Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#301 9. 7. 2020 16:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Odchod manžela po 21 letech

Ano, taky.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#302 9. 7. 2020 19:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Leno, budu moc držet palce na první jízdy. A nenech se znervóznit, však se to učíš. Oni jsou v autoškole zvyklí na chyby. Možná by nebylo od věci si později pak rozjíždění, couvání apod. vyzkoušet někde mimo oficiální komunikaci - s někým zkušeným. Jestli máš možnost.

Třetí hodina teorie za mnou a čím dál horší, nejraději bych utekla! dumbomsad Já na to fakt nemám! On při hodně "zkouší", ptá se a já z 90% nic nevím dumbom. Učíme se značky a to jsem se učila i z knihy doma a i testy na PC. Minulou hodinu jsme se něco učili, dnes se na to ptal a tak jsme to zopakovali. Já dojdu domů a už to zase nevím dumbom. Už jsem asi moc stará a neudržím to v hlavě, pamět už neslouží sad. No fakt jsem po dnešní hodině úplně naštvaná, smutná, chce se mi vzteky brečet. A to ještě nebyly jízdy, které teprve budou problémem grater

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#303 9. 7. 2020 20:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak měla jsi blbý den, bylas unavená. Zítra na to v klidu mrkni a to by bylo, aby Ti v té hlavě něco nezůstalo. Značky a testy se budeš muset naučit, ale neboj, to půjde. No tak si na to doma vyčleníš víc času. A co Ty víš, třeba Ti jízdy zrovna půjdou. Ale abys mohla jet, musíš ty značky a pravidla znát. Teď na to o víkendu "lehneš" a půjde to, uvidíš.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#304 9. 7. 2020 20:28

cibule
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Leno, budu moc držet palce na první jízdy. A nenech se znervóznit, však se to učíš. Oni jsou v autoškole zvyklí na chyby. Možná by nebylo od věci si později pak rozjíždění, couvání apod. vyzkoušet někde mimo oficiální komunikaci - s někým zkušeným. Jestli máš možnost.

Třetí hodina teorie za mnou a čím dál horší, nejraději bych utekla! dumbomsad Já na to fakt nemám! On při hodně "zkouší", ptá se a já z 90% nic nevím dumbom. Učíme se značky a to jsem se učila i z knihy doma a i testy na PC. Minulou hodinu jsme se něco učili, dnes se na to ptal a tak jsme to zopakovali. Já dojdu domů a už to zase nevím dumbom. Už jsem asi moc stará a neudržím to v hlavě, pamět už neslouží sad. No fakt jsem po dnešní hodině úplně naštvaná, smutná, chce se mi vzteky brečet. A to ještě nebyly jízdy, které teprve budou problémem grater

Ty začátky se mi zdály nejtěžší. Značek je hodně a informací taky, ale postupně se ti jich bude do hlavy dostávat víc a víc. Nevím, jestli je to dobrý nápad, ale co si cestou do práce a z práce všímat značek v okolí a učit se je tím? Možná bys pak viděla, které kde jsou a dostalo by se ti to do hlavy.
A Lenni, já vůbec nepochybuju, že to zvládneš! MÁŠ NA TO!!!!

Není tady

#305 9. 7. 2020 20:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Lennno, mám volný víkend, takže kdyby sis o tom chtěla popovídat (psat) - myslím o těch značkách a různých dopravních situacích, tak jsem k dispozici. Třeba to může trochu pomoc, tak kdybys chtěla, napiš SZ a dáme se do toho wink
Jinak když se naše děti učily dopravní značky, udělala jsem jim takové "pexeso".. jedna část byla nakreslená značka a druhá název té značky.. docela to zabralo. Samozřejmě jako návod měla dvě k sobě patřící políčka stejné číslo, ať nedojde k omylu smile

Není tady

#306 9. 7. 2020 21:28

rina
♥♥♥♥♥♥-

Pexeso značek existuje, možná i víc druhů. Jako nácvik je to skvělé! Se sedmiletým klukem to hraju, ptám se, co znamená, venku v reálu taky, dobře se to učí, ptz. on se pak třeba ptá, a babi, proč on tady parkuje, když se to nesmí, a proč zahnul, když je tam zákaz vjezdu, a jak to, že neblikal, a odbočoval...
Já vím že nemám co radit, když jsem absolvovala a nejezdila, ale mně nejvíc ohledně dopravních předpisů dává jízda na kole. Ač je můžu snadno obejít, ale přece jen je musím sledovat a dodržovat.
Dnes už dokonce umím aj lépe řídičům poradit, kudy můžou a kudy ne, ptz. jsem byla jaksi donucena se dívat na dopravní značení, a zamýšlet se nad ním.
Kolo pro začátek doporučuji. 👍

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#307 9. 7. 2020 23:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Já vím že nemám co radit, když jsem absolvovala a nejezdila, ale mně nejvíc ohledně dopravních předpisů dává jízda na kole.

Mám to stejně smile. Ale ať už na kole či v autě, pokud se pohybujem na silnici, musíme to znát stolt

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#308 10. 7. 2020 6:39

cibule
♥♥♥----

No, vidíš Lenno. Ono to určitě půjde. I když já ti mám tak co radit s tím strachem a dalšími pocity...

Dneska jsem jak na trní. Dala jsem si totiž v nějakém posunutí mysli výzvu, u které si vůbec nejsem jistá, jestli jí zvládnu... Já, nejspíš naprostý extrovert, jsem se rozhodla, že pojedu na týden sama jen s mojí paní psounkovou na dovolenou do Jizerských hor do hodně malého penzionku bez jídla a tedy i možnosti, že bych se s někým dala do řeči třeba na večeři.

Nikdy jsem nikde sama nebyla a strašně se toho bojím. Přes den se to snad bude dát zvládnout, budu chodit po venku, ale ty večery a noci... Uuuuáááá. Strašně se bojím, aby to tam na mě zase vššchno nepadlo. Konečně jsem z toho jakžtakž alespoň trochu venku, a začínám se snad pomalu vracet do normálu a teď tohle... Mám opravdu hrůzu. Už jsem se pojistila u paní majitelky i doma i v práci, že se klidně může stát, že to brzy odpískám a vrátím se s pláčem domů.. Všichni mě v tom podporují a říkají, jak je to skvělé odjet pryč od všeho a vyčistit hlavu, ale ve mně je malá dušička...

Upravil(a) cibule (10. 7. 2020 6:49)

Není tady

#309 10. 7. 2020 6:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

V Jizerkách je krásně a určitě tam bude spousta kešek wink Myslím, že když si naplánuješ každý den aktivitou, tak večer budeš ráda, že si lehneš a můžeš spát až do rána smile Navíc v turistické oblasti je spousta lidí (turistů), kteří se rádi dají do řeči. Bude to fajn. A když bys joo nemohla zabrat, tak v dnešní době technologií si můžeš večer s někým psát, nebo zavolat.. je tolik možností smile A jestli bude v penzionku přítomna paní majitelka, myslím, že budeš mít o zábavu postaráno. Tyto dámy jsou velmi komunikativní big_smile

Není tady

#310 10. 7. 2020 15:27

vera
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Já vím že nemám co radit, když jsem absolvovala a nejezdila, ale mně nejvíc ohledně dopravních předpisů dává jízda na kole.

Mám to stejně smile. Ale ať už na kole či v autě, pokud se pohybujem na silnici, musíme to znát stolt

já měla řidičák a jezdila jsem známou trasu, v Brně jsem zaparkovala na předměstí a do centra dojela tramvají atd.

a v 57...........jsem se rozvedla a najednou viděla, jak jsem tím omezená a že nemůžu.........tak jsem se do toho dala

a překonala STRACH...........pojala jsem to jako výzvu...............

jezdím autem do Bratislavy i na letiště v Budapešti..........bez nehody

LENNNA........JDE TO

Není tady

#311 10. 7. 2020 18:53

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

Judyna napsal(a):

já měla řidičák a jezdila jsem známou trasu, v Brně jsem zaparkovala na předměstí a do centra dojela tramvají atd.

a v 57...........jsem se rozvedla a najednou viděla, jak jsem tím omezená a že nemůžu.........tak jsem se do toho dala

LENNNA........JDE TO

Vero, ono je velké plus, že jsi ten řidičák už měla (možná z mládí?) - to je ta potíž, teď ho ve "stáří" od nuly udělat.
Ikdyž za ježdění kamkoliv v pozdějším věku moc smekám - to ano! godlikegodlike

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#312 10. 7. 2020 18:55

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Já to neznala ani z kola, ani jako spolujezdec... absolutně vůbec. Pravidla, značky - nesetkala jsem se s tím a teď koukám jak puk a neleze mi to už do hlavy dumbom

- Gary Smith

Není tady

#313 10. 7. 2020 21:29

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Leno, co si je barevně nakreslit na kartičky? Myslím si, že by sis je lépe zapamatovala. A třeba si vytvořit i svoje vlastní PEXESO, o kterém tu psala Palomita. Dvojice značka - její význam. Ani bys to nemusela hrát, stačilo by přiřazovat. Hrát až za odměnu. wink
A při procházkách (pokaždé jinam) koukat po značkách.
Paměť se třeba už trochu začíná vzpouzet, ale musíme ji trénovat. stolt
Neklesej na mysli! Nejsi horší než ti ostatní!!! Drž se a já ti moc držím palce!!!  smile  big_smile  pussa

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#314 10. 7. 2020 22:01

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Leno, co si je barevně nakreslit na kartičky? Myslím si, že by sis je lépe zapamatovala. A třeba si vytvořit i svoje vlastní PEXESO, o kterém tu psala Palomita. Dvojice značka - její význam. Ani bys to nemusela hrát, stačilo by přiřazovat. Hrát až za odměnu. wink

Je pravda, ze jak si to clovek kresli a soustredi se na detaily, pak si je lip vybavuje.. tummenupp

Není tady

#315 10. 7. 2020 22:22

rina
♥♥♥♥♥♥-

No? Bývalí studenti, jen si vzpomeňte, jak se vám psaly písemky, když jste si vypracovali taháky?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#316 11. 7. 2020 8:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Měli jsme jednu úžasnou učitelku. Když u někoho při písemce našla tahák, tak oznámkovala ten tahák. V rámci zachování fair play za něj samozřejmě nikdy nedávala jedničku. Stačilo jí vidět, že jsme se na hodinu připravovali a díky taháku poznala jak moc byla příprava intenzivní big_smile

Není tady

#317 11. 7. 2020 9:10

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

A při procházkách (pokaždé jinam) koukat po značkách.
Paměť se třeba už trochu začíná vzpouzet, ale musíme ji trénovat. stolt
Neklesej na mysli! Nejsi horší než ti ostatní!!! Drž se a já ti moc držím palce!!!  smile  big_smile  pussa

Díky vrabčáku! Paměť už začíná stávkovat madbig_smile - není už asi moc kapacity, zrovna jak na potvoru se zaučuji v práci na tu další pozici a tam je to teď fakt velký masakr, 3 pozice - to jsem se asi trochu přecenila! No a do toho autoškola a paměť už není to, co za mlada. Je fakt, že nejsem sama, kdo na hodně neví... a to jsou děti, jsem tam jediná stará (to mě mrzí, přeci jen mezi samými 18tiletými, bylo by fajn tam mít alespoň 1 osobu v mé generaci).
Na malování kartiček nemám čas big_smile, těch značek může být kolem 200? Teď jsem zhruba koukla do knihy. Ale stále si to dokola čtu z knihy, dělala jsem otázky na netu (jsou tam přímo na značky) a když jedu po silnici, tak koukám a říkám si v duchu, co to je. Zítra se uvidí, co jízda, tam se obávám, že to bude ještě horší big_smile

- Gary Smith

Není tady

#318 11. 7. 2020 9:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Je pravda, ze jak si to clovek kresli a soustredi se na detaily, pak si je lip vybavuje.. tummenupp

Holky, kdo by na to měl čas big_smilebig_smile

- Gary Smith

Není tady

#319 11. 7. 2020 9:44

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Holky, kdo by na to měl čas big_smilebig_smile

Však stačí jen ty nejproblematičtější, značky typu "stop, hlavní silnice" atp. asi zahrnovat netřeba wink

Není tady

#320 11. 7. 2020 13:47

cibule
♥♥♥----

vera napsal(a):

Judyna napsal(a):

LENNNA........JDE TO

To tedy byla výzva! Ani si to nedovedu představit, že bych tomuhle stresu musela čelit po padesátce.yikes Máte můj obdiv...

Není tady

#321 11. 7. 2020 13:48

cibule
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Měli jsme jednu úžasnou učitelku. Když u někoho při písemce našla tahák, tak oznámkovala ten tahák. V rámci zachování fair play za něj samozřejmě nikdy nedávala jedničku. Stačilo jí vidět, že jsme se na hodinu připravovali a díky taháku poznala jak moc byla příprava intenzivní big_smile

Moudrá to žena! big_smile

Není tady

#322 11. 7. 2020 13:57

cibule
♥♥♥----

Tak jsem úspěšně dorazila do Jizerek.
Je to tu mnohem hezčí než jsem čekala.. Domeček je moc pěkný, u lesa, a srnka se prý chodí pást k "mému" oknu. Loni dokonce přivedla i mladé...
A hned jsem se tu zapsala do podvědomí pár místních, když jsem autem nechtěně vjela do příkopu a cestou stihla poničit kryt studny... Z příkopu mě pak tahala parta pánů, co šla okolo a já teď jdu někam sehnat lahev vína jako omluvu majitelce té studny. Doufám, že jí ještě stihnu, protože jsem zaslechla, že snad odjíždí...
Auto naštěstí přežilo bez velkých následků. Jen jsem musela zpět nasadit přední světlo a mřížku na nárazníku a je trochu odřené zespodu.

Upravil(a) cibule (11. 7. 2020 13:59)

Není tady

#323 11. 7. 2020 14:03

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Je to tu mnohem hezčí než jsem čekala.. Domeček je moc pěkný, u lesa, a srnka se prý chodí pást k "mému" oknu. Loni dokonce přivedla i mladé...
A hned jsem se tu zapsala do podvědomí pár místních, když jsem autem nechtěně vjela do příkopu a cestou stihla poničit kryt studny... Z příkopu mě pak tahala parta pánů, co šla okolo a já teď jdu někam sehnat lahev vína jako omluvu majitelce té studny. Doufám, že jí ještě stihnu, protože jsem zaslechla, že snad odjíždí...
Auto naštěstí přežilo bez velkých následků. Jen jsem musela zpět nasadit přední světlo a mřížku na nárazníku a je trochu odřené zespodu.

ty teda víš, jak udělat dojem lol Je dobře že se nic vážného nestalo a auto je pojízdné tummenupp ať se daří a užiješ si pestrý program bez dalších karambolů wink

Není tady

#324 11. 7. 2020 14:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No tak tomu říkám ántré big_smile. To vypadá na zajímavý pobyt.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#325 11. 7. 2020 19:20

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

A sakra big_smile, ale snad se nic vážného nestalo (s autem a studnou) a máš tam alespoň hned známé big_smilestorstark
Jinak to zní krásně (ten domeček u lesa) - moc krásně! Tak přeji krásnou dovolenou, hezky si to užij! A jsi opravdu skvělá, že jsi jela godlikegodliketummenupp

- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí