Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#801 6. 11. 2019 21:11

rina
♥♥♥♥♥--

Re: 3 otázky

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

vysoké IQ, pak jej zřejmě s pomocí otce dětí přenesla na ně

IQ se dědí převážně po matce :-)

Možná. Já to v době plození svých dětí neřešila. tongue
Věděla jsem, že "je chytrej", ale netušila, že až tak moc. Však se nám to taky v budoucnu "vymstilo". No ale kdoví?
Všecko zlé je na něco dobré... To ukáže až čas.tongue

Dobrá, vynechme Cikány. Jen teda trochu offtopic : Mockrát jsem četla že oni nechtěj být označování jako Romové, radši chtějí být Cikány. Sympatické, dle mého.

Tvůj odkaz už dnes nepřečtu, ale předpokládám že bude zaměřen jako všechny tvé předchozí na souvislost s IQ a výdělky. S tím zásadně nesouhlasím! Jdu už spát, vstávám v pět, ale ještě chci zmínit Forresta Gumpa. Bez dalších slov...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#802 6. 11. 2019 22:39

normální chlap
♥♥♥----

rina napsal(a):

předpokládám že bude zaměřen jako všechny tvé předchozí na souvislost s IQ a výdělky

To je jen dobře měřitelná věc, proto se snadno zkoumá a často publikuje :-) Ale takové to nepočítatelné rozdělení na proletariát a "slušné lidi" je ještě zřejmější :-)

Není tady

#803 7. 11. 2019 7:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

No Leno, ještě tak před dvěma roky bych ti lehce oponovala s tím, že se nedá zevšeobecňovat a v barvě pleti to není.
Ono tady ale nejde o barvu, ale o ten styl života, ke kterému inklinují většinou právě Romové. Teď poslední dobou s nimi totiž lehce přicházím do styku a docela zírám...
Je to v podstatě tak, jak píše normální chlap. Bohužel.
A to byl jednu dobu mého dětství mým nejlepšm kamarádem cikán.

Judyno, jen pro pořádek: nemyslím si to špatné o všech cikánech! Znám i moc slušné. Ale většina z nich jsou bohužel ti nepřizpůsobivý.
Hodně rozumím tvé větě, kterou jsem zvýraznila. Mám to totiž stejně. Dříve jsem s nimi nepřišla téměř do styku, lidé je nějak extra v běžném životě nepotkávají. Nebo potkají jednoho, dva v obchodě a zase jdou každý svou cestou. I já to měla dříve takto a nijak mi nevadili, v podstatě jsem o nich nic moc nevěděla, neměla jsem takové názory jako nyní. Vše se změnilo, když jsem se před 11 lety nastěhovala do bronxu, kde mezi nimi žiji. Od té doby je rok od roku čím dál více nesnáším, a to doslova nesnáším v tom nejhorším slova smyslu (opět platí, že mluvím jen o těch nepřizpůsobivých). Kdo s nimi nepřijde do styku, nemá vůbec absolutně představu, co to je za pakáž, jak žijí, jací jsou. Co se na tom sídlišti děje, co my tu všechno zažili. Jsou to většina jen po*ní paraziti, kteří parazitují na společnosti.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#804 7. 11. 2019 7:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Ale já bych to ani neházel na jedno etnikum. Stačí se podívat na Výměnu manželek, tam s oblibou přesně takové lidi dávají. Co z těch jejich ubohých dětí vyroste si netroufnu předem určovat, ale asi je žádný zázračný život nečeká.

Jj, určitě! Nejsou to jen romové, jen těch je bohužel většina. Většina jejich populace se tak chová a takto zase "vychovává" vlastní děti, ze kterých bohužel vyroste to samé. Výborně jsi zmínil Výměnu manželek, tam to jde super vidět. Některé rodiny: hloupý, jednoduchý rodiče, žádné zvyky, návyky, výchova .... ty děti bohužel téměř nemají šanci se z toho dostat, vyroste z nich to samé. Vždy je mi to hrozně líto. Ty děti za to nemohou.

Upravil(a) LENNNA (7. 11. 2019 7:49)

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#805 8. 11. 2019 20:33

rina
♥♥♥♥♥--

Zkusme (hezké slovo tongue) se vrátit k tématu. Dám otázky:
1. Počítáte si někdy věci, když nakupujete? Třeba dvě, tři..., kolik dává "slevu, akci", a pod.? Pro upřesnění přidávám vlastní názor: Podle feng suej jaksi platí že všeho má být dva. Něčeho tři, třeba zlatých rybek v akváriu tři, atd.
Můžete psát i jiný způsob nakupování/pořizování si věcí.
2. Uvědomili jste si někdy, že opakovaně děláte něco špatně a že vám to škodí? Hledali jste řešení? Našli jste, nebo to vzdali? Proč a jak?
3. Kdyby jste to mohli ovlivnit (zlatá rybka?), kolik peněz by jste si přáli pro svoji vlastní potřebu, třeba měsíčně, nebo v nějakém limitu? ( Třeba jako tři přání od té zlaté rybky)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#806 8. 11. 2019 21:03

rina
♥♥♥♥♥--

Palomita napsal(a):

Otázky:
1. Smějete se často? Kdy jste si naposledy smíchy tzv. cvrnkli do textilu?
2. Sedíte u stolu se svými nejbližšími, např. u jídla, o čem bude Vaše téma hovoru?
3. Umíte vyjmenovat alespoň pět aktérů Avengers?

1. Směju se ráda a hodně často. Naposledy dnes, když se mě vnuk zeptal, proč nejde zítra do školy. Na většinu jeho "proč" odpovídám 'no proto že to tak někdo vymyslel'. A proč samozřejmě následovalo. Řekla jsem: Aby sis odpočinul od školy a mohl sis dělat co chceš. A on na to: Já si nechci odpočinout a chci dělat to co děláme ve škole.
2. O tom jak se jim daří naplňovat jejich představu o štěstí.
3. Ne. Nevím o co jde.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#807 8. 11. 2019 21:47

Palomita
♥♥♥----

rina napsal(a):

1. Počítáte si někdy věci, když nakupujete? Třeba dvě, tři..., kolik dává "slevu, akci", a pod.? Pro upřesnění přidávám vlastní názor: Podle feng suej jaksi platí že všeho má být dva. Něčeho tři, třeba zlatých rybek v akváriu tři, atd.
2. Uvědomili jste si někdy, že opakovaně děláte něco špatně a že vám to škodí? Hledali jste řešení? Našli jste, nebo to vzdali? Proč a jak?
3. Kdyby jste to mohli ovlivnit (zlatá rybka?), kolik peněz by jste si přáli pro svoji vlastní potřebu, třeba měsíčně, nebo v nějakém limitu? ( Třeba jako tři přání od té zlaté rybky)

1. Ne, nebo si to aspoň neuvědomuji. Slevy cíleně nevyhledávám. Nakupuji, co potřebuji. Spíš si v hlavě jedu "recepty" co chci vařit, k tomu sjíždím obsah spíže a lednice a podle toho nakupuji. Jestli mám něčeho jeden nebo pět kusů neřeším.
2. Ano, uvědomila jsem si to, ale neřeším to. Jsem prostě taková a je zbytečné hrát si na něco, co člověk není.
3. Pro svoji vlastní potřebu peníze nepotřebuji. Těší mě především věci, co jsou zdarma. Knížky mám kryté, čtu stejné jako manžel, takže to je z jeho potřeb lol

Není tady

#808 9. 11. 2019 12:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

rina napsal(a):

Které dvě věci byste si vybrali jako sobě nejmilejší z:
1. Barev
2. Zvířat
3. Jídel
A proč?

1. Tyrkysová, ružovo-oranžová - ani nevime, asi farby mora a západu slnka...
2. Pes/mačka a slon (Môžu byť tri?). Psa a mačku ako parťákov a slona ako obľúbené divoké zviera, popierajúce rozšírené mýty, predsudky, apod.
3. Jáj, tých je veľa! ale asi bryndzové halušky a kurča na rôzne spôsoby... lebo mi prosto najviac chutia.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#809 9. 11. 2019 12:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Otázky:
2. Sedíte u stolu se svými nejbližšími, např. u jídla, o čem bude Vaše téma hovoru?

1. Áno, často a nahlas... naposledy sme sa poriadne nasmiali minulú nedeľu s kamoškami pri káve, predtým aj v v divadle... alebo na návšteve u tety. Smiech mám pomerne blízko poruke, skoro vždy pripravený...
2. Ako ide život, čo sa stalo v poslednom čase nám, čo sme zaujímavého videli alebo čítali, čo sa deje v politike, kultúre, v našich zamestnaniach a školách... Kam plánujeme v najbližšom čase ísť, a tak.       
3. Ani jedného, toto ide mimo mňa...

Brita

Není tady

#810 9. 11. 2019 12:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Bohužiaľ často nepoznajú, respektíve nie sú ochotní priznať, že by ich deti mohli byť iné ako oni sami (alebo ako to, čo si o sebe sami myslia). A "dobro" rodiča nemusí znamenať "dobro" dieťaťa. Hovorím zo skúsenosti vlastnej a hlavne z rodiny, ktorú som dosť dlho zažívala... Niekedy to funguje, ale dosť často aj nie.

Nj, to je pak otázka, jestli má být školství povinně jednotné pro všechny aby se vyloučily případy, že rodiče nechápou talent (nebo absenci talentu) svých dětí, nebo jestli se má dát hlavně šance těm nejchytřejším rodičům nejchytřejších dětí, aby absolvovaly tu pro ně nejvhodnější školu, s tím, že ti ostatní to snad nějak přežijí :-)

Školstvo by malo byť povinné, ale nie povinne jednotné - mali by byť viaceré typy škôl pre rôzne druhy nadaní atalentov a sklonov...

Brita

Není tady

#811 9. 11. 2019 12:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Nj, to je pak otázka, jestli má být školství povinně jednotné pro všechny aby se vyloučily případy, že rodiče nechápou talent (nebo absenci talentu) svých dětí, nebo jestli se má dát hlavně šance těm nejchytřejším rodičům nejchytřejších dětí, aby absolvovaly tu pro ně nejvhodnější školu, s tím, že ti ostatní to snad nějak přežijí :-)

Ano samozřejmě - základní vzdělání musí být povinné pro všechny. Ty bys ho snad zrušil? No to bychom se dostali hodně nazpět neutral

To jsou dvě věci - povinně jednotné, čili stejné bez výjimky pro všechny. V tomto bodě jsem proti, podle mě by naopak mělo být diferencované, podle schopností žáka a přání rodičů.

Druhá věc je zrušení povinné školní docházky. V mém sociálním okruhu by se nestalo vůbec nic, lidé mně blízcí si moc dobře uvědomují jak je vzdělání důležité a ani by je nenapadlo jej svým dětem upřít. Ale je mi známo, že existují i jinak smýšlející rodiče a kvůli nim je školní docházka povinná, aby se zabránilo tomu, že budou svou hloupostí svým dětem ubližovat a připraví je o vzdělání. Ono stačí už to, že dítě hloupých rodičů má o 15 až 20 bodů nižší IQ, protože není v raném dětství vystaveno intelektuálním podnětům (zjištěno výzkumem na adoptovaných dětech).

IQ sa dá meniť aj v priebehu života - nahor aj nadol - ale je fakt, že deti z nepodnentého prostedia asi ani nevidia dôvod...

Brita

Není tady

#812 9. 11. 2019 12:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

rina napsal(a):

Taky jsem se nad tím zamýšlela.
Já, stejně jako ty, moc dobře vím, co tím myslí...
"Hloupý" rodič nemůže podle něj vychovat "inteligentní dítě", což je podle něj na škodu všech. usch skurt
Nevím, zda-li má nějaké "inteligentní povědomí" o jednoduchých, podle něj hloupých lidech z Okinawy, Loma Lindy, Nicoyae, Ogliastry, Ikarie...A jestli tam k jejich šťastnému a dlouholetému životu potřebují takovou samozřejmě naprostou klasiku jako třeba rot rot K = grad div K − ΔK . Ale většinou jsem si je uměl odvodit i použít. A "ano" proto, že jsem je později v reálném životě hodně používal a stále používám a proto si je už pamatuju :-) ...stolt

Nemělo by se zapomínat, že "inteligentní" dítě se nenechá převálcovat ani hloupým ani přehnaně chytrým rodičem. Prostě si tu svou cestu najde. Jinak já opravdu nevím, co tím myslí, zda hodnotu IQ nebo způsob výchovy, nebo ještě něco jiného? Proto by mě zajímala definice normálního chlapa, ať mám jasno smile

Takže otázky:
1. Jaká je podle Vás definice hloupého rodiče?
2. Myslíte si, že každé dítě může být geniální, pokud má správné intelektuální podněty a nebo, že je už při narození dána max kapacita IQ a jak se říká "vlastní stín člověk nepřekročí"?
3. Znáte hodnotu svého IQ?

Inteligencia je podľa mňa potenciál, ktorý aletreba rozvíjať - a to sa v povedzme nepodnetných rodinách nedeje. A dieťa trebárs ani nevie, čo by mohlo alebo malo robiť, čo študovať, čím sa zaoberať... ale to sadá často dohnať neskôr (a niekedy nikdy).

Brita

Není tady

#813 9. 11. 2019 12:56

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

Otázky:

1. Áno, často a nahlas... naposledy sme sa poriadne nasmiali minulú nedeľu s kamoškami pri káve, predtým aj v v divadle... alebo na návšteve u tety. Smiech mám pomerne blízko poruke, skoro vždy pripravený...
2. Ako ide život, čo sa stalo v poslednom čase nám, čo sme zaujímavého videli alebo čítali, čo sa deje v politike, kultúre, v našich zamestnaniach a školách... Kam plánujeme v najbližšom čase ísť, a tak.       
3. Ani jedného, toto ide mimo mňa...

1) Směju se docela často. big_smile V poslední době jsem se nejvíc zasmála na srazu gymplu. Jeden z bývalých spolužáků vypráví takovým způsobem, a culí se při tom, že z toho mám vždycky strašný záchvat lol.
2) Podobně, jak píše Selima.
3) Nic o tom nevím.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#814 9. 11. 2019 15:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

rina napsal(a):

Taky jsem se nad tím zamýšlela.
Já, stejně jako ty, moc dobře vím, co tím myslí...
"Hloupý" rodič nemůže podle něj vychovat "inteligentní dítě", což je podle něj na škodu všech. usch skurt
Nevím, zda-li má nějaké "inteligentní povědomí" o jednoduchých, podle něj hloupých lidech z Okinawy, Loma Lindy, Nicoyae, Ogliastry, Ikarie...A jestli tam k jejich šťastnému a dlouholetému životu potřebují takovou samozřejmě naprostou klasiku jako třeba rot rot K = grad div K − ΔK . Ale většinou jsem si je uměl odvodit i použít. A "ano" proto, že jsem je později v reálném životě hodně používal a stále používám a proto si je už pamatuju :-) ...stolt

Nemělo by se zapomínat, že "inteligentní" dítě se nenechá převálcovat ani hloupým ani přehnaně chytrým rodičem. Prostě si tu svou cestu najde. Jinak já opravdu nevím, co tím myslí, zda hodnotu IQ nebo způsob výchovy, nebo ještě něco jiného? Proto by mě zajímala definice normálního chlapa, ať mám jasno smile

Takže otázky:
2. Myslíte si, že každé dítě může být geniální, pokud má správné intelektuální podněty a nebo, že je už při narození dána max kapacita IQ a jak se říká "vlastní stín člověk nepřekročí"?

1. To je široký pojem, asi jednak rodič s vrodenou menšou mysliteľskou kapacitou, druhak rodič, ktorý kašle na svoje dieťa, nepozná ho a nevie, ako ho čo najlepšie rozvíjať, a treťak - podľa  mňa - aj rodič, ktorý to vie, ale akosi ignoruje vrodené dispozície potomka a projektuje si doň svoje vlastné ambície, prípadne nejaké iné potreby....

Brita

Není tady

#815 9. 11. 2019 15:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Palomita napsal(a):

otázky:

1. Hloupý rodič je ten, který pro své dítě nedělá maximum dle svých možností a schopností. Pro porozumění, třeba matka, která má, jak se říká IQ tykve, se postará o základní potřeby svého děcka, tj. jídlo, hygienu a teplou mateřskou náruč a lásku, tak je daleko chytřejší, než nána, která obleče dítě do adidasu, strčí mu do ruky hamburger a jde klábosit na internet nebo pískoviště.
2. Rozhodně "správné intelektuální hodnoty" (kdo to ví, co to je? va Pro někoho naučit se co nejvíc, ostré lokty za každou cenu, získat post predátora... Pro jiného láska k bližnímu... A pod.
No, však biblický Kazatel, král Šalamoun, měl jasno. Ale to jeho "marnost nad marnost", se už dnes moc nenosí, že?) IQ netvoří. Ovlivňují minimálně, stejně tak, jako jejich nedostatek.
Respektuju rozdílné názory na toto téma, já se přikláním k tomu že člověk se už narodí s nějakým základním IQ, a různé okolnosti ho ovlivňují minimálně. Těch 15, max. 20 bodů do plusu či mínusu, a to velmi zřídka, změna na obě strany je dlouhodobý proces, nestane se tak ze dne na den či za krátkou dobu, jako ve filmu Trávnikář...
A ještě, inteligence se nerovná chytrost. Inteligent může mít velké problémy s reálným žitím, a chytrý člověk pro svoji úspěšnost nemusí mít palici nabitou vědomostma...albert
3. Ano. 139. Pohybuje se v rozmezí +- 3, ne víc. Myslím, že při výpočtu nejvíc záleží na mém okamžitém psychickém a fyzickém rozpoložení.
Otázky později. Kdybych je položila teď, normální chlap by se asi normálně nasr...dumbom

Kľudne sa prikláňaj, ale IQ, už tým, že to je pomer skutočnej inteligencie k akémusi priemeru pre daný vek, sa zo svojej podstaty môže meniť, a často sa mení... A merané hodnoty sú jednak z najmenej troch rôznych oblastí a druhak ich ovplyvňuje XY faktorov, vrátane momentálneho duševného rozpoloženia a pozornosti. stolt  Takže jeto skôr premenná ako nemenná veličina.

Upravil(a) Selima (9. 11. 2019 15:19)

Brita

Není tady

#816 9. 11. 2019 15:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Vidím to podobně. Pouhé IQ zdaleka nestačí. To "vstřícné rodinné prostředí" je dle mého taky důležitější než IQ rodičů - pokud to tedy nejsou lidé opravdu hodně pod průměrem Obojího je třeba smile. Když mě se syn ptal na složitější technické záležitosti (pro mě složitější smile ), tak jsem to zkrátka nastudovala. Člověk nemusí vědět všechno. Důležité je dítě neodbýt.

A pokud jsou? (Není jich málo!) Každý nemá chuť  hned vyhledat odpovědi a "neodbýt děcko" odpovědí 'neptej se tak hloupě' = a nechovej se jako debil, jak pravil Štěpánek...
Podle mě i ti jednodušší lidé mají právo na to, aby vedli své děti svým vlastním způsobem.
V důsledku jejich "primitivní výchova" nemusí, a většinou ani nevede k výchově dalších blbečků...

Dokonce ani u těch Cikánů, pokud vás napadli zrovna oni...

Môže to byť pravda, a nemusí... Rozprávala som sa s aktivistami obč. združenia, ktoré pracovalo na lepšom vzdelaní pre deti z najväčšej rómskej osady v strednej Európe, a oni hovorili, že ťažšie ako pracovať s deťmi často je (a zriadili na to špeciálnych asistentov) presvedčiť rodičov, aby vôbec ráno vstali, decko do školy vypravili, dali mu veci, nepredali alebo nezničili (neprepili) školské pomôcky, ktoré deti dostávajú zadarmo, aby ich namiesto práce v záhrade alebo inej (= kradnutia v okolí) pustili na krúžky a podobne.  A nemusí to nutne byť ani o inteligencii rodičov, ale skôr o tom, čo sami zažili, aké podnety mali, a tak.

Brita

Není tady

#817 9. 11. 2019 15:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Vidím to podobně. Pouhé IQ zdaleka nestačí. To "vstřícné rodinné prostředí" je dle mého taky důležitější než IQ rodičů - pokud to tedy nejsou lidé opravdu hodně pod průměrem Obojího je třeba smile. Když mě se syn ptal na složitější technické záležitosti (pro mě složitější smile ), tak jsem to zkrátka nastudovala. Člověk nemusí vědět všechno. Důležité je dítě neodbýt.

A pokud jsou? (Není jich málo!) Každý nemá chuť  hned vyhledat odpovědi a "neodbýt děcko" odpovědí 'neptej se tak hloupě' = a nechovej se jako debil, jak pravil Štěpánek...
Podle mě i ti jednodušší lidé mají právo na to, aby vedli své děti svým vlastním způsobem.
V důsledku jejich "primitivní výchova" nemusí, a většinou ani nevede k výchově dalších blbečků...
Dokonce ani u těch Cikánů, pokud vás napadli zrovna oni...

No, tak zrovna u těch Cikánů to bohužel většinou vede k výchově dalších blbečků, nemakačenků a grázlů. A ačkoliv to bude dost přes čáru a schytám to, tak těm (ne všem) bych zakázala se množit usch

Ja som mala zlé osobné skúsenosti s Čechmi. Prijala by si teda moje tvrdenie, že všetci Češi sú zaprdení, polovzdelaní  fašisti, nacionalisti a zdegenerovaní blbečkovia bez rozhľadu a skúseností, ktorí považujú všetky ostatné národy za menejcenné a seba za pupok sveta? A že by im ani netreba zakázať rozmnožovať sa, lebo pri súčasnej demografickej krivke našťastie čoskoro spontánne vyhynú? wink

Brita

Není tady

#818 9. 11. 2019 15:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Ano, to je přes čáru. A hodně!
Tak to mají tuším v Číně a celý svět je za to odsuzuje.

Svět je za to odsuzuje, nicméně realita je taková, že děti z rodin s nízkým socioekonomickým statusem budou mít v dospělosti s velkou pravděpodobností též nízký socioekonomický status. Jinak řečeno, chudoba se dědí. A dědí se nejen proto, že děti zdědí nižší IQ a nevhodné osobnostní nastavení od rodičů, ale proto, že u rodičů nevidí pozitivní příklady (a vidí negativní) a samy je potom kopírují. Samozřejmě, všechno je to o pravděpodobnosti. Chudým hloupým líným rodičům se může narodit dítě, které se stane geniálním vědcem, ale není to zrovna běžná životní dráha :-)

Otázka je, co s tím. Každý si to může vyřešit po svém, ale některá řešení jsou obecně neoblíbená :-)

Otázka je, ktorý chlap si sám prizná, že nie je dobrý genetický materiál, a vzdá sa teda rozsievania svojich génov?Ja poznám takých len dvoch - a to sú synovia alkoholikov..  Žien poznám trochu viac, ale tiež to nie je bežný postup - sebakriticky si priznať nevhodnosť svojich génov a rozhodnúť sa nemať deti...

Brita

Není tady

#819 9. 11. 2019 15:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Rino, ano, jde o styl života, ne o barvu pleti. Ale že k tomuto stylu života inklinují časo Romové, je pravda.
Ale jak píše normální chlap, tak takových lidí je hodně i mezi bílými.

Znovu opakuji . jde o styl života. Samotná chudoba není nic dehonestujícího. Je hodně lidí s vysokým IQ, kteří rozhodně nejsou bohatí.

Já mám třeba celý život podprůměrný příjem, můj syn tedy vyrůstal v dost skromných poměrech, přesto (i vlastním fin. přičiněním) vystudoval vysokou školu a má příjem, který já mít nikdy nebudu. A snad i Tvoje děti jsou na tom podobně, ne? A toto je něco jiného, protože my, i když jsme chudí, tak jsme se svým dětem věnovali a snad jsme jim dávali i dobrý příklad.

Moja rodina myslím netrpela veľmi nízkym IQ - už jedni prastarí rodičia boli učitelia, všetci 4 starí rodičia, atď. - ale nejakými veľkými majetkami sme nedisponovali... práve preto, že čas a energiu venovali vzdelávaniu seba aj druhých. nikto netrpel ani extrémnou chudobou, ale to rebríčka Forbesu sa tiež nikto nedostal smile a asi ani nedostane. Na druhej strane - keď sa tak dívam na vášho/nášho premiéra - tak neviem, či by som neuprednostnila inteligentnú chudobu...

Brita

Není tady

#820 9. 11. 2019 16:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

1. Kupujem väčšinou po jednom, alebo koľko aktuálne potrebujem. Takto som sa nad tým nikdy nezamýšľala.
2. Milión vecí... Podarilo sa mi vyriešiť sladenie kávy (najprv umelým sladidlom-stéviou, teraz už vôbec, ale prišlo to spontánne)... Teraz viem, že by som mala prestať jesť chlieb, ale nedokážem to - je to nejaký hlboká atavizmus vo mne, lebo keď nemám doma ani kúsok chleba, chytá ma (iracionálna) panika, že umriem od hladu, aj keď mám plnú chladničku... Plus viem, že by som sa mala viac hýbať, a tam aj riešenie hľadám, ale mení sato len pomaly. Staré zlozvyky sa držia silno.
3. nemám to kvantifikované, ale toľko, aby som mohla robiť, to čo chcem, a nieto, čo musím.. T. j. najprv študovať , potom si pripraviť podnikanie a ešte neskôr podnikať v jednej novej oblasti... Plus párkrát do roka si pocestovať. rodna

Brita

Není tady

#821 9. 11. 2019 16:17

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Otázky:
1. Máš volno, ale venku je nevlídno. Důležité práce už máš hotové. Jak naložíš se svým volným časem?
2. Jsi v kontaktu se svými nejlepšími kamarády z dětství a mládí? Jak?
3. Jsi levák, pravák, nevyhraněný? A ostatní v rodině?
4. Která divadelní hra ti utkvěla v paměti?

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#822 9. 11. 2019 16:49

Palomita
♥♥♥----

Selima napsal(a):

Kľudne sa prikláňaj, ale IQ, už tým, že to je pomer skutočnej inteligencie k akémusi priemeru pre daný vek, sa zo svojej podstaty môže meniť, a často sa mení... A merané hodnoty sú jednak z najmenej troch rôznych oblastí a druhak ich ovplyvňuje XY faktorov, vrátane momentálneho duševného rozpoloženia a pozornosti. stolt  Takže jeto skôr premenná ako nemenná veličina.

Může se změnit dětské a dospělé, ale pochybuji, že člověk s IQ na hranici geniality dá test na úrovni silně podprůměrného IQ. Možná, kdyby jej dělal v polospánku, či opravdu nemocný, či pod vlivem látek. Samozřejmě, že IQ se může "měnit", ale kapacita zůstává stejná. Takže bych to poupravila na neměnně proměnnou veličinu rodna A jestli je tak jednoduché udělat z podpruměrného IQ nadprůměrné, pak je tedy otázka, proč se tak neděje plošně a nejsme všichni géinové? big_smile

Není tady

#823 9. 11. 2019 16:56

Palomita
♥♥♥----

vrabčák napsal(a):

Otázky:
1. Máš volno, ale venku je nevlídno. Důležité práce už máš hotové. Jak naložíš se svým volným časem?

1. Když jsem sama, přečtu si nějakou knížku nebo kouknu na dobrý film, když jsem s rodinou, zahrajeme si nějakou hru nebo kouknem na nějaký film. smile
2. Vzhledem k mému dětství je jich poskrovnu a jsou z různých koutů světa. Takže hlavně skype, viber, whatsapp.. a v době dovolených a prázdnin se navzájem navštěvujeme.
3. V dětství obouruč, teď už jen pravák. Ostatní v rodině jsou všichni praváci.
4. Jsou dvě, R.U.R. a Matka. hjarta

Není tady

#824 9. 11. 2019 17:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

1. Aký najhorší vianočný darček ste dali? (ja ani neviem, obdarovaní asi milosrdne mlčali...)
2. Aký najhorší vianočný darček ste dostali? (Ja ani nie ťa najhorší, ale jedno výborné CD orientálnej hudby - vtedy unikátne na trhu - som dostala 4, slovom štyri razy... kapitulation . Na jednej strane fajn, že moji blízki majú dobrý odhad, na druhej škoda, že sa nevedia dohovoriť...) 
3. Ja som si myslela, že nie som márnivá a hlavne kozmetické a plasticko-chirurgické veci ma nechávajú chladnou; ale zistila som, že si potrpím na nechty, a to už asi od puberty. Máte vy - vrátane muža/mužov - niečo zo starostlivosti o výzor alebo imidž alebo tak, na čom vám záleží viac ako na ostatnom?

Brita

Není tady

#825 9. 11. 2019 17:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Otázky:

1. Robím práve teraz: kecám na Babi, čítam - knihu aj časopisy - počúvam hudbu, volám pár blízkym ľuďom, dohadujem program na zajtra...
2. S niektorými. S jednou kamoškou (služobne najstaršou, kamošíme sa od 4 rokov) som v kontakte nepretržite, vídame sa občas a nepravidelne, častejšie si napíšeme alebo zavoláme. Ďalšie sa "zákerne" odsťahovali, takže sa vídame menej, ale tak raz-dvakrát do roka do vyjde, a inak na Fb alebo cez SMS, prípadne telefonicky... S jednou vzťahy nejako odumreli a až nedávno som sa dozvedela, že okolo 40tky zomrela grater kapitulation . Druhá je v USA a nemám na ňu kontakt, len správy cez jej rodičov /ktorých občas náhodne stretnem pri návšteve našich). S kamoškami z prvej roboty som v celkom pravidelnom a výdatnom kontakte furt...
3. Som praváčka, ako aj väčšina v našej rodine.
4. Majster a Margaréta v odaní Teatro Tatro, číslo 1! tummenupp Inak viaceré produkcie z Letných shakespearovských hier (komédie aj tragédie), klasika v podaní SND ešte z mladosti, prevážne s Ctiborom Filčíkom, opery v réžii Jožka Bednárika a Barbier zo Sevilly v Luxemburgu, zo dve opery vo Viedni, no a potom viacero zaujímavých  hier rôznej národnosti z Divadelnej Nitry a Novej drámy, viaceré opery, balety a tanečné prestavenia....

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí