Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 7. 2006 13:47

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Práce nebo dávky?

Nemám se s kým poradit, tak opět píšu sem na Babinet. Mám po delší době schánění možnost jít do práce. Jde o práci - úklid na 7 hodin denně za 6000 Kč hrubýho. Plný úvazek by byl tedy za minimální mzdu. Zaráží mě jedna věc - že ikdyž si vydělám jen 6000 Kč, budu muset platit odvody pojistného jako z minimální mzdy. Tak nějak jsem si zhruba spočítala (nejsem z oboru, tak se nejspíš netrefím přesně), že po všech odvodech a zdanění bych domů za celý měsíc přinesla přibližně něco kolem 4500 Kč. Já vím, že je lepší něco než nic, ale tahle částka  mi přijde jako výsměch lidem, kteří chtějí pracovat. Vždy úvazek by byl pouze o jednu hodinu kratší proti normálnímu. Nic bokem na ruku dostávat nebudu, dovolená je taky jen základní, vlastně jediná výhoda pro mě jako matku tří malých dětí je ta pracovní doba a volné víkendy. Kdyby to bylo až od září, tak bych nejspíš tolik neváhala a práci vzala s tím, že můžu kdykoliv zkončit, ale od srpna je to pro mě dost problematický - nemám kam dát děti. Původně jsem s nimi chtěla jet k rodičům, ale maminka mi je odmítá sama hlídat (pokud tam s nimi taky nebudu - je jí už 70 let) a školka a žádná družina tady u nás nefungují. Tak co teď? Tolik měsíců se snažím něco sehnat a najednou se nedovedu rozhodnout. Můžete mi napsat, jak byste se v takovýhle situaci zachovali vy ostatní? Díky.


Iveta X

Není tady

 

#2 10. 7. 2006 14:36

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Práce nebo dávky?

Iveta X napsal(a):

Nemám se s kým poradit, tak opět píšu sem na Babinet. Mám po delší době schánění možnost jít do práce. Jde o práci - úklid na 7 hodin denně za 6000 Kč hrubýho. Plný úvazek by byl tedy za minimální mzdu. Zaráží mě jedna věc - že ikdyž si vydělám jen 6000 Kč, budu muset platit odvody pojistného jako z minimální mzdy. Tak nějak jsem si zhruba spočítala (nejsem z oboru, tak se nejspíš netrefím přesně), že po všech odvodech a zdanění bych domů za celý měsíc přinesla přibližně něco kolem 4500 Kč. Já vím, že je lepší něco než nic, ale tahle částka  mi přijde jako výsměch lidem, kteří chtějí pracovat. Vždy úvazek by byl pouze o jednu hodinu kratší proti normálnímu. Nic bokem na ruku dostávat nebudu, dovolená je taky jen základní, vlastně jediná výhoda pro mě jako matku tří malých dětí je ta pracovní doba a volné víkendy. Kdyby to bylo až od září, tak bych nejspíš tolik neváhala a práci vzala s tím, že můžu kdykoliv zkončit, ale od srpna je to pro mě dost problematický - nemám kam dát děti. Původně jsem s nimi chtěla jet k rodičům, ale maminka mi je odmítá sama hlídat (pokud tam s nimi taky nebudu - je jí už 70 let) a školka a žádná družina tady u nás nefungují. Tak co teď? Tolik měsíců se snažím něco sehnat a najednou se nedovedu rozhodnout. Můžete mi napsat, jak byste se v takovýhle situaci zachovali vy ostatní? Díky.

Ahoj Ivet,

to se mýlíš, vydělᚠsi mnohem více, hodila jsem to do kalkulačky na centrumu - vydělᚠsi 5981,- Kč a  to jsem nepočítala, že živíš děti... když tak si to sama ověř tady http://aktualne.centrum.cz/finance/kalkulacky/


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#3 10. 7. 2006 15:02

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Práce nebo dávky?

Ivet, 
1) sociální pojištění odvádíš pouze ze skutečně vydělané částky a to ve výši 8% z hrubé mzdy
2) zdravotní pojištění Kč - ze 6000,- Kč zaplatíš 270,- Kč + 264 Kč doplatek do minima, zbytek
    za tebe 
    je 7.955,- Kč,  pokud úklid bude jako hlavní pracovní poměr.
    (jinak je to 4,5 % z hrubé mzdy a toto platí zaměstnanec, 9% platí zaměstnavatel)
3) pokud podepíšeš prohlášení u zaměstnavatele (je to takový růžový dvoulist) a budeš uplatňovat
    slevu na sebe i na děti, bude se ti danit to, co ti zbude po odečtení sociálního a zdravotního pojištění
    a 600,- Kč nezdanitelná částka na tebe a po 500 Kč na děti každý měsíc.
    a teprve výsledná částka se daní.
Nejsem si jistá, jestli nemᚠmalé děti a tím, že je hlídáš, doplácet na minimum zdravotní pojištění bys ani nemusela. 
Určitě bych do toho šla, vždy to nemusíš dělat věčně


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#4 10. 7. 2006 15:14

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Práce nebo dávky?

Jé, tak teď jsem z toho opravdu "jelen".... Já jsem se totiž ptala nejprve kamarádky, která dělá na VZP a potom i přímo tady u nás na pobočce a tam mi pracovnice řekla,že v současné době musím zaplatit minimálně 1070 Kč na zdravotním pojištění. Je to prý daný minimální mzdou a pokud si takovou mzdu nevydělám a zaměstnavatel tu čáastku za mě nebude moct strhnout, tak to budu muset doplácet. Tohle místo by měl být normální pracovní poměr se vším všudy. Jen mě zaráží ty různé informace. Jinak na děti uplatňuje slevu manžel, dělá na ŽL, tedy nejsem samoživitelka.


Iveta X

Není tady

 

#5 10. 7. 2006 15:27

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Práce nebo dávky?

Tak jsem hledala v různých kalkulátorech a mrkněte na tot http://finance.quick.cz/prakticke/mzdovy_kalkulator/
Tam se to o tom doplatku objeví a mzda čistá z 6000 Kč vychází na 4700 Kč. Tak teď jsem ten "jelen tuplovanej"
A to mají ty stránky už nějaký zastaralý, dneska je minimální vzda zase trošku vyšší, tudíž bude vyšší i ten odvod. Ach jo. Kdo tohle vymyslel?

Upravil(a) Iveta X (10. 7. 2006 15:32)


Iveta X

Není tady

 

#6 10. 7. 2006 16:07

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Práce nebo dávky?

Iveta X napsal(a):

Tak jsem hledala v různých kalkulátorech a mrkněte na tot http://finance.quick.cz/prakticke/mzdovy_kalkulator/
Tam se to o tom doplatku objeví a mzda čistá z 6000 Kč vychází na 4700 Kč. Tak teď jsem ten "jelen tuplovanej"
A to mají ty stránky už nějaký zastaralý, dneska je minimální vzda zase trošku vyšší, tudíž bude vyšší i ten odvod. Ach jo. Kdo tohle vymyslel?

A nemohla by ses prostě zeptat svého zaměstnavatele, aby ti sdělil, kolik bude činit tvá čistá mzda?? aby to prověřil na mzdovce, že mᚠtento problém... na jejich mzdové účtárně by to snad vědět měli, ne? dumbom


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#7 10. 7. 2006 16:24

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Práce nebo dávky?

Iveto,opravdu to tak je.Známý pracoval na zkrácený úvazek 4 hod,protože zrovna jinou možnost neměl a jelikož neměl jiný pr.poměr,musel zdr.poj.doplácet.Zkrátka čím méně si vydělal,tím víc doplatil.Takže to asi moc výhodné není.

Není tady

 

#8 10. 7. 2006 18:31

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Práce nebo dávky?

Ivča K. napsal(a):

Iveto,opravdu to tak je.Známý pracoval na zkrácený úvazek 4 hod,protože zrovna jinou možnost neměl a jelikož neměl jiný pr.poměr,musel zdr.poj.doplácet.Zkrátka čím méně si vydělal,tím víc doplatil.Takže to asi moc výhodné není.

To je tedy motivace.... Zatím to vezmu na 14 dní jako brigádu, tak nějak si to potřebuju po tolika letech na mateřský zkusit a dokázat si, že to zvládnu a pak se nejspíš vrátím na pracák, jelikož dávky mám vyšší než případnou mzdu. Možná někdo řekne, že bych se za takový přístup měla stydět, ale kdybych jednala jinak, tak by to bylo proti logice....


Iveta X

Není tady

 

#9 10. 7. 2006 19:07

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Práce nebo dávky?

Iveta X napsal(a):

Jé, tak teď jsem z toho opravdu "jelen".... Já jsem se totiž ptala nejprve kamarádky, která dělá na VZP a potom i přímo tady u nás na pobočce a tam mi pracovnice řekla,že v současné době musím zaplatit minimálně 1070 Kč na zdravotním pojištění. Je to prý daný minimální mzdou a pokud si takovou mzdu nevydělám a zaměstnavatel tu čáastku za mě nebude moct strhnout, tak to budu muset doplácet. Tohle místo by měl být normální pracovní poměr se vším všudy. Jen mě zaráží ty různé informace. Jinak na děti uplatňuje slevu manžel, dělá na ŽL, tedy nejsem samoživitelka.

Takhle přesně to je - zbytek ti strhne a odvede za tebe...pracuju skoro rok na půl úvazku, nic jinýho jsem nesehnala je mi 50, taky mi to zaměstnavatel dostrhává a odvádí. Radši tohle než chodit na pracák kde mi pořád nabízeli abych dělala pojišováka.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#10 10. 7. 2006 19:23

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: Práce nebo dávky?

Bety napsal(a):

Iveta X napsal(a):

Jé, tak teď jsem z toho opravdu "jelen".... Já jsem se totiž ptala nejprve kamarádky, která dělá na VZP a potom i přímo tady u nás na pobočce a tam mi pracovnice řekla,že v současné době musím zaplatit minimálně 1070 Kč na zdravotním pojištění. Je to prý daný minimální mzdou a pokud si takovou mzdu nevydělám a zaměstnavatel tu čáastku za mě nebude moct strhnout, tak to budu muset doplácet. Tohle místo by měl být normální pracovní poměr se vším všudy. Jen mě zaráží ty různé informace. Jinak na děti uplatňuje slevu manžel, dělá na ŽL, tedy nejsem samoživitelka.

Takhle přesně to je - zbytek ti strhne a odvede za tebe...pracuju skoro rok na půl úvazku, nic jinýho jsem nesehnala je mi 50, taky mi to zaměstnavatel dostrhává a odvádí. Radši tohle než chodit na pracák kde mi pořád nabízeli abych dělala pojišováka.

Nemluvte mi o pojišovákovi.Fuj na pracáku mi to nabízeli nikdo to nechce dělat ,potřebují pojišovny obchodaky kteří budou ze sebe dělat vola  a těm v kancelářích sbírat klienty.Mám to za sebou a děkuji.Vím že dobře se mají ti co to dělají léta.

Není tady

 

#11 10. 7. 2006 19:34

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Práce nebo dávky?

No mě na pracáku za celých třečtvrtě roku nenabídli ani jedno místo. Mám totiž požadavek kvůli dětem, že chci něco jen na jednu směnu a v tom je ten problém. Tady u nás se  dá sehnat místo ve fabrice, ale to je všechno na tři směny, soboty i neděle. Tohle místo jsem si po několikátém ptaní sehnala úplně náhodou. Jde o úklid obchodu velikosti asi jako Penny nebo Plus, přímo obchod, sklady, mýt lednice, mrazáky, vázat sběr - kartony. Je to na 7 hodin denně, takže ten plat mi za takovou práci přijde opravdu malý, byla bych na tu práci jen já sama. No a doma druhá šichta se třema dětma.... Takže když to vezmu takhle, že mi jen přibude práce, ale na penězích to nepocítím, jelikož dávky teď bereme vyšší než by byla čistá mzda, tak mě to čím dál víc odrazuje. Jinak práce pojišováka je fakt zoufalá, tedy musí na to být povaha, švagr si tím přivydělával a agitoval i u nás na návštěvě, až jsem ho musela docela tvrdě zarazit....


Iveta X

Není tady

 

#12 10. 7. 2006 19:43

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Práce nebo dávky?

Iveta X napsal(a):

No mě na pracáku za celých třečtvrtě roku nenabídli ani jedno místo. Mám totiž požadavek kvůli dětem, že chci něco jen na jednu směnu a v tom je ten problém. Tady u nás se  dá sehnat místo ve fabrice, ale to je všechno na tři směny, soboty i neděle. Tohle místo jsem si po několikátém ptaní sehnala úplně náhodou. Jde o úklid obchodu velikosti asi jako Penny nebo Plus, přímo obchod, sklady, mýt lednice, mrazáky, vázat sběr - kartony. Je to na 7 hodin denně, takže ten plat mi za takovou práci přijde opravdu malý, byla bych na tu práci jen já sama. No a doma druhá šichta se třema dětma.... Takže když to vezmu takhle, že mi jen přibude práce, ale na penězích to nepocítím, jelikož dávky teď bereme vyšší než by byla čistá mzda, tak mě to čím dál víc odrazuje. Jinak práce pojišováka je fakt zoufalá, tedy musí na to být povaha, švagr si tím přivydělával a agitoval i u nás na návštěvě, až jsem ho musela docela tvrdě zarazit....

Dokud jsou děti malé a finančně si nepomůžeš,tak se jim radši věnuj,uč je samostatnosti a počkej si na tu práci na směny.

Není tady

 

#13 10. 7. 2006 19:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Práce nebo dávky?

Iveta X napsal(a):

Ivča K. napsal(a):

Iveto,opravdu to tak je.Známý pracoval na zkrácený úvazek 4 hod,protože zrovna jinou možnost neměl a jelikož neměl jiný pr.poměr,musel zdr.poj.doplácet.Zkrátka čím méně si vydělal,tím víc doplatil.Takže to asi moc výhodné není.

To je tedy motivace.... Zatím to vezmu na 14 dní jako brigádu, tak nějak si to potřebuju po tolika letech na mateřský zkusit a dokázat si, že to zvládnu a pak se nejspíš vrátím na pracák, jelikož dávky mám vyšší než případnou mzdu. Možná někdo řekne, že bych se za takový přístup měla stydět, ale kdybych jednala jinak, tak by to bylo proti logice....

Sama ses rozhodla.  Buď práci hledám nebo hledám výmluvu proč ne. Já bych se rozhodla pro práci, protože neumím být na někom a něčem závislá. Možná po nějaké době (kdyby ses osvědčila)  ti firma může  nabidnout jinou  a lepší práci. A uvažuješ taky na zadní kolečka? Po čase začneš být pro zaměstnavatele stará.
O jakých dávkách jsi psala? Mᚠna mysli dávky sociální péče ( doplatek do hranice sociální potřebnosti) nebo dávky státní sociální podpory (přídavek na dítě aj.) Protože výdělek ti výplatu  DSSP určitě neohrozí.
Druhou směnu doma máme každá.

Není tady

 

#14 10. 7. 2006 20:24

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Práce nebo dávky?

Aprill, vím že mᚠz větší části pravdu. Určitě je lepší vzít hůř placenou práci než nemít žádnou, ale v mém případě bych si spíš pohoršila. Bereme dávky státní podpory a jelikož máme tři děti, tak vyskočí hodně vysoko - přídavky, příspěvek na bydlení a sociální příspěvěk - celkem to dělá 5500. Vím, že by nám ty dávky neklesly na nulu, určitě by zůstaly přídavky na děti, ale je možný, že by spadly na nižší částku a ty ostatní bysme už nejspíš nebrali. Firma mi těžko časem nabídne lepší práci, jde o větší obchodní řetězec, takže maximálně prodavačka..... To co mě nejvíc na tom místě láká je pro mě výhodná pracovní doba a být o 2000 větší plat, tak neváhám. Je mi jasný, že většina ženským má doma druhou šichtu, ale to je potom vyloženě otročina, zvl᚝ když nemáme babičku, kerá by někdy vypomohla a manžel dojíždí do práce a vrací se až večer. Tak to jsou ty moje důvody, proč váhám, prostě vidím, že bych jen musela o 100% přidat, abych všechno stíhala a finančně bych si skoro nepolepšila. A s touhle výplatou bych stejně byla na manželovi totálně závislá. Zatím to prostě zkusím brigádně, uvidím jak se to vyvine.


Iveta X

Není tady

 

#15 10. 7. 2006 20:31

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Práce nebo dávky?

Dávky státní sociální podpory se vyplácejí do 1,6 násobku ŽM, a přídavky do 3 násobku. Určitě by sis polepšila. Aby vám odebrali příspěvek na bydlení a soc. příplatek tak  by příjem rodiny se musel pohybovat kolem 23.000 Kč .

Není tady

 

#16 10. 7. 2006 23:13

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Práce nebo dávky?

Bea - přesně to chtěli....ble.sad


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#17 11. 7. 2006 6:51

Barbara
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 169

Re: Práce nebo dávky?

[Iveto, tak jsem si přečetla kupu názorů, jak mᚠtu práci hned brát, ale po Tvém sdělení, že se jedná o obchod se vším všudy, tak mi to připadá úplně vhodné obrátit se na odbory, i když nejsi jejich člen, snaží se přesto pomáhat a tam by
mohli poslat ony případně úřad práce kontrolu, protože pořád existují nějaké normy, co se týče metrů čtverečních úklidové plochy apod., a po té, co ještě píšeš, že v čase zbývajícím budeš vázat kartony do sběru, aby si je probůh snad nevzal
nějaký bezdomovec, kdyby je dávali do kontejneru na papír, tak uvidíš, že když
si spočítᚠsvou hodinovou mzdu, co si za ní pak koupíš, tak okamžitě utečeš. Jedině, že by tam byl dobrý kolektiv, že by si měla změnu a poznala nové lidi, kteří by Tě nějak obohatili, tak to bych ještě brala, není vše jen o penězích, ale mám obavu, že to tam nenajdeš.

Není tady

 

#18 11. 7. 2006 7:30

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Práce nebo dávky?

No je trochu problém dostat se do kontaktu s odborama nebo vůbec s podnikem a mzdovou účtárnou. Prý tohle všechno budu vyřizovat s vedoucím, jelikož podnik a vedení je v jiném městě, asi 50 km od nás. A hlavně nemám dravou povahu, což je určitě v dnešní době třeba a navíc vidím, že v dnešní době se to nevyplácí. Jen na příkladu: moje ségra byla 7 měsíců zaměstnaná v nemocnici jako zdrav. sestra. Pětkrát jí za tu dobu blbě vypočítali mzdu a když se pokaždé ozvala, tak s ní nakonec neprodloužili smlouvu, že prý je problémová. No ale to je už bokem. Ještě jsem si dodatečně spočítala, že to co mi nabízejí za plat, tak není ani minimální mzda. 6000Kč za měsíc, tj. 21 pracovních dní po 7 hodinách - mi vychází na 40 Kč na hodinu a od 1. 7. to má být 48 Kč. Jak je tohle možný? Jakto že se ta minimální mzda nedodržuje? Možná to vedoucí jen tak během řeči zaokrouhlil a budou tam ještě nějaký stovky k tomu, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jsem zvědavá, až budu podepisovat smlouvu při nástupu na brigádu. Barbaro, na tu brigádu chci jít právě z toho důvodu jak popisuješ - jsem už dlouho doma a chybí mi kontakt s lidma. Ale jako trvalý zaměstnání se mi to líbí čím dál míň - nemyslím tím přímo tu náplň práce, ale spíš to ohodnocení.


Iveta X

Není tady

 

#19 11. 7. 2006 7:40

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Práce nebo dávky?

ono taky je důležité se vůbec někam dostat, jak budeš zaměstnaná, budeš mít lepší přehled o práci tam a třeba se ti naskytne jiná , budeš u zdroje,


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#20 11. 7. 2006 11:09

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Práce nebo dávky?

aprill napsal(a):

Iveta X napsal(a):

Ivča K. napsal(a):

Iveto,opravdu to tak je.Známý pracoval na zkrácený úvazek 4 hod,protože zrovna jinou možnost neměl a jelikož neměl jiný pr.poměr,musel zdr.poj.doplácet.Zkrátka čím méně si vydělal,tím víc doplatil.Takže to asi moc výhodné není.

To je tedy motivace.... Zatím to vezmu na 14 dní jako brigádu, tak nějak si to potřebuju po tolika letech na mateřský zkusit a dokázat si, že to zvládnu a pak se nejspíš vrátím na pracák, jelikož dávky mám vyšší než případnou mzdu. Možná někdo řekne, že bych se za takový přístup měla stydět, ale kdybych jednala jinak, tak by to bylo proti logice....

Sama ses rozhodla.  Buď práci hledám nebo hledám výmluvu proč ne. Já bych se rozhodla pro práci, protože neumím být na někom a něčem závislá. Možná po nějaké době (kdyby ses osvědčila)  ti firma může  nabidnout jinou  a lepší práci. A uvažuješ taky na zadní kolečka? Po čase začneš být pro zaměstnavatele stará.
O jakých dávkách jsi psala? Mᚠna mysli dávky sociální péče ( doplatek do hranice sociální potřebnosti) nebo dávky státní sociální podpory (přídavek na dítě aj.) Protože výdělek ti výplatu  DSSP určitě neohrozí.
Druhou směnu doma máme každá.

Docela dobrej vtip - neumíš být na nikom závislá - a ted mi řekni, jak chceš být nezávislá za 5000 za měsíc? To je docela k smíchu.
Já sama pracuji na 8,5 hodiny denně + ob týden 5 hodin v sobotu za 8500 hrubého. Dojíždím do práce 25 km a projedu něco přes 2000 měsíčně. Je pravda, pracuji, ale jak kolikrát říkám - jezdím do práce jenom proto, abych si vydělala na cestu do práce smile
Šla jsem do práce právě proto, že jsem se chtěla osamostatnit a přestat být závislá na manželovi, bohužel.Po odpracování 1 roku se hodlám vrátit na ÚP. Raději budu brát malou podporu, než s dovolením "dělat vola" majiteli firmy, který má částku kterou já beru za měsíc jako kapesné na den. A to, že pokud se člověk osvědčí,firma ho povýší a přidá na platě , tak naivní jsem také kdysi byla, ted mám tu zkušenost, že pokud se ukáže, že něco umíte, přidají vám práci....bohužel né peníze

Není tady

 

#21 12. 7. 2006 22:58

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Práce nebo dávky?

Iveto, být Tebou, nedělala bych si žádné výčitky z toho, že nechceš pracovat za minimum peněz. Starat se o 3 děti (navíc bez pomoci babiček a víceméně i manžela) je taky docela drsná šichta. Osobně si myslím, že pro svou rodinu toho udělᚠvíc, když zůstaneš doma. Samozřejmě pokud by Ti ta mizerně ohodnocená práce stála za případné sociální kontakty, pak je to jiná věc. Ale mám pocit, že teď sháníš práci spíš kvůli financím. Držím palce, a brzo seženeš nějaké fajn místo!

Není tady

 

#22 13. 7. 2006 8:56

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Práce nebo dávky?

maya napsal(a):

Iveto, být Tebou, nedělala bych si žádné výčitky z toho, že nechceš pracovat za minimum peněz. Starat se o 3 děti (navíc bez pomoci babiček a víceméně i manžela) je taky docela drsná šichta. Osobně si myslím, že pro svou rodinu toho udělᚠvíc, když zůstaneš doma. Samozřejmě pokud by Ti ta mizerně ohodnocená práce stála za případné sociální kontakty, pak je to jiná věc. Ale mám pocit, že teď sháníš práci spíš kvůli financím. Držím palce, a brzo seženeš nějaké fajn místo!

No právě že ty výčitky, že nechodím do práce, mám pořád větší a větší. Všude okolo se píše a mluví o tom, že má být ženská samostatná a nezávislá a že kdo nepracuje je vyžírka společnosti, že se dá hravě zvládnout zaměstnání a kariéra apodobně. Příbuzný a známý se mě ptají, jak to můžu doma vydržet a nenudit se a co vlastně celý den dělám.  Takže to je hlavní důvod, proč si hledám práci. Doma mám pořádnou honičku, ale ten kdo má jen jedno dítě, babičku na hlídání a  manžela trochu majícího se k domácnosti a výpomoci, tak to asi nepochopí, že se doma rozhodně nenudím. Manžel v podstatě "jen chodí do práce". I faktury, daně, pojistky, vše po úřadech, oběhávám za něj, scháním řemeslníky nebo opraváře, starám se o děti, dům a zahrádku, manžel vyžaduje denně teplou večeři včetně polívky atd. Jeho názor je ten, že buď bude chodit do práce a vydělávat nebo zůstane doma a bude mi pomáhat a ten přístup nezmění ani když bych někam nastoupila já sama. On prostě ráno vstane, na stole už má snídani, já za něj ustelu, uklidím poházený pyžamo, karátček na vaně, on potom odjede do práce a večer přijede a rovnou z auta ochází na pivko a na pokec. Přijde po 20 hodině, osprchuje se a čeká u TV na večeři. Původně jsem chtěla do práce na poloviční úvazek, abych nebyla "přítěží" společnosti a zvládala obojí, ale takovou práci sehnat - to je tady sci fi. Teď mám možnost jít dělat alespoŇ na jednu směnu, jenže čím víc o tom přemýšlím, tak si myslím, že se budu vyloženě honit v podstatě za minimální finanční přínos do domácnosti. Něco málo si sice vydělám, ale to nám zase stát sebere na dávkách. Manžel dělá na ŽL, vydělává kolem 20000Kč hrubého za měsíc, je řemeslník, má každý měsíc nějaký výdaje za benzín a nářadí a montérky, proto nám ve finále vychází daňový přiznání příznivě a dostaneme i velký dávky. Jinak načerno toho moc nemá, jelikož pracuje v tzv. švarcsystému, takže musí na vše dávat faktury a v podstatě si ani moc nemůže určovat ceny. Nějaká koruna navíc by se nám určitě hodila, ale zatím s tím takhle vycházíme. Spíš opravdu chci mezi lidi a necítit se jako vyžírka, ale né za cenu, že nebudu stíhat a stane se ze mě nervák, budu odbývat děti atd.... Jé, to jsem se zase virtuálně vykecala, trochu už se za to stydím....


Iveta X

Není tady

 

#23 13. 7. 2006 9:22

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Práce nebo dávky?

Iveto, pryč s výčitkama. Já je měla taky. Jak ksem již psala, hodlám po roce práce opět na pracák a nejméně těch 1/2 roku být zase doma. Fakt nevidím žádné + v tom mermomocí chodit do práce, protože co tomu řeknou lidi, že jo. Za ten rok, co pracuji, mě docela zvlčila dcera - 12 let a silná puberta, na malého - 5 let - nemám tolik času, jak bych si představovala, domácnost také nemám tak, jak bych chtěla a navíc - pokud jsem byla doma, navařila jsem, napekla, dělala hodně na zahrádce a ted se víc kupují polotovary a to fakt leze do peněz, takže mě se fakt vyplatí být doma. Manželovi to nevadí, bude rád, že mu odpadne práce v domácnosti, do které se musel zapojit  a myslím si, že budeme všichni trochu víc v pohodě.
Ale není to pro každého, že jo, ale já nejsem kariéristka, raději se starám o rodinu, o děti.
Někdo bude oponovat, že by ho ponižovalo být v domácnosti, mě tedy víc ponižuje, když s maturitou a za 50 hodin práce týdně přispěju do rodiného rozpočtu 6500,- a to podotýkám 2500,- projedu.

Není tady

 

#24 13. 7. 2006 9:33

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Práce nebo dávky?

Jarča napsal(a):

Iveto, pryč s výčitkama. Já je měla taky. Jak ksem již psala, hodlám po roce práce opět na pracák a nejméně těch 1/2 roku být zase doma. Fakt nevidím žádné + v tom mermomocí chodit do práce, protože co tomu řeknou lidi, že jo. Za ten rok, co pracuji, mě docela zvlčila dcera - 12 let a silná puberta, na malého - 5 let - nemám tolik času, jak bych si představovala, domácnost také nemám tak, jak bych chtěla a navíc - pokud jsem byla doma, navařila jsem, napekla, dělala hodně na zahrádce a ted se víc kupují polotovary a to fakt leze do peněz, takže mě se fakt vyplatí být doma. Manželovi to nevadí, bude rád, že mu odpadne práce v domácnosti, do které se musel zapojit  a myslím si, že budeme všichni trochu víc v pohodě.
Ale není to pro každého, že jo, ale já nejsem kariéristka, raději se starám o rodinu, o děti.
Někdo bude oponovat, že by ho ponižovalo být v domácnosti, mě tedy víc ponižuje, když s maturitou a za 50 hodin práce týdně přispěju do rodiného rozpočtu 6500,- a to podotýkám 2500,- projedu.

Se vším, co jsi napsala, souhlasím. Mě taky vnitřně víc uspokojuje starat se o rodinu než si hrát na superženu, co všechno zvládne. Jen lehce podléhám těm řečem okolo mě a dělám si z nich hlavu. A jak ty píšeš, že 2500 Kč měsíčně projedeš, tak i já mám něco podobného - teď když na to mám čas, tak chodím přes celé město nakupovat do Penny a spočítala jsem si, že ikdyž si dost zajdu, tak tímhle způsobem ušetřím měsíčně 2500 - 3000 Kč, oproti tomu, kdybych nakupovala v obchodech poblíž. A to bych při zaměstnání takhle praktikovat nemohla, tudíž, bych zase zase víc utratila. Je to takový kruh..... No, vlastně zásobuju pětičlenou rodinu a vše musím odtahat v rukách, protože auto používá do práce manžel a když už ho přemluvím někdy v sobotu, že došlo pití, tak čeká před Penny v autě a po pěti minutách prozvání, že mi to trvá, takže fakt nakoupím jenom to pití a mlíka a pak v pondělí zase táhnu nákup sama. Dcera má taky 12 let, přesně jak píšeš, puberta se projevuje, zatím mám přehled, co dělá, má dost kroužků a o všem mi říká. prostřední syn má 8 let a nejmladší 4,5. Snažím se zapojovat děti víc do domácnosti, když už manžela nepředělám.


Iveta X

Není tady

 

#25 13. 7. 2006 11:39

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Práce nebo dávky?

IvetaX: Teda já bych toho tvýho chlapa přetrhla....aby ses tahala s nákupy...ach jo, některý chlapi .... já mám štěstí, že můj nevypiskuje a dokonce se mnou chodí po krámě a ty vody, mlíka atd. mi snáší do vozíku, který pak tlačí zase on....to s tou prací nepřeháněj. Když to nemá žádný finanční efekt, tak co bys tam chodila? To je pak vážně lepší starat se o domácnost a o děti (teda nemyslím jako, že zaměstnaná by tohle ženská nemusela)...nedělej si nic z toho, co okolí. Klidně si spočítej, kolik hodin dělᚠrůzné domácí práce plus péče o děti a zkus si najít ceník nějaký hlídací nebo úklidový agentury, pronásob si to a uvidíš, za kolik vlastně doma děláš. A nepodceňuj se. Pa.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů