Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 1. 8. 2006 10:13

Caroline
♥♥-----
Místo: Praha

oko - ječné zrno?

Dnes ráno jsem se probudila s bolavým spodním víčkem (hned vedle slzné žlázy). Nemůžu bezbolestně ani mrknout. Hned mě napadlo, že to může být ječné zrno, ale místo je oteklé jen nepatrně. Přesto...nevíte, jaký prášek je určený ke zneškodnění (nebo alespoň zmírnění bolesti) ječného zrna?

Není tady

#2 1. 8. 2006 10:29

kijjo
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Dobříš
Web

Re: oko - ječné zrno?

http://lb2f.lilypie.com/sVYsp1.png 

krása a zdravíMMB: ID 150189                  http://kijjo.rajce.idnes.cz/

Není tady

#3 1. 8. 2006 14:24

lenka.0323
♥♥-----

ječné zrno je hnus!!! byla jsem s tím asi tak 7x na chirur. zákroku k odstranění - hlavně to nahřej, a se ten hnis dostane ven, pokud zatvrdne, je s tím konec!!!!!

Není tady

#4 1. 8. 2006 14:42

Caroline
♥♥-----
Místo: Praha

Lenko, nestraš mě! Já se s ním dostávám do styku po prvý...i přesto, že mažu čerstvě koupenou mastičkou až téměř hystericky ve dvacetiminutových intervalech, bolest se stupňuje. Jak to mám nahřát?

Není tady

#5 1. 8. 2006 16:55

Lucy
♥♥♥♥♥♥-

Aoj možná že to bude znít divně, ale prý to pomáhá..... je to z domácí lékárničky....., prý pomáhá, když Ti do oka někdo prudce plivne mad ... Jen jsem to slyšela, tak nevím, jestli je to pravda. Já když ho měla tak jsem měla borovou vodu a dělala jsem si výplachy. Ztím ahoj a dej vědět jak to zabralo a jesli si také slyšela o té první variantě.

Život je jen zavření a otevření očí, záleží jen na Tobě, co v tom krátkém okamžiku uvidíš.

Není tady

#6 1. 8. 2006 17:48

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-

Lucy napsal(a):

Aoj možná že to bude znít divně, ale prý to pomáhá..... je to z domácí lékárničky....., prý pomáhá, když Ti do oka někdo prudce plivne mad ... Jen jsem to slyšela, tak nevím, jestli je to pravda. Já když ho měla tak jsem měla borovou vodu a dělala jsem si výplachy. Ztím ahoj a dej vědět jak to zabralo a jesli si také slyšela o té první variantě.

Mᚠpravdu,tohle udělala hospodská mýmu bejvalýmu a opravdu to zmizelo.Prý je to snad psychického rázu,ale ten člověk to nesmí čekat a musí se strašně leknout.

Není tady

#7 1. 8. 2006 19:43

lenka.0323
♥♥-----

no do oka mi nikdo neplival - asi proto jsem na ně tak trpěla:-)) ale faktem je, že je to infekční, takže utírat se jen svým ručníkem, pokud zrno stále je, zkus zajít i za oční doktorkou, může ti dát mastičku s antibiotiky, já jsem nahřívala heřmánkem nebo světlíkem lékařským a z těch nervů si oko pořád mnula. každému zabírá něco jiného, ale doktorku určitě zkus, poradí. nenechávej to zatvrdnout, jinak je to pak opravdu v pr...... hodně štěstí v boji!!!!

Není tady

#8 31. 3. 2007 13:41

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-

Moc by mě zajímalo jak se to "nenechá" zatvrdnout.Já měla ječňáka asi před třema rokama sjuk,nahřívala jsem ho jak divá,ale nevylezl,nic,pak se zapuzdřil a v půlročních intervalech mi dost krutě obtěžoval život až jsem si ho loni nechala vyndat. Není to nic strašnýho (a že jsem velkej posera) jen je to nepříjemný.
Jinak nᚠznámej je takovej machr,že si to vlastnoručně vymáčkne jak beďara usch,ale nevim jestli je toho schopnej ještě někdo dumbom

Není tady

#9 2. 4. 2007 18:40

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Lucy, já nevím, jestli zrovna musí plivat někdo, ale já když jsem asi dvakrát měla náběh na ječné zrno, prostě jsem si dala na prst trochu slin a dala na to-pomohlo!

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí