Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#626 9. 10. 2019 15:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

1. Kolik km za den jste letos nejvíc ušli?
2. Chodíte na preventivní prohlídky k praktickému lékaři (obvoďákovi)?
3. Máte organizační talent?

1. Chodím teď pěšky mnohem více, než za celý život. Taky na kole denně min. dva km, vím, že to není moc, ale rozhodně mi to prospívá a lituju dní, kdy jsem to nedokázala.
2. Ne. Jdu jen polomrtvá.
3. Když jsem to v životě potřebovala, ano. Teď na stáří už jen v kritických situacích, jinak se ráda přizpůsobím okolnostem.

1. Máte nějaký konkrétní plán/sen do budoucna?
2. Sázíte, kupujete losy, zúčastňujete se nějakých soutěži, kde můžete vyhrát? Daří se vám?
3. Máte "živé" sny? Věnujete se jejich výkladu?

1. Niekoľko, aj plánov, aj snov (väčšina súvisí s prácou).
2. Občas a nie, nedarí... ale ja som taký lempl, že to často ani neskontrolujem dumbom . Takže vlastne neviem, či darí, alebo nie.
3. Občas a nevykladám ich, ale skúmam pocity s nimi spojené a intuitívne sa snažím uhádnuť ich posolstvo.

Upravil(a) Selima (9. 10. 2019 15:24)

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#627 9. 10. 2019 15:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Mám ještě jeden dotaz:
1. Byli byste ochotni napsat sem jeden odkaz (link), který vám nějak usnadňuje život? Mám na mysli třeba radu, "babský" recept na cokoliv, nějaké lidové moudro a tak podobně?

Za sebe přidávám např. : Víte, že mob. nabijete mnohem rychleji, když zapnete režim "letadlo"?

Mám, pár, ale ani jeden vám nepomôže - sú to predpoveď počasia, stav na cestách a novinky v hromadnej doprave, všetko pre Bratislavu. Inak aj mimobratislavské cestovné poriadky https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/.

Brita

Není tady

#628 9. 10. 2019 15:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

1. Sú podľa vás nejaké najčastejšie opakované témy konfliktov medzi rodičmi a deťmi (nie už malinkými)? Aké sú/boli to u vás?
2. Za aké koníčky, záľuby, aktivity, podujatia, slabosti vydávate najviac peňazí? A (zhruba) ako veľa to je? Ja za kultúrne podujatia, asi, ale tohto roku som sa urvala aj pri kupovaní záhradníckych vecí na balkón.
3. Mali by byť podľa vás mobily niekde zakázané? Kde?

Brita

Není tady

#629 9. 10. 2019 18:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

offtopic
"....Nejde o radikálnosť, ale o myšlienku a o cieľ tej  blokácie. Ak je to, čo ju vyvolalo, nesprávne a nespravodlivé, tak potom je OK aj zablokovanie dopravy....."

Velice nesouhlasím. Co je spravedlivého na silném omezování svobody ostatních kvůli mému (byť možná správnému) pocitu nesptravedlnosti? Mám omezovat lidi, kteří to třeba vidí úplně jinak a nemají s mým protestem vůbec nic společného? Mohu tím způsobit nějaké neštěstí. Ta nespravedlnost se tímhle pěkně šíří.

Hm, a ako teda upozorniť na nespravodlivosť, prípadne korupciu, prerastenie štátnych úradníkov s oligarchami, s mafiou,  a tak? U nás museli až zomrieť dvaja mladí ľudia, až potom sa národ spamätal... A začal sa znovu ozývať - vrátane napr. blokovania hlavnej tepny v Bratislave farmármi - ale akosi to väčšina ľudí chápala a chápe... Práve po tom, čo sa tu stalo. sad

"Láska k moci a láska ke svobodě jsou ve věčném sporu.“
Nemám ráda nátlak. Vidíme to prostě odlišně.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#630 9. 10. 2019 19:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

To je možné. Ani je nemám rada nátlak (a nemám ani dážď alebo dane), ale za istých okolností ho chápem...  Ale priznám sa, že nechápem Tvoj citát - a to tak, že vôbec.

Brita

Není tady

#631 9. 10. 2019 19:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak, jak jsem psala,  omezování svobody jiných lidí z pozice síly či moci ("my přece máme právo stávkovat, blokovat dopravu, protože chceme něčeho dosáhnout ". Tím ale omezujeme svobodu těch, kterých se to netýká, nehledě na to, že můžeme způsobit nějaké neštěstí a spirála nespravedlnosti se vesele roztáčí).

Ale já mám pocit, že pokud ten citát nechápeš na první dobrou, tak Ti to asi nevysvětlím.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#632 9. 10. 2019 20:43

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

S blokováním dopravy nesouhlasím, ať jsou cíle sebelepší. Stačí, že se pacienti a těhotné ženy nedostanou do nemocnic... Proč by měl např. přijít o život ten, kdo ho pomalu ještě ani nestihl začít žít?!!??? va

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#633 10. 10. 2019 8:35

Palomita
♥♥-----

Selima napsal(a):

1. Sú podľa vás nejaké najčastejšie opakované témy konfliktov medzi rodičmi a deťmi (nie už malinkými)? Aké sú/boli to u vás?
2. Za aké koníčky, záľuby, aktivity, podujatia, slabosti vydávate najviac peňazí? A (zhruba) ako veľa to je? Ja za kultúrne podujatia, asi, ale tohto roku som sa urvala aj pri kupovaní záhradníckych vecí na balkón.

1. Podle mého je nejčastější spíš postoj, ze kterého následně mohou vyvěrat různé problémy. A tím postojem je "Jak se tak geniální dítě, jako jsem já, mohlo narodit takovým hlupákům, jako jsou oni" big_smile Ale ve finále je to dle mého správně, přirozené konflikty způsobí, že se dítě chce osamostatnit a vyletět z hnízda. Pokud konflikty nenastávají, přichází "mama hotel" a dítka u rodičů klidně i po třicítce. To už je dle mého druhý extrém.
2. Knihy - tisíce ročně.. V průměru tak tisícovku měsíčně (ok, spíš víc)..
3. Při přecházení silnice stopro, pak samozřejmě řízení auta, lodi, letadla, tramvaje, busu.. wink

Není tady

#634 10. 10. 2019 12:49

normální chlap
♥♥♥----

Selima napsal(a):

1. Děti jsou už tak naprogramované z výroby ("by design"), aby pro ně nebylo tak těžké opustit rodiče a založit vlastní rodinu. Bohužel se vývojem stalo, že to na ně přijde zrovna když studují na střední škole, tak si vyberou jakékoliv téma ve kterém mohou být ve sporu s rodiči. Jediné co podle mě pomáhá proti extrémním excesům je nedržet je příliš zkrátka a odmalička je nevychovávat autoritativně, ale spíš vlastním příkladem. Nám to tak aspoň vyšlo :-)

2. Dělám jeden technický "outdoor" sport a to pěkně žere peníze. Už jen za letenky do všemožných tramtárií padne pěkná sumička :-)

3. Ne, jsem proti zákazům všeho druhu. Ať si to každý vyříká s vlastním svědomím, ale pořád něco zakazovat, to bychom brzo byli jako někde v Číně.

Není tady

#635 10. 10. 2019 12:57

normální chlap
♥♥♥----

Moje otázky:

1. Kolik lidí chodilo po Měsíci? (prosím z hlavy, bez nahlédnutí do wikipedie :-))
2. Víš co máš dělat, když plaveš v moři a náhle k tobě připluje žralok? Samozřejmě pořádně hladová pětimetrová samice druhu carcharodon carcharias.
3. Když už jsme u těch zákazů, co bys říkala, kdyby ve tvém městě zakázali žvýkat na ulici pod pokutou 5110 Kč (odpovídá 300 singapurským dolarům)?

Upravil(a) normální chlap (10. 10. 2019 13:00)

Není tady

#636 10. 10. 2019 17:05

Palomita
♥♥-----

normální chlap napsal(a):

Moje otázky:

1. Kolik lidí chodilo po Měsíci? (prosím z hlavy, bez nahlédnutí do wikipedie :-))
2. Víš co máš dělat, když plaveš v moři a náhle k tobě připluje žralok? Samozřejmě pořádně hladová pětimetrová samice druhu carcharodon carcharias.
3. Když už jsme u těch zákazů, co bys říkala, kdyby ve tvém městě zakázali žvýkat na ulici pod pokutou 5110 Kč (odpovídá 300 singapurským dolarům)?

1. Můj tip jsou 4 přistání, ovšem kolik lidí to může být, to netuším smile
2. Navzdory panické hrůze bych se snažila zachovat klid a vydávat co nejmenší hluk.. ovšem jak si "zastavit" srdce a jektající zuby, co netuším big_smile
3. Zrovna tento zákaz, stejně jako případný zákaz mobilů na ulici by se mě nijak nedotkl, takže ani nevím, jestli bych ho nějak řešila.

Není tady

#637 10. 10. 2019 17:09

Palomita
♥♥-----

OTÁZKY:
1. Bavíte se s lidmi, kteří mají rozdílné názory nebo se jim raději vyhýbáte?
2. Kolik států USA umíte vyjmenovat zpaměti? Víte, kde leží, případně s kým sousedí?
3. Chtěli byste si někdy zkusit být v kůži druhého pohlaví?

Není tady

#638 10. 10. 2019 19:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

OTÁZKY:
2. Kolik států USA umíte vyjmenovat zpaměti? Víte, kde leží, případně s kým sousedí?

1. Podľa toho na čo a podľa situácie... Ľuďom, ktorí majú odlišný názor na to, komu by mal patriť obsah mojej peňaženky, sa vyhýbam. Ľuďom s odlišným názorom na úlohu dadaizmu v svetovom umení nie... Je to rôzne.
2. Všetkých 52, polohu viem približnú-orientačnú, ale susdedov by som nedala... až na pár výnimiek.
3. Áno, mala som zaujímavý sen, kde som bola mužom, a tú skúsenosť by som si celkom rada odžila v reále...

Brita

Není tady

#639 10. 10. 2019 19:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

OTÁZKY:

1. Podľa toho na čo a podľa situácie... Ľuďom, ktorí majú odlišný názor na to, komu by mal patriť obsah mojej peňaženky, sa vyhýbam. Ľuďom s odlišným názorom na úlohu dadaizmu v svetovom umení nie... Je to rôzne.
2. Všetkých 52, polohu viem približnú-orientačnú, ale susdedov by som nedala... až na pár výnimiek.
3. Áno, mala som zaujímavý sen, kde som bola mužom, a tú skúsenosť by som si celkom rada odžila v reále...

Otázky:
1. Ktorý predmet vás v škole bavil najviac?
2. Ktorý najmenej?
3. Poznáte nejakú nezvyčajné povolanie, ktoré by ste mohli dať ako tip do súťaže Inkognito (kde hádajú, aké má anonymný hosť povolanie?Ja som našla inzerát hľadajúci pracovníka/čku na pozíciu dozrievača/čky ovocia do skladu... big_smile

Brita

Není tady

#640 10. 10. 2019 21:02

Palomita
♥♥-----

Otázky:
2. Ktorý najmenej?
3. Poznáte nejakú nezvyčajné povolanie, ktoré by ste mohli dať ako tip do súťaže Inkognito (kde hádajú, aké má anonymný hosť povolanie?Ja som našla inzerát hľadajúci pracovníka/čku na pozíciu dozrievača/čky ovocia do skladu... big_smile

1. Tyjo, dlouho jsem přemýšlela, ale spíš než předměty to byly jejich části - rýsování a mluvnice, sloh. A vlastně cizí jazyk mě bavil vždycky a všude.
2. Asi trošku netypicky výtvarka a tělocvik, pro mě za trest oboje.
3. Sice už to není aktuální ale bývávalo povolání "podavač blicího kyblíku". big_smile Ze současných - ochutnávač psího žrádla (od granulí, přes konzervy, až po různé pamlsky) smile

Není tady

#641 11. 10. 2019 11:11

rina
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

2. Ktorý najmenej?

1. Matematika.
2. Zeměpis a dějepis.
3. Profesionální spáč (pro výzkum spánku) a tester matrací. Opravdu to existuje, "spáč" vydělá prej až 60 tis. za 2 - 4 týdenní cyklus, tester kvality matrací cca 20 tis. Jen si nejsem jistá, jestli se to dá dělat delší dobu.tongue

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#642 11. 10. 2019 14:16

normální chlap
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

OTÁZKY:

1. Bavím, a dokonce se tím někdy i bavím.

2. Teď jsi mě dostala. Myslel jsem, že suše vyjmenuju všechny, ale zkusil jsem to a na deset kousků jsem si vůbec nevzpomněl :-) Ale zase jsem věděl kde zhruba leží a u dvou z nich (Aljaška, Hawaii) jsem dokonce přesně věděl s kým sousedí :-)

3. No jasně :-)

Není tady

#643 13. 10. 2019 13:00

rina
♥♥♥♥♥--

Otázky:
1. Co si myslíte o návratu (vracení se) k některým starším praktikám z minulosti, v čemkoliv, co se osvědčilo a zapomnělo? Mám na mysli třeba dřevo/sklo/bavlna kontra plasty/uměliny, ale i různé "babské" rady versus výdobytky vědy a pod. ?
2. Vyznáte/zajímáte se o různá náboženství, světonázory či životní filozofie? Necháte se jimi ovlivnit?
3. Jaká je podle vás optimální teplota doma?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#644 15. 10. 2019 15:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Otázky:
2. Ktorý najmenej?

1. Tyjo, dlouho jsem přemýšlela, ale spíš než předměty to byly jejich části - rýsování a mluvnice, sloh. A vlastně cizí jazyk mě bavil vždycky a všude.
2. Asi trošku netypicky výtvarka a tělocvik, pro mě za trest oboje.
3. Sice už to není aktuální ale bývávalo povolání "podavač blicího kyblíku". big_smile Ze současných - ochutnávač psího žrádla (od granulí, přes konzervy, až po různé pamlsky) smile

big_smile

Brita

Není tady

#645 15. 10. 2019 15:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Otázky:
1. Co si myslíte o návratu (vracení se) k některým starším praktikám z minulosti, v čemkoliv, co se osvědčilo a zapomnělo? Mám na mysli třeba dřevo/sklo/bavlna kontra plasty/uměliny, ale i různé "babské" rady versus výdobytky vědy a pod. ?
2. Vyznáte/zajímáte se o různá náboženství, světonázory či životní filozofie? Necháte se jimi ovlivnit?

1. Všetko, čo funguje, je dobré, a veci, ktoré fungovali stáročia, asi nie sú zlé... Sama sa k niektorým aktívne vraciam.
2. Zaujímam a asi dvoma alebo tromi som sa už nechala ovplyvniť. Jedno hnutie - alebo ako to nazvať, ono je to skôr
pôvodný životný štýl - ma oslovilo tak, že ďalšie už veľmi nemajú šancu, len v detailoch. 
3. Neviem všeobecne, pre mňa okolo 20-22°C. Na noc menej, cez deň ideálne viac (t.j. horná hranica).

Brita

Není tady

#646 15. 10. 2019 15:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Otázky:
1. Súhlasíte s návratom k jedinému času, bez letného a zimného? Ak áno, ktorý by to mal podľa vás byť?
2. Máte nejaký domáci spotrebič, náradie, apod., ktorého vynálezcovi by ste dali Nobelovku? (Ja asi vynálezcovi práčky, chladničky a váham nad vysávačom... hoci do tohto posledného som sa zamilovala.)
3. Čítala som o dievčine, ktorá v rámci genetickej poruchy vôbec necítila bolesť. Chceli by ste byť v jej koži? Prečo (či už Áno, alebo Nie..)

Brita

Není tady

#647 15. 10. 2019 19:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Otázky:
1. Súhlasíte s návratom k jedinému času, bez letného a zimného? Ak áno, ktorý by to mal podľa vás byť?
2. Máte nejaký domáci spotrebič, náradie, apod., ktorého vynálezcovi by ste dali Nobelovku? (Ja asi vynálezcovi práčky, chladničky a váham nad vysávačom... hoci do tohto posledného som sa zamilovala.)
3. Čítala som o dievčine, ktorá v rámci genetickej poruchy vôbec necítila bolesť. Chceli by ste byť v jej koži? Prečo (či už Áno, alebo Nie..)

1) Určitě jo. Takový, abych nemusela ráno vstávat a vycházet z domu za tmy. Stresuje mě to. sad
2) Jednoznačně dávám na 1. místo telefon jako takový a moc si vážím jeho vynálezce. Nepřestane mě ohromovat, že jen vytočím pár čísel a můžu mluvit s člověkem na druhém konci světa a ještě ho slyším, jako by stál hned vedle mne. tummenupp
3) Zdá se to lákavé, ale to by bylo zlámaných končetin, páteří a rozbitých hlav! wink

Otázky:
1. Nechci být vlezlá, ale přece jen, prozradíš, jak chceš strávit dnešní večer?
2. Máš oblíbené číslo?
3. Pociťuješ už dotyky "růže ve skle" (Jiří Suchý) a snažíš se s tím něco dělat? Začínají ti překvapivě vyvstávat dávné   
vzpomínky a udivuje tě to? big_smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#648 16. 10. 2019 9:26

Palomita
♥♥-----

rina napsal(a):

Otázky:

1. Život je jeden velký kolotoč a dříve či později se opět dostaneme na stejné místo. Dřív lidé řešili, co opravdu pomůže. Dnes je to především otázka trendu a správného marketingu. Jsem za, aby si každý svým vlastním selským rozumem rozhodl, co je pro něj to správné a účinné. Jsou věci, ve kterých jsem sto let za opicema a jsou situace, kdy chci jít s dobou.
2. Zběžně vím, že existují nějaká náboženství a víry. Mezi mými přáteli jsou vyznavači různých náboženství a dospěla jsem k závěru, že všechno jsou to "jenom" lidé se svými dobrými i špatnými vlastnostmi a všem jde v podstatě o jedno a to samé - být dobrý a mít se dobře. Tudíž víru jako takovou neřeším a zajímám se o to, jaký je kdo člověk. To je pro mě podstatné.
3. V létě 20 v zimě 21,5 přes den, na noc klidně 15-19.

Není tady

#649 16. 10. 2019 9:36

Palomita
♥♥-----

Selima napsal(a):

Otázky:

1. Asi ani ne, těším se na to, že si za chvíli přispím a v létě jsem ráda, že můžu dřív vstávat. Jsem taková slepice, jak je tma, chci spát a jak je světlo, jsem vzhůru. Změny mi nevadí a vlastně je ani moc nevnímám.
2. Za mě určitě vodovod a z něj tekoucí teplá voda. Už jsem se v životě musela obejít bez pračky, ledničky, sušičky, mikrovlnky, varné konvice, vysavače.. ale ze všeho nejvíc mi chyběla právě ta tekoucí voda a ještě ke všemu teplá smile
3. Nechtěla. Je dobře, že člověk má z bolesti respekt.

Není tady

#650 16. 10. 2019 9:42

Palomita
♥♥-----

1. Nechci být vlezlá, ale přece jen, prozradíš, jak chceš strávit dnešní večer?
2. Máš oblíbené číslo?
3. Pociťuješ už dotyky "růže ve skle" (Jiří Suchý) a snažíš se s tím něco dělat? Začínají ti překvapivě vyvstávat dávné   
vzpomínky a udivuje tě to? big_smile

1. Ideálně v náruči své polovičky a s dobrou knížkou v ruce. Realita bude ale úplně jiná smile
2. Ano
3. Vzhledem k tomu, že nerozumím otázce, tak nejspíš ne wink

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí