Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 25. 8. 2006 13:06

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: sex pred manzelstvom???

Lidičky, v jediném záchvěvu našeho srdce je víc moudrosti, než ve všech svatých písmech dohromady. Příslušnost k jakékoliv náboženské organizaci ještě nikdy a nikoho svatým neučinila. Protože kdyby ano, tak by jejich představitelé nemohli kázat takové bludy, jako že sex před uzavřením manželství je hřích... Je jediná míra našich myšlenek, slov a činů - upřímný, nesobecký cit, hlas srdce... smile

Upravil(a) Pedro (25. 8. 2006 13:15)

Není tady

 

#102 25. 8. 2006 13:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: sex pred manzelstvom???

xXx napsal(a):

lvice napsal(a):

xXx to bych teda netvrdila, co takové jednorázovky na jednu noc, nebo pánské návštěvy v bordelech?

U mňa bola tá citová rovina vždy, aj pri jednorázovkách... samozrejme, že nie na takej úrovni, ako s dievčaom, ktoré žúbim... asi to bude tým, že mám všeobecne žudí rád... pussa

Yesss, presne podpisujem tummenupp tak to cítim aj ja...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#103 25. 8. 2006 13:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: sex pred manzelstvom???

Áno, ja som to urobila - a sex bol pritom prekvapivo len odrazom niečoho hlbšieho, takého povedala by som zásadného nesúladu medzi nami... Nesúladu v prístupe k životu, svetonázorového nesúladu... Ale nesúlad v sexe bol najvypouklejší a najhmatatežnejší a vedela som, že by nám vzah raz rozbil tak či onak...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#104 25. 8. 2006 22:50

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: sex pred manzelstvom???

backy, rozejít se s člověkem jen kvůli problémům v sexu, to je hnusný, ale i takový problémy můžou otřást vztahem pořádně. A zjistit až po svatbě, že lidi sou úplně jiný, maj jiný potřeby, a to jen kvůli tomu, aby nebyl sex před svatbou, mě to prostě přijde zbytečný. Sex přeci není jen ten akt, ale i něha mezi partnery, polibky, pohlazení, obejmutí, pěkný slovíčko, který člověka pohladí, jemný vibrace, který cítí jen oni dva, kdybych zjistila až po svatbě, že ten druhej je v tomhle radikálně jinej a nebyl by schopnej uspokojit moji potřebu lásky a něhy, k tomu patří i sex, tak bych se asi cítila podvedená, že sem se uchovávala pro nic. Abys to nepojal tak, že jsem moc egoistická, moje potřeba něhy znamená ji i dávat. V sexu nevidim nic špatnýho, pokud to nejsou jednorázovky a sex s prostitutkou, to mi přijde hnusný. Dodržovat něco takovýho z nějakýho zvyku, tradice, nebo jen proto, že někdo tam nahoře řek, že to je špatný...nejsem ovce, abych šla se stádem!

Není tady

 

#105 26. 8. 2006 18:21

x.caro
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 681
Web

Re: sex pred manzelstvom???

Zde je příspěvek do diskuze, který jsem též umístila v sekci sexualita.
Je to můj názor na sexualitu, který nikomu nevnucuji, jen nabízím k zamyšlení, či diskuzi.
Tedy myslím si, že ani nevíme, oč ve své podstatě jde. Přistupuji k této problematice z pohledu, který mi je vlastní.
Dar tvořit a dávat život je obrovský, ničím nepřekonatelný, kterého jsme si my ženy bohužel pomalu přestaly vážit. Protože jsme se nechaly zatlačit někam, kde se naše ženství vytrácí. Zapomínáme na to být ženami, zapomínáme se jako ženy chovat, protože na to, při vší práci, kterou jsme si na sebe uvalily, nemáme čas. Ale nejen to, nechaly jsem si vzít vědomí naší božskosti, protože Bůh je údajně mužského rodu a je někde mimo nás. Já však tvrdím, že je v každém z nás, každý jsme jeho součástí.
Sexualita je dar, který nám dává možnost setkávat se s „Bohy“. V dávnověku byly školeny kněžky, které žily v chrámech a muži se tam s „Bohy“ setkávali tak, že s těmito ženami souložili. Žena, otevřená a moudrá je schopna zbavit muže jeho negativní energie a přetransformovat ji ve svém Čarodějném kotlíku – jak se kouzelně říká pochvě a děloze, v cit, lásku. Jenže kdosi se začal tohoto našeho obrovského daru bát, s Bohem se mohlo setkávat jen v kostele a slovo boží začal kázat chlap. Láska, nádherné iracionálno bylo zapovězeno, sexuální pud byl postaven jen na úroveň plození dětí a kněžky byly z chrámu vyhnány. Jejich pozůstatky jsou dnes prostitutky /a tak trochu i profidominy/. Ve středověku proběhlo další šílené zvěrstvo, každá žena, která byla přirozená a sexuálně probuzená, byla upálena na hranici jako čarodějnice. Nu, svezli se s tím i ti majetní, ale to už je o něčem jiném, prvotní byl ten strach z ženství.
Takže podle mne je mužská sexualita vlastně nevědomou, či podvědomou touhou po božství a ženská sexualita je schopnost toto setkání umožňovat, transformovat a tvořit nový život.
Dagmar alias Čarodějka

Upravil(a) x.caro (26. 8. 2006 18:22)


Víra s následnými činy předchází zázrakům...

Není tady

 

#106 26. 8. 2006 18:25

x.caro
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 681
Web

Re: sex pred manzelstvom???

Pedro napsal(a):

Lidičky, v jediném záchvěvu našeho srdce je víc moudrosti, než ve všech svatých písmech dohromady. Příslušnost k jakékoliv náboženské organizaci ještě nikdy a nikoho svatým neučinila. Protože kdyby ano, tak by jejich představitelé nemohli kázat takové bludy, jako že sex před uzavřením manželství je hřích... Je jediná míra našich myšlenek, slov a činů - upřímný, nesobecký cit, hlas srdce... smile

Naprosto se s tímto názorem ztotožňuji. tummenupp smile hjarta


Víra s následnými činy předchází zázrakům...

Není tady

 

#107 28. 8. 2006 8:18

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: sex pred manzelstvom???

Selima napsal(a):

Áno, ja som to urobila - a sex bol pritom prekvapivo len odrazom niečoho hlbšieho, takého povedala by som zásadného nesúladu medzi nami... Nesúladu v prístupe k životu, svetonázorového nesúladu... Ale nesúlad v sexe bol najvypouklejší a najhmatatežnejší a vedela som, že by nám vzah raz rozbil tak či onak...

Tak počka, rozišla si sa kvôli sexu, alebo kvôli názoru? Teraz neviem, či teda išlo o celkovo rôzne pohžady, alebo si to len ospravedlňuješ...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#108 28. 8. 2006 8:20

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: sex pred manzelstvom???

mirka.. napsal(a):

backy, rozejít se s člověkem jen kvůli problémům v sexu, to je hnusný, ale i takový problémy můžou otřást vztahem pořádně. A zjistit až po svatbě, že lidi sou úplně jiný, maj jiný potřeby, a to jen kvůli tomu, aby nebyl sex před svatbou, mě to prostě přijde zbytečný. Sex přeci není jen ten akt, ale i něha mezi partnery, polibky, pohlazení, obejmutí, pěkný slovíčko, který člověka pohladí, jemný vibrace, který cítí jen oni dva, kdybych zjistila až po svatbě, že ten druhej je v tomhle radikálně jinej a nebyl by schopnej uspokojit moji potřebu lásky a něhy, k tomu patří i sex, tak bych se asi cítila podvedená, že sem se uchovávala pro nic. Abys to nepojal tak, že jsem moc egoistická, moje potřeba něhy znamená ji i dávat. V sexu nevidim nic špatnýho, pokud to nejsou jednorázovky a sex s prostitutkou, to mi přijde hnusný. Dodržovat něco takovýho z nějakýho zvyku, tradice, nebo jen proto, že někdo tam nahoře řek, že to je špatný...nejsem ovce, abych šla se stádem!

Súhlasím, že by sa to nemalo dodrža iba zo zvyku, alebo z tradície. Ale príde mi, že testovanie "potrieb" je skôr výhovorka. A navyše, čo a vedie k tomu názoru, že odsudzujem nehu pred svadbou? Myslím, že tu prišlo k zámene pojmov...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#109 28. 8. 2006 13:57

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: sex pred manzelstvom???

Jsou dva extrémy v lidské sexualitě. Za prvé - Puritánství. A za druhé: Promiskuita. Obojí je stejně nesmyslné! A obojí vede do slepé uličky, na jejímž konci čeká hořkost a zklamání... Protože není možné z našich útrob vyrvat, co je nám přirozené. A ani není možné si z toho učinit modlu. Symfonie našich těl a duší má mnoho hlasů. Když se zaměříme jen na některé, přeslechneme ty ostatní... Jo, jo:)

Není tady

 

#110 28. 8. 2006 16:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: sex pred manzelstvom???

backy007 napsal(a):

Selima napsal(a):

Áno, ja som to urobila - a sex bol pritom prekvapivo len odrazom niečoho hlbšieho, takého povedala by som zásadného nesúladu medzi nami... Nesúladu v prístupe k životu, svetonázorového nesúladu... Ale nesúlad v sexe bol najvypouklejší a najhmatatežnejší a vedela som, že by nám vzah raz rozbil tak či onak...

Tak počka, rozišla si sa kvôli sexu, alebo kvôli názoru? Teraz neviem, či teda išlo o celkovo rôzne pohžady, alebo si to len ospravedlňuješ...

Backy, nenamýšžaj si, ja si nemusím nič ospravedlňova a zdôvodňova, ani sebe, ani tebe, ani nikomu... aby bolo jasné. Rozpory boli viaceré, ale zatiaž čo v iných oblastiach to obl taký skôr tichý, plíživý nesúlad, ktorý som nevedela poriadne uchopi a pomenova, v sexuálnej oblasti to bol jasne vnímaný a vypuklý rozpor, takže som po krátkom čase vedela: Je to skvelý človek, ale nie pre mňa. V prípadnom vzahu by sme sa obaja len tárpili - a načo? Pre mňa je sex dôležitý, preňho zjavne bol tiež; takže nesúlad v tejto oblasti by sme niesli ažko. A prečo vlastne by sme sa doň mali núti?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#111 28. 8. 2006 16:49

lvice
Host

Re: sex pred manzelstvom???

Dostala se mi do rukou knížečka, autorem je Osho: Tantra, spiritualita a sex. Doporučuji přečíst. Tantrické pojímání sexu je bombastické, i když nevím, zda se dopracuji do vrcholu vnímání sexuální energie, kdy partnera netřeba....  hmm

 

#112 29. 8. 2006 8:11

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: sex pred manzelstvom???

Tak to si budu asi muset přečíst  smile big_smile big_smile

U kamarádky jsem listovala knížkou Tao a síla ženské sexuality. Napsala to jakási Piontek. Ta knížka vypadala taky zajímavě.


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#113 29. 8. 2006 9:05

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: sex pred manzelstvom???

x.caro napsal(a):

Zde je příspěvek do diskuze, který jsem též umístila v sekci sexualita.
Je to můj názor na sexualitu, který nikomu nevnucuji, jen nabízím k zamyšlení, či diskuzi.
Tedy myslím si, že ani nevíme, oč ve své podstatě jde. Přistupuji k této problematice z pohledu, který mi je vlastní.
Dar tvořit a dávat život je obrovský, ničím nepřekonatelný, kterého jsme si my ženy bohužel pomalu přestaly vážit. Protože jsme se nechaly zatlačit někam, kde se naše ženství vytrácí. Zapomínáme na to být ženami, zapomínáme se jako ženy chovat, protože na to, při vší práci, kterou jsme si na sebe uvalily, nemáme čas. Ale nejen to, nechaly jsem si vzít vědomí naší božskosti, protože Bůh je údajně mužského rodu a je někde mimo nás. Já však tvrdím, že je v každém z nás, každý jsme jeho součástí.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Souhlasím do puntíku, pod tohle bych se s chutí podepsala.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Sexualita je dar, který nám dává možnost setkávat se s „Bohy“. V dávnověku byly školeny kněžky, které žily v chrámech a muži se tam s „Bohy“ setkávali tak, že s těmito ženami souložili. Žena, otevřená a moudrá je schopna zbavit muže jeho negativní energie a přetransformovat ji ve svém Čarodějném kotlíku – jak se kouzelně říká pochvě a děloze, v cit, lásku. Jenže kdosi se začal tohoto našeho obrovského daru bát, s Bohem se mohlo setkávat jen v kostele a slovo boží začal kázat chlap. Láska, nádherné iracionálno bylo zapovězeno, sexuální pud byl postaven jen na úroveň plození dětí a kněžky byly z chrámu vyhnány. Jejich pozůstatky jsou dnes prostitutky /a tak trochu i profidominy/. Ve středověku proběhlo další šílené zvěrstvo, každá žena, která byla přirozená a sexuálně probuzená, byla upálena na hranici jako čarodějnice. Nu, svezli se s tím i ti majetní, ale to už je o něčem jiném, prvotní byl ten strach z ženství.
Takže podle mne je mužská sexualita vlastně nevědomou, či podvědomou touhou po božství a ženská sexualita je schopnost toto setkání umožňovat, transformovat a tvořit nový život.
Dagmar alias Čarodějka

Byla bych ráda, Dagmar, jestli bys mi přiblížila dávnověkou společnost, ve které chrámové kněžky tímto způsobem ovlivňovaly muže a jestli taková společnost byla bez válek.

Myslím si, že dar tvorby mají obě pohlaví, ale každý jiné podobě.  Já vidím středověk spíše jako transformaci
hodnot do majetku, který vlastnilo fyzicky silnější pohlaví a o ten podle mne spíše šlo. Šlo podle mne spíše o to, aby muž mohl svůj majetek předat jen svému vlastnímu potomku.
Jinak ve středověku láska byla, ale v jiném rozměru a dá se říci, že byla již předem předepsaná tradicí. Vědělo, se, že musí milovat Boha, vrchnost, vždytĄvětšina lidí byla něčí majetek, ctít a milovat rodiče, vytratila se tvorba, v tom s Tebou souhlasím, ale i ve středověku lidé umírali pro ideály. A možná, že byli schopni větších obětí, než lidé v naší době.
Já vidím parterskou lásku jako rovnost. Možnost pro ženy i muže uplatnit se rovnocenně. A v tom vidím velký dluh naší společnosti.

Ale jak, toho docílit, nevím.

Upravil(a) Bláža.. (29. 8. 2006 9:07)

Není tady

 

#114 29. 8. 2006 13:10

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: sex pred manzelstvom???

backy007: tak to tě lituju, když nevíš, jaký je rozdíl mezi onanií a sexem s partnerem...

Není tady

 

#115 29. 8. 2006 20:25

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: sex pred manzelstvom???

backy
testování potřeb?to sem neřekla, jen si myslím, že pokud se dva lidé zdrží sexu , tak můžou být až po té svatbě nepříjemně překvapeni. A pojmy si nepletu, něha pro mě znamená víc než slovo sex, ty asi myslíš sex jako pouhé zasunutí. Já mám namysli něhu, kterou dávám, když se miluju. Sexem už pro mě zavání delší polibek, cokoliv, co vzruší, sex přece není jen zasunutí, takže být před svatbou bez sexu pro mě znamená být bez něžností, polibků, doteků. Pokud to pro tebe znamená, že se smí všechno, jen ne zasunout, tak to pro mě není bez sexu, asi se na sex díváme jinak.

Není tady

 

#116 30. 8. 2006 8:14

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: sex pred manzelstvom???

Mirka..,
fakt sa asi na sex dívame inak smile Ale nikdy som si nevšimol, že by to, čo ja pokladám za nehu a ty už za sex, Cirkev priamo odsudzovala...

Eva36,
no comment.

Selima,
to je "super", že je pre teba sex taký dôležitý. Mne ale z tvojho rozprávania pripadá, že o sex vôbec nešlo, že len "pretiekol pohár". Myslím, že by rovnako pretiekol, keby napr. nezatváral pastu na zuby, alebo neumýval riady...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#117 30. 8. 2006 8:36

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: sex pred manzelstvom???

já sem neřekla, že by církev něco odsuzovala. jen sem chtěla říct, že z tvých příspěvků mám pocit, že slovo sex je pro tebe pouhé zasunutí, tudíž něco čistě fyzického, sobeckého, já sem psala, že pro  mě je milování něco mnohem víc, v čem hraje hlavní roli láska, něha a touha druhému dát pěkný zážitek. Když třeba vezmu situaci, že dva se líbají, objímají a muž začne ženě dráždit prsa přes oblečení, to se před svatbou může nebo ne? proč by se někdo neměl milovat před svatbou, pokud se jedná jen o to zasunutí a všechno osatní dělá?

Není tady

 

#118 30. 8. 2006 9:11

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: sex pred manzelstvom???

Backy, prečo je vlastne podža Teba sex pred manželstvom zlý? Chcel by som ale poču TVOJ názor, nie názor cirkvy alebo aby si sa odvolával na Desatoro. Povedz mi, čo je na sexe PODźA TEBA zlé...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#119 30. 8. 2006 9:46

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: sex pred manzelstvom???

backy007: Zajímalo by mě totéž jako xXx, tedy tvůj názor, Backy007. Nikoli názor církve. Doufám, že neodpovíš pouze např. tak, že s názorem církve se ztotožňuješ, v tomto případě bych od tebe čekala důvod, proč se s ním ztotožňuješ, a to trošku do hloubky rozebraný. Díky za odpověď.

Není tady

 

#120 30. 8. 2006 10:13

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: sex pred manzelstvom???

A-jaj, chcete po mne, aby som rozmýšžal albert
mirka..,
no neviem, ako vežmi je to "povolené", keďže to k danému zasunutiu dráždi a osobne mi to nepríde ako prejav lásky smile
Eva36 a xXx,
tak keď nechcete poču, že sa s ním stotožňujem, tak vám teda poviem: nestotožňujem sa s ním big_smile
Presnejšie povedané, na jednej strane si "tiež" myslím, že nie je odveci počka, nie priamo preto, že by to bolo ZLÉ, lebo čo je vlastne zlé? Osobne sa skôr pýtam, prečo áno. Takže - prečo áno? Pretože je to odovzdanie tomu druhému? Kto tomu verí? Ja teda nie. Pravda, som panic, takže nemám osobné skúsenosti, ale zatiaž som nikoho nepočul hovori o sexe mimo manželstva ako o odovzdávaní sa. Vy snáď hej? Ak to tak beriete, je to trochu iné, ale mne skôr príde, že je to ospravedlňovanie vlastného egoizmu a pudovosti...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#121 30. 8. 2006 10:15

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: sex pred manzelstvom???

backy007 napsal(a):

A-jaj, chcete po mne, aby som rozmýšžal albert
mirka..,
no neviem, ako vežmi je to "povolené", keďže to k danému zasunutiu dráždi a osobne mi to nepríde ako prejav lásky smile
Eva36 a xXx,
tak keď nechcete poču, že sa s ním stotožňujem, tak vám teda poviem: nestotožňujem sa s ním big_smile
Presnejšie povedané, na jednej strane si "tiež" myslím, že nie je odveci počka, nie priamo preto, že by to bolo ZLÉ, lebo čo je vlastne zlé? Osobne sa skôr pýtam, prečo áno. Takže - prečo áno? Pretože je to odovzdanie tomu druhému? Kto tomu verí? Ja teda nie. Pravda, som panic, takže nemám osobné skúsenosti, ale zatiaž som nikoho nepočul hovori o sexe mimo manželstva ako o odovzdávaní sa. Vy snáď hej? Ak to tak beriete, je to trochu iné, ale mne skôr príde, že je to ospravedlňovanie vlastného egoizmu a pudovosti...

Neodpovedal si... toto nepovažujem za odpoveď...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#122 30. 8. 2006 10:29

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: sex pred manzelstvom???

xXx,

tak jak to mám poveda? Nepovažujem sex pred manželstvom za dobrý, keďže ide obvykle o egoizmus. To percento, dve sú diskutabilné, ale to závisí od konkrétneho prípadu...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#123 30. 8. 2006 10:32

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: sex pred manzelstvom???

Teda Backy, jsem z těch Tvých příspěvků čím dál tím zmatenější a teď už vůbec nerozumím tomu, jaký názor vlastně teda zastáváš.

Mě přijde normální, že pokud člověk s někým chodí a plánuje s ním žít, tak se ho snaží poznat po všech stránkách. A k tomu patří i stránka sexuální. Můj brácha je taky křesan, ale i přesto před svatbou s partnerkou sexuálně žil.

Nechápu, co je na sexu egoistického, když s tím oba souhlasí.


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#124 30. 8. 2006 10:33

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: sex pred manzelstvom???

backy007 napsal(a):

xXx,

tak jak to mám poveda? Nepovažujem sex pred manželstvom za dobrý, keďže ide obvykle o egoizmus. To percento, dve sú diskutabilné, ale to závisí od konkrétneho prípadu...

Poviem Ti pravdu, takmer všetci moji priatelia majú dlhoročné známosti... a u žiadneho z nich nejde o egoizmus, kedže sa tie páry milujú... vydíš to dos čierne... a čo po svadbe? Potom už nejde o egoizmus? Ten obrat v kostole niečo zmení?


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#125 30. 8. 2006 10:35

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: sex pred manzelstvom???

Pýtal si sa ma na sex pred svadbou, nie po svadbe smile
Osobne si myslím, že obrad na tom nič nezmení - aj v mnohých manželstvách ide o egoizmus...


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů