Ozn�men�

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 12. 7. 2006 22:21

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Vitiligo /úbytek pigmentu/

Ahoj všem, prosím všechny, kdo s tímto mají jakoukoli zkušenost, aby ji sem napsali.  Teď to začíná u mé dcerky a tak hledám všechno možné i nemožné, cokoli o tomto. Komu co pomohlo, jestli se pigment znovu obnovil atd.
Zatím jsme ve stadiu, kdy má vzíté krve, zatím nejsou hotové, výtěry z krku a nosu, plus zítra jedeme na zubní, aby se vyloučia příčina v zubech. Bývá to prý způsobeno nějakou vnitřní příčinou- buď nějaké onemocnění, nebo stačí i stres nebo nevyvážená strava. Často se na příčinu ani nepřijde. Chjo. sad
O zdravotnictví toho vím i dost, ale s tímto  jsem v koncích. Proto prosím, cokoli víte, nebo máte nějaké zkušenosti, prosím, napište.
Díky moc a mějte se krásně.

Není tady

#2 13. 7. 2006 8:06

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava

Re: Vitiligo /úbytek pigmentu/

Leilo, moje sestra má vitiligo taky. Lékařka jí bohužel sdělila, že nelze léčit, nobo není zcela jistě známo jak a proč vzniká. Taky nás to dost trápí.

Není tady

#3 13. 7. 2006 8:23

Teru
♥♥♥♥---

Můj šéf to měl taky. Začalo se mu to objevovat asi ve třiceti letech a začalo to na rukou, na prstech hned u lůžka nehtu. pak si všiml, že má bíle tečky už i po ptstech a šel to řešit k lékaři.
Nějakou příčinu to určitě má, ale prý se prostě neví, co to způsobuje - snad v tom prý má prsty imunita... Léčit se to nijak nedá, šéf dostal za úkol koupit si opalovací krém s vysokým faktorem a celoročně si jím potírat části těla, které jsou vystaveny sluníčku.
Pokud vím, od chvíle, kdy si toho všimnul se mu to nijak nezhoršovalo.. ale už s ním nejsem ve styku, tak nevím.

Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

#4 13. 7. 2006 8:45

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Měla jsem dvě známé které to měli.
Jedna to získala transfusí krve po porodu. U té to šlo velmi rychle.

Prý se to nedá léčit, asi je to genetické, jedna si vozila nějaké léky z Německa(u nás nebyli), které to prý zpomalovaly. Zeptala bych se, ale ztratila jsem kontakt na obě.

Podle mě bude velmi důležité pěstovat sebevědomí dcerky. Ono to nevypadá nijak strašně, ale pro mladou dívku to může být podstatné.
Hodně štěstí.

Není tady

#5 13. 7. 2006 9:22

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Někde jsem četla, že je to v souvislosti s játry !!!

Není tady

#6 13. 7. 2006 10:39

Jana22
♥♥-----

Pretože sa zatiaž jednoznačne nedá urči príčina, lekári budú zrejme skúša a bude treba ma trpezlivos. Dovtedy sa môžeš zamera len na zmiernenie viditežnosti škvŕn. Kontrasty sa zmiernia, ak budete používa krém s vysokým faktorom (nech nestmavne pokožka s pigmentom), biele miesta sa dajú natrie samoopažovacím krémom – vydrží niekožko dní.

Není tady

#7 13. 7. 2006 14:11

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Aneri napsal(a):

Někde jsem četla, že je to v souvislosti s játry !!!

Možná mᚠpravdu,Aneri, před třemi týdny jsme s ní byli u léčitele a ten řekl, že má špatná játra. Tak posilujem játra vším možným, uvidíme, co ukáže zítra krev- budou výsledky.
Nevím, jestli se dá léčitelům věřit, uvidíme zítra.
Jí se to dělá na noze- tam to má dost + včeta se objevily dvě skvrnky na čele sad. Je jí sedm.
Dneska jí na zubním vytrhli zub, kterej byl špatnej ( usch), ale zubařka říkala, že to nebylo tak hrozný, aby to způsobovalo tady toto.
No mějte se a díky za odpovědi.

Není tady

#8 13. 7. 2006 16:41

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

změny v pubertě a těhotenství mohou onemocnění zhoršit. Vitiligo je také doprovodným faktorem při poruše funkce štítné žlázy, kdy vyšší...

http://www.omlazeni.cz/vitiligo-pigmeto … 132-0.html

Není tady

#9 13. 7. 2006 16:43

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Není tady

#10 13. 7. 2006 17:55

Ota
Moderátor(ka)

Z lékařského slovníku:
vitiligo – lat. bílá skvrna na kůži, která je důsledkem ztráty kožního pigmentu melaninu, druh depigmentace. Příčina není zcela jasná, provází některé nemoci (větš. autoimunitního původu). Léčba není úspěšná, opalováním se v. pouze zvýrazní (zhnědnutím okolní zdravé kůže). Představuje kosmetický problém, skvrnu lze „obarvit“ speciálními krémy
Z jiného zdroje
Léčba
V současnosti neexistuje osvědčená a stoprocentní léčba vzhledem k tomu, že příčiny nejsou objasněny. Zlepšení lze dosáhnout například světloléčbou ultrafialovým světlem, léčbou kortikoidy, případně se použije chirurgická metoda - transplantace epidermálních štěpů. Příznivě působí také betakaroten, vitamin C a B12, kyselina listová. K "zamaskování" problému se používají samoopalovací nebo tónovací krémy.

Autor: Hana Křenková

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#11 13. 7. 2006 20:03

Peta
♥♥-----

Já mám vitiligo od patnácti. Taky nevím proč se mi udělalo. Začalo mi to na ruce po sloupnutí strupu a pak to postupovalo dál. Většinou to je v záhybech a na kloubech. Mazala jsem vším možným, chodila jsem i na ozařování, ale nic nezabralo. Doktoři mi taky oznámili, že ještě není léčba, takže vždycky každé léto čekám, kde najdu nový flek. Samoopalovací krémy jsem zkoušela, ale v takovém množství se to nedá a navíc ty místa spíš zoranžoví a proti zbytku těla to nevypadá dobře.
Malá se s tím bude muset srovnat, ale jako pro holku to bude asi dost těžké. Prostě nevystavovat moc slunci, aby to šlo co nejmíň vidět a doufat, že ostatní děti to přijmou bez posměšků. Držím vám palečky, protože život s tím chce hlavně hodně sebevědomí.

Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

#12 13. 7. 2006 23:15

kleopatra
♥♥♥----

Souhlas se vsemi.Meho manzela sestra tim trpi cca od 11 let,ruce,nohy,po te s tim zacaly trable u jejich matky a nakonec jsme loni zjistili,ze to zacina i u manzela na nartech.A opravdu nic na to neni.Zijeme v USA  a i kdyz reklama udela sve,tak doktori tvrdi ,ze kdyz neni znama pricina vzniku,tak nijak pomoc  nemuzou.Vsechny Vas chapu a vim,ze zvlast pro holky je to urcity defekt,ale i s tim se da zit.Mam dve deti,tak jen muzu doufat,ze budou po mne.No,necham se prekvapit.

Není tady

#13 14. 7. 2006 20:21

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Leilo, sežeň si krém od firmy JUST,  je to teploaktivní krém a má elektrolytické účinky. Mojí tetě se po něm krásně upravila pigmentace. Netvrdím, že si Vitiligo vyléčila, ale ple se jí krásně vyrovnala a není vůbec flekatá. Jo a ten krém se jmenuje AKTIV, není to žádná chemie, obsahuje sůl z mrtvého moře a spoustu bylinek. Já ho používám v zimě jako pleový krém, protože po něm nepraská a nečervená obličej. Prodává se přes dealery.

Upravil(a) lueta (14. 7. 2006 20:24)

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#14 14. 7. 2006 20:44

fiona1
♥♥♥----

Nám tento krém zabral na ekzém u malého /4roky/ co pamatuju tak měl ekzém pod koleny a buď z toho vyrostl nebo zabral krém San Activ od Justu.Má už asi 1/2 roku pokoj.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;34/st/20081224/k/ee68/preg.png

Není tady

#15 14. 7. 2006 21:29

kleopatra
♥♥♥----

Holky a muzete mi dat na tu firmu kontakt??

Není tady

#16 14. 7. 2006 22:02

fiona1
♥♥♥----

mají své www stránky...www.justnahrin.cz ale jinak prodávají jen přes své distributory,je to  švýcarská kosmetika a potr. produkty, myslím, že opravdu dobré ale drahé a přírodní.Mám toho od nich víc, hlavně pro malého/ to mi není líto peněz/ a jsem opravdu spokojená.Já jsem ze SVMoravy a mám distrib.přímo ve městě.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;34/st/20081224/k/ee68/preg.png

Není tady

#17 14. 7. 2006 22:36

kleopatra
♥♥♥----

DEKUJI

Není tady

#18 15. 7. 2006 11:44

vandacz
♥♥♥♥♥--

Kdysi davno jsem pracovala na Kypru,a tam se mi,z premiry slunicka,zacaly na krku a zadech objevovat napred bile tecky,ktere se postupne spojovaly ve velke bile plochy.Mistni lekarnik mi dal Nizoral(u nas to je na vlasy) a kazdy den jsem ho pri sprchovani na ty mista pouzivala.Nevim jestli to bylo tim,ale dal uz se to nerozsirovalo,po letu jsem vybledla a kdyz jsem se opalila druhy rok,tak uz se mi nikdy zadne bile skvrny neudelaly..

http://www.ticker.7910.org/as1cCo1-Q801110MjQyZHwxMDYyOTJkfFRvbmlja292aSBqZQ.gif http://img638.imageshack.us/img638/3398/img4575res.th.jpg

Není tady

#19 15. 7. 2006 13:13

Jarunka
♥♥♥----

Po opaleni se mi take delaji bile skvrny, hlavne na zadech jich mam hodne a taky na pazich.
Je to ubytkem pigmentu a jedna se tez o vitiligo?

Není tady

#20 15. 7. 2006 13:55

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

kleopatra napsal(a):

Holky a muzete mi dat na tu firmu kontakt??

Pokud se Ti nepodaří sehnat kontakt, dej vědět, seženu!!

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#21 21. 7. 2006 13:48

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava

Mě se vitiligo objevilo tak po třech měsících co jsem začala chodit na vakcíny kvůli alergii. Myslíte, že to může být tím?

Není tady

#22 22. 7. 2006 22:41

Peta
♥♥-----

No Daisy něco na tom možná bude. TAky jsem o tom přemýšlela, protože si pamatuju, že se mi to začalo objevovat v době, kdy mi přišli na alergii na stafylokoka a potom jsem polykala jakési vakcíny.

Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

#23 14. 8. 2006 18:24

Jiněnka
♥♥♥♥---

Můj děda tím trpí od dětství na celém téměř na celém těle (!!!), takže nikdy nenosil krátké kalhoty, rukávy, neschodil bez pokrývky hlavy. Doktoři mu s tím nepomohli, ale je fakt, že měl vždycky horší jaterní testy, tak že by snad přece souvislost... Mně se asi v 17ti udělala cca10cm skvrna na levém lýtku a zatím je, myslím, stále stejné velikosti.

Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

#24 15. 8. 2006 8:36

Evelin
♥♥♥♥---

Tady flekatá žirafa...příspěvek v esteticke kosmetice.
Jsem ráda, že potvrzujete, že máte bílé fleky po slunění, nebo u mne se projevili po pobytu v Bulharsku a kožní okamžitě věděl, kde jsem byla u moře! Slíbil, že do tří let to zmizí, ale ne, je jich víc-přibývají. Pravda, od té doby jsem byla v Itálii u moře a po prvně v životě jsem dostala i slunenční alergii. Takže se už slunci vyhýbám. A to jsem vážně tmavý typ a i kdysi (když jsme nevěděli o ozon.díře)jsem se zásadně slunila až do barvy málem černocha. Neuroložka (chodím tam s malou) mne soukromně poradila  krém od fy Daylong (pouze v lékárnách). Sakra drahé, ale FUNGUJE, s tím mohu na sluníčko a alergii nedostanu.
Ale mám i alergii (vloni jenom 4 různé, letos už 4 další nové k tomu) a mám i něco s játry.
Nyní chodím na immunologii a snažím se své tělo vyléčit-vyčistit bylinkama, taky vyléčit duši...
U mé malé zabírají homeopatika, ale nevím, zda je něco na  vitiligo (a dítěi  je předepisuje neuroložka).

Není tady

#25 9. 8. 2007 17:12

terezavas
♥------

Já mám bohužel taky vitiligo. Protože jsem se s tím nesmířil, tak jsem nakonec narazil i na Novitil, jak o tom píše Dassy. A zabralo to. Mám sice vitiligo rozsypané od obličeje po nárty, ale na čele už prakticky skvrny nejsou, okolo rtů už téměř zmizely, pigmentují holeně, lokty... Jestli to chcete vyzkoušet taky, podívejte se na www.vitiligo-novitil.cz a pište do diskuse tam nebo přímo na novitil@seznam.cz.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí