Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 7. 2006 9:43

pájja
♥♥-----
Registrovaný: 12. 7. 2006
Příspěvky: 26

Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Začátkem srpna plánuju dovolenou (se svou sestrou - 23 a 27 let) v Tunisu a chtěla bych poradit, která oblast je pěkná. Aby tam bylo čisté moře, člověk se mohl mrknout do nějakýho městečka - i na památky, procházky . Aby nebyl jenom u vody. Slyšela jsem i, že v Sousse je teď nějaký špinavý moře. Někdo doporuje Djerbu, jiný zase ne.
Děkuji za názory.cool

Není tady

 

#2 19. 7. 2006 11:17

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Ahoj pájjo, my jsme byli vloni kousek od Sousse (mezi Sousse a Port El Kentaoui) a bylo to tam docela pěkné, ale to moře bylo úděsné - jednak teplotně - totální kafe a jednak tam plavaly takový hnusný chaluhy, zvířený písek a tak podobně. To víš, v tomhle směru není nad Jadranské azuro wink
Co se týká památek, tak Sousse je ideální, ale zase - je tam mnohem větší vedro než tady (loni jsme tam jeli hlavně za teplem, jestli si pamatuješ, jaké bylo léto) a v tom chodit po památkách tě moc nenadchne. Koupili jsme tam poznávací dvoudenní zájezd mimo jiné i do pouště - to tedy 100% doporučuji - sice úmorná cesta v minibusu, ale stálo to za to - písek, palmy, modrá obloha, oázy, velbloudi - no nádhera.
A na závěr - bylo to moc pěkné, ale víckrát už bych tam nejela.

Není tady

 

#3 19. 7. 2006 12:46

Renča2
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 124

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

pájjo,já do Tunisu jezdím s rodinou už 10let a to někdy dvakrát do roka a tak mám kromě Tabarky,která mě neláká,sjetý celý Tunis. To moře si nevybereš,dnes může být čisté tam a tam a zítra nemusí. Pokud chceš vvloženě chodit po památkách,je super Gamarth(taková předměstí Tunisu). Tam si můžeš dojet všude sama,je to blízko(Kartágo,muzeum Bardo,Sidi Bou Said,....)Hammamet,Mahdia,Sousse jsou taky dobrý. Do Monastiru bych ti to moc nedoporučovala-nic moc. Jinak Djerba je pěkná a pokud se chceš podívat na Saharu a do Matmaty,což stojí určitě za to vidět je to tam nejblíže. Záleží tedy na tom co chceš vidět. Podle toho jsem se vždy já rozhodovala. Myslím že se nevyplatí jet na Saharu přes celý Tunis.

Není tady

 

#4 19. 7. 2006 12:58

pájja
♥♥-----
Registrovaný: 12. 7. 2006
Příspěvky: 26

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Renča2 napsal(a):

pájjo,já do Tunisu jezdím s rodinou už 10let a to někdy dvakrát do roka a tak mám kromě Tabarky,která mě neláká,sjetý celý Tunis. To moře si nevybereš,dnes může být čisté tam a tam a zítra nemusí. Pokud chceš vvloženě chodit po památkách,je super Gamarth(taková předměstí Tunisu). Tam si můžeš dojet všude sama,je to blízko(Kartágo,muzeum Bardo,Sidi Bou Said,....)Hammamet,Mahdia,Sousse jsou taky dobrý. Do Monastiru bych ti to moc nedoporučovala-nic moc. Jinak Djerba je pěkná a pokud se chceš podívat na Saharu a do Matmaty,což stojí určitě za to vidět je to tam nejblíže. Záleží tedy na tom co chceš vidět. Podle toho jsem se vždy já rozhodovala. Myslím že se nevyplatí jet na Saharu přes celý Tunis.

Díky moc, zkusím Djerbu nebo Gamarth. 
Prima den tummenupp

Není tady

 

#5 9. 12. 2006 16:36

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Syn byl letos na Djerbě a strašně si to tam chválili.
Já byla s dcerou a manželem v Hammametu a taky spokojenost, jen mně zklamalo to, že u moře to strašně foukalo (za chvíli mně bolelo v uších a hlava, takže jsme za 10ti denní pobyt byli u moře na pláži třikrát už kvůli dceři(4). Jinak hotel super, čistota, spokojenost a jídlo až oči přecházely.

Není tady

 

#6 9. 12. 2006 17:36

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

pájja napsal(a):

Začátkem srpna plánuju dovolenou (se svou sestrou - 23 a 27 let) v Tunisu a chtěla bych poradit, která oblast je pěkná. Aby tam bylo čisté moře, člověk se mohl mrknout do nějakýho městečka - i na památky, procházky . Aby nebyl jenom u vody. Slyšela jsem i, že v Sousse je teď nějaký špinavý moře. Někdo doporuje Djerbu, jiný zase ne.
Děkuji za názory.cool

V Souse a Hammametu bývají občas špinavé pláže, je to způsobeno tím, že je zde volné moře hodně od pobřeží a tak sem větry naženou co na moři pokají. Není to špína jako taková, jsou to hlavně řasy. V téhle době zde také jsou velké vlny.
Djerba je bezva na relax, všechny městečka jsou kousek (celý ostrov má 24 km na šíř) ale zase je to exotičtější než na severu země. hezká je Tabarka, je tam zeleno (oprpti jihu, kde je jen pouštní ráz), ale dojem Tunisu tam moc cítit není.
Radila bych ti, pokud jedete dvě ženský, all inclusive na Djerbě, přes den městečko, plហči výlet, v noci disco v hotelu.....
All inclusive se tam rozhodně vyplatí.

Není tady

 

#7 10. 12. 2006 19:39

Zuzka S
♥♥♥----
Místo: Žatec
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 143

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Ahoj,byli jsme loni v Mahdii a nádhera!V hotelu Thapsus,bylo tam fajn.Plហs bílým pískem,moře čisté,okolí pěkné na prohlídky.

Upravil(a) Zuzka S (10. 12. 2006 19:40)

Není tady

 

#8 11. 12. 2006 15:39

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Znám Tunisko úplně celé, byla jsem tam mnohokrát (služební cesty). Kdo tam chce na dovolenou, zavolejte si na Tuniský národní úřad pro cestovní ruch (tel. 224942424), jednak vám tam o různých oblastech Tuniska povypráví, jednak vám buď dají na místě nebo pošlou brožury o všech těch oblastech, abyste si mohli vybrat. Zuzka má pravdu, Mahdia je krásná i se svým hřbitovem námořníků, ale mně se stejně nejvíc líbí Sahara a její horské oázy.

Není tady

 

#9 15. 12. 2006 15:12

eskyna
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 187

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Já bych také chtěla poradit prosímgodlike,chceme jet v létě celá rodinka poprvé do Tunisu. Především sháním pobyt blízko u moře s tobogány,dětským hřištěm a animačním programem pro děti. Hlavně to vyžití pro děti(čím víc tobogánů ,tím lépe tummenupp) )Poradíte prosím někdo godlike godlike godlike ? A které období je nejlepší? A mám mít strach pít místní nápoje(třeba ty co jsou v ceně all inclusive)?

Upravil(a) eskyna (15. 12. 2006 15:14)


Časem člověk lituje všech hříchů, kterých se dopustil - a také těch, které zapomněl spáchat.
 
http://img1.obrazkyanimace.com/oa/136/009.gif

Není tady

 

#10 19. 12. 2006 22:33

Hermi.k
♥------
Registrovaný: 19. 12. 2006
Příspěvky: 2

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Ahoj, my byli letos začátkem června na Djerbě. Je pravda, že jsme byli s dvouletou dcerou, takže jsme se plácali jen v hotelu nebo u moře. Moře je čisté jen všude na pláži jsou chaluhy. Ale když se přeskočej, tak už je to pak paráda. Moře je i dost daleko mělké. My jsme byli v části asi 5 km od Midounu a tam je to jen samý hotel. Takže večerní procházky nepřicházeli v úvahu. Ale výhoda jsou levné taxi, takže se za pár korun dostanete v pořádku do Midounu nebo do Houm Souk (nevim ted jestli to píšu dobře) to je hlavní měst Djerby. Tam už je to fajn a užijete si Tuniskou atmosféru. Hotely nabízejí výlet na Saharu, okruh po celým ostrově s návštěvou výrobny keramiky a koberců. My jsme si udělali jen krátký výlet na velbloudu :-) Na naší pláži bylo i dost sportovního vyžití - jízda na banánu, skůtr, let padákem za člunem, jízda na takových lodkách a další. Jenže s dítětem se to nedalo. Ale jinak dovolená hezká. A v hotelu taky paráda. Doporučuju All Inclusive.

Není tady

 

#11 20. 12. 2006 9:40

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Tabarka byla úžasná, jen bych tam už nejela bez chlapa..  A rozhodně doporučuji Al Inclusiv, předejde se střevním potížím.. v hotelu jsou nápoje ověřené. 
Jen jsem tam neviděla tobogány, ale to se mohlo změnit. Všechny hotely většinou dělají animace pro děti, ale u bazénu v hotelu.  To považuju za nouzovku, protože do bazénu mohu jít u nás.. když k moři, tak jsem u moře.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#12 2. 1. 2007 12:12

sandonorica
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 6. 2006
Příspěvky: 117

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Loni jsme si uzivali take na Djerbe, uz zacatkem cervna jsme tam meli 35 stupnu.Nepartime mezi ty, co se placaji jen u more a bazenu, takze jsme celkem dost i pojezdili nejaen na Djerbe, ale i na pevnine v Tunisu.Nejvetsi zazitek pro nas byla jizda na velbloudech po Sahare.

Není tady

 

#13 17. 5. 2009 9:01

johanka12
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 11. 2008
Příspěvky: 608

Re: Do které oblasti Tunisu na dovolenou?

Ahojky, chtěli bychom letos v září  s dcerkou (3roky) na Djerbu - hotel Calimera Yati Beach.  Nemáte někdo zkušenost?


http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20060713_-8_LEA.png<a http://tickers.baby-gaga.com/t/squsqusbu20120131_-6_PROKOP.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů