Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 7. 2006 15:26

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Mzda za práci ve svátek

Nemůžeme se s kolegy v práci domluvit,jak je placen pracovní den ve svátek.Já myslím,že průměrnou hodinovou mzdou +100%příplatek.Čili ten den jakoby dvakrát,ale kolega tvrdí,že třikrát.Jednou jako všední den+ k tomu 100% a ještě i svátek.

Není tady

 

#2 4. 7. 2006 16:05

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Mzda za práci ve svátek

zákona č. 1/1992 Sb.)

§6
Mzda a náhrada mzdy za svátek
(1) Za dobu práce ve svátek 15) přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek, které mu bude poskytnuto nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po výkonu práce ve svátek nebo v jinak dohodnuté době. Za dobu čerpání náhradního volna přísluší zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažené mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku místo náhradního volna.

(2) Zaměstnanci, který nepracoval proto, že svátek připadl na jeho obvyklý pracovní den, přísluší náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku nebo jeho části za mzdu nebo část mzdy, která mu ušla v důsledku svátku.

(3) Náhrada mzdy za svátek nepřísluší zaměstnanci, který neomluveně zameškal směnu bezprostředně předcházející svátku nebo bezprostředně po něm následující nebo směnu nařízenou zaměstnavatelem na svátek, popřípadě část některé z těchto směn.
...myslím, že kolega nemá pravdu !!!

Není tady

 

#3 4. 7. 2006 16:07

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Mzda za práci ve svátek

a ještě...záleží, jestli podle zákona o platu, nebo zákona o mzdě....ve státní správě mají všechno, u soukromníků nic !

Není tady

 

#4 4. 7. 2006 18:18

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: Mzda za práci ve svátek

Aneri napsal(a):

a ještě...záleží, jestli podle zákona o platu, nebo zákona o mzdě....ve státní správě mají všechno, u soukromníků nic !

JAKO VŽDY NEJPÉPE PLACENO MAJÍ STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI A NECHTĚJTE VĚDĚT KOLIK DOSTANOU KDYŽ NÁHODOU VE STÁTNÍ SVÁTEK PRACUJÍ.Mne kdysi řekl šéf že mne nemusí proplatit svátek a nenadělala jsem nic.Vždy mne zabolí když úředníci chcou přidat kdyby makali před tím u soukromníka růžky by nevytahóvali a byli rádi že se nepředřou v práci a mají krásné odměny.i uklízečka ve st,správě je placena dle tabulky.

Není tady

 

#5 4. 7. 2006 19:44

sylviik
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: nedaleko Plzně...
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 5794
Web

Re: Mzda za práci ve svátek

Jj sice je to pravda s těmi státními zaměstnanci, ale ono to není tak růžové. Ono to například pak dostanou vybrat formou náhradního volna víš? A vím o čem mluvím, bylo by to fajn, kdyby to bylo tak že se to musí zaplatit, tak jak to píšeš. smile


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/20936.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24711.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24712.png

Není tady

 

#6 5. 7. 2006 11:41

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: Mzda za práci ve svátek

sylviik napsal(a):

Jj sice je to pravda s těmi státními zaměstnanci, ale ono to není tak růžové. Ono to například pak dostanou vybrat formou náhradního volna víš? A vím o čem mluvím, bylo by to fajn, kdyby to bylo tak že se to musí zaplatit, tak jak to píšeš. smile

No u soukromníka ani nedostaneš možnost si ty hodiny navíc vybrat...

Není tady

 

#7 5. 7. 2006 16:00

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Mzda za práci ve svátek

Aneri napsal(a):

zákona č. 1/1992 Sb.)

§6
Mzda a náhrada mzdy za svátek
(1) Za dobu práce ve svátek 15) přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek, které mu bude poskytnuto nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po výkonu práce ve svátek nebo v jinak dohodnuté době. Za dobu čerpání náhradního volna přísluší zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažené mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku místo náhradního volna.

(2) Zaměstnanci, který nepracoval proto, že svátek připadl na jeho obvyklý pracovní den, přísluší náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku nebo jeho části za mzdu nebo část mzdy, která mu ušla v důsledku svátku.

(3) Náhrada mzdy za svátek nepřísluší zaměstnanci, který neomluveně zameškal směnu bezprostředně předcházející svátku nebo bezprostředně po něm následující nebo směnu nařízenou zaměstnavatelem na svátek, popřípadě část některé z těchto směn.
...myslím, že kolega nemá pravdu !!!

Aneri,tento článek právě rozpoutal naši debatu v práci.Najít si to rovněž umím,ale já tvrdím,že dostanem svátek zaplacený dvakrát.Dosaženou mzdu a 100%příplatek.On tvrdí,že k tomu ještě máme dostat zaplacený i ten svátek.Takže ten den jakoby třikrát.Prosím,kdyžtak v lidském jazyce a ne opsaný úryvek ze zákoníku.Jsme podnik s.r.o.,tak nevím jestli se jedná o mzdu nebo plat.

Není tady

 

#8 5. 7. 2006 16:44

alyxa
♥♥-----
Registrovaný: 30. 3. 2006
Příspěvky: 60

Re: Mzda za práci ve svátek

práce ve svátek se platí : mormál co bereš + 100%příplatek - takže dvakrát........ dělala jsem mzdy 5let a pořád s tím má spousta lidí problémy:-)  Samozřejmě jsou také kolektivní smlouvy, takže některý zaměstnavatel může dávat víc,ale těch určitě moc není.

Není tady

 

#9 5. 7. 2006 17:17

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Mzda za práci ve svátek

Ivčo - měla bys poznat dle své pracovní smlouvy, dle čeho jste placeni...ani já jsem nevěděla, že je v jednom státě takový bordel v platech. Myslím, že spousta lidí v tom má hokej, ale ten svátek, jak říkáš...normálně, co bereš plus 100 %. A kolega musí být trouba...nechtěl by to zaplatit 4x a ještě za to pak náhradní volno?  Já bych byla ráda aspon za příplatek............nám zaměstnavatel řekne, nemáte nárok, podívejte se do smlouvy...a fakt ne, proto vím, že je dvojí odměňování ve státě.

Není tady

 

#10 5. 7. 2006 22:47

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Mzda za práci ve svátek

Jo, je to tak. Já beru za práci ve  svátek normální plat, plus příplatek 100 %. Takže když jdu ve svátek na 6 hodin do práce, je to zaplaceno stejně, jako kdybych šla běžný pracovní den 12 hodin smile  .

Upravil(a) Leila (5. 7. 2006 22:48)

Není tady

 

#11 6. 7. 2006 10:00

Alexandra
♥------
Registrovaný: 28. 5. 2006
Příspěvky: 18

Re: Mzda za práci ve svátek

Pracuji ve firme s.r.o. a u nas neplati majitel ani navstevy u lekare. Musim si vzit dovolenou , nebo napracovat hodiny. Svatky urcite nebudu mit proplaceny.

Není tady

 

#12 6. 7. 2006 17:51

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Mzda za práci ve svátek

Díky všem.Už jsme na toho troubu celá linka proti jednomu a on si pořád stojí za svým.Tvrdil to i mistrovi,že by měl dostat normální den,100%a že si teda ještě vybere den volna a ten se mu vysmál.

Není tady

 

#13 6. 7. 2006 18:49

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Mzda za práci ve svátek

.......tak bych tomu volečkovi nedala nic a bylo by to.......než by byl rád, že aspoň něco zaplatí !!!

Není tady

 

#14 6. 7. 2006 18:54

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Mzda za práci ve svátek

Aneri napsal(a):

.......tak bych tomu volečkovi nedala nic a bylo by to.......než by byl rád, že aspoň něco zaplatí !!!

To není voleček,ale přímo vůl.dumbom

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů