|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|

Ahoj holky a babineťátka,
Konečně jsem se dostala k tomu, abych vám popsala porod. Přehlídněte prosím překlepy a chyby, nemám tolik času, abych to znovu četla, protože mě náš prdíček dost zaměstnává a často má hladejček. Trošku se rozepíšu tak si musíte najít chvilku času.
)))
Náš porod!!!
V pátek 14.7 mě ráno manžel odvezl do porodnice na vyvolání porodu. Po přijetí a prohlídce mi natočili monitor a pak mě dali na pokoj. Napíchli mi kapačku (nějaký test nebo co, někdy prý se porod rozjede), ale museli u bodu B skončit, neb jsem měla neustále bolestivě ztvrdlou dělohu, takže by Danýsek neměl kyslík, takže mi něco dali a mačkali mi nějaké body, aby to povolilo.
V sobotu 15.7 mi udělali zase vyšetření a monitory a zavedli mě tabletku na vyvolání. Docela jsem se bála, jak nyní zareaguju po včerejšku. Zavedli mi ji 7:45 a od 8:30 mi nastoupili silný kontrakce po třech minutách. Bylo mi to divné a zároveň mě to i překvapilo, ale raději jsem se na nic nebyla zeptat, abych nevypadala blbě
(( Takže jsem si vzala křížovku a snažila se soustředit na ni, ale to moc nešlo, tak jsem poslouchala rádio a snažila se vnímat písničky. Připadala jsem si jako blázen. Asi za hodinu přišla sestra a já ji řekla, že mám nějaké bolesti po třech minutách, zda to přejde nebo co, že jsem si myslela, že to má přijít nejdříve třeba po 10minutách?!?! Ona teda, že mi natočí monitor a že se uvidí. Na monitoru byly pravidelné kontrakce a tak mi ho dělali každou hodinu a k tomu mě vyšetřoval Dr a já mezi tím jako blázen chodila po pokoji a poslouchala rádio. Neotvírala jsem se, takže mě nechal na pokoji, že to buď přejde nebo ne, že se musí čekat. Asi v poledne za mnou přišla sestra, že mě znovu vyšetří a natočí monitor a že mi když tak pan Dr něco dá na ty bolesti a nebo že se to rozběhne. Tak jsme se těšila, ale bohužel, kontrakce prý byly silné a pravidelné , ale neotvírala jsem se a tak Dr odešel a řekl, že se uvidí, že se můžu zkusit i najíst. Jenže já teda fakt neměla vůbec hlad, jen jsem byla unavená a měla jsem spíše chuť na něco sladkého. Pak za mnou přišel manžel na návštěvu a seděli jsme na chodbě a já rozdýchávala a rozcházela bolesti. Mezi tím jsem usínala a bylo mi dost blbě, ale snažila soustředit na manžela
) Manžel mi říkal, ať jdu za sestrou, aby mi dali něco na bolest, ale mě to přišlo blbé, tak jsem říkala, že se uvidí, že prý se na mě ještě podívají před večeří, tak bych jim to pak řekla. Pak jsem měla několikrát za sebou delší bolestivou kontrakce, pořád jsem je měla po 3minutách, a asi v 16h mi něco luplo, dost hnusně a hlasitě a vytekla mi plodová voda. Nejdříve jsem se dost lekla, neb jsem si říkala, že se Danýskovi něco stalo, neb to vypadalo jako když lupne při vymknutí nebo tak. Šla jsem za sestrou, že mi tam něco asi prasklo a že mi praskla plodová voda. Ona mě vyšetřila a vytlačovala ze mě vodu. Říkala, že když jsou silné kontrakce, takže to takhle lupne, takže to byla voda a že se nemám bát. Manžel došel pro věci a já byla zatím na monitoru. Pak jsem si šla sbalit věci na pokoj a šla na porodní sál se připravit, kde na mě čekal už převlečený manžel. Kontrakce byli po 3min, pak po 2 min, a takhle se to střídalo. Docela jsem byla unavená, ale moc mi dávalo to, že tam pořád se mnou je manžel. Byla jsem taková klidnější a pořád jsem myslela na Danýska, aby byl v pořádku a dýchala a dýchala, aby byl klidnější a měl i dostatek kyslíku. Aspoň mi to takhle bylo řečeno. Po přípravě jsem chodila a pak si našla polohu na míči a když byla kontrakce, tak jsem hned manželovi řekla, ten měřil a vždy mě hned dal ruku, neb mě to moc pomáhalo. Když se totiž stalo, že jsem ho při kontrakce nedržela, tak mě to přišlo, že to nevydržím. Jsem divná, co?!?!
)) Chodili mě vyšetřovat a kontrolovat Danýska. Musela jsem chodit čůrat, aby se uvolnila cesta Danýskovi. Manžel fotil a točil a držel mě za ruku, no měl dost práce.
)))) Asi v 18h za mnou přišli, zda bych nechtěla epidurál, že už jsem unavená a že bych nemusela mít sílu na tlačení. Ptala jsem se , jak to ještě dlouho může trvat a oni, že to nejde odhadnout, ale že i ten epidurál může pomoci k otevírání, tak jsme si o něj teda řekla, že si aspoň odpočinu. Sestra mě vyšetřila a já najednou měla tři kontrakce za sebou bez nějaké přestávky, takže jsme řekla, že ho opravdu chci. Bylo to hnusné a jen jsem si přála, aby to takhle nebylo několik hodin, neb jsem je nemohla ani rozdýchat. Manžel mě držel za ruku a anesteziolog se snažil mi píchnout epidurál. Nakonec to vyšlo a zabralo mi to za půl hodiny. Byla to taková úleva, neb bolesti nebyly tak silné. Ale za chvilku se zase ty silné potvory dostavily a tak mě vyšetřili, že to vypadá dobře, že by jsme mohli dnes porodit. Takže mě píchli epidurál ještě jednou a čekalo se. V 19:45 mě sestra vyšetřila a řekla, ať si jdu lehnout na křeslo, že už to bude. Tak jsem si tam lehla a oni mi dali kapačky, aby se kontrakce zvýšily. To se stalo během chvilky a taky se čekalo. Už i primář tam byl. A najednou se Danýsek ztrácel. Takže prý musí rychle ven. Přišly sestry a ještě Dr. Primář řekl, že to udělá sám. Držela jsem manžela za ruku a přála si, aby byl Danýsek v pořádku a abych měla velkou sílu ho dostat ven co nejdříve. Přišla kontrakce a tak mi začali tlačit na břicho a já tlačila Danýska ven a to třikrát, pak druhá , to samé a pan primář se mu snažil pomoci. Pak přišla třetí, to samé a tak mě nastřihli, ale nějak tam měl špatně danou ručičku, tak, že se čekalo na další kontrakci a tak jsem do toho dala maximum, až jsem se zkroutila, ale povedlo se a Danýsek byl venku. Jenže nedýchal , nic, a tak se seběhli všichni a masírovali mu srdíčko a dávali kyslík. Bylo to hrozné!!!! Byl celý modrý a nehýbal se a ani nebyl slyšet , nic. Myslela jsem , že se zblázním, ani jsem primáře, když mě šil, nemohla vnímat a jen jsem se ptala, co se děje a jestli bude v pořádku a tak. Nebudu ani psát, co vše se mi honilo hlavou a ani co jsem poslouchala , co si při tom říkají ty doktoři a sestry. Najednou jsem ho slyšela kuckat a tak se mi ulevilo!!! Ale né moc a pořád jsem měla velký strach. Pak ale začal brečet a to už jsem byl klidnější a brečela. Dali mi ho na břicho a já byla moc šťastná a zároveň taková sklíčená strachy!! Pak jsem viděla manžela, jak byl také moc šťastný a tak jsem věděla, že je vše v pořádku. Odnesli ho na vyšetření a na pozorování a mě šili. Ptala jsem se, zda bude v pořádku, zda jsem za to mohla já a zda jsem tlačila dobře nebo ne, zda jsem křičela a tak. Měla jsem takovu vinu na sobě, možná i tím, že ráno rodila nějaká maminka a ta tak křičela, že všechny, co jsme tam byly na vyvolání, tak hodně vystrašila a tak nám i sestra říkala, že vůbec nespolupracovala a tak museli na miminko vzít kleště. Také to mi asi i pomohlo k té síle na konci, neb jsem nechtěla, aby tohle musel mít Danýsek. Když mě konečně zašili, tak jsem si lehla a oni nám přinesli Danýska a ten plakal a plakal. Říkali, že je zatím v pořádku, že testy zatím vyšly dobře, takže ho budou ještě pozorovat. Nechali nám ho tam chvilku na mazlení. Bylo to zvláštně krásný-tenhle drobeček byl u mě v bříšku a je náš?!?!
)))) Pořád jsem měla velký strach a mám a asi budu mít. Pořád kontroluji , zda dýchá a tak. Další dny se ukázalo, že má kefal hematom vzadu na hlavičce, že se uhodil o kost,jak šel ven a tak ho chodili pozorovat, byl na vyšetření a prý ho budou sledovat, zda to nemá na něco vliv. Ale už ho tam skoro nemáme, tak jsem taková klidnější. Také je prý tím porodem citlivější a dráždivější, tak že ho nemáme nechávat rozbrečet a tak, jenže někdy je to opravdu těžké
(( On pak přestane dýchat. Doufám, že ho to brzy opustí. Moc nespíme, pořád ho kontroluju, zda dýchá a tak, no prostě je ze mě takový blázen. Ale je na něm vidět velké zlepšení den ode dne a to mě vždy udělá velkou radost.
Co se týká porodnice, personálu, tak jsme byli maximálně spokojený a moc a moc mi pomohli!!! Všichni tam byli skvělí!!! Pobyt v porodnici s Danýskem by byl na další referát, neb jsme si tam také své užili, ale tím vás nebudu zatěžovat. Jsem ráda, že jsem rodila právě v Chrudimi, neb tam, byli všichni moc skvělí a já i manžel jsme byli v pohodě. Bylo to prostě super!!!
Jsem moc ráda, že manžel od začátku řekl, že je jasné, že bude u porodu, neb mi to tak pomohlo, že si myslím, že kdyby tam nebyl, tak buď bych to nezvládla, nebo bych to prožívala asi bolestivěji a strašlivěji. Dával mi sílu a klid a byl mi strašně velkou oporou a to pociťuji i teď, když jsem doma, tak když je doma s náma, tak jsem taková klidnější a v pohodě, než když jsem sama. Ale to bude tím, jak jsem na něm asi citově závislá!!!!!
((( A to není moc dobře, takže mu to neříkejte, jo?!?!
)))
Tak to je můj velký referát, tak jsem i ráda, že jsem vám , holky, splatila dluh
)))))
Doufám, že sem bude teď chodit častěji, že se konečně dozvím nějaké novinky o vás všech a že vás zase budu otravovat svýma otázkami. Doufám, že mi to prominete.
))) Také snad brzy nějak udělám Danýskovy stránky, tak se pak bude moci podívat, když budete chtít a také bych si přála, kdyby vám to nevadilo, že bych tam i dala vaše Babiňátka, aby tam měl Danýsek kamarády?!?!
))))
Všem přeji hezký den a hlavně pohodu a zdraví miminka!!!!! Mějte se moc krásně a doufám že vás brzy navštívím!!!! Moc se na vás těším!!! Pá,pá
Není tady

Moc hezký referát
.. Hlavně že to máte oba za sebou, teď už jen hezké chvilky a hlavně zdravíčko

Není tady
Misinecku, uplne mi tecou slzy, je to sila co jsi si musela prozit, ale zvladli jste to na jednicku, tak at Danysek pekne roste a radeji at vubec neplace, a az budes mit fotecky, urcite nam posli! prejeme s Agatou jeste jednou mooc zdravicka a at vam dela kluk samou radost:-)
Není tady




mě to prostě rozbulelo...
Užila jsi si teda, to ti povím. Držím palce at uz je vse ok a Danysek je zdravoučký 
Není tady
Misiku, koukam, ze sis vytrpela a ten strach o miminko, no radeji nechci ani pomyslet. Ale je fajn, ze to dobre dopadlo a ted bude uz jen lip a lip. Ptej se kdykoliv na cokoliv, vzdyt vis, ze si tady radime.
Preju hodne stesti s Danyskem!
Není tady
No, Mišinečku, prožila sis to pěkně. Radši jsem to ani neměla číst, protože ve čtvrtek začnou zátěžovým testem i u mě a co bude dál.....
Každopádně jsi statečná mamina a při porodu na tebe budu myslet, že jsi to dokázala a tak se přece nenechám zahnabit 
Teď už si jen užívej Danýska a nenechávej ho plakat.
Není tady

Tak to sis opravdu to miminko zasloužila
krásné psaní....mám husí kůži a zároveň ti závidím 
Jsi šikovná mamina !!!! 
Danýskovi přeji co nejlepší start do života a ať to spolu pěkně zvládáte !!! 
Není tady
Mišinečku držím pěstě ať je Danýsek už úplně v pořádku a jste oba hodně zdraví!!!!!Uf chudáku to sis to teda pěkně protrpěla tak se držte šikulky!!!!
Není tady
Já jsem úplně zkoprnělá.Bála jsem se s tebou a plakala štěstím s váma.Moc krásně jsi to popsala a hlavně jsi holka statečná.Hlavně ať jste v pořádku a už se těším na fotečky.Papapa
Upravil(a) jituš (31. 7. 2006 20:44)
Není tady
Bože brečím jak želva
. To je hrůza, vím co prožíváš, akorát u Káti to nastalo z nenadání, taky přestala dýchat,jak se později šikovně sestřičky vyjádřili manželovi, když se přišel podívat na dceru "to je ta přidušená??" . Ta chvíle bezmoci, když nemůžeš pomoci je hrozná. Ale už to máte za sebou, tak teď jen musíte hodně papat, abyste rostli a pak se těšíme na fotečky 
Není tady
Mišinečku musím ti říct,že mi taky vyhrkly slzy do očí ale jsem ráda,že všechno dobře dopadlo tak ještě jednou přeju Danýskovi do života jen to nejlepší a Tobě a manžílkovi hodně štěstí a pevné nervy.
Není tady
Misinecku, uplne jsem s tebou prozivala ten strach o miminko. Ale doufam, ze na ten strach brzy zapomenes a budes si Danyska uz jen a jen uzivat. Preji moc moc zdravicka a take se moc tesim na fotecky!
Není tady
teda Mišinečku, tak jsem to přečetla, až jsem se zapotila, neb jsem si řikala chudák holka ta si teda dala.
Moc ti gratuluju k Danýskovi a přeju jenom samé šťastné chvilky
¨Ješě jsem se chtěla zeptat, jak je krucinál možný u porodu nespolupracovat???? Mě to docela šokovalo, jak si psala, že paní nespolupracovala, tak museli na mimíska s kleštěma
Není tady
teda Mišinečku, tak jsem to přečetla, až jsem se zapotila, neb jsem si řikala chudák holka ta si teda dala.
Moc ti gratuluju k Danýskovi a přeju jenom samé šťastné chvilky
¨Ješě jsem se chtěla zeptat, jak je krucinál možný u porodu nespolupracovat???? Mě to docela šokovalo, jak si psala, že paní nespolupracovala, tak museli na mimíska s kleštěma
Není tady
přejeme, ať se hematom pořádně zahojí a nemá žádné následky - obdivuju tě, já se tu málem sesypala 
Není tady

Teda Miši, to jste si všichni užili, málem jsem u toho psaní nedýchala. Napsala jsi to moc nádherně!
Věřim že po tom všem (myslim mi to, že jsi byla na umělým oplodnění) už budete všechno pořád v pořádku a Danýsek bude zdravej kluk jako buk
Holky uplně se mi svírá žaludek, musim vám něco napsat - dneska jsme byli u tchánů na zahradě, máme tam kruhovej bazén a Domčovi dosahuje někam nad prsa. Nosí tam rukávky a strašně se mu to líbí. Včera blbli s manželem a dědou tak, že chlapi "leželi" na vodě, odstrkovali se rukama a "jeli" podle bazénu a Domča byl u prostřed a strašně se mu to líbilo jak to dělá vír. Já byla v práci, tak mi to dneska chtěli ukázat. A malej nebyl uprostřed, ale u kraje a najednou mu ujela nožička a i přes ty rukávky šel pod vodu hlavičkou.................nemůžu to ani psát, těch chyb, strašně se klepu při vzpomínce.....
zaječela jsem na Davida a lítla k malýmu. Byla jsem venku a skoro na druhý straně bazénu. U něj stojí jabloň, tak jsem lítla přes ní až jsem si rozthla o větev ruku. David byl u něj dřív a vytáhl ho. Malej se rozbrečel jak se lekl a asi se ani nenapil, protože nekuckal. Jen brečel asi tím leknutím.
No co vám budu povídat, myslela jsem že se zbláznim, úplně se vžívám do toho, jak muselo být Mišinečkovi když Danýsek nedýchal.......
Není tady
Také se připojuju k přání hlavně zdravíčka. Máš můj obdiv, ten okamžik totální bezmoci a strachu, než se brouček rozplakal, musí být pro mámu šílený, ale zvládli jste to, a teď už bude jen a jen dobře
A hematonku se neboj, můj chlapeček ho měl taky, a hodně velký, za nějaký čas se to úplně ztratí a bude to v pohodě, ani stopa po ničem 
Není tady
Teda Mišinečku-vy jste si vytrpěli své. Četla jsem to tady v práci, držela jsem v sobě slzy-musela jsem to číst na několikrát, abych se tady nerozbrečela. Uplně jsem se do toho vžila. Tady si člověk uvědomuje, jaký to je dar - porodit dítě a ještě k tomu zdravé. Přeju vám už jen samé krásné věci, ať vám Danýsek rostě a dělá vám radost.
Není tady
Mišinečku čtu a brečím jak malá holka, přeju ti už jenom hodně hodně štastných dnů a roků a aby byl Danýsek zdraví a v pořádku. 
Není tady
Mišinečku, koukám, že sis opravdu užila své a klobouk dolů před tvojí sílou a přeju jen a jen dobré a hlavně z¨draví tobě, malému i celé rodině. Porod jsi měla opravdu těžký a ty psychické ztráty jsou snad ještě horší, ale důležité¨je, že je vše v pořádku a malého pohlídají neboj. Já jsem také Chrudimanda, tak jsem ráda, že jsi o Chrudimi napsala toto, pokud bude vše ok, tak tam jednou také budu rodit.
Přeji ti ať je vše dobré a psychickou pohodu a sílu
U tebe je zářný příklad, že prostě nic není zadarmo. Ty sis to chudino musela užít prostě od začátku až do konce, viď? Opatruj se, pa
Není tady
Mišinečku,
jsi mě rozplakala, přeji už jen vše dobré a malému kopec zdraví 

Není tady

Mišinečku, tak to byl nejsmutnější příběh, jaký jsem kdy slyšela! Snad se Daneček brzinko spraví a bude vám dělat jen samou radost, přejeme mu hodně zdravíčka a Božího požehnání! Tobě jen spousty sil, lásky a trpělivosti. Vše bude dobré! Moc držíme pěstičky.



Není tady
Misicku hlavne, ze jste to vzladly mela jsi to opravdu tezke jak fyzicky tam psychicky. Hlavne at Danysek roste a je zdravy.
Není tady