Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 9. 8. 2006 8:36

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Crabat napsal(a):

Mᚠpravdu, Pí, to já mám dneska nějakou podrážděnou náladu, za což se tedy omlouvám, dokonce i Tobě, Backy. Ano, dalo se to říci ohleduplněji, ale když Ty na ohleduplnost neslyšíš. Mám tedy mlčet a už nikdy neříct nic?.. Ale ani to asi nebude nejrozumnější.

Já si nechci jen tak povídat. Potřebuji u toho myslet! Povídat si můžu s veverkama anebo se stromy v lese. Od lidí očekávám přeci jen poněkud víc. Takže asi tak.

Podrážděný a nespokojený poustevník sám se sebou,

Kžudne to nehovor ohžaduplne, som zvyknutý. Ale otázkou je, čo chceš diskusiou? Zatiaž jediné, čoho som sa dočkal, je obhajovanie vlastných názorov, keďže boli neustále napádané, to musíš uzna aj ty. A pritom toto som v zásade nechcel. Čo by som dal za to, keby som sem mohol prichádza do pokojnej atmosféry vzájomného zdiežania a obohacovania. Ale na to by som musel by presta v strehu, čo hanlivé o mne zasa vypustíte. Viem, že to myslíte dobre ( aspoň dúfam ), ale akosi to má práve negatívny efekt, ak chceš vedie.

A mimochodom, bol som v Piešanoch na organových slávnostiach. Neznášam klasiku, ale tam som si to užil, nie preto, že by som to počúval, ale že som pri tom rozmýšžal o svojom živote a o pár dôležitých krokoch. Rád by som vám ich povedal, ale ažko vám môžem veri, keďže sa bojím, že to obrátite proti mne...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#27 9. 8. 2006 8:37

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

BVF napsal(a):

S Tvým pro Backyho naprosto souhlasím .Backy mim napsal, a mu už nepíšu, že má plnou schránku. Nepsala bych mu, ani kdyby ji měl prázdnou. Baví se psaním a rádoby filosofováním, ale ještě neví o čem mluví. Je třeba mu dát čas, aby si doplnil znalosti, prostudoval to, o čem by se rád bavil a pak to snad bude možné. Zatím je to jen takové hloupoučké tlachání. Bere to chu účastnit se takové diskuze. Přitom se musím poklonit nad úrovní některých lidí, ktří do tohoto fóra přispívají a moc jsem se od nich naučila.

Bavím sa? Kiežby sjuk


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#28 9. 8. 2006 10:03

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Kžudne to nehovor ohžaduplne, som zvyknutý. Ale otázkou je, čo chceš diskusiou? Zatiaž jediné, čoho som sa dočkal, je obhajovanie vlastných názorov, keďže boli neustále napádané, to musíš uzna aj ty. A pritom toto som v zásade nechcel. Čo by som dal za to, keby som sem mohol prichádza do pokojnej atmosféry vzájomného zdiežania a obohacovania. Ale na to by som musel by presta v strehu, čo hanlivé o mne zasa vypustíte. Viem, že to myslíte dobre ( aspoň dúfam ), ale akosi to má práve negatívny efekt, ak chceš vedie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Backy, zrovna včera jsem četla (a myslím, že to je pravdivé), že člověk, který má potřebu hájit své názory, je hájí proto, protože si jimi v podstatě ještě není jistý.
Kdo si je svým poznáním jistý, ten už tuhle potřebu nemá, protože prostě ví. Ten už svoje názory před nikým hájit nemusí, ale může je ostatním nabídnou jako poznání, ke kterému došel. Ale zároveň taky ví, že žádné poznání není konečné a je vždy ochotný svoje poznání rozšířit či poopravit.
A v tomhle právě cítím rozdíl mezi Tebou a ostatními tady. Ale ono se není čemu divit, protože je Ti tolik kolik Ti je. V tomhle věku na tom asi byli všichni tak nějak podobně. wink

Ty to tady vnímᚠjako že na Tebe všichni útočí, ale myslím, že si ani neuvědomuješ kolik trpělivosti a pochopení se Ti tady dostalo. Takhle to alespoň vidím já, protože znám i jiná „duchovní“ fóra a zažila jsem jak se na nich reaguje na podobné příspěvky jako ty Tvoje. Ostatně si to můžeš sám vyzkoušet a pak porovnat. Tam by jsi možná poznal, co to je, když se o někom mluví hanlivě. mad


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#29 9. 8. 2006 10:12

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

bublinka napsal(a):

Backy, zrovna včera jsem četla (a myslím, že to je pravdivé), že člověk, který má potřebu hájit své názory, je hájí proto, protože si jimi v podstatě ještě není jistý.
Kdo si je svým poznáním jistý, ten už tuhle potřebu nemá, protože prostě ví. Ten už svoje názory před nikým hájit nemusí, ale může je ostatním nabídnou jako poznání, ke kterému došel. Ale zároveň taky ví, že žádné poznání není konečné a je vždy ochotný svoje poznání rozšířit či poopravit.
A v tomhle právě cítím rozdíl mezi Tebou a ostatními tady. Ale ono se není čemu divit, protože je Ti tolik kolik Ti je. V tomhle věku na tom asi byli všichni tak nějak podobně. wink

Ty to tady vnímᚠjako že na Tebe všichni útočí, ale myslím, že si ani neuvědomuješ kolik trpělivosti a pochopení se Ti tady dostalo. Takhle to alespoň vidím já, protože znám i jiná „duchovní“ fóra a zažila jsem jak se na nich reaguje na podobné příspěvky jako ty Tvoje. Ostatně si to můžeš sám vyzkoušet a pak porovnat. Tam by jsi možná poznal, co to je, když se o někom mluví hanlivě. mad

No ja teda neviem, som tu jediný, kto má pozitívne skúsenosti s kňazmi, s Cirkvou a s inými fórami? Alebo možno je to aj tým, že tu je omnoho viac žudí, ktorí majú odlišný názor odo mňa.
Neviem, ty považuješ za pochopenie, keď niekto hovorí:
"Zatím je to jen takové hloupoučké tlachání."
"Jakékoli vysvětlení se od Tebe odráží jak hrách od zdi. Ty prostě nechceš slyšet jiný názor! Respektive Ti slouží jen k tomu, abys donekonečna mohl uvádět ty své these. "
"Pak Tě ale chlapče nic neočistí a nikdy nenalezneš odpuštění před Bohem. "
Mne teda toto ako pokus o pochopenie nepríde. Teda, možno to pokus aj je, ale nejakým hodne zvráteným štýlom...
Ale ešte niečo by som chcel: moja babka si tiež myslí, že má vo všetkom pravdu, pretože je staršia a tým pádom má viac skúseností. A pritom som si istý, že by ste ju práve vy vypískali omnoho viac než mňa.


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#30 9. 8. 2006 10:19

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

backy007 napsal(a):

Zatiaž jediné, čoho som sa dočkal, je obhajovanie vlastných názorov, keďže boli neustále napádané, to musíš uzna aj ty. A pritom toto som v zásade nechcel. Čo by som dal za to, keby som sem mohol prichádza do pokojnej atmosféry vzájomného zdiežania a obohacovania. Ale na to by som musel by presta v strehu, čo hanlivé o mne zasa vypustíte. ...

Vis backy problem je v tom, ze ty nejen svou viru, ale predevsim sam sebe beres prilis vazne. Citis se byt obrancem viry, kterou ti nikdo nebere a ani ji nijak nenapada..takze jsi stale ve strehu a proto vlastne k smichu. Skoda, ze jsi nevzal v potaz a vubec nepochopil mou radu: Mlc. Nekdy je totiz lepsi mlcet, protoze jinak o sobe clovek z vlastni hlouposti povi i to, co nechtel. A pritom staci tak malo: mlcet, naslouchat a ucit se... A to plati jak v 19ti, tak ve 150ti smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#31 9. 8. 2006 10:48

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

No jo Backy, napsala jsem Ti, jak to vidím. Ty to vidíš po svém..
Uvedl jsi pár vět, ale už jsi se zapomněl zmínit o všech těch příspěvcích, které tomu předcházely. Tohle už je jen vrcholek ledovce.
A budeš se divit, sama bych takové věty jako napadání rozhodně neviděla, ale snažila bych se poctivě přijít na to, proč na mě ostatní opakovaně reagují tak jak reagují.


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#32 9. 8. 2006 11:02

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Pandorraa napsal(a):

Vis backy problem je v tom, ze ty nejen svou viru, ale predevsim sam sebe beres prilis vazne.

Čo myslíš tým, že sa beriem príliš vážne?

Citis se byt obrancem viry, kterou ti nikdo nebere a ani ji nijak nenapada..takze jsi stale ve strehu a proto vlastne k smichu.

Nikto tu moju vieru nenapadá? Alebo snáď moje presvedčenie? Tak to som tých pár príspevkov pred tým mal asi haluze.

Skoda, ze jsi nevzal v potaz a vubec nepochopil mou radu: Mlc. Nekdy je totiz lepsi mlcet, protoze jinak o sobe clovek z vlastni hlouposti povi i to, co nechtel. A pritom staci tak malo: mlcet, naslouchat a ucit se... A to plati jak v 19ti, tak ve 150ti smile

Ak by tu každý len mlčal, k čomu by to bolo? A k tomu, že by som mohol poveda, čo by som nechcel: Kto nič nerobí, nič nepokazí. ( niekto si k tomu zvykne pridáva "a preto si zaslúži odmenu" tongue)


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#33 9. 8. 2006 11:04

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

bublinka napsal(a):

No jo Backy, napsala jsem Ti, jak to vidím. Ty to vidíš po svém..
Uvedl jsi pár vět, ale už jsi se zapomněl zmínit o všech těch příspěvcích, které tomu předcházely. Tohle už je jen vrcholek ledovce.
A budeš se divit, sama bych takové věty jako napadání rozhodně neviděla, ale snažila bych se poctivě přijít na to, proč na mě ostatní opakovaně reagují tak jak reagují.

Isteže to vidíš po svojom, nie si na mojom mieste wink
Ak by som tu citoval všetko, čo sa nachádza iba v tejto téme, zdvojnásobím jej obsah, aspoň tak mi hovorí matika reta
Mne príde, že na mňa ostatní takto reagujú, pretože vonkoncom nesúhlasia s mojím názorom. Nejde im ani tak o prednes, ale skôr o to, že ich skúsenos ( to je tak blbý termín hmm ) je úplne iná...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#34 9. 8. 2006 11:19

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

xXx napsal(a):

Včera som pozeral jeden fajn film - V moci ďábla (originálny názov The Exorcism of Emily Rose http://www.filmklub.sk/m/movie.php?id=20331 ) - odporúčam.
Rozmýšžam, prečo duchovia - diskarnáti do niekoho "vlezú" a potom s ním stvárajú také hrozné veci. Teda ja som osobne pri exorcizme nebol a ani som nevidel nikoho naozaj posadnutého. Ale sú zdokumentované prípady (a je to vidie aj vo filmoch) ako posadnutý dostávajú záchvaty zúrivosti, hryzú steny, majú celé telo v jednom kŕči, jedia hmyz, sami si ubližujú...
Aký má diskarnát, alebo čo už to teda v posadnutom je, dôvod aby človeku spôsoboval takéto veci? Viete niekto o tom niečo bližšie?

XXX,
mám dojem že tato diskuse poněkud "poodešla" od tématu, na které ses ptal.
Určitě víš, že lidé jsou různých povah. I na Zemi máme zuřivce, agresory, kteří dokáží terorizovat své okolí. Teď si představ, že takový člověk zemře a octne se bez těla. Když zjistí, že jeho pěsti prochází lidmi bez reakce, pěkně ho to "rozpajedí".
Když pak najde způsob, jak vstoupit do nějakého slabocha a udělá to, začne s tím chudákem dělat podobné divy a ubližovat mu. Chytřejší a mírumilovnější diskarnáti se tak nechovají a jenom nenápadně v člověku přebývají. Vždy ale platí, že člověka "vysávají", žijí z jeho životní energie, protože od vlastní duše jsou odpojeni mnohdy stovky let.
Zde mají původ zkazky o upírech, "nemrtvých" lidech, a tak dále. Někteří lidé je i dokáží vidět celkem reálně, z toho vzniklo, že upír není vidět v zrcadle. Ovšemže není vidět, protože nemá hmotné tělo.

Působení diskarnáta se navíc může odrazit i na lidech kolem, když nechce zlikvidovat hostitele, snaží se skrze něj sát energii i z okolí. V tomto bych řekl mám i vlastní, neoddiskutovanou a prověřenou zkušenost, o které však nechci mluvit.
Takže - žádný ďábel, žádná podobná bytost doopravdy není. Navíc, nejsou ani  žádní démoni. Z regresních zkušeností manželky vyplývá, že občas potká takového, zpravidla hodně starého diskarnáta, který nebyl ve světle již tisíce let. Špatně se s nima domlouvá a takoví si často o sobě myslí, že jsou démoni.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#35 9. 8. 2006 13:08

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Salvator napsal(a):

xXx napsal(a):

Včera som pozeral jeden fajn film - V moci ďábla (originálny názov The Exorcism of Emily Rose http://www.filmklub.sk/m/movie.php?id=20331 ) - odporúčam.
Rozmýšžam, prečo duchovia - diskarnáti do niekoho "vlezú" a potom s ním stvárajú také hrozné veci. Teda ja som osobne pri exorcizme nebol a ani som nevidel nikoho naozaj posadnutého. Ale sú zdokumentované prípady (a je to vidie aj vo filmoch) ako posadnutý dostávajú záchvaty zúrivosti, hryzú steny, majú celé telo v jednom kŕči, jedia hmyz, sami si ubližujú...
Aký má diskarnát, alebo čo už to teda v posadnutom je, dôvod aby človeku spôsoboval takéto veci? Viete niekto o tom niečo bližšie?

XXX,
mám dojem že tato diskuse poněkud "poodešla" od tématu, na které ses ptal.
Určitě víš, že lidé jsou různých povah. I na Zemi máme zuřivce, agresory, kteří dokáží terorizovat své okolí. Teď si představ, že takový člověk zemře a octne se bez těla. Když zjistí, že jeho pěsti prochází lidmi bez reakce, pěkně ho to "rozpajedí".
Když pak najde způsob, jak vstoupit do nějakého slabocha a udělá to, začne s tím chudákem dělat podobné divy a ubližovat mu. Chytřejší a mírumilovnější diskarnáti se tak nechovají a jenom nenápadně v člověku přebývají. Vždy ale platí, že člověka "vysávají", žijí z jeho životní energie, protože od vlastní duše jsou odpojeni mnohdy stovky let.
Zde mají původ zkazky o upírech, "nemrtvých" lidech, a tak dále. Někteří lidé je i dokáží vidět celkem reálně, z toho vzniklo, že upír není vidět v zrcadle. Ovšemže není vidět, protože nemá hmotné tělo.

Působení diskarnáta se navíc může odrazit i na lidech kolem, když nechce zlikvidovat hostitele, snaží se skrze něj sát energii i z okolí. V tomto bych řekl mám i vlastní, neoddiskutovanou a prověřenou zkušenost, o které však nechci mluvit.
Takže - žádný ďábel, žádná podobná bytost doopravdy není. Navíc, nejsou ani  žádní démoni. Z regresních zkušeností manželky vyplývá, že občas potká takového, zpravidla hodně starého diskarnáta, který nebyl ve světle již tisíce let. Špatně se s nima domlouvá a takoví si často o sobě myslí, že jsou démoni.

Myslíš, že je možné, že keď človek počas pozemského života verí v toho kresanského Satana, tak po smrti môže uveri že je v jeho službách a podža toho sa aj správa a prezentova sa?


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#36 9. 8. 2006 13:29

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

xXx
myslim, ze ve vsech nabozenstvich jsou "zli" demoni a duchove..... Jenze jejich zlo neni tak "absolutni", jako u toho krestanskeho dabla.....Proc asi, ze?......... Vlastne mi uz nekdo vysvetloval, ze dabel a lucifer ci satan jsou ruzne bytosti....
Ja vnimam tohohle chudaka zloducha stejne jako tarot - neni zlem vzdy to, co se jim na prvni pohled jevi byt. A s dobrem je to stejne... Kazde zlo je predzvesti neceho dobreho, je treba jen "otocit magnety" smile
A nevim, co ti odpovi Salv, ale myslim, ze po smrti se nasi diskarnati chovaji stejne jako za zivota.... Dokud nepochopi, ze tu uz nemaji co delat, ze je treba odejit do svetla. Ale to je jen muj laicky nazor.

Upravil(a) Pandorraa (9. 8. 2006 13:50)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#37 9. 8. 2006 14:24

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

No, Backy, zkrátka domluvme se. Ty nám tu slíbíš, že než něco vypustíž z pusy, tak se nad tím dvakrát zamyslíš. Navíc se budeš snažit si rozšiřovat obzory. Víc po Tobě nikdo ani nechce. Nu a my zase na oplátku s Tebou budeme dál mít takořka svatou trpělivost a jak říká Pí, při Tvé jízdě na tobogánu Ti budeme fandit a radovat se z Tvého veselí, protože Ty si to tak přeješ. Já myslím, že tohle je seriosní návrh, něco nad to jedna strana od druhé těžko může očekávat.

Děkuji BVF i ostatním za vaše pochopení. Ano kdysi jsem sám Salvatorovi říkal podobná slova, protože každému, kdo se s Backym pustí do hlubší diskuse, dříve či později dojde trpělivost a připadá mu všechno naprosto beznadějné a marné. To není nic osobního proti Tobě, Backy, nýbrž prostě jen holý fakt, s kterým se prozatím musíme smířit. Pochopitelně nikdo z nás neosvědčil takovou trpělivost jako právě Salve, protože na to prostě nemáme. Ale snaha tu byla. "Mnozí ze stojících tuto" (neodpustil jsem si tuhle citaci, protože pořád se ještě ocitáme na poli teologickém, "kdo mᚠuši k slyšení, slyš") se opravdu poctivě snažili vysvětlit svůj postoj i pojetí situace, což obohatilo asi každého, jen Backyho zrovna moc ne.

Ale, co není, může být. Takže Ti prostě držíme palce, Backy, a budeme se rozhlížet kolem, čím nás ještě překvapíš. Každopádně si o oněch otázkách víry a církve, jež jsme tu probírali, pohovoř alespoň s fundovaným farářem. To je v souladu s Tvým nasměrováním, tak a to znᚠalespoň z toho jednoho úhlu správně. Postupem času můžeš přidat i onen protinázor, jemuž se snažíš vysvětlit, že se mýlý. Aby si věděl přesně v čem se tedy mýlý. Tolik k základní inspiraci, jíž by ses měl věnovat v horizontu nejbližších měsíců.

Tedy oba palce, myslím, mohu říci, že Ti všichni držíme. tummenupp tummenupp

... ... ...

To je moc hezká diskuse, která se tu rozjíždí, avšak obávám se, s démony asi budu docela zásadně v oponentuře, jelikož jsem je, tak říkajíc, na vlastní kůži poznal.


Crabat

Není tady

 

#38 9. 8. 2006 15:08

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Crabe a podělíš se tu se svými zkušenostmi z téhle oblasti? Nebo je to příliš citlivé téma?
Myslím, že by to ale mohlo být poučné.

Mě se nejvíc líbilo, jak to včera psala Pan o těch „energiích“. Něco takového jsem  kdysi taky potkala a souhlasím s tím, že tyhle energie si hledají lidi, kteří jsou nějak oslabení a neukotvení. Obvzl᚝ takový alkohol a drogy, to věřím že je jako otevřít jim bránu a pozvat je dál.


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#39 9. 8. 2006 15:10

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Crabat napsal(a):

No, Backy, zkrátka domluvme se. Ty nám tu slíbíš, že než něco vypustíž z pusy, tak se nad tím dvakrát zamyslíš. Navíc se budeš snažit si rozšiřovat obzory. Víc po Tobě nikdo ani nechce. Nu a my zase na oplátku s Tebou budeme dál mít takořka svatou trpělivost a jak říká Pí, při Tvé jízdě na tobogánu Ti budeme fandit a radovat se z Tvého veselí, protože Ty si to tak přeješ. Já myslím, že tohle je seriosní návrh, něco nad to jedna strana od druhé těžko může očekávat.

Děkuji BVF i ostatním za vaše pochopení. Ano kdysi jsem sám Salvatorovi říkal podobná slova, protože každému, kdo se s Backym pustí do hlubší diskuse, dříve či později dojde trpělivost a připadá mu všechno naprosto beznadějné a marné. To není nic osobního proti Tobě, Backy, nýbrž prostě jen holý fakt, s kterým se prozatím musíme smířit. Pochopitelně nikdo z nás neosvědčil takovou trpělivost jako právě Salve, protože na to prostě nemáme. Ale snaha tu byla. "Mnozí ze stojících tuto" (neodpustil jsem si tuhle citaci, protože pořád se ještě ocitáme na poli teologickém, "kdo mᚠuši k slyšení, slyš") se opravdu poctivě snažili vysvětlit svůj postoj i pojetí situace, což obohatilo asi každého, jen Backyho zrovna moc ne.

Ale, co není, může být. Takže Ti prostě držíme palce, Backy, a budeme se rozhlížet kolem, čím nás ještě překvapíš. Každopádně si o oněch otázkách víry a církve, jež jsme tu probírali, pohovoř alespoň s fundovaným farářem. To je v souladu s Tvým nasměrováním, tak a to znᚠalespoň z toho jednoho úhlu správně. Postupem času můžeš přidat i onen protinázor, jemuž se snažíš vysvětlit, že se mýlý. Aby si věděl přesně v čem se tedy mýlý. Tolik k základní inspiraci, jíž by ses měl věnovat v horizontu nejbližších měsíců.

Tedy oba palce, myslím, mohu říci, že Ti všichni držíme. tummenupp tummenupp

... ... ...

To je moc hezká diskuse, která se tu rozjíždí, avšak obávám se, s démony asi budu docela zásadně v oponentuře, jelikož jsem je, tak říkajíc, na vlastní kůži poznal.

Myslím, že to je dos férová dohoda. kapitulation Ak mi teda budete vážne drža palce, aby som pokračoval vo svojom uhle tongue Čo sa rozširovania týka, práve som si ich rozšíril: šéf po mne chcel, aby som mu vo Worde nakreslil vývojový diagram, teraz už viem, čo to znamená dumbom

Čo sa týka diskusii so mnou - skúste stᝠv diskusii oproti človeku, ktorý je sebavedomý ( možno až príliš ) a je presvedčený, že má pravdu. Nevidíte ma tam niekde? Tak ma nepoznáte cool Ale aj tak si myslím, že ma vaše myslenie a názory obohatili, pretože pred tým, než som sem prišiel, nevedel som pochopi z mojej náuky, ako to vlastne je s "pohanmi" ( dúfam, že vás neurazil tento výraz gloria ) a krstom túžby. A to ste mi nevedomky ukázali. Čiže i za to vám môžem ďakova. A nie je to len to...

Čo sa týka otázok viery a Cirkvi: mal si na mysli pohovori si iba o tom výroku, či celkovo? Tento výrok som dal uverejni ešte na jednom fóre a rozmýšžam ešte nad jedným, ktoré si z oblasti Cirkvi vežmi vážim, v každom prípade som zvedavý na výsledok... big_smile
Mýli... Ozaj, vy to máte mýlý? Obidve tvrdé y? Zaujímavé wink Momentálne, škoda, sa nemôžem zamera na tému reinkarnácia a prijímanie či neprijímanie tohoto názoru, keďže mám vo svojom vnútri omnoho závažnejšiu otázku, ktorú som odkladal už pridlho, ale môžem vám sžúbi, že ak sa toho dožijem, čas si na to ešte nájdem big_smile

Ty si poznal démonov? Ako? ( pripomenul si mi kamoša... )


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#40 9. 8. 2006 15:21

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Já tedy mám potřebu se zapojit do diskuse, přestože o tomto tématu nic nevím. Nikdy jsem ducha neviděla a pokud by mne to snad mělo potkat, neměla bych příležitost vám o tom poreferovat, protože by mně klepla pepka.
Už jako dítě jsem se sama strašně bála, často když jsem usínala, jsem usínala s hrůzou, že až se ráno probudím, budou všichni kolem mne mrtví a pamatuji si, že jednu dobu jsem měla takovou hrůzu z noci, že jsem se opravdu i přes den bála, až zase padne večer. Vždy se mnou usínal jeden z rodičů a mně napadaly takové fantasmagorické představy, jako že ze zdi začne prýštit krev... no, dneska už tyto obavy nemám, ale sama doma se večer bojím úplně stejně. dvakrát jsem byla v kině na hororu, jednou jsem ječela na celé kino, podruhé jsem měla týden problém se sprchovat, protože ta hororová zápletka dost souvisela s vodou. A vlastně ještě jednou jsem byla na hororu, tam se jaksi démon objevoval nečekaně a všude... tak to jsem se taky ještě asi dva týdny pěkně bála. byl to japonský horor a bylo to o tom, že pokud se někdo stane obětí násilné smrti, tak zůstane svázán s tím místek, kde se to událo a škodí... v tom filmu nějaký muž zabil svou ženu a dítě, protože ho podváděla no a ten duch ženy dělal pěkné "skopičiny". Ještě teď mně běhá mráz po zádech a připomíná mi to, jak jsem si jako malá doma sama opakovala, že duchové nejsou, ale nesmím to říkat nahlas, aby mi nechtěli dokázat, že exisutjí dumbom
Teď, když se tak zamýšlím nad svými dětskými děsi, tak si říkám, že to asi nebylo zase úplně ormální, co myslíte? A to, že se bojím i dnes... to je taky dost podivné dumbom

Není tady

 

#41 9. 8. 2006 15:28

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

backy007 napsal(a):

Mýli... Ozaj, vy to máte mýlý? Obidve tvrdé y? Zaujímavé wink

CRABATE, opravdu chces s timhle ditetem, ktere porusuje dohody hned pote, co je prijme, diskutovat????
Ja porad nevim, k cemu je to dobre.... I tu svatou trpelivost si umim predstavit trenovat mnohem smysluplneji smile
Ale klidne se necham presvedcit smile Ucite to totiz neni nahoda a ja se mam asi naucit i neco jineho, nez jen byt trpeliva wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#42 9. 8. 2006 15:30

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Fatima napsal(a):

Já tedy mám potřebu se zapojit do diskuse, přestože o tomto tématu nic nevím. Nikdy jsem ducha neviděla a pokud by mne to snad mělo potkat, neměla bych příležitost vám o tom poreferovat, protože by mně klepla pepka.
Už jako dítě jsem se sama strašně bála, často když jsem usínala, jsem usínala s hrůzou, že až se ráno probudím, budou všichni kolem mne mrtví a pamatuji si, že jednu dobu jsem měla takovou hrůzu z noci, že jsem se opravdu i přes den bála, až zase padne večer. Vždy se mnou usínal jeden z rodičů a mně napadaly takové fantasmagorické představy, jako že ze zdi začne prýštit krev... no, dneska už tyto obavy nemám, ale sama doma se večer bojím úplně stejně. dvakrát jsem byla v kině na hororu, jednou jsem ječela na celé kino, podruhé jsem měla týden problém se sprchovat, protože ta hororová zápletka dost souvisela s vodou. A vlastně ještě jednou jsem byla na hororu, tam se jaksi démon objevoval nečekaně a všude... tak to jsem se taky ještě asi dva týdny pěkně bála. byl to japonský horor a bylo to o tom, že pokud se někdo stane obětí násilné smrti, tak zůstane svázán s tím místek, kde se to událo a škodí... v tom filmu nějaký muž zabil svou ženu a dítě, protože ho podváděla no a ten duch ženy dělal pěkné "skopičiny". Ještě teď mně běhá mráz po zádech a připomíná mi to, jak jsem si jako malá doma sama opakovala, že duchové nejsou, ale nesmím to říkat nahlas, aby mi nechtěli dokázat, že exisutjí dumbom
Teď, když se tak zamýšlím nad svými dětskými děsi, tak si říkám, že to asi nebylo zase úplně ormální, co myslíte? A to, že se bojím i dnes... to je taky dost podivné dumbom

Každý má svoju úchylku - ja by som napríklad dal neviem čo za to, aby som nemusel spa, lebo sa bojím spánku ako takého. Nie toho, že by som sa neprebudil, iba spánku ako takého. tongue
Či to je normálne alebo podivné - tak pokiaž kvôli tomu nezostaneš doma s hlavou v helme oháňajúc sa bassebalkou, tak je všetko v pohode wink Myslím tým, že... Každý má strach z nejakej veci, o ktorej vie, že sa reálne s "dos vysokou" pravdepodobnosou nestane, napríklad v jednom kreslenom sitcome mal otec strach z toho, že obživne gumená hadica a začne ho škrti lol Je len dôležité nedovoli strachu, aby nad nami vládol. Pokiaž toto nedovolíš, si OK.


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#43 9. 8. 2006 15:31

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Pandorraa napsal(a):

backy007 napsal(a):

Mýli... Ozaj, vy to máte mýlý? Obidve tvrdé y? Zaujímavé wink

CRABATE, opravdu chces s timhle ditetem, ktere porusuje dohody hned pote, co je prijme, diskutovat????
Ja porad nevim, k cemu je to dobre.... I tu svatou trpelivost si umim predstavit trenovat mnohem smysluplneji smile
Ale klidne se necham presvedcit smile Ucite to totiz neni nahoda a ja se mam asi naucit i neco jineho, nez jen byt trpeliva wink

Ja nie som diea. dudlik


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#44 9. 8. 2006 16:34

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Již jednou jsem tady vysvětloval pojetí tzv. duality mysli. Tak jako existuje v reálném světě den a noc, dobro a zlo, tedy protipólově položené pojmy, na jejichž rozdílu vzniká všechno kolem, právě tak se podobný proces odehrává i v nás samých. Něco chceme i nechceme zároveň. Něčemu věříme i nevěříme současně. A na dipólu těchto dvou hodnot vzniká celé spektrum myšlení, cítění a celkového vnímání.

Dokážeme-li pro jeden moment, či element, který uchopujeme myslí, odbourat onu druhou možnost, takže určitou věc budeme jen chtít a veškerou opačnou polaritu v sobě vyeliminujeme, pak se ta věc stane, jakkoli by přitom působila zázračně. Na tom je založen princip magie i tvůrčí procesy jakéhokoli vzniku. Problém je v tom, že nedokážeme poručit svému podvědomí. Jestliže do jednoho bodu takto chápaného chtění vysíláme svou energii, automaticky se tím posiluje i opačná tendence. Jestliže tedy křičím do prostoru: "Chci to!., chci to!., já to chci!!" Pak tím podvědomě posiluji zároveň i svou touhu nechtít to, vzdát se toho! Nebo ony dvě energie jsou neustále ve vyrovnaném stavu. Tudíž samotnou vůlí zde nesvedeme vůbec nic. Zde leží i vysvětlení, proč je mezi námi tak málo čarodějů.

Ovšem tohle nemá být recept pro začínající mágy. Spíše se zeptejte letničních evangelíků, jak docílí toho, že způsobí tzv. zázrak. Nebo Mistrů jogínů, jak vyvolat některé siddhis. - Že se s námi o tom vůbec nebudou bavit?.. Tak to máte naprostou pravdu. Je to na každém člověku samostatně, aby pochopil tento vnitřní smysl věcí.

Pro nás je důležité, že ve stejné sféře, ovšem s převrácenou polaritou působí ony démonické síly. Jestliže něco nechci, tak říkajíc - za boha to nechci!., děsím se toho, že by se to mohlo stát!., pak to vlastně v oné opačné úrovni vyvolávám. Tou měrou, kterou cítím hrůzu, že by podobná situace mohla nastat, ji vlastně promítám do prostoru. Už slyším Salvatora, jak říká: No vždy, tohle je egregor jak vyšitý! A má pravdu.

Jenomže všimněte si rozdílu těch hodnot. Zatímco positivního nedokážu úspěšně vyvolat nic, to negativní se mi zhmotní velice snadno. Ti pozornější už zajisté pochopili proč?.. Protože ty negativní vibrace posiluji svou hrůzou! Kdežto pro positivní žádný doping nemám. Čím více jsem v zajetí hrůzy, tím úpěnlivěji na ni musím myslet. Jde to dokonce až tak daleko, že doslova paralyzován děsem, ze svého vědomí začínám vymazávat onu druhou možnost, že by to také mohlo dopadnout dobře. A my jsme si na začátku řekli: Pokud ze své mysli dokážu vytěsnit tu druhou možnost, pak se to stane!

Ještě vás nepolévá ledový pot?..

Tak právě na tomhle principu je chápán Démon. Který si provede svou a ublíží vám, zničí vás, navzdory vaší vůli. Inu, vždy jsme to tady hned na začátku zmiňovali: Vůle nám totiž nepomůže prakticky v ničem. Protože celý ten proces se odehrává respektive mimo ni.

Už je vám tedy jasné, kdo je schopen se bránit Démonům, kdo je nevyvolá?.. Přeci ten, kdo hluboce věří a nepřipustí onu sestupnou destruující možnost hrůzy, která by ho nakonec rozleptala a vtáhla do negativních sil.

Je to zajímavé, což?.. Ona ta víra není tak úplně nesmyslná...

Avšak kdo se nechá magicky vtáhnout do ničivých procesů vlastní mysli, a může přitom stokrát křičet: Já přeci v Démony nevěřím! V Démony možná ne!., avšak i tak je vtahován gigantickou silou své hrůzy na lávové pole, na něž jakmile došlápne, tak shoří.


Crabat

Není tady

 

#45 9. 8. 2006 16:41

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Crabat napsal(a):

Již jednou jsem tady vysvětloval pojetí tzv. duality mysli. Tak jako existuje v reálném světě den a noc, dobro a zlo, tedy protipólově položené pojmy, na jejichž rozdílu vzniká všechno kolem, právě tak se podobný proces odehrává i v nás samých. Něco chceme i nechceme zároveň. Něčemu věříme i nevěříme současně. A na dipólu těchto dvou hodnot vzniká celé spektrum myšlení, cítění a celkového vnímání.

Dokážeme-li pro jeden moment, či element, který uchopujeme myslí, odbourat onu druhou možnost, takže určitou věc budeme jen chtít a veškerou opačnou polaritu v sobě vyeliminujeme, pak se ta věc stane, jakkoli by přitom působila zázračně. Na tom je založen princip magie i tvůrčí procesy jakéhokoli vzniku. Problém je v tom, že nedokážeme poručit svému podvědomí. Jestliže do jednoho bodu takto chápaného chtění vysíláme svou energii, automaticky se tím posiluje i opačná tendence. Jestliže tedy křičím do prostoru: "Chci to!., chci to!., já to chci!!" Pak tím podvědomě posiluji zároveň i svou touhu nechtít to, vzdát se toho! Nebo ony dvě energie jsou neustále ve vyrovnaném stavu. Tudíž samotnou vůlí zde nesvedeme vůbec nic. Zde leží i vysvětlení, proč je mezi námi tak málo čarodějů.

Ovšem tohle nemá být recept pro začínající mágy. Spíše se zeptejte letničních evangelíků, jak docílí toho, že způsobí tzv. zázrak. Nebo Mistrů jogínů, jak vyvolat některé siddhis. - Že se s námi o tom vůbec nebudou bavit?.. Tak to máte naprostou pravdu. Je to na každém člověku samostatně, aby pochopil tento vnitřní smysl věcí.

Pro nás je důležité, že ve stejné sféře, ovšem s převrácenou polaritou působí ony démonické síly. Jestliže něco nechci, tak říkajíc - za boha to nechci!., děsím se toho, že by se to mohlo stát!., pak to vlastně v oné opačné úrovni vyvolávám. Tou měrou, kterou cítím hrůzu, že by podobná situace mohla nastat, ji vlastně promítám do prostoru. Už slyším Salvatora, jak říká: No vždy, tohle je egregor jak vyšitý! A má pravdu.
Čo je egregor? sjuk

Jenomže všimněte si rozdílu těch hodnot. Zatímco positivního nedokážu úspěšně vyvolat nic, to negativní se mi zhmotní velice snadno. Ti pozornější už zajisté pochopili proč?.. Protože ty negativní vibrace posiluji svou hrůzou! Kdežto pro positivní žádný doping nemám. Čím více jsem v zajetí hrůzy, tím úpěnlivěji na ni musím myslet. Jde to dokonce až tak daleko, že doslova paralyzován děsem, ze svého vědomí začínám vymazávat onu druhou možnost, že by to také mohlo dopadnout dobře. A my jsme si na začátku řekli: Pokud ze své mysli dokážu vytěsnit tu druhou možnost, pak se to stane!

Ještě vás nepolévá ledový pot?..

Tak právě na tomhle principu je chápán Démon. Který si provede svou a ublíží vám, zničí vás, navzdory vaší vůli. Inu, vždy jsme to tady hned na začátku zmiňovali: Vůle nám totiž nepomůže prakticky v ničem. Protože celý ten proces se odehrává respektive mimo ni.

Už je vám tedy jasné, kdo je schopen se bránit Démonům, kdo je nevyvolá?.. Přeci ten, kdo hluboce věří a nepřipustí onu sestupnou destruující možnost hrůzy, která by ho nakonec rozleptala a vtáhla do negativních sil.

Je to zajímavé, což?.. Ona ta víra není tak úplně nesmyslná...

Avšak kdo se nechá magicky vtáhnout do ničivých procesů vlastní mysli, a může přitom stokrát křičet: Já přeci v Démony nevěřím! V Démony možná ne!., avšak i tak je vtahován gigantickou silou své hrůzy na lávové pole, na něž jakmile došlápne, tak shoří.

Takže, poviem to teraz vežmi detstky, tak mi to prepáč, za všetko vlastne môže akási podvedomá autosugescia? Alebo teda si démona najviac privolávajú žudia, ktorí sa ho najviac boja?

S tou obranou pred démonmi: To by vysvetžovalo, prečo najviac posadnutých býva šamanov, či "priaznivcov" čiernej mágie...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#46 9. 8. 2006 17:04

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Není jiné volby, Pí. Tak jako rodiče vloží důvěru ve své dítě (ne proto, že by byli tak naivní!), by ono třeba již v příštím okamžiku ji může zklamat, ale je to prostě správné jednání. Od toho je dítě dítětem, že to může učinit, aniž by se oni na něj principiálně hněvali. Sami však ony dohody dodržovat musí, vždy již tím ho vychovávají.

Dítě pak přeroste v muže, či ženu, když též pozmění svůj úhel pohledu a začne jednat správně. Pročež žádné ohražování mu nepomůže.., pouze činy.

... ... ...

Backy: Protinázor se mýlý, avšak oni se mýlí. Máme to úplně stejně.
Musím se smát.., mᚠzajisté pravdu. Tedy ohledně toho posledního vstupu.


Crabat

Není tady

 

#47 9. 8. 2006 17:19

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Crabat napsal(a):

Není jiné volby, Pí. Tak jako rodiče vloží důvěru ve své dítě (ne proto, že by byli tak naivní!), by ono třeba již v příštím okamžiku ji může zklamat, ale je to prostě správné jednání. Od toho je dítě dítětem, že to může učinit, aniž by se oni na něj principiálně hněvali. Sami však ony dohody dodržovat musí, vždy již tím ho vychovávají.

Dítě pak přeroste v muže, či ženu, když též pozmění svůj úhel pohledu a začne jednat správně. Pročež žádné ohražování mu nepomůže.., pouze činy.

... ... ...

Backy: Protinázor se mýlý, avšak oni se mýlí. Máme to úplně stejně.
Musím se smát.., mᚠzajisté pravdu. Tedy ohledně toho posledního vstupu.

Protinázor sa mýlý? Neviem, čo teraz to znamená. Snáď to, čo u nás, že názor je mylný?
Čo sa týka posledného - to je tvoja osobná skúsenos s tým?


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#48 9. 8. 2006 17:29

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Crabe,
ty prece moc dobre vis, ze to neni o hnevu smile To ne... spis o "vychovnych metodach" one duvery, na kterych jsme se my dva zatim stoprocentne jeste neshodli sad Ty rikas s laskou a trpelive vysvetlovat....stale. Ja rikam s laskou a trpelive vysvetlovat... ale jen do bodu mozneho. Pak zas chvili s laskou a trpelive rezat a rezat smile)))))) Az se ten bod mozneho zase najde smile))))
A to, ze nemam vubec na mysli nasili fyzicke, to tobe vysvetlovat nemusim. Stejne tak jako to, ze nemam na mysli vubec zadne nasili smile Jen si myslim, ze kazde dite si proste musi plne prozit veskere dusledky svych cinu... Stejne jako my dospeli.
Jinak, obavam se, dite zustane ditetem....nebude nikdy muzem, nebude nikdy zenou...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#49 9. 8. 2006 18:27

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Můj bratr také říká, že jsme je málo řezali, když přijde někam do firmy a tam si na něj začne vyskakovat nějaký mladíček, který tzv. sežral Šalamounovo tohle. Jo, jo, souhlas.

Jinak jsem byl, Backy, poučen, že už začínám z toho klofání na netu pomaloučku blbnout ,protože i "protinázor se mýlí". Fakt z těch nekonečných překlepů tumpachovatím. Tedy sorry, tohle byl můj omyl.

Ale připomnělas mi, Pí, jednu takovou příhodu, kterou jsem měl s klukem své bývalé partnerky. Kdybych se rozkrájel, to dítě nebylo ochotné mě respektovat. No bodej, když jeho otec proti mně nasazoval, kde mohl, a on se v něm, pochopitelně, viděl. Byl jsem pro něj doslova luftem a přehlížel mě jako krajinu. Když jednoho dne si žena odešla něco zařídit a já s ním zůstal doma sám. Opravoval jsem zrovna v ložnici parkety, takže jsem měl tzv. plné ruce pazourů. Kluk si ve vedlejší místnosti maloval.

Položil jsem další řadu a jdu se na něj podívat. Avšak nestojte! On vůbec nebyl doma. Chytnul jsem ho před barákem na silnici. Mohu Tě ubezpečit, že jsem vnitřně zuřil. Já ho nevedl za ruku domů, nýbrž ho za tu ruku nesl! A doma jsem ho zvednul skoro až ke stropu a fláknul s ním na postel. Přitom se má pravice napřáhla. Už jsem nekoukal na to, že to není mé dítě a jak by se na to všichni tvářili... Ale jenom jsem viděl, že ho klidně mohlo přejet auto, zatímco já bych jak dement v pokoji dělal svou práci.

Ta rána nikdy nedopadla. Protože jsem si v jeho očích přečetl, co on uviděl v mých. Od toho okamžiku mne poslouchal na slovo.

Takže asi takhle: Ona už se prozřetelnost sama postará o to, aby se to ten druhý dozvěděl. I kdybychom nakonec stokrát nechtěli.


Crabat

Není tady

 

#50 10. 8. 2006 8:13

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Posadnutos "diablom", exorcizmus...

Crabe, díky za příspěvek. To je možné, že jsi o tom již psal, ale opakování matka moudrosti.  smile

Tomu rozumím, že to, co nechci, čeho se děsím, čeho se obávám, tak to si přitahuji, protože tomu ještě dodávám energii svých negativních emocí. Ale proč bychom neměli mít „doping“ i pro positivní záležitosti? Co naše touha, láska? To přeci taky musí  fungovat.

Vychází mi z toho tedy, že řešením je nebát se. To se lehko řekne a těžko udělá smile
I když už jsem si před nějakou dobou myslela, že jsem spoustu svých strachů zvládla, tak se najednou uprostřed noci objevily hluboko zasuté strachy, o kterých jsem do té doby neměla ani páru. Věci, o kterých jsem ani nevěděla, že mě tolik děsí a že jsou ve mně. A nemohla jsem před nimi utéct, ale musela jsem se jim podívat do tváře. A zvládla jsem to proto, protože než jsem stihla zpanikařit, tak jsem si uvědomila, že nemůže existovat nic, žádná síla, žádná věc, co by mne mohlo úplně zničit, že je to jen a jen můj strach, co mě nejvíce oslabuje a dává těmto věcem nade mnou moc.

Tuhle jsem se zase dívala na kousek filmu Americká krása, moc se mi líbíla tahle scéna, možná ji taky budete znát:

(kluk, jež zachycuje krásu světa prostřednictvím kamery ukazuje své nové sousedce video, prý nejkrásnější, jaké kdy natočil. Je na něm zachycen silikonový sáček "tancující" ve větru mezi listím na chodníku...):

"Byl to jeden z těch dnů, kdy každou chvilku začne sněžit. A vzduch je jak nabitej elektřinou.. skoro ji slyšíš.. znᚠto... a tenhle sáček tam přede mnou tancoval... jako malý dítě, co si chce hrát... patnáct minut. Ten den jsem si uvědomil, že existuje skyrytej svět.. a v něm neuvěřitelně laskavá síla, která chce, abych pochopil, že není žádný důvod se bát.. nikdy...
Vím, že z videa to necítíš, ale aspoň se to připomene... musím si to pamatovat...
Na světě je tak moc.. krásy.., že cítím, že už to neunesu.. a moje srdce.. prostě.. pukne..."


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů