Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 7. 2006 13:32

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

přístup lékařů

Jsem teď docela rozčílená, protože s takovýmto přístupem lékařů jsem se zatí nesetkala. Moje sestra je asi 1,5 měsíce po složité operaci kolena (plastika vazu). Dnes bohužel uklouzla v koupelně a na tu nohu spadla. Okamžitě ji hrozně natekla a bolela, tak jeli do nemocnice. Doktor jí tahal z kolene krev, řekl jí, že jestli byla porušena plastika, tak to hned nezjistí až co rentgen. Poslal ji tedy na rentgen s tím, že už mu končí pracovní doba tak a s těma rentgenovejma fotkama příjde až v pondělí!!! Při té plastice se dělá to, že Vám jakoby vydlabou rýhu do češky (kvůli štěpu nebo nevím proč) a druhá sestra, která tam byla s ní a odmaturovala jako zdravotní sestra a teď studuje druhým rokem vyšší zdravotní školu říká, že se jí zdá, jako by ta česká na rentgenu byla rozpůlená!!!Doktorovi skončila pracovní doba... Nejspíš s tím teda bude muset jet na pohotovost. Je to nneuvěřitelný, stalo se Vám někdy něco podobného a dá se s tím něco dělat?

Není tady

 

#2 14. 7. 2006 13:59

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: přístup lékařů

No to není zrovna moc pěkný přístup, asi bych raději s těmi snímky jela na pohotovóst, abyste nic nezameškali. Taky jsem se setkala s laxním přístupem u doktora. Syn dostal jednou v sobotu horečky a v moči měl v nočníku viditelně krev. Nabrala jsem tedy moč do skleničky a jeli jsme v našem malém městě na pohotovost. Tam měl zrovna službu zdejší oční lékař a každého, a přišel s čímkoliv bez prohlédnutí odkázal na pohotovost v okresním městě. K čemu tam tedy byl? A co má dělat ten, kdo nemá auto, když vlak i autobus téměř nejezdí? Dokonce nám odmítl i papírkem zkontrolovat donesenou moč s tím, že je to stejně jen orientační výsledek. Nakonec, když jsem na tom trvala, tak moč zkontroloval, konstatovat, že jsou v ní bílkoviny a krev  a vyprovodil nás ze dveří a nedal nám ani žádnou zprávu pro tu okresní pohotovost......


Iveta X

Není tady

 

#3 14. 7. 2006 14:09

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: přístup lékařů

Také mám zkušenost z hrozným přístupem lékařů, tedy moji rodiče. Oba mají stejnou obvodní doktorku a chodí i ke stejné zubařce. U obou dvou doktorek se jim pravidelně stává, že už je paní doktorka neošetří, že je konec měsíce a že jí už došly body... Nevím, jak je toto možné!?
Takže jim jen doporučí, že se mají objednávat začátkem měsíce.

Není tady

 

#4 14. 7. 2006 14:15

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2601

Re: přístup lékařů

Jo body, to je děs. Manželovi roste zub moudrosti big_smile , a protože už delší dobu bolí a možnáprotože to je chlap big_smile , tak tvrdil, že tam má váček a že jde k zubaři. Zašel tam, váček pochopitelně nikde, jen roste zub, tak to bolí. Nicméně mu tam dr. pošoural, nějaký výplach a poslal manžu domů. Za týden tam šel znova, pochopitelně se stejným zubem, doktor ho odmítl ošetřit, protože prý dva stejné úkony pojišovna neproplácí !! No nakonec si ho posadil do křesla, dal mu tam dren a pošoural se mu tam zase tak - že už k němu manžel nejde. No bodej.  A tak bych mohla pokračovat dále . Děs a hrůza naše zdravotnictví ..

Není tady

 

#5 14. 7. 2006 15:47

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: přístup lékařů

Dnes je lepší raději umřít, než chtít něco po lékařích......přístup hrozný, pokud nemáte vyloženě známého, nikde vás nechtějí léčit, snad jen bodíky a penízky a léčit se běžte jinam......znám případ, kdy jeden opilec měl 6x dělanou endoprotézu kyčelního kloubu, stále problémy....protože popíjel i s primářem v nemocnici, když ho pustili domů, tak se z radosti ožral , upadl a dělali mu ihned operaci po SEDME !!! Vím, kolik lidí čeká na kyčelní kloub a nedočkají se......ale jinak ve zdravotnictví panuje pohoda. Jste objednaní na 11, ale ještě tam jsou ti, co byli objednaní na 8....všichni chodí sem a tam, káva voní....klídek, pohoda.....člověk se musí obrnit trpělivostí...a nechejte si ze zajímavosti vyjet, kolik na vás vyúčtovali lékaři pojišovně, je to zajímavé......co všechno se dozvíte ! Jak vás všichni prohlíží a opečovávají, aby jste byli zdraví.....smile

Není tady

 

#6 14. 7. 2006 15:48

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: přístup lékařů

Když byl můj syn malý, ležela jsem s ním ve 3 měsících v nemocnici na ORL, v noci se začal dusit a potřeboval odsát hleny tou jejich el.odsávačkou, protože moje už na to nestačila, šla jsem za sestrou, aby vzbudila lékařku, že se kluk dusí, nechtěla to udělat, až jsem zakřičela, že je za službu snad placená, teprve ji vzbudili, tvářila se, jako bych ji zabíjela a ráno na vizitě mi vynadali, co mi je do jejich platů, řekla jsem , že nic, ale že si nenechám udusit dítě. Kdo přežije lékařskou péči , zvítězí.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#7 14. 7. 2006 15:49

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: přístup lékařů

Kdo má zájem podívejte se na www.borelioza.cz   nebo www.pacienti.cz   co tam lidé píšou.......

Není tady

 

#8 14. 7. 2006 15:51

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: přístup lékařů

Další zážitek jsem měla nedávno, když měli napsat synovi lék na astma, který používá léta a díky němu nemá záchvaty, řekli mi, že ho mohou napsat, jen v nemocnici, po záchvatech, podle nové Rathovy vyhlášky, musela jsem jít, tedy jako pes žebrat za známou doktorkou do nem, aby mu ho napsala, když se nic nestane, za půl roku, až ho vypotřebuje, budu se muset ponižovat zase.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#9 17. 7. 2006 9:32

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Re: přístup lékařů

Takže se to potvrdilo, druhej den ráno jela sestra hned na pohotovost, koleno nateklo jako balon, bylo samá modřina a hrozně jí to bolelo. Doktro na pohotovosti okamžitě řekl, že to je zlomená češka a poslal ji na příjem. Zrovna měl službu ten doktor co ji poslala v pátek pryč. Hned za nima letěl,a začal, že se je pravda, že se na to měl podívat hned, ALE že by s tím stejně hned nešlo nic dělat a ble ble ble....
Dneska jde sestra na operaci, budou jí tu češku drátovat, tak doufám, že to dobře dopadne.

Není tady

 

#10 17. 7. 2006 11:15

jelitko
♥♥-----
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 49

Re: přístup lékařů

Já asi před půlrokem chodila k psychiatričce s těžkými depresemi, léky, které mi předepsala, ani po 2 měsících nezabírali, tak jsem udělala chybu a začala to občas řešit skleničkou vína, když jsem pak šla na kontrolu, tak jsem se ji samozřejmě přiznala a čekala jsem, že mi z toho nějak pomůže ven ( mimochodem pracovala též v rámci odvykacího centra) a ona mě místo toho ještě než jsem si sedla vyhodila, že jsem ji zklamala a a se vrátím, až se dám dohromady ... Tak jsem si našla jinou a je to v pohodě.


pokud mě někdo donutil k pláči, nestojí mi za to, abych pro něho ronila slzy (K. Dunst)

Není tady

 

#11 17. 7. 2006 11:34

Daniela M
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 4. 2006
Příspěvky: 154

Re: přístup lékařů

Aneri napsal(a):

Dnes je lepší raději umřít, než chtít něco po lékařích......přístup hrozný, pokud nemáte vyloženě známého, nikde vás nechtějí léčit, snad jen bodíky a penízky a léčit se běžte jinam......znám případ, kdy jeden opilec měl 6x dělanou endoprotézu kyčelního kloubu, stále problémy....protože popíjel i s primářem v nemocnici, když ho pustili domů, tak se z radosti ožral , upadl a dělali mu ihned operaci po SEDME !!! Vím, kolik lidí čeká na kyčelní kloub a nedočkají se......ale jinak ve zdravotnictví panuje pohoda. Jste objednaní na 11, ale ještě tam jsou ti, co byli objednaní na 8....všichni chodí sem a tam, káva voní....klídek, pohoda.....člověk se musí obrnit trpělivostí...a nechejte si ze zajímavosti vyjet, kolik na vás vyúčtovali lékaři pojišovně, je to zajímavé......co všechno se dozvíte ! Jak vás všichni prohlíží a opečovávají, aby jste byli zdraví.....smile

Milá Aneri, lékaři mají také omezené možnosti co se týče předepisování a časového prostoru pro každého pacienta. Jedná se o to, že se lidé berou jako kus, bez hlubšího pochopení nemoci, zvláště, když nemoc není vidět. Pak jdete k lékaře a jen řekne nic nemohu nalést a vy jste na umření, že už nemůžete dál! Co pak? Vyberete si jiného lékaře? Hlavně si kažadý musí uvědomit, že vše co nám lékař napíše nám nejen může pomoci ale i hodně uškodit, což jsem se už několikrát přesvědčila.

Není tady

 

#12 17. 7. 2006 12:05

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: přístup lékařů

já jsem si dnes při obědě přečetla rozhovor s panem senátorem Julínkem, který snad by se mohl stát novým ministrem zdravotnictví. No a vypadá to, že si mnoho nepolepšíme oproti panu Rathovi.
Pan Julínek se domnívá, že systém solidarity by měl být zachován, ale měl by se týkat ptředevším vážně nemocných či chronicky nemocných pacientů. Přímo jeho slova jsou - ten, kde je nemocný jednou za pět let by si lék za stovku snad mohl zaplatit sám...
Fajn, chápu systém solidarity, chápu, že pokud vážně onemocním, třeba rakovinou - že léčba, operace atd. atd stojí obrovské peníze. A že takový člověk si skutečně léčbu sám nezaplatí, zatímco já si jednou za rok nějaká antibiotika zaplatit zvládnu - na druhou stranu však už pak opravdu nemám chu byl solidární. Ani nechci pomyslet na to, jakou částku měsíčně mně + mému zaměstnavateli stát sebere z mé výplaty.. a já kruci nemám nárok ani na blbá antibiotika? Solidární s tímto systémem jsem již přes pět let, pracuji od devatenácti let. Vše, co jsem o dlékařů od té doby potřebovala je antikoncepce (kterou si samozřejmě hradím sama, přestože ji bereu především proto, že mám hormonální problémy, které upravuje), další můj zdravotní problém jsou otékající nohy.... ne jen, že mně má skvělá paní doktorka neposlala na žádné vyšetřní (jen tak od oka mi řekla, že se nezjistí, proč mi nohy otékají stejně jako mi tedy neposkytne žádnou léčbu)... a jediné, co by mi snad mohlo pomoci, je alternativní léčba, které jde do tisíců (lymfodrenáže, homeopati...).
Takže mne velmi těší, že díky mne důchodci mohou neustále posedávat po doktorech, kam chodí především proto, aby měli s kým pokecat a mohli si stěžovat... a já, pokud mám problém, si to holt zaplatím ze svého. protože nemůžeme být solidární se všemi.
Asi to zní hnusně, ale teď se musím vypořádat s nějakými zdravotními problémy, které možná nejsou životu nebezpečné, ale jsou dost nepříjemné... a bude mne to stát opravdu hodně peněz. A vše co vím je, že odemne se solidarita očekává, ale já s ní počítat nemohu... dumbom


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#13 17. 7. 2006 13:23

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: přístup lékařů

Po mnoha zkušenostech se zdravotnictvím (špatných), už si nenechám nic líbit. Někdy si připadám, jako fúrie (zvl᚝ když jde o mé dítě). Ale jinak se to holt nedá, ti naši ,,spoluobčané", kteří ve zdravotnictví pracují, si totiž mnohdy neuvědomují, že jsou tu pro nás a že se k tomu dobrovolně rozhodli. Moc si zvykli se stavět do role toho co je nahoře a pacienty na ty podřazené.Je třeba jim to občas trochu tvrději připomenout, že jsou na omylu.

Není tady

 

#14 17. 7. 2006 14:11

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: přístup lékařů

Tak nevím.... já bych si  klidně platila antibiotika a jiné dostupné léky sama, když budu mít zaručeno, že v případě  vážnějšího onemocnění mi bude poskytnuta  špičková péče.
Z lékaři mám bohaté zkušenosti a musím přiznat, že převážně kladné.  Mé blízké osobě byla poskytnuta taková péče, že kdybychom ji měli platit, do konce života bychom ji nesplatili. Jsem lékařům vděčná.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#15 17. 7. 2006 21:17

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: přístup lékařů

Já jsem pro platit si paralen a antibiotika. Proč? Protože mám to štěstí, že nemusím paltit za léčbu leukemie.  Lék pro moji sestřenku stojí 50 tisíc. Jen tak by na něj nevydělala. A když jsem se dostala k číslům od zdravotní pojištovny , že za antibiotika se v souhrnu zaplatí více než za léky na leukemii? zaplat bůh že mám obyčejnou virozu a na ty léky si vydělám za den práce...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#16 17. 7. 2006 21:42

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: přístup lékařů

PavlaH napsal(a):

Já jsem pro platit si paralen a antibiotika. Proč? Protože mám to štěstí, že nemusím paltit za léčbu leukemie.  Lék pro moji sestřenku stojí 50 tisíc. Jen tak by na něj nevydělala. A když jsem se dostala k číslům od zdravotní pojištovny , že za antibiotika se v souhrnu zaplatí více než za léky na leukemii? zaplat bůh že mám obyčejnou virozu a na ty léky si vydělám za den práce...

Naprosto s tebou souhlasím.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů