Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 8. 2006 21:01

martinaka
♥♥-----
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 68

odhlučnění stropu

Ahojky. Nevíte někdo, jak by se dal alespoň trochu odhlučnit strop? Myslíte, že by pomohlo nalepit na strop polystyrén a na něho ještě nalepit plastové stropní podhledy?
Sádrokarton by byl asi nejlepší, ale té práce s tím si nedovedu vůbec představit a taky se možná budeme muset stěhovat. Děkuju

Není tady

 

#2 7. 8. 2006 21:30

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: odhlučnění stropu

martinaka napsal(a):

Ahojky. Nevíte někdo, jak by se dal alespoň trochu odhlučnit strop? Myslíte, že by pomohlo nalepit na strop polystyrén a na něho ještě nalepit plastové stropní podhledy?
Sádrokarton by byl asi nejlepší, ale té práce s tím si nedovedu vůbec představit a taky se možná budeme muset stěhovat. Děkuju

Ahoj,

souhrou osudu jsem se (bohužel) ocitla ve firmě, která vyrábí izolace usch. Neporadím ti, jakou konkrétní izolaci si pořídit, je jich milion druhů a sádrokarton zdaleka není jediné řeší. Spíše jsem Ti jen chtěla říct, že mi z nějaké přednášky uvízlo v hlavě, že pokud člověku vadí hluk od sousedů, kteří bydlí nad, izolace stropu nic nevyřeší - spolu s izolací tvého stropu je třeba izolovat i podlahu těch nad tebou... pokud se nebude izolovat jejich podlaha, hluk zůstane. Pokud například bydlíš pod střechou a vadí ti spíše zima/horko, zatéká atp., pad sádrokarton není nejvhodnější, protože (prý) nejvíce absorbuje vlhkost atp. a má tím pádem nejnižší životnost a tím pádem samozřejmě účinnost.
Nejsem odborník, ale tohle je nejčastější dotaz, který je na nás směřována a tak mi v hlavě uvízla odpověď. Pokud mᚠještě nějaké dotazy, klidně se ptej, ale v této oblasti už moc neporadím ;o)
Snad jen, že v ČR jsou v současné době dva výrobci izolací - Rockwool a Orsil - ti však neprodávají malým zájemcům, ale pokud se obrátíš na nějaké stavebniny v okolí, poradí ti na míru a snad pomůžou i s instalací - na té taky moc záleží, pokud špatně zaizoluješ, je izolace k ničemu, nebude izolovat hluk a bude profukovat.
Když tak se mrkni na internetové stránky těch dvou firem, jak jsem psala, i když praktických rad tam asi moc není. Jo a nejsem žtádná dealerka, takže nic neprodávám, ale můžu dát kontakt na kolegy lol

Pa pa
Fatima

Není tady

 

#3 8. 8. 2006 8:57

Ivan.
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 206

Re: odhlučnění stropu

martinaka napsal(a):

Ahojky. Nevíte někdo, jak by se dal alespoň trochu odhlučnit strop? Myslíte, že by pomohlo nalepit na strop polystyrén a na něho ještě nalepit plastové stropní podhledy?
Sádrokarton by byl asi nejlepší, ale té práce s tím si nedovedu vůbec představit a taky se možná budeme muset stěhovat. Děkuju

Tento způsob odhlučnění bude podle mne neúčinný.Hlukem shora jsou totiž rozvibrovány stěny a strop Tvého bytu a to tyto izolace neodstraní. Pro útlum hluku musí být měkké hmoty, které tento hluk či vibrace ztlumí/ vata, molitan či podobné materiály/. Ale i když se  Ti povede eliminovat hluk ze stropu, tento se bude šířit z obvodových stěn či z podlahy, které jsou spolu spojeny. Takže spíše např než sádrokarton nalepit na strop či stěny koberec ???? . Určitě by bylo jednodušší odhlučnění zezhora, kdy by došlo k přerušení hluku aby se nedostal do stavební konstrukce,což je ale asi dost těžko proveditelné.

Není tady

 

#4 8. 8. 2006 10:47

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: odhlučnění stropu

Ivan. napsal(a):

martinaka napsal(a):

Ahojky. Nevíte někdo, jak by se dal alespoň trochu odhlučnit strop? Myslíte, že by pomohlo nalepit na strop polystyrén a na něho ještě nalepit plastové stropní podhledy?
Sádrokarton by byl asi nejlepší, ale té práce s tím si nedovedu vůbec představit a taky se možná budeme muset stěhovat. Děkuju

Tento způsob odhlučnění bude podle mne neúčinný.Hlukem shora jsou totiž rozvibrovány stěny a strop Tvého bytu a to tyto izolace neodstraní. Pro útlum hluku musí být měkké hmoty, které tento hluk či vibrace ztlumí/ vata, molitan či podobné materiály/. Ale i když se  Ti povede eliminovat hluk ze stropu, tento se bude šířit z obvodových stěn či z podlahy, které jsou spolu spojeny. Takže spíše např než sádrokarton nalepit na strop či stěny koberec ???? . Určitě by bylo jednodušší odhlučnění zezhora, kdy by došlo k přerušení hluku aby se nedostal do stavební konstrukce,což je ale asi dost těžko proveditelné.

Ivane nezlob se, ale větší blbost jsem v životě neslyšela! radit někomu odhlučňovat kobercem či molitanem... už jen z estetického hlediska big_smile Fakt jsi mně pobavil tummenupp

Není tady

 

#5 24. 1. 2013 15:47

Valerie42s
♥------
Registrovaný: 4. 1. 2012
Příspěvky: 3

Re: odhlučnění stropu

Ahoj - my jsme teď řešili odhlučnění stropu v paneláku a dost pomohlo toto: http://www.akusticka-pena.cz/novinky/od … v-panelaku

Najdeš tam i videa, kde jasně demonstrují účinnost těch desek.
Kdybys potřebovala ještě poradit, ráda se podělím.

Není tady

 

#6 19. 8. 2013 9:39

mishalka
♥♥-----
Registrovaný: 28. 6. 2012
Příspěvky: 54

Re: odhlučnění stropu

Ahoj nám k odlučnění pomohly panelové obklady abitiby.Ale co a jak se mě neptej, zařizovala nám to všechno firma bytexpert, takže detaily jak s nima pracovat netuším

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů