Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 7. 2006 12:59

suzy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2570

odstranění znamínek

kocka1 napsal(a):

Ahojte všichni! Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s odstraněním znamínek? Já mám dost velké znamínka na břichu a na zádech. Doma mi říkají, a si je nechám vyřezat. Ale slyšela jsem, že některé znamínka mají hluboké kořeny a může se stát, že je doktor špatně vyřeže. Co je na tom pravdy? A taky že pokud jde o mateřské znamínko, že ty by se vyřezávat vůbec neměla.

Mam vyrezany 2 na boku a mam stale jizvy jako by mne nekdo palil cigaretou.Ale kamaradka si to nechala laserem a nema tam vubec nic ani zadne komplikace.


http://animace.org/panenky/G300111.gif

Není tady

 

#2 18. 7. 2006 13:29

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: odstranění znamínek

Má vyřezané větší znaménko na zádech a zůstala mi tam jizvička, ale nevadí mi. Každopádně je to lepší, než pořád hlídat, abych si znaménko nepoškrábala.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#3 18. 7. 2006 13:38

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: odstranění znamínek

Chystám se na podzim taky na kožní, mám jich spoustu, ale některá se mi "nelíbí" (tím nemyslím jako esteticky lol )
Jinak přítel byl asi před dvěma lety na vyříznutí, ale "dr." mu to udělala dost podivně, dodnes tam má jizvu - vypadá jako od popálení a je tvrdá - takže je potřeba než do sebe nechᚠříznout, zjistit si zkušenosti od jiných sjuk

Není tady

 

#4 18. 7. 2006 14:08

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: odstranění znamínek

Já mám odstraněné znaménko na obličeji, pod okem. Bylo to laserem už před 5ti lety a nemám ani sebemenší známku toho, že tam kdy bylo.

Není tady

 

#5 18. 7. 2006 14:15

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: odstranění znamínek

Kača: Mohla bys mi prosímtě detailněji popsat jak to probíhá tím laserem? Dík.

Není tady

 

#6 18. 7. 2006 15:50

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: odstranění znamínek

kocka1 napsal(a):

ale tím laserem se dají odstranit jen malá znamínka, ne? Právě že já našim doktorům v místní nemocnici moc nevěřím. Nevíte třeba o nějaké nemocnici, která by se na to specializovala?

Dělají to lasercentra jsou všude a dělají i velká znamínka. Zadej si Mapy - východzí adresu - název lasercentrum - najdi nejbližsí nebo zadej lasercentrum do vyhledavače. Za vstupní pohovor se taky platí.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 19. 7. 2006 7:23

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: odstranění znamínek

Já byla v Lasercentru v Ostravě (kousek od náměstí).
Vydezinfikovali, zeptali se, jestli chci injekci proti bolesti (nechtěla jsem a nebolelo to-jen štíplo). Položili mně na stůl, dali na to místo roušku a vypalovali laserem. Bylo to za chvíli a řekli, že a si pak ještě zavolám, že to pošlou na rozbor, jestli to náhodou nebylo zhoubné. Měla jsem pod okem takovou červenou tečku, jako bych měla vyrážku(asi pár dnů).

Není tady

 

#8 19. 7. 2006 14:36

italy
♥♥-----
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 34

Re: odstranění znamínek

Káča: jak Ti mozu vypalene znamienko laserom poslat na rozbor???

Není tady

 

#9 19. 7. 2006 20:27

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: odstranění znamínek

Říká se tomu sice vypálení, ale v praxi je to vlastně takové ,,podebrání" a tkáň, kterou odeberou pak posílají na rozbor.

Není tady

 

#10 25. 7. 2006 19:03

kijjo
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Dobříš
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7334
Web

Re: odstranění znamínek

Před několika lety mi na Bulovce (Praha) na kožním odd. odstraňovali 4 znamínka ( 2 na zádech a 2 na předku). Jizvy mám, ale prý je to proto, že mám moc jemnou kůži. Bráchovi taky odstraňovali nějaká znamínka (měl dost velká na zádech) a také má jizvy, pač má taky jemnou kůži....Jinak jsem na Bulovce byla spokojená...


http://lb2f.lilypie.com/sVYsp1.png 

             krása a zdravíMMB: ID 150189                  http://kijjo.rajce.idnes.cz/

Není tady

 

#11 25. 7. 2006 19:34

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: odstranění znamínek

Mně odstraňovali ve Zlínském lasercentru 2 znamínka na obličeji a nemám žádnou jizvu, manželovi mnoho znamínek na těle hlavně na zádech, jizvu má jen po jednom znamínku které bylo obrovské. Ta jizva je trošku větší taková ploška. Všechno též posílali na rozbor. To už je v ceně, neplatí se zvl᚝.

Upravil(a) Bety (25. 7. 2006 19:34)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#12 4. 8. 2006 12:34

Lehena
♥♥-----
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 88

Re: odstranění znamínek

Já jsem si nechala odstanit vystouplou pigu pod prsem. V Ml. Boleslavi u Dr. Somberga. Přišla jsem tam, opíchli mi to, vyškrábli a bylo po všem asi za minutku:-)Vůbec to nebolelo a jizvu mám téměr neznatelnou.

Není tady

 

#13 6. 8. 2006 13:05

luluchen
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 925
Web

Re: odstranění znamínek

ja jsem si nechala kdysi 2 vystoupla znaminka vyriznout a jizva je vetsi a vystouplejsi(na prsou) nez znaminka.zbytek(i vystoupla) jsem si nechala vypalit zmrazenym dusikem,jen to stipne a zustane puchyrek,ktery se zahoji.vetsinou je to bez jizvy,pokud ma velmi hluboky koren,tak ti to bude muset udelat mozna tak trikrat,ctyrikrat,ale jizvu bys stejne mit nemela...

Není tady

 

#14 8. 8. 2006 11:43

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: odstranění znamínek

Mne narostlo znamínko???za tři měsíce nad pupkem z ničeho (nikdy tam nebylo) do velikosti hrachu, tak mne to vyřízl chirurg. Dodnes mám jizvu, větší než co bylo to znamínko.Dnes by brala laser.... Taky to dali na rozbor.
Dusík je taky dobrý, ale na znaminko se nepoužívá(alespon to ten můj kožní nechce dělat)...to je na bradavice, molusky a stařecké???fleky.
Pálení kožních výrustků jakože elektrikou nebo čím -mne bolelo a smrdělo jako spálená kůže(logicky).Nepříjemné.

Není tady

 

#15 13. 10. 2006 15:35

Petra674
♥------
Registrovaný: 17. 9. 2006
Příspěvky: 20

Re: odstranění znamínek

janica napsal(a):

Chystám se na podzim taky na kožní, mám jich spoustu, ale některá se mi "nelíbí" (tím nemyslím jako esteticky lol )
Jinak přítel byl asi před dvěma lety na vyříznutí, ale "dr." mu to udělala dost podivně, dodnes tam má jizvu - vypadá jako od popálení a je tvrdá - takže je potřeba než do sebe nechᚠříznout, zjistit si zkušenosti od jiných sjuk

Tak to ale nebyla chyba paní doktorky, ale stalo se to tím, že vᚠpřítel má špatně hojící se kůži a rány a vznikla mu keloidní jizva. Pokud se to někomu udělá (roztáhne se jizva, dlouho je zarudlá, ztvrdne nebo se zahojí dokulata, to je to vaše "popálení"), tak se to cca po roce dá řešit laserem. Jako prevence je nejlepší ihned po vyndání stehů jizvu masírovat měsíčkovou mastí (lékárna) a dělat tlakovou masហ( jizvu na cca 20s jemně stlačíme a pak povolíme na cca 10s a znovu několikrát). Keloidy se dělávají často na místech kde je kůže jemná a hodně napínaná (například hrudník, klíční kosti, ramena apod. a dále na opačné kde je kůže hrubá, záda atd.) Keloidy se relativně vyhýbají obličeji. Pokud  už někdo ví, že se mu keloidy dělají, tak je dobré i lékaře na to upozornit a poprosit, aby mu stehy třeba nechal déle než je obvyklé nebo použil plastický steh apod.

Není tady

 

#16 22. 3. 2007 14:44

misa1234
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2006
Příspěvky: 437

Re: odstranění znamínek

Nechala jsem si vyriznout velke znaminko na zadech.  Urcite si to nech vyriznout.

Není tady

 

#17 27. 3. 2007 11:34

katiexxx
♥♥-----
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 28

Re: odstranění znamínek

Ja som si dala odstranit znamienko laserom a ostalo to cervene dalsich 6 mesiacov a zacalo sa mi tam  to znamienko zase objavovat (ale velmi malicke) tak som sa nastvala a isla som na to zase ale do inej klinky. Teraz tam uz stopy po znamienku nie su ale je to stale cervene a vyzera to ako vyrazka a uz je tomu viac ako mesiac sad. Doporucili mi na to aj specialnu masticku, ktoru pravidelne natieram, tak snad to rychlo zmizne, lebo ja som si to dala odstranit hlavne z estetickeho dovodu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů