Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 7. 2006 12:48

Petina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 271

Růstové bolesti nohou

Ráda bych se zeptala, jestli někdo nevíte, jak by se dalo pomoci dítěti, které trpí večerními (nočními) bolesti nohou. Říká se, že dítě rychle roste. Sama jsem si to prožila a několik let se tak trápila. Vím, že pomáhá paralen, ale jednou jsem slyšela, že pomůže i nějaká věc, nevím jistě, jestli lékořice a po tom se tyto bolesti neobjevovaly. Dítěti je pět let.
Děkuji moc.

Není tady

 

#2 21. 7. 2006 13:53

radkavlkova
♥♥-----
Registrovaný: 28. 5. 2006
Příspěvky: 30

Re: Růstové bolesti nohou

já myslím,že se to tu nedávno řešilo,zkus dát do vyhledávače .Dětská doktorka ti neporadila?

Není tady

 

#3 22. 7. 2006 8:35

Petina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 271

Re: Růstové bolesti nohou

Děkuji za odpověď, pokusím se to najít v archívu. Sháním to pro kámošku.

Není tady

 

#4 22. 7. 2006 9:13

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Růstové bolesti nohou

Ahojky, je to způsobeno prý nedostatkem vápníku. Měla jsem to u kluka i u dcerky a vápník fakt pomohl.

Není tady

 

#5 22. 7. 2006 10:34

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Růstové bolesti nohou

Sama jsem to zažila jako détě, ale moje děti to neměly.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#6 22. 7. 2006 22:08

Petina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 271

Re: Růstové bolesti nohou

Děkuji moc za odpovědi. V archívu jsem bohužel nic o tomto problému nenašla. Leilo, myslíž, že když se dítěti bude podávat něco, co obsahuje vápník, že to bude stačit? Nebo je potřeba to podávat v nějakých tabletkách? Vím, že různé vitamínky vápníku obsahují docela dost, to by třeba mohlo stačit, co? Třeba "Maránci" ?
Děkuji.

Není tady

 

#7 22. 7. 2006 22:56

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Růstové bolesti nohou

Mého syna taky hodně bolely nohy,  někdy jsem mu dávala na noc kousek brufenu.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#8 22. 7. 2006 23:05

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Růstové bolesti nohou

Ahoj P eto, pomůže to určitě. Pokud to jsou bolesti z rychlého růstu, tak jo.
Myslím, že je potřeba přidávat vápníkové tablety samostatně- pokud to bolí. Já jsem koupila dcerce Kalcium chloratum  sirup- chu to má po*n, ale bolesti rychle přešly. Teď jí to dávám asi jednou za 14 dní, když si vzpomenu.
Co se týče Maránků a různých multivitamínů- myslím, že jako prevence- proč ne- ale pokud to bolí, je třeba týden nutný brát vápník extra /samostatný/, až to přestane bolet, tak stačí Maránci.
Pokud se chcete vyhnout hnusné chuti toho Calcia chlorata, zkuste tablety- buď to polkne, nebo rozdrtit.
Nevím, jak strarý /mladý wink/ dítě máš, tak se rozhodni pro jakoukoli formu a nějak to do svýho dítěte dostaň. Bolesti přejdou hodně rychle. Já jsem to dávala 2x denně a za 5 dní ty bolesti odezněly.
Pá a písni, jak to zabralo- a co jste nakonec koupili za formu vápníku.

Není tady

 

#9 22. 7. 2006 23:08

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Růstové bolesti nohou

Tak právě jsem si všimla, že to sháníš pro kámošku, a ne pro svý dítě. Já jsem prostě na dumbom.
To ale na celém problémku nic nemění.

Není tady

 

#10 23. 7. 2006 8:53

Petina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 271

Re: Růstové bolesti nohou

Leilo, díky moc za super rady. Jsi hodná. Hned v pondělí to seženeme v lékárně. Snad to pomůže. Díky moc. Pak se ozvu, jak to dopadlo. Díky a ahoj.

Není tady

 

#11 23. 7. 2006 19:11

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Růstové bolesti nohou

Syna takhle bolí pata, byli jsme s tím u ortopeda a ten  naordinoval paralen,  po dvouměsíčním užívání se bolest sklidnila ale někdy se vracím. Na rentgenu bylo vidět že kosti které rostly moc rychle byly zanícené.


Mája

Není tady

 

#12 23. 7. 2006 19:52

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Růstové bolesti nohou

Májajája napsal(a):

Syna takhle bolí pata, byli jsme s tím u ortopeda a ten  naordinoval paralen,  po dvouměsíčním užívání se bolest sklidnila ale někdy se vracím. Na rentgenu bylo vidět že kosti které rostly moc rychle byly zanícené.

Májo, to nebudou růstové bolesti. Ty totiž bývají v oblasti stehen blízko kyčlí. Nebo v okolí.
Pokud se bolest týká paty, nemá s růstovými bolestmi nic společného.

Není tady

 

#13 24. 7. 2006 7:35

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Růstové bolesti nohou

Syna taky bolely nožičky a dostali jsme od doktorky vitamín A nebo D. Už si to fakt nepamatuju. Bylo mu kolem pěti let a dost rychle se táhnul. Ještě ho k tomu chytaly v noci křeče, tak baštil hořčík a fakt mu to pomohlo.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#14 19. 6. 2007 16:10

Josephine
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 6. 2007
Příspěvky: 134

Re: Růstové bolesti nohou

Leila napsal(a):

Májajája napsal(a):

Syna takhle bolí pata, byli jsme s tím u ortopeda a ten  naordinoval paralen,  po dvouměsíčním užívání se bolest sklidnila ale někdy se vracím. Na rentgenu bylo vidět že kosti které rostly moc rychle byly zanícené.

Májo, to nebudou růstové bolesti. Ty totiž bývají v oblasti stehen blízko kyčlí. Nebo v okolí.
Pokud se bolest týká paty, nemá s růstovými bolestmi nic společného.

to není pravda. v lékařském odborném časopisu jsem o růstových bolestech nohou četla. trvají až do 30 let. běžně. a vím to, protože jsem je sama měla a ještě mám. a potěšující zjištění - z časopisu - plynule se pokračuje k řídnutí kostí.
PS: hořčík i vápník užívám pravidelně a kosti bolí stejně roky a roky, od dětství

Není tady

 

#15 22. 6. 2007 21:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Růstové bolesti nohou

No, něco na tom asi bude. Jako malou mě bolely nožičky a teď ve 40 pro změnu nohy. Určitě už nerostu, ale stačí nějaká změna počasí a bolesti (jakoby dlouhých kostí, ne kloubů) jsou tady.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#16 22. 6. 2007 22:42

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Růstové bolesti nohou

Leila napsal(a):

Májajája napsal(a):

Syna takhle bolí pata, byli jsme s tím u ortopeda a ten  naordinoval paralen,  po dvouměsíčním užívání se bolest sklidnila ale někdy se vracím. Na rentgenu bylo vidět že kosti které rostly moc rychle byly zanícené.

Májo, to nebudou růstové bolesti. Ty totiž bývají v oblasti stehen blízko kyčlí. Nebo v okolí.
Pokud se bolest týká paty, nemá s růstovými bolestmi nic společného.

Já to měla jako dítě a bolely mě holeně.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#17 22. 6. 2007 22:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Růstové bolesti nohou

Co je člověku dáno, to si musí protrpět sad
Já - jako malá  - si pamatuji, že jsem dostala příšernou horečku, při které mi matka balila chodidla do obkladů právě proto, že mě bolely kotníky. Od těch dob mi to bohužel zůstalo - citlivé kotníky.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#18 22. 6. 2007 23:33

han
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2007
Příspěvky: 195

Re: Růstové bolesti nohou

Mě zas boleli kolena,píchali mi do nich,asi vápník,v injekci.Ale bylo mi 14.Prý to bylo pubertou.Asi na tom něco bude,moje mladší ségra to měla taky.A dcera se s tím zrovna potýká.Je jí 14.

Není tady

 

#19 23. 6. 2007 8:04

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Růstové bolesti nohou

Nám na růstové bolesti mudr. doporučil vápník a hořčík. Pomohlo to :-)

Není tady

 

#20 23. 6. 2007 23:33

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Růstové bolesti nohou

Holky,  proboha hlavně do těch dětí necpěte brufeny. Narušují sliznici tenkého střeva. Myslím, že je lepší nejdřív vyzkoušet byliny, homeopatii, zkrátka přírodní produkty, než do nich cpát chemii. sad


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#21 25. 6. 2007 10:40

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Růstové bolesti nohou

Keď mala moja dcéra rastové bolesti, tak som jej v noci vždy masírovala nôžky a potom pokojne zaspala. Pamätám si, že aj ja som mala takéto bolesti v detstve a puberte. Nikdy to netrvalo dlho, tak som to prekonala vtedy sama.
Momentálne mojej dcére dávam Marankov, ale keď to na ňu príde, skúsim podža vašich rád dáva vápnik a horčík.


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#22 25. 6. 2007 20:07

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: Růstové bolesti nohou

Moje dcerka s tím má problémy už pár let. Bolí ji občas večer nebo v noci holeně, ale jen nárazově. Doktor mi na to předepsal Fastum-gel. Vždycky jí namažu a namasíruju celou nožku od kolene dolů a přiložím jí k holeni chladivý gel z mrazáku, zabalený do utěrky a připevním šálou a pak spí úplně v pohodě.

Není tady

 

#23 25. 6. 2007 20:24

Kuricka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 15. 6. 2007
Příspěvky: 2180
Web

Re: Růstové bolesti nohou

Také má můj syn 10 tyto problémy, také jsou nárazové a vždycky začne brečet a když už to nemůže vydržet vzbudí mě a hold musíme nožky namazat - Fastum gelem.
Já to také zažila a nic příjemného to opravdu není grater


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/16470.pnghttp://text.glitter-graphics.net/crl/n.gifhttp://text.glitter-graphics.net/crl/a.gifhttp://text.glitter-graphics.net/crl/t.gifhttp://text.glitter-graphics.net/crl/y.gif MMB ID 13572

Není tady

 

#24 15. 8. 2007 22:44

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Růstové bolesti nohou

Dcera jako malá taky hodně trpěla na bolesti nohou,,kolikrát jsme v noci vůbec nespali..Dávala jsem vápník a vitamíny a dr. nám dala ještě proti bolestem dětský Ibalgin..Už je to,ale několik let,třeba se dnes používá něco jiného..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#25 16. 10. 2008 12:06

IvetaJir
♥------
Registrovaný: 16. 10. 2008
Příspěvky: 2

Re: Růstové bolesti nohou

Ahoj, všechny vás zdravím. Jsem ráda, že jsem našla tuto vaši diskuzi ohledně bolesti nožiček u dětí. Mám tříletého syna, před 2 měsíci prodělal ošklivou infekční mononukleózu a od té doby si stěžuje, že ho bolí nožičky. Naříká nejen přes den, ale hlavně v noci. Dr. říkala, že je to v souvislosti s tou mononukleozou a také díky růstu. Dávám mu 1/4 tabl. šumivého Magnesia na noc a když v noci pláče bolestí, tak mu dám ještě Panadol sirup.
Bolí ho prý u kotníků a taky ukazuje na nárt...neutral. Tady jsem si přečetla od některé z vás, že růstové bolesti jsou v okolí kyčlí...stehen...
Zkusím nejspíš ještě vápník...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů