Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#651 16. 10. 2019 9:46

Palomita
♥♥♥----

Re: 3 otázky

Otázky:
1. Je možné, že by matka neměla své dítě ráda? Jak se to může stát?
2. Jak budete slavit vánoce? Doma s rodinou, sami, na dovolené, u někoho z rodiny, s přáteli, atp. Vyhovuje Vám to? Tzn. máte raději Vánoce v úzkém rodinném kruhu, nebo když se sejde co nejvíc lidí?
3. Kdybyste věděli, že je ve vašem okolí někdo z vašich známých osamělý, pozvete ho k štědrovečernímu stolu?

Není tady

#652 16. 10. 2019 19:20

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomito, "růže ve skle" - skleróza, výpadky paměti... smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#653 16. 10. 2019 19:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Otázky:
2. Jak budete slavit vánoce? Doma s rodinou, sami, na dovolené, u někoho z rodiny, s přáteli, atp. Vyhovuje Vám to? Tzn. máte raději Vánoce v úzkém rodinném kruhu, nebo když se sejde co nejvíc lidí?
3. Kdybyste věděli, že je ve vašem okolí někdo z vašich známých osamělý, pozvete ho k štědrovečernímu stolu?

1. Myslím, že je to možné. Jsou i ženy psychopatky či možná i nějaká forma autistického spektra. Možná i ženy    znásilněné?
2. Vánoce slavíme v úzkém rodinném kruhu.
3. Ne. Ke štědrovečernímu stolu určitě ne, právě proto, že Štědrý večer považuju za večer rodinný.

1. Když už jsme u těch Vánoc - nakupujete hodně dárků?
2. Máte nějaké rituály (už ne vánoční)?
3. Dokážeš si říct o pomoc?

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#654 16. 10. 2019 19:48

rina
♥♥♥♥♥--

vrabčák napsal(a):

Otázky:
1. Nechci být vlezlá, ale přece jen, prozradíš, jak chceš strávit dnešní večer?
2. Máš oblíbené číslo?
3. Pociťuješ už dotyky "růže ve skle" (Jiří Suchý) a snažíš se s tím něco dělat? Začínají ti překvapivě vyvstávat dávné   
vzpomínky a udivuje tě to? big_smile

offtopic Až po vysvětlení té sklerózy ráda odpovím.
A ještě chválím Palomitu za "všetečné" odpovědi na tyto otázky a její otázky následující. tummenupp

1. Krátkým odpočinkem a drobnými pracemi. To si přeju, ale poměr se může za chvíli, až si odpočinu, změnit.
2. Mám jich víc. Někdy i kombinaci více čísel, třeba 2107. To když někde vidím, třeba jako SPZ na autě, nebo na hodinkách, považuju za následující štěstí, a většinou se to stane.
3. Už delší dobu. Nejdřív jsem byla zděšená, ale pak jsem to podle teorie, že paměť nedůležité věci vylučuje, přijala jako ochranu svého duševního zdraví.
Nad věcma, které jsem zapomněla, pak přemýšlím, jak byly pro mne užitečné, a děkuju své hlavě, že na ně zapomněla pro věci důležitější...
PS: Já jsem odpovídala už včera, ale nějak se to neodeslalo, tak otázky zvlášť...

PS2: Ještě k těm číslům: ráda numericky sčítám SPZ na autech. Někdy z nudy, ale většinou když se neumím rozhodnout. Platí u mne pravidlo, že sudé je odpovědí na moji otázku (kterou si kladu) NE, a liché ANO. Taky mi to většinou funguje. tongue

Upravil(a) rina (16. 10. 2019 20:04)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#655 16. 10. 2019 20:35

rina
♥♥♥♥♥--

Otázky:
1. Záleží vám na mínění ostatních o vás? Věříte/nevěříte tomu? Myslíte si, že jste lepší nebo horší?
2. Pálí vás někdy po vzbuzení oči, máte je červené a opuchlé, víte proč a jak to řešíte?
3. Stane se vám někdy, že přijdete pozdě do práce, jedno jestli "píchačky", nebo "průser" na entou, jak to vnímáte?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#656 16. 10. 2019 21:15

rina
♥♥♥♥♥--

Palomita napsal(a):

Otázky:

1. Jak je to možné? Velmi zvláštní otázka. Psychicky narušené matky se možná dají pochopit. a odsuzuvat by se asi neměly.
Dnes ale existuje spousta maminek, které děcko porodí, a pak jim nějak dítě "překáží". Ve vztahu, v kariéře, že situaci finančně nezvládáji,... Mají mateřské pudy, ale cítí, "že to nedají". Pak se jim možná začne zdát že děťátko nemají rády. (Téma hodné polemizace)
2. Neslavim.
3. Nepozvu. Své známé k sobě zvu, když se zdají být osamělí.

Upravil(a) rina (17. 10. 2019 6:47)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#657 17. 10. 2019 8:30

Palomita
♥♥♥----

vrabčák napsal(a):

Palomito, "růže ve skle" - skleróza, výpadky paměti... smile

říkala jsem si, podle kontextu, ale pak zase růže ve skle je ta, která nepíchá.. tak jsem si nebyla úplně jistá.. big_smile ale diky za vysvětlení, zase jsem o něco moudřejší smile

Není tady

#658 17. 10. 2019 8:34

Palomita
♥♥♥----

1. Bohužel ano a nejen na Vánoce.. ale zase jsou to většinou praktické věci, které také udělají radost a o vánocích i nějaká ta blbůstka.
2. Hmm, společná jídla, když jsme všichni doma, kinové večery (doma) a pak si děti navykly na učení hrou.. ale to nás brzy opustí smile
3. Dokážu si říct o pomoc a dokážu ji i nabídnout. Kdybych měla čekat, než někoho trkne, že se "topím", tak už by taky mohlo být pozdě big_smile

Není tady

#659 17. 10. 2019 8:49

Palomita
♥♥♥----

rina napsal(a):

Otázky:
1. Záleží vám na mínění ostatních o vás? Věříte/nevěříte tomu? Myslíte si, že jste lepší nebo horší?
2. Pálí vás někdy po vzbuzení oči, máte je červené a opuchlé, víte proč a jak to řešíte?
3. Stane se vám někdy, že přijdete pozdě do práce, jedno jestli "píchačky", nebo "průser" na entou, jak to vnímáte?

1. Vůbec ne. Jsem mnohem horší, než si ostatní myslí, ale to je jejich věc a už je přesvědčovat nehodlám big_smile
2. Pouze, když jdu spát ubrečená. Takže příčinu znám smile Pomáhají mi studené obklady.
3. Záleží, proč přijdu pozdě. Když hasím hořák někde jinde (silnice, doma, jiná schůzka), tak se omluvím a jedu dál. Když zaspím, nebo na to zapomenu, tak se cítím hodně pod psa.

Není tady

#660 17. 10. 2019 8:54

Palomita
♥♥♥----

1. Jak je to možné? Velmi zvláštní otázka. Psychicky narušené matky se možná dají pochopit. a odsuzuvat by se asi neměly.
Dnes ale existuje spousta maminek, které děcko porodí, a pak jim nějak dítě "překáží". Ve vztahu, v kariéře, že situaci finančně nezvládáji,... Mají mateřské pudy, ale cítí, "že to nedají". Pak se jim možná začne zdát že děťátko nemají rády. (Téma hodné polemizace)

Děkuji za odpověď. Myslela jsem právě ty, kterým dítě "překáží" v jejích snech, plánech, svobodném životě, atp.

Není tady

#661 17. 10. 2019 8:58

Palomita
♥♥♥----

Otázky:
1. Je povolání, které byste si u sebe vůbec nedovedli představit, že byste vykonávali? Proč? Myslím ta klasická, ne prostituce, nájemný zabiják, dealer, atp. smile
2. Jste dárci krve, kostní dřeně..? Pokud ne, nechcete, nebo nemůžete?
3. Když Vám někdo řekne "zavři oči, otevři pusu".. jaká je Vaše první reakce? big_smile

Není tady

#662 19. 10. 2019 9:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

vrabčák napsal(a):

Selima napsal(a):

Otázky:
1. Súhlasíte s návratom k jedinému času, bez letného a zimného? Ak áno, ktorý by to mal podľa vás byť?
2. Máte nejaký domáci spotrebič, náradie, apod., ktorého vynálezcovi by ste dali Nobelovku? (Ja asi vynálezcovi práčky, chladničky a váham nad vysávačom... hoci do tohto posledného som sa zamilovala.)
3. Čítala som o dievčine, ktorá v rámci genetickej poruchy vôbec necítila bolesť. Chceli by ste byť v jej koži? Prečo (či už Áno, alebo Nie..)

1) Určitě jo. Takový, abych nemusela ráno vstávat a vycházet z domu za tmy. Stresuje mě to. sad
2) Jednoznačně dávám na 1. místo telefon jako takový a moc si vážím jeho vynálezce. Nepřestane mě ohromovat, že jen vytočím pár čísel a můžu mluvit s člověkem na druhém konci světa a ještě ho slyším, jako by stál hned vedle mne. tummenupp
3) Zdá se to lákavé, ale to by bylo zlámaných končetin, páteří a rozbitých hlav! wink

Otázky:
1. Nechci být vlezlá, ale přece jen, prozradíš, jak chceš strávit dnešní večer?
2. Máš oblíbené číslo?
3. Pociťuješ už dotyky "růže ve skle" (Jiří Suchý) a snažíš se s tím něco dělat? Začínají ti překvapivě vyvstávat dávné   
vzpomínky a udivuje tě to? big_smile

1. Idem - nakrátko - na oslavu kamoškiných narodiek a potom na festival huly s medzinárodnou účasťou.
2. Mám, číslo 8... z viacerých dôvodov.
3. Asi celkom nerozumiem hmm , ale ak ide o vek, pociťujem trochu nejaké obmedzenia, ale snažím sa nepridávať si ich sama. Takže veľmi nie. Výzor zatiaľ - okrem zmien postavy - neriešim a softvér mi pripadá naopak detinskejší ako niekedy zamlada...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#663 19. 10. 2019 9:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Otázky:

1. Je... napríklad keď sa jej samotnej nedostane lásky a nevie, čo to je, nevie ju potom ani sama dávať. Niekedy si môže niečo do dieťaťa premietnuť (napríklad otehotnie po znásilnení, alebo znenávidí otca a potom druhotne aj jeho dieťa hmm), ale dôvody môžu byť rôzne.
2. S rodičmi, potom so širšou rodinou a určite aj s priateľmi. Už dlhšie vymýšľam, ako sa dostať aspoň na časť Vianoc niekam na hory alebo proste preč, tak sami to možno niekedy aj podarí.
3. Tým, že nie som na Štedrý večer nikdy sama - ani vo svojej domácnosti - tak asi nie, inak možno áno... ak by to dotyční chceli sami. Mne napríklad nevadilo byť na Štedrdý večer sama - aleje fakt, že sa to neopakovalo každoročne.

Brita

Není tady

#664 19. 10. 2019 9:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Palomita napsal(a):

Otázky:

1. Myslím, že je to možné. Jsou i ženy psychopatky či možná i nějaká forma autistického spektra. Možná i ženy    znásilněné?
2. Vánoce slavíme v úzkém rodinném kruhu.
3. Ne. Ke štědrovečernímu stolu určitě ne, právě proto, že Štědrý večer považuju za večer rodinný.

1. Nie, respektíve nie veľa jednému človeku, ale zistila som, že keď sa to nasčíta, kupujem darčekov veru nemálo...
2. Mám - a mám ich rada. Nejako ma upokojujú a skupinové rituály podľa mňa spájajú..
3.Dokážem, ale nie je to ľahké...

Brita

Není tady

#665 19. 10. 2019 9:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Otázky:

1. Podľa toho, o koho ide... Neignorujem úplne spätnú väzbu, ale na cudzích ľuďoch alebo len známych mi až tak nezáleží,  na blízkych viac... Ale vo finále si asi aj tak idem vlastnú líniu, ktorá neobsahuje kategóriu lepší/horší....
2. Občas áno (hoci skôr ich mám zlepené a také akoby "zaprášené znútra", je to alergia  a používam na ňu kvapky.   
3. Stalo sa mi to nedávno, vnímam to ako veľmi blbé a snažím sa zo všetkých síl neopakovať to - čo je niekedy v bratislavských zápchach ťažké.

Brita

Není tady

#666 19. 10. 2019 9:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Otázky:
1. Je povolání, které byste si u sebe vůbec nedovedli představit, že byste vykonávali? Proč? Myslím ta klasická, ne prostituce, nájemný zabiják, dealer, atp. smile
2. Jste dárci krve, kostní dřeně..? Pokud ne, nechcete, nebo nemůžete?
3. Když Vám někdo řekne "zavři oči, otevři pusu".. jaká je Vaše první reakce? big_smile

1. Šofér z povolania - pre moje mizerné vodičské schopnosti 
2. Bola som krvi, ale ako alergičku ma vyradili.. a na kostnú dreň som vraj už pristará grater kapitulation
3. Ani zaboha big_smile

Brita

Není tady

#667 19. 10. 2019 10:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

1. Píšete si zoznam povinností? Akou formou a na ako dlho?
2. Ste ochotní učiť sa alebo skúšať nové veci (trebárs aspoň jednu ročne)? Ak áno, tak z akej oblasti?
3. Aký je váš najlepší a najhorší dovolenkový zážitok?

Brita

Není tady

#668 21. 10. 2019 21:43

rina
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

2. Ste ochotní učiť sa alebo skúšať nové veci (trebárs aspoň jednu ročne)? Ak áno, tak z akej oblasti?

1. Ano a dlouho. Dnes už na primitivní smazatelnou tabulku na lednici. Funguje to
2. Seli, proč se na to ptáš pořád dokola? Ale odpovím ti.
Psychologie člověka v jakékoliv podobě.
3. Nejhorší z plavání v Jugině, kdy jsem měla dojem že už se fakt utopim, ...
A nejlepší v té samé situaci, když jsem se nadechla, a zjistila, že už můžu dýchat...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#669 22. 10. 2019 11:43

Palomita
♥♥♥----

Selima napsal(a):

1. Hlavně v práci. Denní do sešitu a dlouhodbé termíny do stolního kalendáře. Nejhorší jsou pondělní termíny, které v pátek nevidím, pokud nepřetočím kalendář. Už jsem to vychytala a píšu si upomínku i v pátek, že "v pondělí se něco chystá" smile
2. Vždycky, nové věci mě baví.. krátkodobě
3. Nejhorší, když se nám v cizině ztratilo malé dítě - 30 min hledání. Nejlepší asi návštěva Disneyworldu na Floridě. Připadala jsem si jak dítě v cukrárně smile

Není tady

#670 22. 10. 2019 11:56

Palomita
♥♥♥----

1. Pobouřil Vás "rekondiční pobyt" prezidenta ČR v nemocnici?
2. Nejoblíbenější vánoční cukroví?
3. Pamatujete si telefonní čísla zpaměti? Alespoň u svých nejbližších, nebo nejčastěji volaných?

Není tady

#671 22. 10. 2019 15:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

1. Ano a dlouho. Dnes už na primitivní smazatelnou tabulku na lednici. Funguje to
2. Seli, proč se na to ptáš pořád dokola? Ale odpovím ti.
Psychologie člověka v jakékoliv podobě.
3. Nejhorší z plavání v Jugině, kdy jsem měla dojem že už se fakt utopim, ...
A nejlepší v té samé situaci, když jsem se nadechla, a zjistila, že už můžu dýchat...

Asi som to chcela nejako inak naformulovať a počuť niečo povzbudivé o učení sa v strednom veku big_smile - no, nezadarilo sa.

Brita

Není tady

#672 22. 10. 2019 15:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

1. Pobouřil Vás "rekondiční pobyt" prezidenta ČR v nemocnici?
2. Nejoblíbenější vánoční cukroví?
3. Pamatujete si telefonní čísla zpaměti? Alespoň u svých nejbližších, nebo nejčastěji volaných?

1. Nevedela som o ňom, takže nie, ale asi by ma pobúril... už fakt, že sa stal prezidentom, je podľa mňa poburujúci.... Respektíve že si toto národ vybral.... wink (Ale možno zo mňa lenm hovorí hriešna - a neopodstatnená - pýcha na anšu prezidentku...
2. Neobľubujem špeciálne vianočné kúsky, ale mama kedysi robievala Opitého Izidora viac-menej len na Vianoce. Dnes už tak robí košíčky - a spolu s mojimi nepečenými guľkami (kokosovými a figovými) je to asi top vianočné pošušňáníčko. Aha, a ešte čokoládové hniezda.

Brita

Není tady

#673 22. 10. 2019 15:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

1. Viete si predstaviť, že máte ženu prezidentku alebo premiérku? Bolo by to lepšie alebo horšie? Hodia sa ženy an političky?
2. Načali ste Vianoce - tak: je niečo, čo na nich neznášate? A prečo?
3. Kde beriete tipy na knihy, filmy, TV programy a podobne? Kde sa inšpirujete?

Brita

Není tady

#674 22. 10. 2019 15:37

Palomita
♥♥♥----

Selima napsal(a):

1. Viete si predstaviť, že máte ženu prezidentku alebo premiérku? Bolo by to lepšie alebo horšie? Hodia sa ženy an političky?
2. Načali ste Vianoce - tak: je niečo, čo na nich neznášate? A prečo?
3. Kde beriete tipy na knihy, filmy, TV programy a podobne? Kde sa inšpirujete?

1. Po tom, co máme teď si už dovedu představit snad všechno big_smile Ale ne, vážně, Čaputová má mé sympatie už jen z toho pohledu, jak se vyjadřuje i k nepopulárním tématům. Nastudovanou ji ovšem nemám. Jinak podle pohlaví nerozlišuji. Přijde mi, že je to víc otázkou osobnosti.
2. Nesnáším obdarovávání "všech", jednoduše proto, že na ně nejsem tak navázaná a nevím, co by je potěšilo. Vymýšlet blbosti mě nebaví. Kdyby to šlo, podaruji všem nějakou hotovost a vyřešeno. Ale je fakt, že postupem času už nedostávám dárečky od širokého okolí, protože to "nevracím". A tak to má být smile
3. Jedu podle žánrů. Náhodou jsem narazila na Patrika Hartla (viděla jsem s ním rozhovor) a řekla jsem si, že toho musím zkusit. Líbí se mi smile Čtu i knihy, které mě úplně nelákají - tématika, autor, styl psaní, atp. často jenom proto, abych si mohla udělat vlastní názor dumbom

Není tady

#675 22. 10. 2019 19:01

rina
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

Asi som to chcela nejako inak naformulovať a počuť niečo povzbudivé o učení sa v strednom veku big_smile - no, nezadarilo sa.

offtopic
"Stredný vek" je cca 40-50, nebo tak nějak? To já šla do rekvalifikačního kurzu šití e zároveň do kurzu malování. Oboje miluju a svou volbu považuju za příjemnou a prospěšnou.
Později jsem absolvovala kurz péče o staré nemocné lidi, kt. byl dobrý pro mé poslední zaměstnání, ale dal mi mnohé i pro následující život v důchodu. Naposledy jsem absolvovala první část grafologie, kterou hodlám dokončit, ... A jako "rozmazlená" důchodkyně ještě kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, i s vnukem, v tom taky hodlám pokračovat, i s dcerou a její kamarádkou, kteří projevili zájem.
Je to pro tebe dostatečně inspirující?
Učíš se něco nového, nebo chceš, a nejsi si jistá, jestli to má smysl?
Má!
Minimálně ten, že se v rádoby "lavicích" znova vracíš do krásných studentských let...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

Zápatí