Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 14. 9. 2006 9:45

Salen
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2006
Příspěvky: 1456

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Takže moje heslo: Kupředu...budujme raději nové vztahy než abychom se babraly ve starých. K řešení problému je třeba dvou a pokud ten druhý neřeší společně a upřímně s Váma, je to na nic

BÁRO začínám se přiklánět k tvému názoru. Pořád čekám a čekám, i když navenek tvrdím, že už ho nechci, tak jakýkoliv náznak naděje, že milenka by ho mohla pustit mě strhává zase zpět a když se ukáže, že se nic nemění, jsem zase v depresi.


Forest Gump:  Život je jako bonboniera, nikdy nevíš co ochutnáš.

Není tady

 

#77 14. 9. 2006 9:57

Lucie33
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 26. 6. 2006
Příspěvky: 1064

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Salen, to je pochopitelný. budeš pořád a ještě dlouho doufat. minimálně dokud se to nějak nerozštípne a možná i potom. je to takový iracionální, ale úplně normální a pochopitelný. měla bych to stejný. a člověk dělá hrdinu, pořád doufá a doufá, i když už to nemá s realitou moc společnýho. moc tě zdravím.

Není tady

 

#78 15. 9. 2006 7:14

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Holky, tak vám musím napsat, že babrat se v minulosti je asi fakt blbost. Já sice nežiji jen ve slepém očekávání, že se opravdu BM vrátí, jak stále tvrdí (ovšem zároveň stále s tím, že to chce čas) - ale vidím, že situace se nikam dál neposouvá. Navíc mě vyrazil dech můj 17ti letý syn - nesmírně uzavřený a nekomunikativní člověk. Je to už třetí rok, co od nás BM odešel a teprve teď mi dokázal říct, že lidé kteří ho na světě nejvíc zklamali jsme my - máma a táta........že v nás už nikdy nebude mít důvěru. Tátu, že nemá vlastně ani rád. Bylo bolavé ho slyšet, a i když nás oba hodil do jednoho pytle, tak věřte, že jsem ho chápala. A pak jsem si představila, jak by na něho muselo působot zjištění toho, že se BM chce vrátit a přitom stále žije se svojí přítelkyní........to by u něho táta klesnul ještě níž. Jo jo, díky slovům syna se mi hodně věcí promítlo hlavou. Hrdá na sebe nejsem.

Není tady

 

#79 9. 10. 2006 10:41

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Ahoj všechny bývalky, byla jsem na tom podobně. Spala jsem s BM rok po tom, co jsem věděla, že má jinou (a ještě 4 měsíce po rozvodu). Vždycky znovu jsem začala doufat, že se rozhodne a že bude něco řešit. On se ale nehodlal rozhodnout. ڞasně mu to vyhovovalo. V týdnu chodit k nám za dětmi a za mnou, milovat se se mnou a o víkendu jezdit za ní. Ona o tom samozřejmě neměla a nemá nejmenší tušení. V březnu jsem si řekla: DOST. Natolik si sebe vážím, než abych mu dělala nadále vola. Několik měsíců po tom jsme se vůbec nestýkali a nebavili. potom začaly jeho snahy o přiblížení. Teď už k nám chodí skoro denně. Nᚠvztah je však už víceméně o dětech. Nic osobního něřešíme. Tráví u nás hodně času, zve mne na kafe, chová se ke mně hezky. Nerozumím tomu, ale už to nezkoumám. Po roce a půl jiného vztahu ke mně stále tak tíhne. Když jsem s ním ještě spala, cítila jsem to jako zneužívání mé lásky. Teď už mi naše shledávání neubližuje. Jen mě to udivuje a přiznám se, že mě i baví myšlenka na to, co by tomu řekla ta jeho, kdyby nás viděla všechny takhle pospolu. To by asi koukala. No ... hotová rodinná idylka. A jí zřejmě nalhává, že mě vůbec nevídá. Na jednu stranu mi je jí i líto, v jaké lži žije už tak dlouho a o ničem neví. Já aspoň měla tu výhodu, že jsem to věděla a mohla se rozhodnout. Trvalo mi to než jsem sebrala sílu, ale teď jsem pyšná, že jsem se dokázala sebrat a utla jsem to. Hrozně mi to ubližovalo.

Není tady

 

#80 23. 10. 2006 17:59

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Nemá.

Není tady

 

#81 23. 10. 2006 23:14

Alixa
♥------
Registrovaný: 23. 10. 2006
Příspěvky: 10

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Ahojky.
Přečetla jsem si celou diskusí a mám pocit, že všichni  BM jsou stejní. Ten můj  BM  tady krásně zapadá.


Člověk se o svoje štěstí musí postarat sám.

Není tady

 

#82 24. 10. 2006 8:44

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Alixa napsal(a):

Ahojky.
Přečetla jsem si celou diskusí a mám pocit, že všichni  BM jsou stejní. Ten můj  BM  tady krásně zapadá.

Tak povídej. Taky dochází a neumí přestřihnout pupeční šňuru?
Ta naše zjevně stále sílí, místo aby slábla. Ani se mu od nás nechce na pivo, když ho kámoš tahá. storstark
No to mě mozek nebere.big_smile

Není tady

 

#83 24. 10. 2006 9:31

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Fanny,
a co jsi utla? vždy se pořád vídáte? ale s tím počítej, máte spol. děti, tak se prostě vídat budete....je fajn, že jsi to překonala, že ti to nevadí....otázka: vadilo by ti opět s ním spát?Jestli jsi za vodou, tak proč ne a neužít si ho - bývala jednoho...nebo mᚠněkde někoho? a jak  tvůj býv se na to tváří ( popř. by se na to tvářil?....on vás furt má za rodinu.....a tu jeho neřeš, ona tě taky neřešila, nakonec tě neřešily oba dva, když rozbíjeli rodinu, tak klidně buď teď ty  ten sobec....

Není tady

 

#84 24. 10. 2006 10:21

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Michaela.43 napsal(a):

Fanny,
a co jsi utla? vždy se pořád vídáte? ale s tím počítej, máte spol. děti, tak se prostě vídat budete....je fajn, že jsi to překonala, že ti to nevadí....otázka: vadilo by ti opět s ním spát?Jestli jsi za vodou, tak proč ne a neužít si ho - bývala jednoho...nebo mᚠněkde někoho? a jak  tvůj býv se na to tváří ( popř. by se na to tvářil?....on vás furt má za rodinu.....a tu jeho neřeš, ona tě taky neřešila, nakonec tě neřešily oba dva, když rozbíjeli rodinu, tak klidně buď teď ty  ten sobec....

Ahoj Michaelo,
utla jsem to, co mi ubližovalo. Sex s chlapem, který se chová tak nefér, že podvádí manželku s milenkou a když se z manželky stala BM a z milenky přítelkyně, tak zas podváděl přítelkyni s BM. Nemám na to povahu tohle zkousnout, musela jsem z toho vlaku vyskočit. Cítila jsem se příšerně. Jako laciná holka, ponížená a slaboška. Tím že jsem tohle (z mého pohledu zneužívání toho, že jsem ho chtěla zpátky) utla, se mi ohromně ulevilo. Získala jsem zpět svou hrdost a víru v sebe samou. 
Spát s ním by mi silně vadilo. Ne pro ten akt samotný (sex jsme meli až do poslední chvíle dobrý), ale proto, že bych zas a znovu prožívala to ponížení, že mne použil a odložil a za chvíli zas hups do její postele. Řešit soustavně mykózy .... NE, NE, NE ....... S tím pocitem už se nechci nikdy probouzet.
Kdybych věděla, že je sám, tak by to bylo asi jinak ....... to musím přiznat. Ale já momentálně žádné KDYBY nezkoumám.
BM nás opravdu stále má za rodinu, za jedinou rodinu. Myslím, že když může být s námi, je šastný a děti jsou také šastné, když jsme všichni pohromadě.
Jak by se tvářil kdybych někoho měla? To v současné době fakt nevím. Hodně se toho v jeho chování za posledních 6 týdnů změnilo. Neznám příčinu té změny, ani po ní nepátrám. Nebavíme se absolutně o ničem osobním, naše rozhovory jsou striktně v přátelském duchu, ikdyž pomalu se okruh témat rozšiřuje. Nechci nic vědět o jeho sexuálním životě, ani o té ženštině, co mu ulevuje (ulevovala). Neřeším je. Fakt. Konečně.   

Když vás všechny tady čtu, tak myslím, že ona mě určitě taky řešila. Když ne s ním (to nepředpokládám), tak určitě sama v sobě. Musela ji taky určitě trápit ta pochybnost, co se děje přes týden tady. Asi by koukala.lol

Není tady

 

#85 24. 10. 2006 15:13

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Tak hlavně, když ty jsi ok, že se nehádáte ( a to nejen kvůli dětem)...Je fajn, že jsi již nad věcí, že to ta druhá řešila a řeší je velmi možné, zvláštěmyslí-li to vážně, ale jak je vidět po vašem rozvodu  nedělá nátlak...

Není tady

 

#86 24. 10. 2006 19:08

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Michaela.43 napsal(a):

Tak hlavně, když ty jsi ok, že se nehádáte ( a to nejen kvůli dětem)...Je fajn, že jsi již nad věcí, že to ta druhá řešila a řeší je velmi možné, zvláštěmyslí-li to vážně, ale jak je vidět po vašem rozvodu  nedělá nátlak...

Míšo, já o tom moc naštěstí nevím, ale asi to myslela vážně, když se nahned rozešla a odstěhovala i s dětskem od přítele, ale to je její problém. Možná si teď po tom roce a půl už tak trochu rve vlasy.
Já jsem ráda, že jsme teď zadobře kvůli dětem a taky kvůli sobě samé. Hrozně mě ty věčné hádanice vysávaly.

No to je děs.tongue Teď volal, že přijede. Oznamuji do prostoru: "Papá volal, že přijede." Dítko skáče metr do vzduchu a řve HURÁ a pak ho odmítej pustit domů.

Není tady

 

#87 24. 10. 2006 19:35

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Fanny,
fajn, že ty jsi v klidu, to znamená, že mᚠvšechna esa v rukávu...
jo, a že dítko skáče metr dvacet vysoko je naprosot normální( to i u nás, a jsme spolu furt), protože kdo se o dítko více stará a tudíž je to pro něj nuda a běžné?!?! Ty?!?! A kdo se ohlasí jen tak někdy? Manžel! Pak Hurá tatínek se vrátil!!!!V tom jistě nehledᚠnic překvapujícího.Takže se taky "svým způsobem " raduj! - nakonec ty už si ty vlasy nerveš, a jestli si je rve jiná, ro toho ti může nejen být prd, ale i tě to může kapánek těšit...

Tuhle mi manžel povídal, že jsem sobec...zamyslela jsemse a usoudila, žebýt sobec( jakýmkoliv způsobwm) je lepší než být BLBÁ( a to úplně) - ta "sprostá" slovíčka jsem schválně nevytečkovala, protože ani sprostá nejsou, jen realistická....

Není tady

 

#88 24. 10. 2006 22:49

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Míšo, díky za podporu. Musím říct, že jsem teď už konečně opravdu v pohodě. Trvalo mi to dlouho než jsem si všechno srovnala v hlavě, plácala se v tom, přesně jako některé holky tady. Chvílemi jsem se i nenáviděla za to, že se neustále klepu jak ratlík, že nemůžu spát, že se neumím sebrat, že si neumím poručit, že jsem slaboch.
Lidi kolem mne nechápali, co se se mnou děje, že by to do mne nikdy neřekli, že zrovna JÁ se takhle zklapnu. Taky bych to před tím do sebe neřekla. Vždycky ta navenek silná byla najednou na dně.
Ale je to asi takový zákonitý proces, kterým si člověk projde a pak je to postupně slabší a slabší, až nakonec stojí zas na svých nohou a najednou se zase směje a je v pohodě.
Míšo nevím přesně, co mᚠna mysli těmi esy v rukávu ..... Nevím jestli nějaká potřebuju, už nehraju. Hodila jsem do ringu ručník a je mi mnohem líp. Ale to připodobnění ke hře je přesné. Připadala jsem si tenkrát, že se mnou BM hraje nějakou špinavou hru.
V tom, že tatínek je pro děti většinou takové cukrátko za odměnu mě nijak nepřekvapuje, bylo to tak vždycky. Já je vychovávala, on si hrál. Já dávala pravidla, on je povoloval. Takže tu žádná nikdy moc nebyla, protože pravidla, která se porušují pozbývají smyslu. Teď je tu mnohem větší řád a děti to kupoduvu přijaly tak lehce a samozřejmě, že mě to až překvapilo.

Michaela.43:- nakonec ty už si ty vlasy nerveš, a jestli si je rve jiná, ro toho ti může nejen být prd, ale i tě to může kapánek těšit...
To si piš, že to potěší.reta

Není tady

 

#89 25. 10. 2006 9:27

petra72
Host

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Holky, u nás je to stejné. Manžel-brzy už BM - dochází domů každý den, věnuje se dětem více než když s námi bydlel, odchází "domů" k milence až kolem 22.hodiny. Nechápu jí, ale to není moje priorita. S manželem se intimně nestýkáme 2 roky, co má milenku. Každý večer před odchodem kouká a čeká, že mu nabídnu aby zůstal. Nenabídnu, neřeknu. Měl potřebu si najít milenku a veškeré city věnovat jí, tak má teď co chce. Milenka doma pláče, čeká až se jí láska vrátí utahaná domů a kouká, jak jde rychle spát. Pro manžela to je rok kočovný život, kdy obíhá 2 byty. Milenka stále vytrvává, manželka - to jako já - se rozvádím, manžel chce mít rodinu a domov. U ní se doma necítí a já mu domov už vytvářet nechci.
Prostě ......... všude stejný. Až si ti naši "puberáci" konečně uvědomí, co vlastně v životě chtějí ... tak si mi zodpovědné manželky konečně ulevíme. :-))

 

#90 25. 10. 2006 9:32

petra72
Host

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Jinak ještě perlička. Manžel má 2 roky přítelkyni, u které přebývá, jezdí s ní na dovolené, na výlety.... a přitom mi několikrát týdně připomene, že jsem já ta špatná, která podala žádost o rozvod. Chápete to? Já vůbec néé. Nejvíce ho prý štve, že o něj už nebojuju, že jsem to vzdala a že si "hledám chlapa"!  To je neodpustitelný prohřešek, který mu leží v žaludku. Po 3 letech jeho lží, nevěr, nezájmu o mě, se diví, že koukám po jiných. Směju se, když začne o tom mluvit. Začíná mu docházet, kam nᚠvztah po jeho nevěrách došel.

 

#91 25. 10. 2006 11:04

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

petra72 napsal(a):

Jinak ještě perlička. Manžel má 2 roky přítelkyni, u které přebývá, jezdí s ní na dovolené, na výlety.... a přitom mi několikrát týdně připomene, že jsem já ta špatná, která podala žádost o rozvod. Chápete to? Já vůbec néé. Nejvíce ho prý štve, že o něj už nebojuju, že jsem to vzdala a že si "hledám chlapa"!  To je neodpustitelný prohřešek, který mu leží v žaludku. Po 3 letech jeho lží, nevěr, nezájmu o mě, se diví, že koukám po jiných. Směju se, když začne o tom mluvit. Začíná mu docházet, kam nᚠvztah po jeho nevěrách došel.

No tak to se fakt už směju. lol Jak přes kopírák. To je logika. dumbom On tě chce, ale místo aby bojoval on  o tebe, vycouval z toho vztahu a zkusil tě získat, tak ti vyčítá, že nebojuješ.
Taky jsem ta špatná, co ho chudáčka vyhodila, co podala žádost o rozvod, když se nic neměnilo k lepšímu. Vždy on se stěhovat ani rozvádět nechtěl. To že nechtěl ani ukokončit ten (podle jeho slov neperspektivní vztah) jaksi opomíjel.
Nechápu a chápat nebudu.
Teď už to naštěstí nerozebíráme a já to nijak neřeším. Má co chtěl a ona taky. A si každej sežere, co si navařil.

Upravil(a) Fanny5 (25. 10. 2006 11:05)

Není tady

 

#92 25. 10. 2006 11:05

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Fanny,
vím, jak to potěší....mně taky bylo hned líp, když jsem věděla, že milenka má jen problémy a furt musí něco řešit.... a manžel jí stve a dítě se neučí a v práci jsou všichni blbí ( za posl. 2 roky vystřídala 4 zaměstnání, a mám takovej dojem, že už zase  z té poslední odešla...i o tom to vypovídá)....takže já vlastně byla nakonec doma ta usměvavá a vše chápající manželka a vedle ho čekala věčně ukřivděná milenka....- ale proto zase měl tu tendenci ji neopouštět chudinku a ochraňovat ji....no, už je to za náma....

Petro,
tak to vypadá, že manžel chtěl mít 2 a možná brzo nebude mít žádnou....
Petro, chování tvého muže je "normální", protože vidí, jak mu jako rodina ujíždíme, milenku jistě chtěl mít jako milenku a povyražení , no a ty jsi mu udělal čáru přes rozpočet, že milenku nechceš akceptovat a bude ti tvrdit, že vlastně ty jsi ta co rozbíjí rodinu...a jsou pánové, kterým opak prostě nevysvětlíš....kdybych  já práskla do bot, tak by to bylo nímlich to samý, živě to před sebou vidím, ale ze sobeckého hlediska jsem vůbec nechtěla  nikomu uvolňovat své místo - neříkám, že je až tak teplé a milé, ale vím, co dělám ( a to po stránce citové, finanční a prostě celkově  jsem se rozhodla takto, nelituju toho, nakonec vztah skončil před cca 3/4 rokem, ale jeden nikdy neví)

Takže se držte, možná tu trochu píšu cynicky, ale život mě naučil a se vým cynismem jsem vpodstatě šastná jak blecha, chichi... a jsem ráda, že je babinet

Není tady

 

#93 25. 10. 2006 12:55

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Míšo, ta cynika asi chrání naše city.

Péo. Ty jsi to už v sobě definitivně uzavřela, nebo ještě přemýšlíš o nějakém zvratu zpátky?

Není tady

 

#94 25. 10. 2006 13:13

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Maja71:   Co je u vás nového?

Není tady

 

#95 25. 10. 2006 22:01

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Ahoj!
U nás se vše vrátilo do hodně starých kolejí. O rozhovoru se synem jsem tu psala, pak následoval dopis ze školy, že se to projevilo i tam a je třeba to řešit. Obrátila jsem se i na BM s prosbou o spolupráci......nepochopil nic, já byla označena za hysterku a osobu silně přehánějící.....dopadlo to tak, že jsem na nepříjemné rozhovory se synem zůstala sama. Najednou je tatínek pro syna téměř bůh (protože nic neřeší), jsou téměř nerozlučná dvojka. A jelikož jsem BM řekla z plných plic, že je zbabělec, který nikdy problémy neřešil a neřeší atd........ tak ze dne na den se mnou přestal komunikovat, už se tady neobjevil, prostě jsem pro něho přestala existovat.........Ale mě to všechno otevřelo oči, mrzí mě, že jsem mu věřila - protože mu šlo jen o jediné, aby doma měl přítelkyni a z BM si udělal příjemnou milenku. Tak takhle to vidím já a jsem z toho docela špatná............

Není tady

 

#96 25. 10. 2006 22:21

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Májo, přesně vím, co cítíš.
Taky jsem myslela, že to, že za mnou pořád chodí, chce se milovat, znamená, že je mezi námi stále něco silného, když jsem z toho vystřízlivěla, byla jsem z toho nějaký čas taky moooooc špatná. Taky jsem mu věřila ty kecy, že k sobě patříme, že ten jeho vztah je neperspektivní a že budem zase spolu, až ase to všechno zklidní. 
To jsou blbý kecy, aby si udrželi zadní vrátka a mohli pak přihupkat, až je to případně přestane bavit. Nemusí  nic řešit, když maj v podstatě obojí a jsou spokojení. Utnout. Zavčasu. Než se člověk zblázní.
Pak teprve jim dojde, co si zpískali, jenže pak už je většinou pozdě.

Není tady

 

#97 25. 10. 2006 23:18

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Fanny, mluvíš mi z duše - mᚠabsolutní pravdu a trochu náskok přede mnou..... Já jen nechápu, jak jsem mu mohla na ty jeho kecy zase skočit.... myslím si, že jsem celkem rozumná ženská.  A jsou všichni jak přes kopírák - fuj - to se museli snad někdě hromadně učit, nebo je to jejich přirozené chování? Ale když mi to vše došlo, tak už jsem se nehroutila, jen mě to vše sakra mrzí - hlavně to, že jsem mu ještě chvíli dělala vola....... Pevně doufám, že jsem dostala rozum - natrvalo.

Není tady

 

#98 25. 10. 2006 23:46

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Májo, poslala jsem Ti SZ

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů