Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#226 1. 7. 2020 13:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Je to se mnou ode zdi ke zdi. Snažím se zvládnout to, ale někdy je to docela fuška... Našla jsem si taky psycholožku a začínám na sobě pracovat pod odborným vedením. Tak snad bude lépe... Tedy už vlastně je lépe. Nejhorší mám za sebou. I když až bývalý přijde s rozvodem, tak to bude ještě taky náročné, ale na to je lepší zatím nemyslet...

A nebo naopak, i to by mohlo být využito jako čistý řez za minulostí. Kdy to může pomoc i té hlavě, aby to vzala jako definitivní a neživila v sobě pořád nějaké naděje. Co bude, bude. Ale když člověk převezme aktivitu nad svým životem, dodává to mysli úplně jiný elán, než stále čekat, co ten druhý.. Takže kdo ví, třeba sama sebe časem překvapíš a s rozvodem vyrukuješ ty první smile A klidně to přehoď na budoucího bývalého manžela, ať taky hejbne zádelí wink Myšleno, ty vydej příkaz, ať to co nejdříve zařídí.. a nečekej, co kdy on ne/navrhne.. smile

Není tady

#227 1. 7. 2020 16:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano, chtěla jsem napsat něco podobného. Vyzvi ho, ať koná. Nestav se pouze do role té, která se jen přizpůsobuje jeho rozhodnutím. Budeš z toho mít sama lepší pocit.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#228 1. 7. 2020 17:56

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

cibule napsal(a):

Je to se mnou ode zdi ke zdi. Snažím se zvládnout to, ale někdy je to docela fuška... Našla jsem si taky psycholožku a začínám na sobě pracovat pod odborným vedením. Tak snad bude lépe... Tedy už vlastně je lépe. Nejhorší mám za sebou. I když až bývalý přijde s rozvodem, tak to bude ještě taky náročné, ale na to je lepší zatím nemyslet...

A nebo naopak, i to by mohlo být využito jako čistý řez za minulostí. Kdy to může pomoc i té hlavě, aby to vzala jako definitivní a neživila v sobě pořád nějaké naděje. Co bude, bude. Ale když člověk převezme aktivitu nad svým životem, dodává to mysli úplně jiný elán, než stále čekat, co ten druhý.. Takže kdo ví, třeba sama sebe časem překvapíš a s rozvodem vyrukuješ ty první smile A klidně to přehoď na budoucího bývalého manžela, ať taky hejbne zádelí wink Myšleno, ty vydej příkaz, ať to co nejdříve zařídí.. a nečekej, co kdy on ne/navrhne.. smile

To je pravda! A také je pravda, že čistý řez a vše dořešet a uzavřít je asi nejlepší.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#229 1. 7. 2020 19:41

rina
♥♥♥♥♥♥-

A nejlepší bude pro zdejší diskusi vymyslet další zápletku. Už to začíná být nutné. kapitulation

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#230 2. 7. 2020 9:37

cibule
♥♥♥----

To, co píšete, není v tuhle chvíli, kdy ještě nejsem silná a sama sebou, možné.

Teď jsem stále v situaci, kdy mi každá situace a reakce na ní, přijde namáhavá. Učím se zatím samostatnosti a řešení všeho, na co jsme byli dva, i když někdy jen v myšlenkách, vyřešit sama. Taky se učím bojovat sama za sebe a to mi zatím moc nejde. Jsem v jádru nekonfliktní člověk a hodně mě bolí, když mám s někým spor. I s manželem jsem každý konflikt musela vyřešit hned ten den nebo nejpozději další a nedokázala jsem být naštvaná déle, i když by to možná asi bylo někdy i docela potřeba.

Mrzí mě, jestli někoho tím svým psaním nudím. Ale píšu to pro sebe a lidi, kterým by to snad mohlo pomoct. Možná se mýlím a nikoho to už nezajímá.. Tak snad aspoň moje reakce tady nějakou dobu budou než to někdo vymaže.

Není tady

#231 2. 7. 2020 10:23

rina
♥♥♥♥♥♥-

Já se tě nechtěla dotknout, nudu jsem myslela že je na tvé straně.
A ano, jak píšou holky, je čas přestat se v tom rochnit, a udělat nějaký rázný krok vpřed.
Je divné, že čekáš, co udělá manžel.
Taky je divné že sbíráš kdejaké "věci, které vycházejí napovrch". Proč? Seš masochistka?
Opustil tě, ranil, nasekej mu v mysli na zadek a pak ho ještě do něj kopni.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#232 2. 7. 2020 12:04

cibule
♥♥♥----

To je v pořádku. Každý má právo na vlastní názor. smile

Jinak abych pořád jen nefňukala, tak píšu, že na sobotu i neděli mám už domluvené první výlety. V sobotu pojedeme s paní, co jsme se spolu našly přes geocashing, na kešky. V neděli zase s kamarádkou, se kterou jsme se daly dohromady při cestě do práce. No, a následující víkend jsem si pak troufla na týdenní dovolenou v Jizerských horách. Pojedu poprvé sama jen s mojí paní psounkovou. Tak uvidíme, jak to dopadne. smile

Není tady

#233 2. 7. 2020 12:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

LENNNA napsal(a):

cibule napsal(a):

Nevím, jestli z minulé zprávy nevyplynulo, že jsem ho taky podvedla. Jestli ano, tak to hned uvedu na pravou míru. Za své svědomí můžu říct, že jsem ho nikdy s nikým nepodvedla. Strach z ublížení sobě i druhým mi to nedovolil... Tím, že jsme oba nebyli svatí, jsem myslela u něj něvěru a u mě to, že jsem na něj byla nepříjemná.

Tak nevěra a být nepříjemný není asi úplně totéž nebo? Nepříjemný byl asi někdy úlně každý, ale ne každý byl nevěrný.

Zasa je otázka, čo sa skrýva za tým "nepríjemný"... Zažila som ženské, že som si hovorila: Tejto by som ako chlap možno aj dala po h... ústach, nielenže by som jej bol/a neverný/á....  (A aj u mužov je to tak, samozrejme). Ale Cibuľa nepôsobí ako nejaká semetrika -  a právo na horší deň má predsa každý...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#234 2. 7. 2020 12:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

cibule napsal(a):

Nálada je jako to dnešní počasí. Zataženo a prší. Jindy bych děkovala vesmíru, že konečně příroda dostává, co potřebuje, ale teď je mi mizerně. 
Ale objednala jsem se k psychložce, tak snad mi pomůže najít cestu... Nebo mě aspoň nasměruje... I když já vím, co mám dělat, i že to musím prožít a nevyhnu se tomu, ale proč je to tak dlouhé a bolestivé? proč si člověk aspoň v noci nemůže odpočinout, aby to mohl přes den lépe zvládnout? A proč si musím takhle ubližovat? Včera jsem si vzala šortky, co mi byly loni akorát a teď to na mě viselo jak na strašákovi. Bylo mi z toho ještě víc smutno..

Nejvíc mě deptá, že co jsem zůstala sama, tak se mi řešení problémů zdá težší... A problémů víc... Musím se nakonec rozhodnout sama.. A o nic už se člověk nepodělí, ani o radosti, ani o starosti... Je mi mizerně.

Jak je to vše strašně relativní.... co já bych za tohle dala!!!! rodna

Keby tie kilá šli dobrovoľne darovať a prijať! lol tongue Mala by som Dolečkovu alebo koho plaketu za darcovstvo.. rodna

Brita

Není tady

#235 2. 7. 2020 12:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

cibule napsal(a):

Tak dneska jsem se teď odpoledne dvakrát rozbrečela dojetím nad tím, jak skvělí lidé můžou být.

První dojetí bylo od mojí babičky. Je jí 90 let. Přišla jsem k ní dneska odpoledne, chodím teď za ní každý den, a její přivítání mi vyrazilo dech. Vytáhla z trouby krajíc chleba s máslem a se šunkou na talířku a řekla mi, že když si mazala pro sebe, tak udělala ještě jeden pro mě. No není skvělá? Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela dojetím před ní....

Další dojetí mi přichystali sousedi. Pozvali mě na grilování, abych nebyla sama...

Je to neporovnateľné, ale: môj otec zomrel tohto roku vo februári a mama to ťažko znáša. Na druhej strane si viac- a inak - užíva vzťahy s nami ostatnými v rodine a po skončení korony teraz obnovuje aj priateľské kontakty a pomaly objavuje aj tie zabudnuté z hlbšej minulosti...

Brita

Není tady

#236 2. 7. 2020 12:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

cibule napsal(a):

Nálada je jako to dnešní počasí. Zataženo a prší. Jindy bych děkovala vesmíru, že konečně příroda dostává, co potřebuje, ale teď je mi mizerně. 
Ale objednala jsem se k psychložce, tak snad mi pomůže najít cestu... Nebo mě aspoň nasměruje... I když já vím, co mám dělat, i že to musím prožít a nevyhnu se tomu, ale proč je to tak dlouhé a bolestivé? proč si člověk aspoň v noci nemůže odpočinout, aby to mohl přes den lépe zvládnout? A proč si musím takhle ubližovat? Včera jsem si vzala šortky, co mi byly loni akorát a teď to na mě viselo jak na strašákovi. Bylo mi z toho ještě víc smutno..

Nejvíc mě deptá, že co jsem zůstala sama, tak se mi řešení problémů zdá težší... A problémů víc... Musím se nakonec rozhodnout sama.. A o nic už se člověk nepodělí, ani o radosti, ani o starosti... Je mi mizerně.

ano, tak to probíhá..............ale bude líp

mně pomohl.............převozník, převezl mě na druhý břeh, začala jsem s ním cestovat, jezdit na výlety, našla si další přátele a v současné době se stýkáme 1x týdně na výletě a pak na cestách do zahraničí, moc mi pomohl...........jsme pouze parťáci na cestu

prozření, poznání, že jako partner nefunguje................vůbec nebolelo a jsem za tuto životní etapu moc ráda

obnovila jsem stará přátelství s kamarádkami, našla si nové, třeba tady na Babi...........pravidelně se stýkáme

přátelství se musí pěstovat, jako kytka...........pak je to hezké a přínosné pro obě strany
někdy je to dost náročné
já tak začala 2 roky před důchodem, do té doby jsem měla jen rodinu a práci.........a už jsem 11 let v důchodě a tuto dobu považuji za nejhezčí v mém životě...........kdyby mi to někdo řekl dřív, považovala bych ho za blázna
vůbec se nenudím.............chodím do kina, divadla, na přednášky, do knihovny, dala jsem se na zdravou stravu......ale je to boj,
boj s leností, často se mi nechce, musím se přemlouvat

rock tummenupp godlike

Brita

Není tady

#237 2. 7. 2020 12:36

rina
♥♥♥♥♥♥-

Trošku jsem přemýšlela nad tím co jsem napsala.
Mnohé jsme si prošly nějakým bolavým rozchodem a já si uvědomila, jak mám pořád sklon jí radit,   co je blbě.
Omlouvám se za to, ale myslím že kdybych na takovémto fóru byla v době mého prvního rozchodu, vztekala bych se možná víc a ponižovala míň.
Proto si myslím že je dobré napsat jí své vlastní pokusy a omyly.
Ona sama píše, že píše i pro ostatní v podobné situaci, ale od nás se jí nedostává těch našich bolavých rad, které nás "posouvaly vpřed".
Říkat "neboj, bude to lepší" nestačí.
To je můj názor.kapitulation

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#238 2. 7. 2020 13:03

cibule
♥♥♥----

rina napsal(a):

Trošku jsem přemýšlela nad tím co jsem napsala.
Mnohé jsme si prošly nějakým bolavým rozchodem a já si uvědomila, jak mám pořád sklon jí radit,   co je blbě.
Omlouvám se za to, ale myslím že kdybych na takovémto fóru byla v době mého prvního rozchodu, vztekala bych se možná víc a ponižovala míň.
Proto si myslím že je dobré napsat jí své vlastní pokusy a omyly.
Ona sama píše, že píše i pro ostatní v podobné situaci, ale od nás se jí nedostává těch našich bolavých rad, které nás "posouvaly vpřed".
Říkat "neboj, bude to lepší" nestačí.
To je můj názor.kapitulation

Nemáš proč se omlouvat. Myslela jsi to určitě dobře.

A ta vytučněná věta se mi líbila. Byla bych za to ráda, když bych se dočetla pokusy a omyly druhých. A taky když by se ozval někdo, kdo je v podobné situaci.

Není tady

#239 2. 7. 2020 13:08

rina
♥♥♥♥♥♥-

Lenna?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#240 2. 7. 2020 13:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

A ta vytučněná věta se mi líbila. Byla bych za to ráda, když bych se dočetla pokusy a omyly druhých. A taky když by se ozval někdo, kdo je v podobné situaci.

A my tu trubci dáváme většinou to, co nám zabralo lol Ale je fakt, že ty asi žádné rady a doporučení nepotřebuješ. Jak je vidět mezi řádky, vedeš si velmi dobře a už asi někde v hloubi duše víš, co sama se sebou. Což je super a moc ti to přeju!! tummenupp
Jinak tohle vlákno vnímám přesně naopak, většina sem dává to, co jim pomohlo nebo fungovalo. Každý si stejně musí udělat své vlastní pokusy a omyly, stejně tak jako najít tu správnou cestu jak z toho ven wink

Není tady

#241 2. 7. 2020 14:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Přesně tak. Myslím, že jsme toho tady napsaly dost - toho, co pomohlo, toho pozitivního. Proč chceš cibule znát omyly a pokusy druhých? Však nejsou Tvoje. I ta situace je všude jiná, proto si každý musí najít svou cestu a to, co tě nakonec bude nejvíc inspirovat, můžeš najít úplně jinde a tam, kde bys to nečekala.

Proto mě osobně trošku skřípe i ta Tvoje snaha pstá toto vše "pro někoho". Protože je to opravdu vše u každého jiné. A to, co nakonec pomůže Tobě, tak to je jen Tvoje.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#242 2. 7. 2020 14:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Navíc, třeba na můj vkus "jedeš" až příliš rychle. Což neznamená, že špatně. To je právě ten rozdíl mezi lidmi.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#243 2. 7. 2020 15:26

cibule
♥♥♥----

Judyna napsal(a):

Přesně tak. Myslím, že jsme toho tady napsaly dost - toho, co pomohlo, toho pozitivního. Proč chceš cibule znát omyly a pokusy druhých? Však nejsou Tvoje. I ta situace je všude jiná, proto si každý musí najít svou cestu a to, co tě nakonec bude nejvíc inspirovat, můžeš najít úplně jinde a tam, kde bys to nečekala.

Proto mě osobně trošku skřípe i ta Tvoje snaha pstá toto vše "pro někoho". Protože je to opravdu vše u každého jiné. A to, co nakonec pomůže Tobě, tak to je jen Tvoje.

Máš asi pravdu. Každý si to musí odžít sám a po svém..
Teď mě vyděsila jedna kolegyně. Krásná, chytrá a milá žena. Je po rozchodu 3 roky a pořád sama. A říkala mi něco podobného co ty. Nespěchej. Já spěchala, našla si několik mužů hned na začátku a vše zkrachovalo. A mám pocit, že tím spěchem jsem si to pořádně neodžila a teď se mi vše vrací jako bumerang zpátky. Holky já začínám mít strach, že zůstanu taky sama...

Není tady

#244 2. 7. 2020 16:49

rina
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Já spěchala, našla si několik mužů hned na začátku a vše zkrachovalo. A mám pocit, že tím spěchem jsem si to pořádně neodžila a teď se mi vše vrací jako bumerang zpátky. Holky já začínám mít strach, že zůstanu taky sama...

va
A ejhle, a že ses nezmínila?

Nebo je všechno jinak?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#245 2. 7. 2020 17:50

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Holky já začínám mít strach, že zůstanu taky sama...

Hlavně, abys byla šťastná a to i bez druhé osoby. Ta se dříve či později objeví wink Tvojí velkou výhodou je, že jsi byla v dlouhodobém vztahu, to jsou zkušenosti k nezaplacení. tummenupp

Není tady

#246 2. 7. 2020 18:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

To je v pořádku. Každý má právo na vlastní názor. smile

Jinak abych pořád jen nefňukala, tak píšu, že na sobotu i neděli mám už domluvené první výlety. V sobotu pojedeme s paní, co jsme se spolu našly přes geocashing, na kešky. V neděli zase s kamarádkou, se kterou jsme se daly dohromady při cestě do práce. No, a následující víkend jsem si pak troufla na týdenní dovolenou v Jizerských horách. Pojedu poprvé sama jen s mojí paní psounkovou. Tak uvidíme, jak to dopadne. smile

Máš na fňukání ještě právo! Každý potřebuje jinak dlouhý čas, pořád je to ještě moc krátká doba! Tak žádné omluvy!
A ty výlety - no, vidíš jak jsi skvělá! To já bych třeba zase nedala! Myslím hlavně tu dovolenou sama někam jet, to je pro mě stále velké scifi.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#247 2. 7. 2020 18:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

cibule napsal(a):

Já spěchala, našla si několik mužů hned na začátku a vše zkrachovalo. A mám pocit, že tím spěchem jsem si to pořádně neodžila a teď se mi vše vrací jako bumerang zpátky. Holky já začínám mít strach, že zůstanu taky sama...

va
A ejhle, a že ses nezmínila?

Nebo je všechno jinak?

Rino, co to stále píšeš za nesmysly? To měla cibule přijít a nahlásit celou svou 40ti letou historii + historii rodiny a přátel, aby to vše zmínila na začátku? va

- Gary Smith

Není tady

#248 2. 7. 2020 18:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

cibule napsal(a):

Holky já začínám mít strach, že zůstanu taky sama...

No tak já třeba sama zůstala a jsem spokojená. Ale zprvu jsem to samozřejmě neplánovala, měla jsem pár vztahů, ale jak jsem psala dříve, časem jsem zjistila, že je mi vlastně samotné dobře, že jsem se do těch vztahů spíš nutila.

Upravil(a) Judyna (2. 7. 2020 19:03)

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#249 2. 7. 2020 19:03

rina
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Rino, co to stále píšeš za nesmysly? To měla cibule přijít a nahlásit celou svou 40ti letou historii + historii rodiny a přátel, aby to vše zmínila na začátku? va

Co se čílíš?
Přišla sem 16 dní po rozchodu, a už "si našla hned několik chlapů". Psala tu kdeco intimního, a známosti spomíná až teď, po měsíci?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#250 2. 7. 2020 19:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Rino, to jsou zkušenosti její kamarádky.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

Zápatí