Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 7. 2006 15:53

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

panelákové jádro

chtěla bych se vás zeptat zdali mi nemůžete říct alespon zhruba cenu, vybourání panelákového jádra a postavení nového s elektroinstalací a odpady.

Není tady

 

#2 30. 7. 2006 16:11

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: panelákové jádro

To nejde říct tak jednoznačně. Záleží, jestli vám to bude dělat firma nebo jen řemeslník načerno bez faktury. Manžel boural, vyzdíval a obkládal  nové jádro kamarádovi a účtoval si jen  tak, aby neprodělal 1000 Kč za den a dělal mu to 8 dní. Je ale pravda, se musí počítat ještě s intalatérskými a elektrikářskými pracemi. Hlavně to musí navazovat, tzn. dobrá organizace práce. No a samozřejmě záleží, jaké si vyberete obklady, vanu, záchod atd. Manžel tehdy boural jádro, vyzdíval nové, obkládal koupelnu a záchod a z druhé strany v kuchyni mezi linkou a k tomu ještě dlažba.


Iveta X

Není tady

 

#3 30. 7. 2006 16:57

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: panelákové jádro

mamina dělala před asi 5lety přestavbu jádra na ytongové.... a novou kuchyň + koupelnu + záchod a vyšlo je to na cca 80tisíc i s linkou na míru ... ale je fakt, že to nedělala sakum prdum firma, ale řemeslníci jako melouch, tak se to vleklo asi měsíc


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#4 30. 7. 2006 17:03

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: panelákové jádro

Pokud nejste moc nároční,tak spodní hranice je asi kolem 30.000,-kč,ale například bratránek nad náma chtěl rohovou vanu s masážemi,atypické umyvadlo atd a stálo je to asi 100.000,-.

Není tady

 

#5 30. 7. 2006 19:24

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: panelákové jádro

nároční nejsme, já si ted hledala něco na internetu a našla jsem sprchový kout kolem 8000, záchod 2000, umyvadlo 1000, baterie 800 a nic víc nepotřebujeme, takže spíš mě zajímala ta práce dělníků a materiál.
Zároven bych chtěla kuchyň s vestavěnými spotřebiči, ale to už je velká pálka.

Upravil(a) pupicek (30. 7. 2006 19:24)

Není tady

 

#6 30. 7. 2006 19:49

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: panelákové jádro

na podzim mi to vyšlo na 150 tis.  žádný luxus...  a výhradně koupelna (nemáme to spojené stěnou s kuchyní)

Upravil(a) Frigo (30. 7. 2006 19:50)


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#7 30. 7. 2006 19:55

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: panelákové jádro

tak koupelnu za 150000, co v ní máte?

Není tady

 

#8 30. 7. 2006 21:52

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: panelákové jádro

pupicek napsal(a):

nároční nejsme, já si ted hledala něco na internetu a našla jsem sprchový kout kolem 8000, záchod 2000, umyvadlo 1000, baterie 800 a nic víc nepotřebujeme, takže spíš mě zajímala ta práce dělníků a materiál.
Zároven bych chtěla kuchyň s vestavěnými spotřebiči, ale to už je velká pálka.

Výborně a k tomu všemu si připočti těch 30.000,- a mohlo by to stačit.

Není tady

 

#9 31. 7. 2006 6:44

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: panelákové jádro

Ivi děkuji za nějakou reálnou radu a ne 150 000, to bych si na rekonstrukci celého bytu musela půjčit víc než sám stojí.

Není tady

 

#10 31. 7. 2006 7:07

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: panelákové jádro

Pupíčku, nic zázračného.  Vyzdění itongem, na stromě zelený sádrokarton a asi pět bodovek. Obloženo až ke stropu - dlaždicek a dlažba cca za 380 m2, + listelu kolem dokola, ta byla asi za 50 kousek, vanu asi za 7 a umyvadlo za litr, zrcadlo nad umyvadlem, zrušený záchod na původním místě a přistěvěný do chodby - závěsný záchod, ne moc drahý, čudlíky na splachování dvoupolohové a z plastu, nikoliv z nerezu.
Jo a v koupelně  ještě skleněnou zástěnu u vany.  Pokud bys chtěla, mám myslím ještě rozpočet někde na mejlu. Vše děláno dodavatelsky,
firmu jsem měla už odzkoušenou a neudělala žádnou prasečinu.  A málem bych zapomněla - podlahové vytápění (to ani není nutné, ale doporučili mi to) a větráky ze záchodu a z koupelny, které jsou nutné, protože zvláště v koupelně je šílená vlhkost.  Baterie nejsou žádný luxus, myslím že byli za tisícovku.
Teď jsem na to koukala a předběžný rozpočet byl 123 tis. vč. daně.  To se pak změnilo přesně podle věcí, které jsem vybrala.
Zapomněla jsem, že mi k tomu přidávali nové dveře, aby byli v celém bytě stejné, ale ti byli v akci, takže za rozumnou cenu a to bylo těch 20 tis. navíc.  ...

Upravil(a) Frigo (31. 7. 2006 7:21)


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#11 31. 7. 2006 7:37

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: panelákové jádro

Frigo, tak to byla renovace opravdu z gruntu celá.... Těbůh, ještě že je manžel od řemesla a má kamarády z oboru.
Pupíčku, jestli chceš ušetřit za práci, tak si neber firmu, ale jednotlivý řemeslníky, který Ti to udělají melouchem. Firmy si účtují kolem 200 - 250 Kč za hodinu, kdežto řemeslník melouchem si řekne něco málo přes 100 Kč. Alespoň tady u nás to tak je... Chce to ale řemeslníka znát nebo mít na něj doporučení od někoho známého, kterýmu už dělal, aby jste měli jistotu, že Vám to nezpacká...
Je třeba se zeptat, jestli řemeslník účtuje za metr nebo za hodinu. Když účtuje za metr, tak záleží, jak hodně je obklad a dlažba složitá. Za dlažbu nakoso se účtuje víc než za dlažbu narovno, stejně tak je levnější obklad s lištama než obklad s kamenickýma rohama. Někdy se vyplatí nechat si udělat v rozích nebo pod zrcadlem poličky ze sádrokartonu a nechat je obložit, ušetří se za nábytek (koupelnový) a vypadá to moooc hezky.

Upravil(a) Iveta X (31. 7. 2006 7:49)


Iveta X

Není tady

 

#12 31. 7. 2006 12:56

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: panelákové jádro

Iveto, já bych se melouchářů bála a myslím, že by se to i strašně protahovalo. Tihle to mají propracované, vědí kdy mohou začít další. Jsem vzala meloucháře na koupelnu na chatu a chtělo se mi brečet, když jsem viděla, jak to položil. Další melouchář tam dělal podlahovku a ta se musela vybourat a dělat znova. A všechno to byli řemeslníci, kteří se tím živí a na inzerát (ze zlatých stránek)  nebyli !   Nemyslím, že jsem zaplatila moc. Mám možnost srovnání, v domě už byla spousta firem a troufám si říct, že v obkladech jsou bezkonkurenční. Dokázali mi i poradit s věcmi, které jsem nevěděla. Já jen řekla svou představu a jediné, co jsem vybrala byla vana a dlaždičky.  Lidi v domě platili i daleko víc a to i za menší koupelny.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#13 31. 7. 2006 14:09

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: panelákové jádro

Frigo napsal(a):

Iveto, já bych se melouchářů bála a myslím, že by se to i strašně protahovalo. Tihle to mají propracované, vědí kdy mohou začít další. Jsem vzala meloucháře na koupelnu na chatu a chtělo se mi brečet, když jsem viděla, jak to položil. Další melouchář tam dělal podlahovku a ta se musela vybourat a dělat znova. A všechno to byli řemeslníci, kteří se tím živí a na inzerát (ze zlatých stránek)  nebyli !   Nemyslím, že jsem zaplatila moc. Mám možnost srovnání, v domě už byla spousta firem a troufám si říct, že v obkladech jsou bezkonkurenční. Dokázali mi i poradit s věcmi, které jsem nevěděla. Já jen řekla svou představu a jediné, co jsem vybrala byla vana a dlaždičky.  Lidi v domě platili i daleko víc a to i za menší koupelny.

Frigo, ono je to asi o zkušenosti, jak je kdo spokojený. Ten kdo vám dělal koupelnu na chatě, tak asi mizernou práci odvádí i ve firmě(jestli jsem to správně pochopila). Sestra zase naopak zažila šok s firmou - chtěla si nechat udělat pergolu na jedný třetině  trávníku na předzahrádce. Firmě řekla, aby tu jednu třetinu vydláždili zámkovou dlažbou a nad tím postavili pergolu a ti Matové a Patové jí celou předzahrádku vybagrovali a zaštěrkovali a chystali se jí celou zadláždit. Ségra byla málem bez sebe, jelikož větší část trávníku chtěla kvůli dětem i vzhledu zachovat. No nakonec to vrátili do původního stavu, ale ty dohady při tom...
Asi nejlepší reklama pro řemeslníka je, když ho doporučí jeho spokojený zákazník a když se pak s ním dohodnete, že to chcete bez papírů, tak on může jít s cenou dolů, jelikož nemusí nic z toho odvádět. No, nechci navádět k ničemu špatnýmu, ale co si budeme povídat, že. Tak to prostě chodí. Určitě je třeba, aby práce při dělání koupelny navazovaly, takže pokud manžel vezeme takovouhle práci, tak chce k tomu svého známého instalatéra, se kterým je zvyklý dělat a domluví se tak, aby ani jeden den práce nestála. Je to prostě o dohodě a o solidnosti. Znám řemeslníky, který vezmou veškerou práci a potom mají rozděláno plno akcí a nikde to nebere konec.


Iveta X

Není tady

 

#14 31. 7. 2006 15:33

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: panelákové jádro

Přesně tak, záleží fakt na lidech. V našem případě se snad ani nejednalo o meloucháře, ale spíš živnostníky, kteří jedou sami na sebe. Asi jim to vychází, jen mi měli zrovna smůlu.
Dneska jsem ráda, že jsem třeba ty obklady vyzkoušela napřed na chatě lol , než jsem ho vzala domů.   Nebaví mi zadat práci a pak nad nima stát a dohlížet. To bych si to mohla rovnou udělat sama.  Nestojí to všechno malé částky, proto je fakt dobré, když to dělají známi, ale přesto vyzkoušení.
Právě - z toho, že to nebude brát konce, z toho bych měla taky docela obavu.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#15 24. 9. 2013 10:49

mishalka
♥♥-----
Registrovaný: 28. 6. 2012
Příspěvky: 54

Re: panelákové jádro

No tak to si nech udělat kalkulaci od konkrétní firmy, asi se to bude hodně lišit.Když jsme to dělali my, tak jsme taky zaslaly poptávky na hodně firem a z nabídek nám nejlíp vyšla bytexpert.cz

Není tady

 

#16 23. 11. 2013 23:39

terezie79
♥------
Registrovaný: 23. 11. 2013
Příspěvky: 1

Re: panelákové jádro

Můžu se přidat k tématu a zeptat se, jak to vypadá s cenami aktuálně? Přemýšlela jsem, že bychom si na to najali zedníka nebo někoho, kdo by to dovedl. Na http://www.fajnpoptavka.cz/zednik-slatinany se dají najít i šikovní řemeslníci, už jsme si přes ten vyhledávač našli elektrikáře, takže bychom asi hledali zase tam. Jen mě zajímá ta cena kompletní rekonstrukce jádra.

Není tady

 

#17 24. 11. 2013 13:28

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: panelákové jádro

Frigo napsal(a):

Pupíčku, nic zázračného.  Vyzdění itongem, na stromě zelený sádrokarton a asi pět bodovek. Obloženo až ke stropu - dlaždicek a dlažba cca za 380 m2, + listelu kolem dokola, ta byla asi za 50 kousek, vanu asi za 7 a umyvadlo za litr, zrcadlo nad umyvadlem, zrušený záchod na původním místě a přistěvěný do chodby - závěsný záchod, ne moc drahý, čudlíky na splachování dvoupolohové a z plastu, nikoliv z nerezu.
Jo a v koupelně  ještě skleněnou zástěnu u vany.  Pokud bys chtěla, mám myslím ještě rozpočet někde na mejlu. Vše děláno dodavatelsky,
firmu jsem měla už odzkoušenou a neudělala žádnou prasečinu.  A málem bych zapomněla - podlahové vytápění (to ani není nutné, ale doporučili mi to) a větráky ze záchodu a z koupelny, které jsou nutné, protože zvláště v koupelně je šílená vlhkost.  Baterie nejsou žádný luxus, myslím že byli za tisícovku.
Teď jsem na to koukala a předběžný rozpočet byl 123 tis. vč. daně.  To se pak změnilo přesně podle věcí, které jsem vybrala.
Zapomněla jsem, že mi k tomu přidávali nové dveře, aby byli v celém bytě stejné, ale ti byli v akci, takže za rozumnou cenu a to bylo těch 20 tis. navíc.  ...

Mohu jen potvrdit,že podlahové vytápění na wc a vkoupelně je supr-my chodíme doma bosi,takže takhle po ránu když vylezeš z postele a stoupneš si na teplé kachličky,to je moc příjemné.

Není tady

 

#18 11. 2. 2014 10:19

edulka
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2012
Příspěvky: 57

Re: panelákové jádro

terezie79 napsal(a):

Můžu se přidat k tématu a zeptat se, jak to vypadá s cenami aktuálně? Přemýšlela jsem, že bychom si na to najali zedníka nebo někoho, kdo by to dovedl. Na http://www.fajnpoptavka.cz/zednik-slatinany se dají najít i šikovní řemeslníci, už jsme si přes ten vyhledávač našli elektrikáře, takže bychom asi hledali zase tam. Jen mě zajímá ta cena kompletní rekonstrukce jádra.

Tak si tam zadejte rovnou poptávku ne? A aspoň orientační cenu vám řeknou. Nám komplet rekonstruovala byt firma rekonstrukce-praha.com, na všem jsme byli dopředu dohodnutí včetně ceny

Není tady

 

#19 16. 4. 2014 21:44

sedlklara
♥------
Registrovaný: 24. 1. 2014
Příspěvky: 15

Re: panelákové jádro

kolik vás to vyšlo a o jak velký byt šlo? Vždycky mě zajímalo co se více vyplatí, zda koupit novostavbu ale raději zrekonstruovat něco starší. Hlavně jak to časem vyjde na měsíční náklady. Novostavby mají většinou nižší stropy a elektrické topení. Ale zase takové starší pěkné byty mají "duši".

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů