocit.. Samozřejmě, že rouška nás neochrání před vdechnutím čehokoli, ale chrání nás to, že ti druzí tu roušku na té puse mají, resp. měli.
Je to opruz? Stoprocentně!! Ale dle mého to mělo a má smysl. Češi jsou v tomto relativně specifičtí, vláda nemá roušky? Nevadí, ušijeme si je sami.. Jestliže to v jiném státě takto nefunguje a ten nemá dostatek roušek pro všechny obyvatele, samozřejmě, že je v zájmu toho státu říct, že roušky jsou úplně k ničemu a podpořit to názorem několika světových kapacit. Politika je hnus velebnosti a každý má svou cenu..

Není tady

#622 10. 7. 2020 13:32

rina
♥♥♥♥♥♥-

Tak o rouškách a sterilním oblečení a pomůckách na sále jen jednou větou: Při operaci (i vyšetření) lepší sterilní prostředí bez zbytečných breberek. Stačí takový argument? Nakonec ona sterilita se posiluje sterilizací před i po zákroku. Těžko toho docílit a zabezpečit praním a žehličkou.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#623 10. 7. 2020 15:22

rina
♥♥♥♥♥♥-

Ale víš, Palomito, ty máš stejně prázdné řeči, jako ti naši státníci.
Postoj musí být jednoznačnej, a né že z každého trochu, však se ukáže...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#624 10. 7. 2020 15:30

vera
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

rina napsal(a):

Všem a hlavně naslouchat jejich argumentům a zjistit, zda mluví v zájmu svého oboru a nebo pouze na politickou objednávku. wink Dnes je možné bohužel všechno.
Fascinuje mě, že i teď po tom všem jsou lidé (vzdělaní lidé), kteří věří tomu, že roušky jsou úplně k ničemu. Na otázku, proč je tedy používají na operačních sálech, nebo proč je nosí personál u lidí s nulovou imunitou po těžké chemoterapii, když jsou jen na ozdobu, tak na to už mi neodpoví. Asi je to jen pro ten pocit.. Samozřejmě, že rouška nás neochrání před vdechnutím čehokoli, ale chrání nás to, že ti druzí tu roušku na té puse mají, resp. měli.
Je to opruz? Stoprocentně!! Ale dle mého to mělo a má smysl. Češi jsou v tomto relativně specifičtí, vláda nemá roušky? Nevadí, ušijeme si je sami.. Jestliže to v jiném státě takto nefunguje a ten nemá dostatek roušek pro všechny obyvatele, samozřejmě, že je v zájmu toho státu říct, že roušky jsou úplně k ničemu a podpořit to názorem několika světových kapacit. Politika je hnus velebnosti a každý má svou cenu..

ano, naprostý souhlas.........................mám to taky tak

Není tady

#625 10. 7. 2020 16:03

normální chlap
♥♥♥♥♥--

rina napsal(a):

Tak snad poznáš, že ti někdo kecá, i když přesně nerozumíš tomu co říká :-) Když to nápadně moc podporuje jeho zájmy, když je to ideologicky zabarvené, když říká, že je to přeci jasné a když se snaží ovlivňovat tvé pocity, tak to není žádný odborník a vyhni se mu big_smile

Někde tu je...

NÁŠ TIP:

Zápatí