Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 7. 2006 10:36

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Recept na osvěžující zákusek

Holky nemáte někdo nějaký dobrý recept na osvěžující zákusek na tyto parné dny?Tiramisu , atd..?Dík.

Není tady

 

#2 24. 7. 2006 10:37

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Recept na osvěžující zákusek

Švagrová,
   přivezu ti zákusek v sobotu, tak se těš.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#3 24. 7. 2006 11:20

susan
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 1497

Re: Recept na osvěžující zákusek

Tak moje děti tomu říkají mňamka
Do mísy nasypu piškoty (velký balík) a ovoce co dům a zahrada dá, přidám 2 bílé jogurty smíchané s vanil.cukrem pak 1 sladkou smetanu a vše pořádně promíchám , jelikož jsou už děti velké tak tam přidávám i trochu  rumu tummenupp Nechám vychladit tak min.4 hoďky v lednici a pak dám na misky a ozdobím zmrzkou a šlehačkou. Dá se to i udělat jako podklad pro dort navrh naklást ovoce a zalit želatinou. tummenupp Nechat pořádně vychladit


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;28/st/20071023/n/Tomasek/dt/5/k/ac22/age.png
6 měsíců 9kg/74cm, 8měsíců 9,5kg/76cm 8zubů,12měsíců 11,2kg/80cm 9 zubů,18měsíců 14kg/87cm 16zubů

Není tady

 

#4 24. 7. 2006 12:13

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Recept na osvěžující zákusek

Víš že jsem tušila že to napíšeš.Ještě něco ukutím.A  jsme tlustí na dva prsty.Tak v sobotu.storstark

Nela napsal(a):

Švagrová,
   přivezu ti zákusek v sobotu, tak se těš.

Není tady

 

#5 24. 7. 2006 15:43

Benja1
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 32

Re: Recept na osvěžující zákusek

Upéct piškot, poklást půlkami kompotovaných meruněk, ve šávě rozmíchat vanilkový puding, uvařit a meruňky zalít.

Není tady

 

#6 24. 7. 2006 18:20

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Recept na osvěžující zákusek

Také dobré a komu se nechce péct, může koupit za 15Kč kulatý korpus.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#7 24. 7. 2006 18:34

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Recept na osvěžující zákusek

Andělský dort:
Dortovou formu vymažu máslem a vysypu kokosem.
Smíchám 2 zakysané smetany, 6 lžic cukru, decku mléka a pár lžic kokosu na zahuštění - aby z toho byla kašička.
Pak do formy střídavě kladu piškoty a natírám tenkou vrstvou kejdy ze smetany, vyjde to tak na 3 vrstvy - podle velikosti formy. Končím kejdou a posypu kokosem.
Šoupnu to do lednice, do rána se rozleží........mňam, mňam, mňam. Krásně drží pohromadě, výborně chutná.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#8 24. 7. 2006 20:40

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Recept na osvěžující zákusek

Tak na ten zítra jdu!

Není tady

 

#9 25. 7. 2006 20:23

he
♥♥-----
Registrovaný: 18. 6. 2006
Příspěvky: 96

Re: Recept na osvěžující zákusek

TIRAMISU PO ČESKU (hotovo za 20 min)
uvařím hrnek kafe,nechám vychladnout,šupnu do toho prcka rumu.Ušlehám 2 šlehačky s 1 ztužovačem a 100g cukru.V míse promíchám 2 pomazánková másla a ty smíchám s tou šlehačkou.Do dortové formy pak střídavě dávám vrstvu piškotů namočených v té kávě s rumem,posypu je přes sítko hořkým kakaem a vrstvu krému.Končím vrstvou krému.Pak minimálně na 2 hoďky do lednice(lépe přes noc)


Ještě se nestalo, aby nějak nebylo.

Není tady

 

#10 25. 7. 2006 22:09

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Recept na osvěžující zákusek

Na alobal naskládat sušenky BB střídavě tmavou a světlou, na šířku 3, na délku 7.
Dva tvarohy rozmíchat s 15 dkg cukru a 20 dkg másla a půlku nanést na BB. Pak znovu naskládat BB, ale opačně barvy ( do šachovnice, takže kde je vespod světlá, tam bude teď tmavá) a na to druhou půlku náplně. doprostřed dát za sebou dva celé banány. Pak rukama podebrat alobal a celé to ohnout k sobě, do tvaru střechy. Jde to krásně. Nakonec polít čokoládou, zabalit do toho alobalu a nechat proležet. Je to moc dobré a lehké.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#11 26. 7. 2006 6:56

Benja1
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 32

Re: Recept na osvěžující zákusek

Tiramisu po česku šlehám rovnou, tzn.  do mísy 2 šlehačky, 2 pomazánková másla, cukr (dávám podle původního receptu 200g práškového), žádný ztužovač a elektr. šlehačem šlehám. Je to hned a krásně to zhoustne.

Není tady

 

#12 26. 7. 2006 20:53

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Recept na osvěžující zákusek

Na tu střechu mám prastarý recept mírně odlišný, ale nerada dávám banán - hrozně rychle po nakrájení hnědne
http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotoeccjkspxxw77840.jpg


2 balíčky BE BE sušenek, nejlepší je koupit jedny tmavé a jedny světlé, ale nemusí to tak být, jen to
lépe vypadá po nakrájení
150 g moučkového cukru
250 g másla
500 g netučného tvarohu baleného do kostek, ne vaničky, v nich bývá dost mokrý
libovolné ovoce, je možné i ovoce z kompotu, které ale dáme dobře okapat
(trošku rumu nebo jiného likéru - nepovinně!)

čokoládu na polevu

alobal na zabalení

Postup:
Utřeme máslo s cukrem, přidáme tvaroh a nepovinně trošku rumu nebo jiného likéru, nejlépe v robotu, hmota je trošku tuhá, nebo použijeme ruční šlehač.Já osobně jsem to nikdy nemíchala rukou, ale jistě je to s troškou námahy taky možné....
Na pracovní ploše rozprostřeme alobal, na který ukládáme BE BE sušenky tak, že vytvoříme 3 řady po 7 kusech sušenek, střídáme vždy jednu tmavou a jednu světlou jako na šachovnici.
Na tyto tři řady sušenek rozprostřeme polovinu umíchané hmoty.
Nezalekneme se toho, že hmota je tuhá a sušenky se po alobalu pohybují, přidržíme si vždy 2 u sebe a natíráme, sušenky se tou vrstvou náplně spojí.
Na tuto náplň ukládáme zase sušenky, tentokrát opačně - tmavou na světlou atd.
Natřeme druhou vrstvou náplně - tentokrát už se nepohybují a natírá se nám dobře.
Na prostřední řadu položíme ovoce podle vlastního výběru - nedáváme ho příliš mnoho, střecha by se nám nahoře nezavřela (ale kdyby se to stalo, tak žádná katastrofa, i tak bude vypadat hezky a chutnat dobře).
Pomocí alobalu přiklopíme delší strany k sobě tak, že se sušenky spojí do střechy. Na délku bude měřit cca 40cm, to je na jeden plech. Zabalíme a na plechu uložíme do chladna, necháme odpočívat, nejlépe přes noc, aby sušenky pěkně nasákly.
Nakonec polejeme čokoládou, necháme ztuhnout a krájíme - nejlépe nožem namočeným v horké vodě, pak bude řez pěkně hladký.
Dobrou chu!!!

Upravil(a) Bety (26. 7. 2006 20:55)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#13 27. 7. 2006 21:15

he
♥♥-----
Registrovaný: 18. 6. 2006
Příspěvky: 96

Re: Recept na osvěžující zákusek

Benja1 napsal(a):

Tiramisu po česku šlehám rovnou, tzn.  do mísy 2 šlehačky, 2 pomazánková másla, cukr (dávám podle původního receptu 200g práškového), žádný ztužovač a elektr. šlehačem šlehám. Je to hned a krásně to zhoustne.

to ti tedy srdečně blahopřeji,ale mně to nezhoustlo,ba naopak.A s 200g cukru to označil za nepoživatelné i můj muž-cukrholik.Ale proti gustu,žádnej dišputát...


Ještě se nestalo, aby nějak nebylo.

Není tady

 

#14 31. 7. 2006 9:18

susan
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 1497

Re: Recept na osvěžující zákusek

he napsal(a):

TIRAMISU PO ČESKU (hotovo za 20 min)
uvařím hrnek kafe,nechám vychladnout,šupnu do toho prcka rumu.Ušlehám 2 šlehačky s 1 ztužovačem a 100g cukru.V míse promíchám 2 pomazánková másla a ty smíchám s tou šlehačkou.Do dortové formy pak střídavě dávám vrstvu piškotů namočených v té kávě s rumem,posypu je přes sítko hořkým kakaem a vrstvu krému.Končím vrstvou krému.Pak minimálně na 2 hoďky do lednice(lépe přes noc)

Tak jsem o vikendu prubla a silně doporučuju tummenupptummenupp


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;28/st/20071023/n/Tomasek/dt/5/k/ac22/age.png
6 měsíců 9kg/74cm, 8měsíců 9,5kg/76cm 8zubů,12měsíců 11,2kg/80cm 9 zubů,18měsíců 14kg/87cm 16zubů

Není tady

 

#15 31. 7. 2006 9:49

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Recept na osvěžující zákusek

Holky tak já taky prubla přes víkend TIRAMISU a bylo to výýýýýýýýýýýýýýýýýýýborné.Jen škoda že se toho nemůžu pořádne nacpat.

Dostala jsem ještě trošičku jiný recept:

1 1/2  pomazánkového másla
2 sýry Lučina (po 100g)
2 šlehačky      (po 250g) v papírové krabičce
10-15 dkg cukru
3-4 balíčky piškotů
rum
silná černá káva
kakao


Postup:
-pom.máslo,sýry, šlehačku a cukr- ušlehat do krémů
-do formy poklást piškoty a hodně pokapat spíše až namočit piskoty  kávou s rumem a pak krém,piškoty - pokapat,krém, atd...
- nakonec na krém prosít hořké kakao

Před podáváním každou porci ozdobit šlehačkou a posypat strouhanou čokoládou a ořechy.tongue





No a pak jsem ještě dostala výborný  dortík od Nely, taky vám určitě pošle recept.

Není tady

 

#16 31. 7. 2006 16:12

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Recept na osvěžující zákusek

Bety,tohle vyzkoušely už všechny baby od nás z práce,jen já ne.Musím se polepšit.Ten recept jsem pochopila až od tebe.Tamten vypadal složitě.(to skládání)

Není tady

 

#17 31. 7. 2006 18:51

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Recept na osvěžující zákusek

Ivča K. napsal(a):

Bety,tohle vyzkoušely už všechny baby od nás z práce,jen já ne.Musím se polepšit.Ten recept jsem pochopila až od tebe.Tamten vypadal složitě.(to skládání)

já mám celý postup vyfocený na www.nioneta.cz  v receptech Vaření, když zadᚠdo hledáčku střecha tak se to vyhledá už to tam bylo dřív....
někdo přidává trošku pudingu ale já mám radši čistě tvarohový

Upravil(a) Bety (31. 7. 2006 18:52)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#18 1. 8. 2006 10:03

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: Recept na osvěžující zákusek

bety ta tvoje střecha je výtečná...dělala jsem ji pro návštěvu a všichni se olizovali až za ušima...Jen mě rozčilovala ta čokoláda, protože byla tvrdá a blbě se mi to krájelo...Jinak mňam mňam


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#19 1. 8. 2006 11:08

dasad
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 7. 2006
Příspěvky: 126

Re: Recept na osvěžující zákusek

Romča napsal(a):

Holky nemáte někdo nějaký dobrý recept na osvěžující zákusek na tyto parné dny?Tiramisu , atd..?Dík.

mam tip na jeden bajecny ovocny dortik http://www.nadoma.cz/html/receptar/rece … p?id=19536 ,ovoce menim podle momentalni dispozice, zrovna mame v lednici merunkovy smile

Není tady

 

#20 1. 8. 2006 12:32

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Recept na osvěžující zákusek

markéta napsal(a):

bety ta tvoje střecha je výtečná...dělala jsem ji pro návštěvu a všichni se olizovali až za ušima...Jen mě rozčilovala ta čokoláda, protože byla tvrdá a blbě se mi to krájelo...Jinak mňam mňam

to mám radost! dá se krájet bezvadně nožem namočeným do horké vody a neutřeným


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#21 1. 8. 2006 17:42

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Recept na osvěžující zákusek

Tohle taky nevypadá špatně.tummenupp   



___Metrový dort____     
    

Ingredience: balíček hnědých bebe sušenek, vanilkový pudink, čokoládová poleva, oříšky, šlehačka, ovoce dle chutí
    


Postup přípravy: Uvaříme si vanilkový pudink podle návodu, pokud se nebude podávat malým dětem, můžete přidat rum nebo vaječný koňak. Tímto pudinkem slepujeme k sobě bebe sušenky tak, aby nám nakonec vznikl dlouhý had. Když máme sušenky všechny k sobě slepené, polijeme nebo potřeme čokoládovou polevou a posypeme libovolnými oříšky. Dobré jsou pistácie, ale jsou nákladnější, proto postačí i vlašské či lískové. Necháme nejraději do druhého dne ztuhnout a odležet do ledničky, aby sušenky natáhly vlhkost a vše pořádně k sobě ztuhlo. Krájíme přes roh, aby byla vidět krásná mozajka tmavých sušenek a světlého pudinku. Dozdobíme ovocem a šlehačkou

Není tady

 

#22 2. 8. 2006 21:51

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Recept na osvěžující zákusek

Ivča K. napsal(a):

Tohle taky nevypadá špatně.tummenupp   



___Metrový dort____     
    

Ingredience: balíček hnědých bebe sušenek, vanilkový pudink, čokoládová poleva, oříšky, šlehačka, ovoce dle chutí
    


Postup přípravy: Uvaříme si vanilkový pudink podle návodu, pokud se nebude podávat malým dětem, můžete přidat rum nebo vaječný koňak. Tímto pudinkem slepujeme k sobě bebe sušenky tak, aby nám nakonec vznikl dlouhý had. Když máme sušenky všechny k sobě slepené, polijeme nebo potřeme čokoládovou polevou a posypeme libovolnými oříšky. Dobré jsou pistácie, ale jsou nákladnější, proto postačí i vlašské či lískové. Necháme nejraději do druhého dne ztuhnout a odležet do ledničky, aby sušenky natáhly vlhkost a vše pořádně k sobě ztuhlo. Krájíme přes roh, aby byla vidět krásná mozajka tmavých sušenek a světlého pudinku. Dozdobíme ovocem a šlehačkou

Tohle jsme dělali, když jsem byla malá! Úplně jsem na to zapomněla!
Jen ne z bebéček, ale pekli jsme do formy na biskupák světlý a tmavý piškot a krémy se taky dělaly dva - světlý a tmavý. Bomba!!!  tummenupp


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#23 3. 8. 2006 18:42

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Recept na osvěžující zákusek

Ivča K. napsal(a):

Tohle taky nevypadá špatně.tummenupp   



___Metrový dort____     
    

Ingredience: balíček hnědých bebe sušenek, vanilkový pudink, čokoládová poleva, oříšky, šlehačka, ovoce dle chutí
    


Postup přípravy: Uvaříme si vanilkový pudink podle návodu, pokud se nebude podávat malým dětem, můžete přidat rum nebo vaječný koňak. Tímto pudinkem slepujeme k sobě bebe sušenky tak, aby nám nakonec vznikl dlouhý had. Když máme sušenky všechny k sobě slepené, polijeme nebo potřeme čokoládovou polevou a posypeme libovolnými oříšky. Dobré jsou pistácie, ale jsou nákladnější, proto postačí i vlašské či lískové. Necháme nejraději do druhého dne ztuhnout a odležet do ledničky, aby sušenky natáhly vlhkost a vše pořádně k sobě ztuhlo. Krájíme přes roh, aby byla vidět krásná mozajka tmavých sušenek a světlého pudinku. Dozdobíme ovocem a šlehačkou

puding bez másla? jak to u sebe drží - já to míchám ještě s máslem!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#24 31. 8. 2006 10:07

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Recept na osvěžující zákusek

Benja1 napsal(a):

Tiramisu po česku šlehám rovnou, tzn.  do mísy 2 šlehačky, 2 pomazánková másla, cukr (dávám podle původního receptu 200g práškového), žádný ztužovač a elektr. šlehačem šlehám. Je to hned a krásně to zhoustne.

Tak jsem také neodolala a vyzkoušela. Také jsem to šlehala rovnou dohromady a žádný problém nebyl. Jen toho cukru jsem dala 110 g a bylo to až dost. Takže příště určitě ještě méně. Ale překvapilo mne to, že toho je jen na dvě patra piškotů a dvě patra krému, takže třetina formy zůstane prázdná. Když to namnožím a ještě to o jedno patro zvednu, bude toho taky víc a nestanese mi (doufám), že příjde manžel a půlku dortu mi sní na posezení. Je to moc dobré, ale výrobní náklady na tuhle menší variantu ca. 130,-- Kč a snědeno ve třech lidech za 10 minut.
Alespoň, že příprava trvá jen těch 20 minut.

Není tady

 

#25 31. 8. 2006 10:16

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Recept na osvěžující zákusek

Tak to moje tiramisu je na 3 patra piškotu i krému, plná forma.Možná se pokus ten krém více našlehat.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů