Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 7. 2006 21:04

solomonie
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2006
Příspěvky: 11

Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Nemáte s tím zkušenosti? S přítelem jsme se rozešli, synovi jsou teď dva roky, dodnes za námi jezdil maximálně na víkend (bydlí 150km daleko), takže malý ani neví, co je to táta (zná jen toho víkendového). Já osobně už bych ho radši nikdy neviděla a myslím, že i pro malého by to bylo lepší, abychom mu nepletli hlavu - chvíli táta je, pak zase delší dobu není...
Nebo by bylo lepší, vidět ho třeba dvakrát do měsíce? Spolu si docela rozumněli - jako kamarádi...
Ale my jsme se poslední dobou jen hádali yikes(

Není tady

 

#2 29. 7. 2006 21:27

anela
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 397

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Ani když si se rozešla s přítelem, v žádném případě bys neměla dopustit, aby byl přerušený kontakt syna s vlastním otcem. Syn rozhodně otce potřebuje, i když ho nebude mít doma denně.

Není tady

 

#3 30. 7. 2006 13:01

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Nemᚠprávo rozhodnout za svého syna,který z toho ještě nemá rozum.I občasný táta je táta a dokonce spousta otců jezdí po montážích a doma jsou jen na víkend,někdy ani to ne.S tebou si nemusí rozumět,ale kvůli tomu nemůže přestat být tátou.Pokud by o něj nejevil žádný zájem,je to něco jiného.

Není tady

 

#4 30. 7. 2006 14:40

solomonie
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2006
Příspěvky: 11

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Děkuji za rady yikes)
No on táta vždycky tvrdil, že o nás má zájem, ale více mu záleželo na jiných věcech - na rodinném majetku... takže mu ani syn nestál za to, aby se k nám přestěhoval - pouze dva roky sliboval a my čekali a čekali... až už těch výmluv bylo moc. Tak nevím, je-li to otcovská láska...
To, že se mu takový skvělý klučina líbí, se ani nedivím yikes)
P.S. Je něco jiného, pokud táta musí jezdit za prací, pak přijede a skutečným tátou, ne, že přijede jen na víkend na návštěvu a přetvařovat se před synkem, jaký je skvělý otec...
Já osobně jsem si myslela, že by to spíš malému pletlo hlavu a že by bylo lepší, aby na takovéhotátu zapomněl a časem bysme si třeba našli lepšího, který by o nás opravdu zájem měl...

Není tady

 

#5 30. 7. 2006 16:18

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Určitě můžeš najít časem lepšího tátu,ale pokud by ten pravý občas chtěl syna vidět,nebraň mu.Mojí kolegyně syn pravého tátu nezná,protože ten o něj zájem nemá a i když má jiného skvělého tátu,se kterým si rozumí,tak nedávno se jí svěřil,že ho to trochu mrzí,protože si někdy připadá,že neví,kým je.

Není tady

 

#6 30. 7. 2006 17:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Můj syn měl taky jen víkendového tátu, v jeho 3 letech jsme se rozvedli a on se pravidelně se synem vídá i teď a to je synovi už téměř 18 let. Určitě tomu nebraň. Jednou je to jeho táta a pokud mu neubližuje a má ho rád... Jednou by Ti to syn mohl vyčítat, že jsi mu bránila. A když to malému vysvětlíš, že vidí tatínka jen někdy, tak to příjme. Aspoň u nás to tak bylo. Taky jsem kdysi takéto dilema měla, ale jsem moc ráda, že se syn s otcem stýká, protože dítě otce opravdu potřebuje, i když ho má jen na chvilku.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7 1. 8. 2006 6:56

Majdalena
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 32

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Nebraň víkendovému a hledej řádnou náhradu. A i s náhradou počítejte, že přijede ten druhý. Ona je to někdy výhoda mít dva táty. Dcera si v současné době přeje ještě jednu mámu, aby nás bylo doma víc. Táta je "náhradní" a je báječný.

Není tady

 

#8 4. 8. 2006 8:58

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Nebrań mu, bud´ráda, že se zajímá a chce dítě vidět.
Co my bychom zato dali s holkou, kdyby otec mé dcery chtěl přijít, ji vidět, zajímat se..nebejbože platit výživné.... jak ji mám vysvětlit, proč NEJDE? Já mu ji dávat chtěla, brala jsem to za samozřejmost...ale když nemá zájem, jak mu ji nanutím? Vždyt se měli rádi, alespoň to tak vypadalo...
Ale tvrdíl, žeji má rád. Akorát okolí tomu nerozumí jak...a v čem se to projevuje.

Není tady

 

#9 11. 8. 2006 7:48

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Taky bych mu nebránila, třeba sám časem ochladne. Pokud ale ne, může být synovi skvělým kamarádem a bude mít alespoň muže nablízku. Jednou by ti to mohl vyčíst, že kvůli tobě přišel o otce.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#10 11. 8. 2006 8:21

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

solomonie: Plést dítěti hlavu..hm....Otce malému stejně neutajíš...je přeci v rodném listě. A co budeš dělat, až se tě třeba kluk v 15 zeptá, kdo je ten táta a jakto, že ho nezná, nevídá?....Víš, mohl by to brát jako podraz, žes mu to chtěla zatajit...mohla bys ztratit jeho důvěru. Já bych otci ve styku s dítětem nebránila, jestli jste schopní se dohodnout na nějakých pravidlech a jestli se k tomu dítě staví vstřícně, tak bych nedělala žádné problémy. Dítěti lze přiměřeně vysvětlit, jak to s otcem je. Samozřejmě nikoli tak, že o něj v podstatě zájem nemá a ani tak, že budeš otce omlouvat a vymýšlet si, proč nemůže....Já to svému dítěti vysvětlila tak, že táta ho jistě má rád, ale že má i dost jiných povinností a zřejmě si neumí skloubit čas tak, aby mu vycházelo všechno...Nebraň ničemu, ani v dobré víře, že ty dělᚠpro dítě to nejlepší. Nech situaci plynout, čas ukáže, jakým otcem onen otec skutečně je. Dítě si postupně vytvoří svůj názor a ty budeš mít čisté svědomí. Tolik můj názor.

Není tady

 

#11 11. 8. 2006 10:33

solomonie
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2006
Příspěvky: 11

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Děkuji všem za názor a radu yikes)
Ve skutečnosti otci nebráním, ale i on si myslí (i když pořád píše, jak nás má rád...), že když spolu nebudeme, nemá smysl sem  jezdit (bydlí 150km daleko). Jen mi vyčítá, že jsem ho připravila o syna, přitom důvodem, proč jsme se rozešli je z 95% ON. I když původně sliboval, že se k nám přistěhuje (dohodli jsme se tak), rozmyslel si to a 2 roky jen hledal výmluvy. Navíc začal i s různými výhrůžkami... a to už bylo i na mě moc... Postupně jen díky jeho chování ochladala moje láska k němu a teď už ani nevím, jestli ho ještě chci - snad jen kvůli malému - ale to by se jeho chování muselo hódně změnit. Navíc on ze všeho obvyňuje mě, na to už mu nemám co říct yikes(
Ani výživné platit nechce. To, že bych ještě od něj nějaké peníze chtěla, označuje jako vydírání... Myslím, že se s ním asi nepůjde dohodnout.
Ale k malému se vždycky choval hezky, když tu byl.

Není tady

 

#12 11. 8. 2006 11:03

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

solomonie: Výživné platit nechce???!!! Se mi snad zdá zlý sen....Jak to, že si tolik mužů myslí, že když už nechtějí být s matkou dítěte, že jejich povinnost k dítěti taky končí?.... Být tebou tak podám návrh na to, aby syn byl svěřen do mé péče (nemáš-li to už určeno), navrhla bych úpravu styku otce s dítětem (snažila bych se spravedlivě) a taky bych tam navrhla výživné, které bych požadovala patrně i zpětně (jde to). Podívej se na www.juristic.cz Jsou tam různé vzory podání žalob na soud....já bych se s ním nemazala tedy. Nejsem hladová, ale myslela bych na to, co by se stalo, až by mě došly peníze (dlouhodobá nemoc, invalidita apod.)...jak bych pak uživila své dítě?....když výživné je stanoveno a ty mᚠsvých peněz dost, může je ukládat na horší časy...když žádné výživné nedostáváš, nemyslíš na zadní kolečka....já bych do toho šla. A se to panáčkovi líbí, nebo ne. (Je fakt, že předem bych asi zkusila se s ním dohodnout. Stvořila bych návrh dohody, dala mu ho zkonzultovat, dala mu prostor se vyjádřit. Ovšem do jistého data, ne aby se vyjadřoval deset let....a když by se dohodnout nechtěl, tak bych použila ten soud. Tady trochu pozor - i kdybyste se dohodli, tak tu vaši dohodu by měl soud schválit a vynést rozsudek. Jinak je každá dohoda o dítěti sepsaná mezi vámi cárem papíru.)

Není tady

 

#13 11. 8. 2006 15:05

solomonie
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2006
Příspěvky: 11

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Eva36 napsal(a):

solomonie: Výživné platit nechce???!!! Se mi snad zdá zlý sen....Jak to, že si tolik mužů myslí, že když už nechtějí být s matkou dítěte, že jejich povinnost k dítěti taky končí?.... Být tebou tak podám návrh na to, aby syn byl svěřen do mé péče (nemáš-li to už určeno), navrhla bych úpravu styku otce s dítětem (snažila bych se spravedlivě) a taky bych tam navrhla výživné, které bych požadovala patrně i zpětně (jde to). Podívej se na www.juristic.cz Jsou tam různé vzory podání žalob na soud....já bych se s ním nemazala tedy. Nejsem hladová, ale myslela bych na to, co by se stalo, až by mě došly peníze (dlouhodobá nemoc, invalidita apod.)...jak bych pak uživila své dítě?....když výživné je stanoveno a ty mᚠsvých peněz dost, může je ukládat na horší časy...když žádné výživné nedostáváš, nemyslíš na zadní kolečka....já bych do toho šla. A se to panáčkovi líbí, nebo ne. (Je fakt, že předem bych asi zkusila se s ním dohodnout. Stvořila bych návrh dohody, dala mu ho zkonzultovat, dala mu prostor se vyjádřit. Ovšem do jistého data, ne aby se vyjadřoval deset let....a když by se dohodnout nechtěl, tak bych použila ten soud. Tady trochu pozor - i kdybyste se dohodli, tak tu vaši dohodu by měl soud schválit a vynést rozsudek. Jinak je každá dohoda o dítěti sepsaná mezi vámi cárem papíru.)

No my máme dohodu (s ověřeným podpisem), potřebovali jsme ji kvůli sociálce - tam stojí, že mi otec platí 500Kč měsíčně. Ve skutečnosti tedy takhle neplatit, ještě jsme měli nějaké společné věci... - ještě jsme se občas stýkali, když o víkendu přijel...
A to musím zažádat o svěření do péče, i když jsem vedená jako matka samoživitelka? V rodném listě sice otec je, ale nikdy jsme spolu nežili a nejsme ani manželé...?

Není tady

 

#14 11. 8. 2006 16:21

lady ZP
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 191

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

solomonie napsal(a):

Děkuji za rady yikes)
No on táta vždycky tvrdil, že o nás má zájem, ale více mu záleželo na jiných věcech - na rodinném majetku... takže mu ani syn nestál za to, aby se k nám přestěhoval - pouze dva roky sliboval a my čekali a čekali... až už těch výmluv bylo moc. Tak nevím, je-li to otcovská láska...
To, že se mu takový skvělý klučina líbí, se ani nedivím yikes)
P.S. Je něco jiného, pokud táta musí jezdit za prací, pak přijede a skutečným tátou, ne, že přijede jen na víkend na návštěvu a přetvařovat se před synkem, jaký je skvělý otec...
Já osobně jsem si myslela, že by to spíš malému pletlo hlavu a že by bylo lepší, aby na takovéhotátu zapomněl a časem bysme si třeba našli lepšího, který by o nás opravdu zájem měl...

Pozor dámy, to by chtělo vidět i další souvislosti, aby nám tu Solomie za čas neplakala, že ji otec dítě odvezl na víkend nebo dovolenou a nehodlá kloučka vrátit. O jakém rodinném majetku to tu mluvíš. Řekla bych, že přítel bydlí někde u rodičů, nejspíš mu stěhování k Tobě neschválili a tak to dopadlo, jak to dopadnou muselo. Byla jsi u něj v jeho bydlišti? Jak to tam chodí? To by se mu líbilo, přijet si na víkend, neplatit, nestarat se - jenom si hrát na tátu - v tomhle věku jsou ty děti nejrozkošnější. Ženský mají pravdu, nebrat dítěti tátu, ale?!


Žít a nechat žít

Není tady

 

#15 11. 8. 2006 18:35

solomonie
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2006
Příspěvky: 11

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

lady ZP napsal(a):

solomonie napsal(a):

Děkuji za rady yikes)
No on táta vždycky tvrdil, že o nás má zájem, ale více mu záleželo na jiných věcech - na rodinném majetku... takže mu ani syn nestál za to, aby se k nám přestěhoval - pouze dva roky sliboval a my čekali a čekali... až už těch výmluv bylo moc. Tak nevím, je-li to otcovská láska...
To, že se mu takový skvělý klučina líbí, se ani nedivím yikes)
P.S. Je něco jiného, pokud táta musí jezdit za prací, pak přijede a skutečným tátou, ne, že přijede jen na víkend na návštěvu a přetvařovat se před synkem, jaký je skvělý otec...
Já osobně jsem si myslela, že by to spíš malému pletlo hlavu a že by bylo lepší, aby na takovéhotátu zapomněl a časem bysme si třeba našli lepšího, který by o nás opravdu zájem měl...

Pozor dámy, to by chtělo vidět i další souvislosti, aby nám tu Solomie za čas neplakala, že ji otec dítě odvezl na víkend nebo dovolenou a nehodlá kloučka vrátit. O jakém rodinném majetku to tu mluvíš. Řekla bych, že přítel bydlí někde u rodičů, nejspíš mu stěhování k Tobě neschválili a tak to dopadlo, jak to dopadnou muselo. Byla jsi u něj v jeho bydlišti? Jak to tam chodí? To by se mu líbilo, přijet si na víkend, neplatit, nestarat se - jenom si hrát na tátu - v tomhle věku jsou ty děti nejrozkošnější. Ženský mají pravdu, nebrat dítěti tátu, ale?!

Ne ne, nebydlí u rodičů, kdysi na něj jeho nevlastní táta přepsal takový zbořený statek a od té doby se tam dřel a k ničemu..., ale zase už mu bylo líto to opustit,  aby nezklamal tátu, když už mu to dal... (myslím, že "dědeček" právě našemu vztahu taky moc nepomohl, ono se mu hodilo, že měl kam o víkendu jezdit, že mu syn udržuje majetek... sice se usmíval, on to vůbec s lidma umí a na synovi se podepsal).
Já už právě bývalému partnerovi vůbec nerozumím, zdá se mi, že by potřeboval psychiatra. Jednou nám píše div ne výhružné SMSky a pak zase jak se mu po nás stýská...
Fakt už nevím...

Není tady

 

#16 14. 8. 2006 9:41

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

solomonie: Bývalý partner to asi nemá v hlavě v pořádku...to s tím svěřením do péče ti bohužel neumím zodpovědět (zkus napsat na Právní), já nejsem žádný expert.

Není tady

 

#17 14. 8. 2006 11:24

solomonie
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2006
Příspěvky: 11

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Eva36 napsal(a):

solomonie: Bývalý partner to asi nemá v hlavě v pořádku...to s tím svěřením do péče ti bohužel neumím zodpovědět (zkus napsat na Právní), já nejsem žádný expert.

No přijde mi, že ještě není zralý být tátou...
A to mu bude už 29:dumbom:

Není tady

 

#18 12. 9. 2006 18:54

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Dal bych vašemu bývalému příteli i synovi šanci, doba než si vybudují vztah může být dlouhá, ale rozhodně bych mu v kontaktech nebránil, at se sám stará o to, jestli mu na tom záleží, aby ho syn potřeboval. I kdyby to skončilo nezájmem, bude to jeho rozhodnutí a ne vaše.
P.Pöthe

Není tady

 

#19 14. 9. 2006 18:42

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

solomonie napsal(a):

Já už právě bývalému partnerovi vůbec nerozumím, zdá se mi, že by potřeboval psychiatra. Jednou nám píše div ne výhružné SMSky a pak zase jak se mu po nás stýská...
Fakt už nevím...

Srdicko hjarta, to je naprosto normalni vec. Znam hodne lidi, spise z muzske populace, kteri takto vyjadruji svuj odpor k expartnerovi, ktery jim ztrpcoval zivot - pusobi to na ni zmatene a to je ucel. Reknete mi, kdo nepotrebuje psychiatra ? Ja osobne mam 2 ! tummenupp

Liba Vas Dark Angel

Upravil(a) DarkAngel (14. 9. 2006 18:43)


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#20 14. 9. 2006 18:46

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

solomonie napsal(a):

No přijde mi, že ještě není zralý být tátou...
A to mu bude už 29:dumbom:

Pravda - ridicak na manzelstvi se dostava az ve 30. Ridicak na zplozeni potomku se dava az po 30-ce...Plati to jak na muze, tak na zeny.


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#21 22. 9. 2006 20:19

maminka2904
♥♥-----
Místo: Rokycany
Registrovaný: 10. 2. 2006
Příspěvky: 74

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Pokud jezdí každý víkend nebránila bych mu.
Já jsem se s přítele rozešla ještě v těhu a dnes jsou malému skoro tři roky  a jestli ho viděl 6x tak je to hodně. Nebýt jeho matky, malého babičky, tak by si ani nevzpomněl, že má někde syna. Proto jsem radši když se nezajímá jak se malý má. Dnes už mám rok a půl přítele a pro malého je to táta. Táta který si s ním hraje chodí kopat a věnuje se mu. Ne táta, který si jednou za půl roku vzpomene že má někde dítě.
Takže bych mu opravdu nebránila, malý si zvykne na to, že táta pracuje daleko a může za ním jezdit jen o víkendu. Držím palečky a to zládneš


http://www.rodice.cz/metrik/828.png

Není tady

 

#22 23. 9. 2006 9:07

solomonie
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2006
Příspěvky: 11

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

No, ono je to teď žase trochu jinak - táta už za námi nejezdí vůbec (nic jsem mu nezakazovala, ale asi si myslí, že je to zbytečné a že by malému jen pletl hlavu). Asi před měsícem si tu byl pro nějaké věci (celá delegace - i s jeho otcem a bráchou), ani nešli dál, jen si přišli pro klíče od stodoly, kde ty věci měl. Prcek přišel taky ke dveřím a hned tátu poznal a začal na něj volat. Tak se tedy vrátil a aspoň ho pohladil, jinak by byl býval odešel, aniž by ho viděl.
Mám dojem, že se taky jednou vyjádřil v tom smyslu, že je mu malý k ničemu, když s ním není.
Nevím no, zdá se mi ten jeho vztah k synovi divný a myslím, že děda ho má stokrát radši.
Bohužel yikes(

Není tady

 

#23 16. 10. 2006 13:37

pinka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 10. 2006
Příspěvky: 38

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

ahojky! Tak já nevím, docela tě chápu, znám podobnou situaci. Rozvedla jsem se, když malé byl sotva rok a docela brzy jsem si našla přítele, kterému malá sama spontálně začala říkat táto. Má tedy dva táty, protože její biologický otec si jí bere ob víkend k sobě, ale vím, že se o ní nestará, že jí vždycky hodí na krk babičce a akorát jí přiveze. Dělá mi to všechno naschvál... Někdy si říkám, že by bylo lepší, kdyby nás nechal napokoji, ale je to její táta a jednou by mi to mohla všechno vyčítat:butter:

Není tady

 

#24 17. 10. 2006 9:12

solomonie
♥------
Registrovaný: 29. 7. 2006
Příspěvky: 11

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

pinka napsal(a):

ahojky! Tak já nevím, docela tě chápu, znám podobnou situaci. Rozvedla jsem se, když malé byl sotva rok a docela brzy jsem si našla přítele, kterému malá sama spontálně začala říkat táto. Má tedy dva táty, protože její biologický otec si jí bere ob víkend k sobě, ale vím, že se o ní nestará, že jí vždycky hodí na krk babičce a akorát jí přiveze. Dělá mi to všechno naschvál... Někdy si říkám, že by bylo lepší, kdyby nás nechal napokoji, ale je to její táta a jednou by mi to mohla všechno vyčítat:butter:

No, u nás se zatím nic moc neděje, jen tedy, že mi bývalý přítel poslal složenkou alimenty za ty dva roky, co s námi není, a řekl mi (myslel si asi, že je to těmi penězmi podmíněné, proto si taky myslím, že je poslal) že si malého bude brát na víkendy a že to dá klidně k soudu. Zatím se ale o něj nezajímá a ani se na něj nepřijede podívat.
A prcek vždycky před spaním přemýšlí a říká "najdeme tátu jinýho" yikes) ani nevím, co se mu v té hlavičce honí...
Teď jsme si našli nového kamaráda (zatím), jen nevím, jak by mu měl malý říkat... (zatím mu říká pán yikes)

Není tady

 

#25 17. 10. 2006 14:33

Andrejka
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 6. 2006
Příspěvky: 228

Re: Lepší občasný "táta" nebo žádný?

Solomonie,já se ze svým expřítelem rozešla když byli synovi půl roku,takže vlastně v té době otce neznal.Něco po půl roce kdy jsme byli sami jsem si našla přítele,do té doby se otec dítěte sám neozval ani mi nedal žádné peníze,řekl mi at dám návrh k soudu že mi dříve nedá ani kačku..Usoudila jsem že nemá o dítě vůbec žádný zájem,syn postupně sám od sebe začal říkat mému příteli táta a do dnešního dne neví že není jeho biologický otec.Samozřejmně že mu to jednou chci říct,ale zatím mu jsou 4roky.Jeho otec se ho zřekl a v podstatě ho nikdy neviděl jen aby nemusel platit..Z jedné stránky jsem ráda za to jek to je,protože vím jakou paseku dokáže jeden s rodičů nadělat v dětské dušičce..

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů