Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 10. 8. 2006 7:40

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Santalo,
trošku mi naskočila husí kůže z tvého příspěvku - protože jsem si představila, že já vlastně můžu být ve stejné situaci jako jsi byla ty. A chápu, že ti až rozhovor se slečnou otevřel oči - že to nebyl záměr, aby ho nejprve vyhodila ona a pak ho nepřijala ty.
Ale já jsem rozhodnutá nečekat tak dlouho jako ty na jeho rozhodnutí - jak to nakonec dopadne v reálu, to se uvidí. Člověk míní a život mění, že?
Momentálně se BM od posledního rozhovoru stáhl do ulity a nedává o sobě vědět. Ale vždy potřeboval hodně času na strávení nějakého problému - při posledním rozhovoru jsme toho probrali opravdu hodně - tak trochu i jeho svědomí - příjemné mu to nebylo. A já? Užívám si klidu bez dětí (ty má teď on) a stále někde "poletuji" a bavím se. Je mi fajn a já se sama sobě divím, že nemám problém, protože mám ráda ve věcech jasno, dělám radikální a ukvapené závěry - a teď nevím co bude dál. Dřív bych měla potřebu stále to řešit, hroutila se z nejistoty..... Ale to všechno i díky vám všem na Babinetu......znát vás, vaše příspěvky, Babinet dříve, asi by se můj život po manželově nevěře ubíral jiným směrem..... Ale nemám ráda když se říká - co by bylo, kdyby bylo - takže vím, že jsem nasekala hodně chyb, velkých chyb, ale asi to tak mělo být, protože každá zkušenost mě posunula někam dál.........
Až se BM ozve či pozve, tak uvidím co bude dál - do té doby se budu hýčkat....... a užívat si.......třeba jen toho pocitu, že nesoudím sama sebe (jak to bylo mým zvykem).
Zdravím všechny a děkuju

Není tady

 

#52 10. 8. 2006 10:41

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

71maja napsal(a):

Santalo,
trošku mi naskočila husí kůže z tvého příspěvku - protože jsem si představila, že já vlastně můžu být ve stejné situaci jako jsi byla ty. A chápu, že ti až rozhovor se slečnou otevřel oči - že to nebyl záměr, aby ho nejprve vyhodila ona a pak ho nepřijala ty.
Ale já jsem rozhodnutá nečekat tak dlouho jako ty na jeho rozhodnutí - jak to nakonec dopadne v reálu, to se uvidí. Člověk míní a život mění, že?
Momentálně se BM od posledního rozhovoru stáhl do ulity a nedává o sobě vědět. Ale vždy potřeboval hodně času na strávení nějakého problému - při posledním rozhovoru jsme toho probrali opravdu hodně - tak trochu i jeho svědomí - příjemné mu to nebylo. A já? Užívám si klidu bez dětí (ty má teď on) a stále někde "poletuji" a bavím se. Je mi fajn a já se sama sobě divím, že nemám problém, protože mám ráda ve věcech jasno, dělám radikální a ukvapené závěry - a teď nevím co bude dál. Dřív bych měla potřebu stále to řešit, hroutila se z nejistoty..... Ale to všechno i díky vám všem na Babinetu......znát vás, vaše příspěvky, Babinet dříve, asi by se můj život po manželově nevěře ubíral jiným směrem..... Ale nemám ráda když se říká - co by bylo, kdyby bylo - takže vím, že jsem nasekala hodně chyb, velkých chyb, ale asi to tak mělo být, protože každá zkušenost mě posunula někam dál.........
Až se BM ozve či pozve, tak uvidím co bude dál - do té doby se budu hýčkat....... a užívat si.......třeba jen toho pocitu, že nesoudím sama sebe (jak to bylo mým zvykem).
Zdravím všechny a děkuju

Držím ti moc palce a dopadne všechno tak, aby jste byli spokojeny oba ! A dej vědět ! smile


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#53 10. 8. 2006 13:13

ivala
♥♥-----
Registrovaný: 13. 7. 2006
Příspěvky: 69

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Taky jsem pro to,aby se milence nic neříkalo.Ono by sis tím vůbec nepomohla.Je klidně možné,že by ho fakt vyodila-a k tobě by se vrátil..to já bych ho za takovou cenu nechtěla.Byl by zlý,třeba by ti to vyčítal a ty bys určitě dřív nebo později hořce litovala...
A dej mu čas?Můj exík teda čas měl-dokonce má-ale pořád běhá od jedné k druhé roky.Od ní ke mně a ode mě k ní...V knížce P.'Šmolky je to moc hezky popsané-snad se ta bajka jmenuju Buridanův osel.Velmi výstižné.Osel měl dvě hromádky sena-a když byl u jedné,přemýšlel jak asi chutná ta druhá.Tak šel k ní a zase vzpomínal jaká asi je ta první....A po čase zdechl hlady....
Můj BM měl  času dost...Ale nevím jestli bych byla ráda,kdyby se vrátil.Asi bych ho pořád podezírala-pokud by se někde zpozdil,zdržel.
Nedůvěra už by tam byla....Ono na tohle platí - "Netlač řeku,teče sama...."A jsem pro.K ničemu se neupínej,nech to všechno plynout..Život tě sám nasměruje.

Není tady

 

#54 10. 8. 2006 13:22

ivala
♥♥-----
Registrovaný: 13. 7. 2006
Příspěvky: 69

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Santala napsal(a):

On lhal nam obema. me, ze se rozhoduje, coz tak vubec nebylo a ji, ze se semnou vubec nevida a dokonce ji pozadal o ruku v ten samy den, co se semnou vyspal smile

Byla jsem na tom stejně.Lhal na obě strany.Nebo zprvu jsem o ní nevěděla-a to vztah trval 12 rokůůůůů,pak až jsem se to dozvěděla,tak lhal mně i jí.Mně,že to ukončí a jí-že ROZVOD-není naprosto žádný problém.A když jsem ho navrhla já,tak byl zlý.Vyhrožoval že mi nebude platit na děti-a to mám 3,že ho k tomu nikdo nedonutí...Ale pak mu sklaplo a jsem rozvedená.Ale dodnes chodí sem i tam....dobré,že?Trvá to 4 roky a nespěje to k žádnému konci.Ale jak psal někdo přede mnou.Nic neplánuju.Dřív bych z takové té nejistoty se hroutila,ale dnes?Čekám,co mi každý den přinese hezkého-a děkuju bohu za to co mám-a není toho málo-jsem zdravá,mám zdravé děti,práci,rodiče,mám hezký byt-nelámu si hlavu tím,co nemám.Držím palce

Není tady

 

#55 10. 8. 2006 13:24

aeva1
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 1207

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Ivalo,
to je dobré s tím oslem tummenupp Výstižné. Můj "osel" /promiňte všichni pánové/ začíná být taky uštvaný.

Není tady

 

#56 10. 8. 2006 14:48

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

klokan napsal(a):

Santala napsal(a):

Klokane : Se vsi paradou proto, ze jsem byla v soku z toho, jak si byl jistej, ze kdyz ho ONA poslala do haje, ze ma po tom vsem u mne jeste otevrene dver :)Ale, jeho sebevedomi se s mym nedalo nikdy srovnat smile

Z toho, co jsi udělala, mi tedy není jasné, proč jsi jí ho tedy vlastně nenechala, když jsi o něj vlastně ani nestála a rovnou ho vyhodila?? Vždy rozumnější by bylo mu říci (ne jeho milence), že o něho nadále nemᚠzájem a a jde a nechá Tě být. A ne napřed zařídit, aby ho někdo jiný posílal do háje a poté ho poslat tamtéž. Nevím, neznám Tvého bývalého partnera, jistě jsi měla svoje důvody, ale nechápu, proč jsi do svého rozhodnutí zatahovala někoho dalšího..

Klokane, ona o něj stála. Do té doby, než zjistila, jak strášně kecá. To pak chlap ztrácí na hodnotě velmi rychle.

Není tady

 

#57 10. 8. 2006 14:49

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Eva36 napsal(a):

klokan napsal(a):

Santala napsal(a):

Klokane : Se vsi paradou proto, ze jsem byla v soku z toho, jak si byl jistej, ze kdyz ho ONA poslala do haje, ze ma po tom vsem u mne jeste otevrene dver :)Ale, jeho sebevedomi se s mym nedalo nikdy srovnat smile

Z toho, co jsi udělala, mi tedy není jasné, proč jsi jí ho tedy vlastně nenechala, když jsi o něj vlastně ani nestála a rovnou ho vyhodila?? Vždy rozumnější by bylo mu říci (ne jeho milence), že o něho nadále nemᚠzájem a a jde a nechá Tě být. A ne napřed zařídit, aby ho někdo jiný posílal do háje a poté ho poslat tamtéž. Nevím, neznám Tvého bývalého partnera, jistě jsi měla svoje důvody, ale nechápu, proč jsi do svého rozhodnutí zatahovala někoho dalšího..

Klokane, ona o něj stála. Do té doby, než zjistila, jak strášně kecá. To pak chlap ztrácí na hodnotě velmi rychle.

Evi, líp bych to nenapsala smile


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#58 10. 8. 2006 14:56

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Santala: Já ti rozumím. Můj muž (dnes už bývalý) mi taky nepřipadal jako ubohý zbabělec, zlodějíček a podvodníček. Než jsem na to přišla...ty lži byly tak evidentní a já je prostě nemohla ničím omluvit. U mě naprosto ztratil tvář, glanc, svoji duši...a tomu každý říká, jak chce. Umím pochopit, proč se tak choval (aby sám měl co největší prospěch), ale na mě to bylo příliš. Svoje zásady jsem ochotná změnit, ale přes mrtvoly nejdu, to bych už nebyla já. (Třeba zastávám názor, že podvést starého člověka, kterému dlužím nájemné za krámek, je sviňárna. A to můj BM udělal. Sice tím docílil, že nemusel platit další 3 měsíce výpovědní lhůty nájem, ale tomu starému pánovi slíbených dlužných 60 tisíc nezaplatil dodnes...tak to je u mě svině, protože ty peníze tehdy měl, když mu to sliboval. Hlavně, že si koupil formulku na dálkový ovládání...)

Není tady

 

#59 10. 8. 2006 15:08

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Eva36 napsal(a):

Santala: Já ti rozumím. Můj muž (dnes už bývalý) mi taky nepřipadal jako ubohý zbabělec, zlodějíček a podvodníček. Než jsem na to přišla...ty lži byly tak evidentní a já je prostě nemohla ničím omluvit. U mě naprosto ztratil tvář, glanc, svoji duši...a tomu každý říká, jak chce. Umím pochopit, proč se tak choval (aby sám měl co největší prospěch), ale na mě to bylo příliš. Svoje zásady jsem ochotná změnit, ale přes mrtvoly nejdu, to bych už nebyla já. (Třeba zastávám názor, že podvést starého člověka, kterému dlužím nájemné za krámek, je sviňárna. A to můj BM udělal. Sice tím docílil, že nemusel platit další 3 měsíce výpovědní lhůty nájem, ale tomu starému pánovi slíbených dlužných 60 tisíc nezaplatil dodnes...tak to je u mě svině, protože ty peníze tehdy měl, když mu to sliboval. Hlavně, že si koupil formulku na dálkový ovládání...)

To je právě ono! Otevřely se mi oči ( po tom, co jsem si s ní promluvila) měla jsem pocit, že se bavíme o člověku, kterého ani neznám..Do kterého bych se nikdy nezamilovala.Bylo to, jako bych se dívala na nějaký film, jen na konci v titulkách "v hlavních rolích " bylo mé jméno.


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#60 10. 8. 2006 23:27

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Ivalo, souhlasím s tebou, že by si člověk měl umět užívat toho co má a ne stále myslet na to co nemá. Já mám až na tyhle trable s BM vlastně taky štěstí. Jsme všichni zdraví, moji kluci jsou úžasní, stojím na vlastních nohou a většinou věřím i v sebe samu....... Tak pevně doufám, že tu víru po tom všem neztratím......

Není tady

 

#61 12. 8. 2006 7:17

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Tak vám holky nevím, malinko přemýšlím. BM má asi stejně dvojí pohled na svět - na jednu stranu povídal, jak by chtěl umět vrátit čas.....a když ho  požádám o pomoc s nákupem pro syna (kopačky), jelikož s nástupem na střední školu a zapsání do tanečních mám nepředstavitelné výdaje, tak synovi řekne, že by rád, ale nemá peníze...... stále stejná písnička......jenže pak synovi vypráví jak shání pozemek a chce stavět barák.
Na mé situaci to nic nemění, jen to spíš ukazuje na situaci - užívám si a nic po mě nechtějte, vše je jak bylo........dumbom
Včera jsme si byly posedět s kamarádkou a přidal se k nám její známý - celkem sympatický chlapík - bylo fajn pokecat si a já se přistihla při myšlence, že by se mi docela líbil............. A pak mě napadlo, že vlastně tomu návratu BM přestávám věřit. No já sama sobě nerozumím a vlastně ani nevím co chci vissla
Včera se tu BM stavoval, mlaďas měl trénik, ale já už měla jiný program a byla pryč, tak jen volal, že je škoda, že jsme se neviděli - no řekla jsem mu, že mi neřekl předem a já to nemohla tušit - že mám svůj program. On si vážně asi myslí, že jen sedím doma a vzdychámbutter

Upravil(a) 71maja (12. 8. 2006 7:24)

Není tady

 

#62 12. 8. 2006 13:59

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Santala napsal(a):

To je právě ono! Otevřely se mi oči ( po tom, co jsem si s ní promluvila) měla jsem pocit, že se bavíme o člověku, kterého ani neznám..Do kterého bych se nikdy nezamilovala.Bylo to, jako bych se dívala na nějaký film, jen na konci v titulkách "v hlavních rolích " bylo mé jméno.

Santalo, je mi velmi sympatické, co jsi napsala. Vydat se za "tou druhou" chce už pěknou dávku odvahy a nevyškrábat jí oči hned mezi dveřmi pořádnou dávku sebeovládání a pokory. Ty jsi to zvládla. Myslím, že ženské by měly držet pohromadě (pozor, nemyslím tím piklit proti mužům a ubližovat jim!) Držet pohromadě ve smyslu podpořit se, sejmout si vzájemně z očí klapky, říct si pravdu.

Moc se mi líbí představa, že nějaký sobeček, který tahal 2 holky za fusekli, nakonec přišel o obě. Myslím, že je to spravedlivé. Jsem moc ráda, že se najdou holky, pro které je lež a podvod dostatečným důvodem odmítnout chlapa, kterého by mohly mít, protože už ho ta druhá nechce.

Ty jsi dlouho čekala, jak se rozhodne a toužila, aby se rozhodl pro tebe. Pak se ti to splnilo, jenže ty jsi pod dojmem nově zjištěných skutečností dokázala tu "výhru" nepřijmout. Bravo.


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#63 15. 8. 2006 22:33

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Zdravím,
dnes jsme byla nakupovat se synem, a trošku se rozpovídal.....o tatínkovi (byli u něho teď týden). Jak jim vypráví, že mi platí tak vysoké alimenty, že už jim nemůže nic koupit..... Sama jsem ho požádala, jestlli by mi tento měsíc nemohl trošku pomoci (syn nastupuje na stř. školu, čekají ho taneční a potřebuje novou výbavu na fotbal a vše je mu malé, jelikož se vytáhl víc než je zdrávo) - ale nepomohl ani finančně, ani tím, že by syna vzal na nákup....ještě přidal synovi komentář, že opravdu nemá nic navíc, protože bude kupovat pozemek. Syn to okomentoval výstižně - že se mu otec zbláznil (jak může mít na pozemek, když nemá na kopačky?).
Tak si říkám, tohle je člověk, který by se chtěl vrátit k rodině???? Je divné, že mě ten jeho přístup už ani nepřekvapuje.....je to jen stále stejná písnička.....jen to trošku zamrzí......
Ale nějak bylo a nějak bude - dál budu s klukama samostatná jednotka a zvládneme nemožné.

Není tady

 

#64 17. 8. 2006 14:01

klokanka
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 7. 2006
Příspěvky: 113

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

......  jak může mít na pozemek, když nemá na kopačky?.....

Majo, mᚠfajn syna, trefný postřeh. Jistě Tě to zahřálo u srdce.

Není tady

 

#65 17. 8. 2006 23:19

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Klokanko,
ano, mᚠpravdu, že syn je fajn. Už občas dokáže vtipně okomentovat "hlouposti", co jeho tatínek vypustí z úst. Těší mě to o to víc, že jeho komentáře jsou trefné, nikoliv zlé........ sama bych to neřekla lépe. Možná, kdyby to BM vyslechl, tak by se i začervenal.

Není tady

 

#66 18. 8. 2006 11:12

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

majkafo,
musím reagovat....m. nemá na kopačky, protože chce koupit pozemek....to si snad z nás dělají p...? (srandu), ale ne, oni to myslí vážně!, bohužel...
zažila jsem  ( a zažívám - protože to mám doma :-))   )cosi podobného: řeknu potřebujeme vyměnit záchod...odpověď teď na to nemáme peníze ( cca 1000,-kč), no a následně jde do hospody, kde utratí min. 500,-za večer( na dluh)....
nebo  dtto - nebo-li to samé v bledě modrém: říkám švagrovi: musíš zaplati za vaši rodinu za odvoz popele, stačí, když to dáte na dvakrtát - opět cca 1000,-Kč), opět i on odvětí, teď na to nemáme, směle si ale vykuřuje dál své dvě krabičky denně a kráčí  jistým krokem leoparda vstříc dalšímu dobrodružství do místní putyky ( a jeho děti nemají  skoro ani na sunar)

Takže to je vše jen otázka priority...
ale to my víme, jenže jim to furt nedochází, hlavně když je doma uvařeno..

Není tady

 

#67 18. 8. 2006 11:43

Sofi1
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 243

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Michaelo,
což takhlel jednou uvařit chlebovou polévku a říct, že na jinou nemáte.A samozřejmě schovat zásoby z lednice.I když to se může taky obrátit proti, že nejsi dobrá hospodyně.
Vzpomínám si, že v "době temna" tvrdil m, že syn nemůže jezdit do vedlejšího města na cizí jazyk, protože na to není, ale každý den vysedával s "onou donou" v segafredu na kafíčku a platit ji dovolenou. Teda platil, on ji dal peníze a zajde k nám do cestovky a koupí si to jako sama. Dva měsíce předtím mi přitom fňukala v kanceláři, že nemá ani na tu první dovolenou a Já ji dala velkou slevu a poslala ji do letoviska, kde se dala dohromady s mým m. Měsíc na to už měla na další dovolenou i se stravou.
No, dneska už na to vzpomínám s úsměvem.

Není tady

 

#68 18. 8. 2006 13:35

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Sofi,
pamatuji si to, jak´s psala....
Já jsem v poho a taky vše s úsměvem, jen kroutím hlavou....abys rozuměla, doma máme "finance" na domácnost, kdy manžel neudělá stojku, ale dá x peněz ze své výplaty na domácnost.....zvl᚝ se vedou ostatní výdaje, neb on podnikatel - zemědělec, takže různé platby za naftu ,elektriku(ne dom.) atd...takže já bych na ten záchod i měla.....aleproč se to nemůže vzít z peněz, které on spotřebovává na hospodu? - nicméně záchod. mísa je již koupena....

Není tady

 

#69 18. 8. 2006 13:45

majkafa
Host

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Michaela.43 psalas zprávičku, adresovanou mně, ale reagovalas na psaní 71maja. :-) Hřeje mě u srdíčka, že mᚠněkde uvnitř schován můj nick, Míšo.

 

#70 28. 8. 2006 22:08

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Ahoj,
jen jsme chtěla dát vědět, že BM hraje hru MRTVÝ BROUK a od poslední rozmluvy z počátku srpna se mnou víceméně nekomunikuje. Trošku mě to mrzí, nechápu proč mi to vše tedy vykládal, ale život jde dál. Tak nějak mi to přijde, že to u něho bylo pomatení smyslů a teď už o tom nehodlá ani přemýšlet. Víte, já jsem měla ve svém životě už jasno, vše v hlavě srovnané, a on vyvolal jen trochu zmatku....... Možná o to mu šlo.........
Ovšem i bez něho prožívám hezké dny a je mi fajn, blíží se konec prázdnin a my se snažíme si ty poslední dny s klukama užívat. A daří se nám.
Moc vás všechny zdravím

Není tady

 

#71 29. 8. 2006 8:12

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Majo,
Majkafo,
omlouvám  se , že někdy se malinko přepíši, chci stíhat vše a moc toho, ale prostě to nejde...tímto se omlouvám, v práci mám frmol, nestěžuji si, ale čakám, kdy zase bude klidněji, abych si všechny(téměř) příspěvky mohla v klidu pročíst....asi za dlouhých zimních večerů....
Zdravím vás.

Není tady

 

#72 13. 9. 2006 14:18

Bára
♥♥♥----
Místo: České Budějovice
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 146

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Holky, nebbněte. Moje mamka rozvedená po 25-30ti letech manželství se teď začíná vídat s mým otcem a je spokojená. Mě to hřeje u srdíčka, že je "rodinka" ve stavu míru, ale za jakou cenu? Táta mámě dost ublížil, je chlapsky cinický a máma udělala chyby. Celkově to sice po letech odločení vyšumělo, ale vztah tím zatížený zůstal a je otázkou času, kdy se to probudí.

Takže moje heslo: Kupředu...budujme raději nové vztahy než abychom se babraly ve starých. K řešení problému je třeba dvou a pokud ten druhý neřeší společně a upřímně s Váma, je to na nic. Mám taky manželskou krizi, manžel absolutně nekomunikuje, jen jízlivě rýpe a chová se jak z jiné planety. Začíná mi na něm vadit dost věcí a je jen otázkou času, kdy to rupne. Předem ovšem vím, že se vracet nehodlám. Chovat se bude pořád stejně, jediný kdo by to zase "řešil" bych byla já a on decentně mlčel. Neuvěřitelná ignorace, když se upřímně ptám co vadí, nevadí a chci některé věci probrat a dostat otázky na své odpovědi, tak mlčí a dělaá, že mne nevidí. NIKDY to nebude jiné! PAMATUJTE


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;104/st/20060620/e/%2A/dt/-4/k/a98b/event.png

Není tady

 

#73 13. 9. 2006 14:57

user
♥♥-----
Registrovaný: 27. 6. 2006
Příspěvky: 88

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Bára napsal(a):

Holky, nebbněte. Moje mamka rozvedená po 25-30ti letech manželství se teď začíná vídat s mým otcem a je spokojená. Mě to hřeje u srdíčka, že je "rodinka" ve stavu míru, ale za jakou cenu? Táta mámě dost ublížil, je chlapsky cinický a máma udělala chyby. Celkově to sice po letech odločení vyšumělo, ale vztah tím zatížený zůstal a je otázkou času, kdy se to probudí.

Takže moje heslo: Kupředu...budujme raději nové vztahy než abychom se babraly ve starých. K řešení problému je třeba dvou a pokud ten druhý neřeší společně a upřímně s Váma, je to na nic. Mám taky manželskou krizi, manžel absolutně nekomunikuje, jen jízlivě rýpe a chová se jak z jiné planety. Začíná mi na něm vadit dost věcí a je jen otázkou času, kdy to rupne. Předem ovšem vím, že se vracet nehodlám. Chovat se bude pořád stejně, jediný kdo by to zase "řešil" bych byla já a on decentně mlčel. Neuvěřitelná ignorace, když se upřímně ptám co vadí, nevadí a chci některé věci probrat a dostat otázky na své odpovědi, tak mlčí a dělaá, že mne nevidí. NIKDY to nebude jiné! PAMATUJTE

Báro,
jednou mi vykládal pán příběh, skráceně - byli dva kluci, kteří se učili v klášeře, byli na stejné úrovni ale jeden byl nespokojen a tak šel hledat lepšího učitele. Po nekolika letech se vrátil a láma ho vzal spátky, ten druhý byl už mnohem daleko a na otázku řešení mu láma dal kopat jámu, když jí vykopal asi do metru, tak měl kopat vedle, to se opakovalo mnohokrát, ten první co zůstal kopal stejně, ale jenom jednu a tak ji vykopl do pořádné houbky. No a to je odpověď i na všechny přelétavce, kteří pak nezažijí hezké dozrávání a stárnutí po boku partnera se všemi klady a zápory.
Pokud ale si myslíš, že to není Tvoje cesta, přeji Ti na Tvé všechno hezké a nejlepší.
Ahoj

Upravil(a) user (13. 9. 2006 14:58)

Není tady

 

#74 13. 9. 2006 22:30

Bára
♥♥♥----
Místo: České Budějovice
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 146

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Kdyby to tak v životě fungovalo, tak by to bylo super. Jenže vztah není jáma...dejme tomu, že by byla. Lze pak  napsat tuto odpověď:   Pokud Ti jámu někdo z druhé strany zahazuje zpět hlínou, můžeš kopat ze všech sil a nebude to k ničemu. Tehdy je lepší odejít a začít kopat znovu jinou a snažit se najít partnera, který ti ji nezaháže.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10722;104/st/20060620/e/%2A/dt/-4/k/a98b/event.png

Není tady

 

#75 14. 9. 2006 6:40

user
♥♥-----
Registrovaný: 27. 6. 2006
Příspěvky: 88

Re: MÁ TO CENU?Vztah s bývalým manželem.

Bára napsal(a):

Kdyby to tak v životě fungovalo, tak by to bylo super. Jenže vztah není jáma...dejme tomu, že by byla. Lze pak  napsat tuto odpověď:   Pokud Ti jámu někdo z druhé strany zahazuje zpět hlínou, můžeš kopat ze všech sil a nebude to k ničemu. Tehdy je lepší odejít a začít kopat znovu jinou a snažit se najít partnera, který ti ji nezaháže.

Když partner, tak spolu ve všem, i  na tu jámu, pokud ne, mᚠplnou pravdu, ale to pro mne není partner, a někde zaznělo - vážím si svých nepřátel, protože ti se jasně postavili proti mně, pozor na lidi, kteří se tváří jinak, jakoby přítel. Musíme pracovat na sobě a tím i svém okolí, aby to takhle vnímalo, no a pokud se z přítele stal nepřítel, tak si ho važme pro to že se projevil, skusme se podívat na to co ho k tomu přimělo, aby jsme věděli pro ostatní, jak se nechovat, a pokud to nejde, tak to nejde, trpké je jenom zjištění po letech ...
Někdo mi tady napsal, že vztah je jako květina, musíme se o ni starat, zalívat, ale i nepřelívat, možná ta květina už neměla sílu žít, možná zahradníci nebyli s to se domluvit a dát jí to co potřebovala, ale Ty předce víš kam mířím.
Pokud mi za to stojí tak se rvu a snažím, to samé i druhá strana, pokud jedna strana nemá zájem je to více méně jasné ...
Ahoj

Upravil(a) user (14. 9. 2006 6:43)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů