Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 6. 2006 8:53

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

sillwan napsal(a):

ponožka napsal(a):

Ahoj, zkušenost z nemocnice v Táboře.
Mojí babičce dávali budík v nemocnici Na Homolce. Druhý den jí poslali domů. Ještě, že u ní byla moje mamča, když se babičce začínalo dělat špatně. Hnedka ve dvě ráno se volala sanitka. V nemocnici v Táboře zjistili, že jí při operaci propíchli průdušnici a byli úplně v šoku, když zjistlili, že babičku pustili po tak náročný operaci hned druhý den domů. Babička to všechno nakonec přetrpěla, ale měla pěkně namále.

Ponozko promin, ale musim par veci uvest na pravou miru. Implantace kardiostimulatoru ("budika") neni zadna narocna operace. Dokonce se ani neprovadi v celkove anestezii, pouze v lokalnim znecitliveni. Vykon muze byt narocnejsi pri nevhodnych anatomickych pomerech nebo zavaznejsi poruse srdecniho rytmu, zejmena s tim pak souvisi potencialni komplikace. Nepredpokladam, ze tve babicce prepichli prudusnici, ta je ulozena daleko od mista vpichu a implantace, ale pravdepodobne doslo k vzniku pneumothoraxu, ktera se povazuje za docela beznou komplikaci, zejmena u starsich lidi, kteri maji rozedmu plic.
Chapu, ze jsme na sve pribuzne citlivejsi, ale kdyz se rekne A, melo by se rict i B. A tve babicce preji hodne zdravi a uz zadne komplikace.

a jeje pan doktor. nebo doktorka??? smile no ale myslim, ze bys mohl/a provazet komentovat vsechny prispevky v tehle diskusi. jak je znamo, doktor doktora nikdy neshodi, ale jsou tu i jine dotazy.... tummenupp


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#27 30. 6. 2006 12:24

ponožka
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 139

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Sillwan, sice nejsem v medicíně zběhlá, jsem strojař, ale babička pak ležela ještě měsíc v nemocnici s propíchlou průdušnicí a měla hadičku vedenou do hrudníku a vycházela jí zády, takže si ani na toaletu nemohla dojít. V nemocnici byli udivení, že jí hnedka druhý den poslali domů. Má to navíc z Prahy tak 130 km. Babičce je 78 let.

Není tady

 

#28 30. 6. 2006 17:51

Alan
♥♥-----
Místo: Vsetín
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 89

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Nemusím potkat Rahta, kvůli němu prohráli socani.....big_smile

Není tady

 

#29 2. 7. 2006 17:53

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

MYSLÍM, ŽE PAN RATH JE NA SPRÁVNÝM MÍSTĚ, TO CO SE DĚJE V DNEŠNÍM ZDRAVOTNICTVÍ JE DĚS A RATH TO MOC DOBŘE VÍ A ZAČAL S TÍM NĚCO DĚLAT. A PAK NA NĚJ VŠICHNI ZAČALI JEN HÁZET ŠPÍNU. DOBRÝCH DOKTORŮ JE 10 ZE 100. SPOUSTA OBVOĎÁKŮ A SOUKROMÝCH LÉKAŘŮ JE JEN BANDA - VIZ RŮZNÉ VAŠE PŘÍSPĚVKY, BIČ NA NĚ....


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 

#30 2. 7. 2006 18:16

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Jestli je pan Rath na správným místě, tak proč tam nedělá správný věci?  rollrollroll

Není tady

 

#31 2. 7. 2006 18:50

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

choysia napsal(a):

Jestli je pan Rath na správným místě, tak proč tam nedělá správný věci?  rollrollroll

Myslím, že začal správně s VZP, snaží se prosazovat, aby doktoři ordinovali víc hodin.... Taky ministrem není až tak dlouho, aby se HNED dali napravit špatnosti za spoustu let.... Vím, že i Rath má svoje špatnosti, ale vždy, když jsem ho poslouchala v nějakých debatách, tak to mělo hlavu a patu a s naším zdravotnictvím by se mělo něco dělat. Když jsme u té debaty ohledně špatných zkušeností, mám 2 - jednu ohledně zdraví a druhou, která se sice netýká zdraví, ale jednoho konkrétního doktora.
1) měla jsem nějaký gyn zánět a šla jsem ke svému gynekologovi. Nevěděla jsem jak ordinuje. Došla jsem tam ve středu v 10:35 a na dveřích jsem si přečetla, že ordinují od 11. Tak jsem si řekla, že počkám. Naštěstí jeho sestřička už byla v práci a šla zrovna do jeho ordinace, tak jsem ji zastavila, jestli by mě mohli v tu středu přednostně vzít, odvětila, že pracuje až od 11. Tak jsem se ptala , jestli mají volno, že to potřebuji akutně, řekla, a si zavolám,  Na otázku, jestli se může podívat do knihy, když už jsem tady, řekla, že dnes mají plno, a si zavolám a objednám se. Jela jsem domů naštvaná, v poledne jsem volala, jestli můžu přijít ve čtvrtek, řekla, máme těhotenskou poradnu.... Strašný přístup. Pohádala jsem se s ní v telefonu a šla na pohotovost. STRAŠNÝ PŘÍSTUP.... Už mám jiného gynekologa s příjemnou sestřičkou.
2) Můj manžel potřeboval vstupní prohlídku do zaměstnání. Trvalé bydliště má na Vysočině a zůstala tam i jeho obvodní lékařka. Bydlíme v Brně. Jednu středu jsme se odpoledne vypravili za doktorkou, čekáme v čekárně. Byo 15hodin. Plná čekárna lidí... Najednou se rozletěli dveře od ordinace, uřícená doktorka a "HONEM, HONEM, KDO MÁ CO AKUTNÍHO, MUSÍM ODJET RYCHLE DO PRAHY NA SCHŮZI LÉKAŘŮ....JINAK SI DOJDĚTE DRUHÝ DEN..." Takže jsme jeli 50km tam a pak zpět zbytečně. Záleží praktickým lékařům na zdraví pacientů, 90% lékařů má ve středu ordinaci pro pracující a mají schůzi???  Takové věci mi zvedají žluč... A si klidně schůzují v sobotu nebo v neděli.


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 

#32 2. 7. 2006 19:02

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Tak pan Rath už nestál za nic ani jako prezident LK, ale to patří spíš do politické debaty.  hmm

Není tady

 

#33 2. 7. 2006 21:03

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Tak se přidám.
1.Moje mamka byla minulý rok na operaci kyčelního kloubu a stalo se, že jí pan primář při operaci dal ten kloub kratší, takže jí po návratu domů začal vypadávat, šíleně jí to bolelo, tak jsme volali RZP, ti jí okamžitě odvezli a druhý den jí museli znova operovat. Samozřejmě na ní ten dokonalý primář křičel, že si za to může sama. Místo vysvětlení, jak k tomu došlo, se s ní nikdo nebavil. Takže musela podstoupit dvě operace během 14-ti dnů, díky chybě doktora.
---------------------------------------------------------------------------------
2.Můj tatínek zemřel jen proto, že jeho obvodní doktor nepoznal, že když ho bolelo na prsou, šlo o infarkt a ne o zánět průdušek, jak se doktor domníval a dal mu na to kapky na kašel. Za čtrnáct dní taka zemřel. sad

Není tady

 

#34 2. 7. 2006 22:09

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

oskárka25 napsal(a):

MYSLÍM, ŽE PAN RATH JE NA SPRÁVNÝM MÍSTĚ, TO CO SE DĚJE V DNEŠNÍM ZDRAVOTNICTVÍ JE DĚS A RATH TO MOC DOBŘE VÍ A ZAČAL S TÍM NĚCO DĚLAT. A PAK NA NĚJ VŠICHNI ZAČALI JEN HÁZET ŠPÍNU. DOBRÝCH DOKTORŮ JE 10 ZE 100. SPOUSTA OBVOĎÁKŮ A SOUKROMÝCH LÉKAŘŮ JE JEN BANDA - VIZ RŮZNÉ VAŠE PŘÍSPĚVKY, BIČ NA NĚ....

Ano toto je můj názor. Bohužel je jen málo lidí, kteří si to myslí také.
Na lékaře si konečně někdo "došlápl" a to se jim velice nelíbí, a tak mu to nehodlají odpustit. Zveličují Rathova nařízení, aby pacientům ukázali, jak oni rádi by nám předepsali lepší lék, ale nemohou..................jak oni by nás rádi poslali na další vyšetření, ale nemohou.................chudáci nemohou nic.
To že se mi doktorka bála předepsat lék - to tu bylo již "před Rathem" akorát to teď více zdůrazňují.
Nelíbí se jim, že je konečně začal někdo kontrolovat.

-jinak já asi ještě neviděla chudého doktora....................

Není tady

 

#35 2. 7. 2006 22:25

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Electra napsal(a):

oskárka25 napsal(a):

MYSLÍM, ŽE PAN RATH JE NA SPRÁVNÝM MÍSTĚ, TO CO SE DĚJE V DNEŠNÍM ZDRAVOTNICTVÍ JE DĚS A RATH TO MOC DOBŘE VÍ A ZAČAL S TÍM NĚCO DĚLAT. A PAK NA NĚJ VŠICHNI ZAČALI JEN HÁZET ŠPÍNU. DOBRÝCH DOKTORŮ JE 10 ZE 100. SPOUSTA OBVOĎÁKŮ A SOUKROMÝCH LÉKAŘŮ JE JEN BANDA - VIZ RŮZNÉ VAŠE PŘÍSPĚVKY, BIČ NA NĚ....

Ano toto je můj názor. Bohužel je jen málo lidí, kteří si to myslí také.
Na lékaře si konečně někdo "došlápl" a to se jim velice nelíbí, a tak mu to nehodlají odpustit. Zveličují Rathova nařízení, aby pacientům ukázali, jak oni rádi by nám předepsali lepší lék, ale nemohou..................jak oni by nás rádi poslali na další vyšetření, ale nemohou.................chudáci nemohou nic.
To že se mi doktorka bála předepsat lék - to tu bylo již "před Rathem" akorát to teď více zdůrazňují.
Nelíbí se jim, že je konečně začal někdo kontrolovat.

-jinak já asi ještě neviděla chudého doktora....................

tummenupp

Není tady

 

#36 3. 7. 2006 8:50

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Taky si myslím, že to pan Rath nemyslí úplně špatně.  Opravdu to nedokážu posoudit, ale zdá se mi, že spíše mají problém soukromí lékaři, ti v nemocnicích si moc vybírat nemohou.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#37 3. 7. 2006 10:31

agnes
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 43

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Electra napsal(a):

oskárka25 napsal(a):

MYSLÍM, ŽE PAN RATH JE NA SPRÁVNÝM MÍSTĚ, TO CO SE DĚJE V DNEŠNÍM ZDRAVOTNICTVÍ JE DĚS A RATH TO MOC DOBŘE VÍ A ZAČAL S TÍM NĚCO DĚLAT. A PAK NA NĚJ VŠICHNI ZAČALI JEN HÁZET ŠPÍNU. DOBRÝCH DOKTORŮ JE 10 ZE 100. SPOUSTA OBVOĎÁKŮ A SOUKROMÝCH LÉKAŘŮ JE JEN BANDA - VIZ RŮZNÉ VAŠE PŘÍSPĚVKY, BIČ NA NĚ....

Ano toto je můj názor. Bohužel je jen málo lidí, kteří si to myslí také.
Na lékaře si konečně někdo "došlápl" a to se jim velice nelíbí, a tak mu to nehodlají odpustit. Zveličují Rathova nařízení, aby pacientům ukázali, jak oni rádi by nám předepsali lepší lék, ale nemohou..................jak oni by nás rádi poslali na další vyšetření, ale nemohou.................chudáci nemohou nic.
To že se mi doktorka bála předepsat lék - to tu bylo již "před Rathem" akorát to teď více zdůrazňují.
Nelíbí se jim, že je konečně začal někdo kontrolovat.

-jinak já asi ještě neviděla chudého doktora....................

Jsem lékařka, s Rathem jsem většinou souhlasila, plat mám 12 500,- a názory typu "všichni doktoři..." mi připadají poněkud simplexní.

Není tady

 

#38 3. 7. 2006 15:24

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

agnes napsal(a):

Electra napsal(a):

oskárka25 napsal(a):

MYSLÍM, ŽE PAN RATH JE NA SPRÁVNÝM MÍSTĚ, TO CO SE DĚJE V DNEŠNÍM ZDRAVOTNICTVÍ JE DĚS A RATH TO MOC DOBŘE VÍ A ZAČAL S TÍM NĚCO DĚLAT. A PAK NA NĚJ VŠICHNI ZAČALI JEN HÁZET ŠPÍNU. DOBRÝCH DOKTORŮ JE 10 ZE 100. SPOUSTA OBVOĎÁKŮ A SOUKROMÝCH LÉKAŘŮ JE JEN BANDA - VIZ RŮZNÉ VAŠE PŘÍSPĚVKY, BIČ NA NĚ....

Ano toto je můj názor. Bohužel je jen málo lidí, kteří si to myslí také.
Na lékaře si konečně někdo "došlápl" a to se jim velice nelíbí, a tak mu to nehodlají odpustit. Zveličují Rathova nařízení, aby pacientům ukázali, jak oni rádi by nám předepsali lepší lék, ale nemohou..................jak oni by nás rádi poslali na další vyšetření, ale nemohou.................chudáci nemohou nic.
To že se mi doktorka bála předepsat lék - to tu bylo již "před Rathem" akorát to teď více zdůrazňují.
Nelíbí se jim, že je konečně začal někdo kontrolovat.

-jinak já asi ještě neviděla chudého doktora....................

Jsem lékařka, s Rathem jsem většinou souhlasila, plat mám 12 500,- a názory typu "všichni doktoři..." mi připadají poněkud simplexní.

Uznávám, že jsem to nenapsala zrovna nejlíp. Neměla jsem čas a tak jsem se až tolik nerozepisovala.
Uznávám, že tak, jako není každý člověk stejný, nejsou ani lékaři všichni stejní.
Proto se omlouvám.

Sice si za svou myšlenkou stojím, ale věřím, že jsou i "lidští" doktoři.
-kéž bych na nějakého takového jednou narazila :-)

Není tady

 

#39 3. 7. 2006 15:34

Lucy
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1716

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Ahoj holky tak já se také připojím a bohužel s negativním příspěvkem.

Jde o Vojenskou porodnici v Plzni. Po návštěvě této porodnice jsem se rozhodla, že budu rodit zde. Ukázali mi sály, kde se rodí, pokoje,  kde pak leží maminky s miminkama. Vše se zdálo perfektní. Rodila jsem v roce 2002. Termín porodu jsem měla v polovině května a tak jsem se jednoho večera, kdy na mě přišly bolesti vydala s manželem do této porodnice. Bolesti se docela stupňovaly, čekali jsme na chodbě, že pan doktor přijde za chvilku. Asi tak hodinku se nedělo nic. Až pak se otevřely dveře od vyšetřovny a abych si prej vyskočila na tu postel. Já se slovama, že vyskočit..., že to asi nepůjde mi bylo řečeno, že půjde a s manželovou pomocí to hold šlo. Vyšetřili mě a řekli mi, že se porod ještě nerozbíhá, že můžu dostat injekci na zmírnění bolestí, kterou jsem tedy samozřejmě odmítla, a jinak že mám jet domů a abych si napustila horkou vanu a kdyby se to zhoršilo, tak máme přijet, že mě vemou, POKUD BUDOU MÍT VOLNO!!!!!!!!!!! tak hold jsme jeli domů a já si podle rad napustila vanu. Jenže bylo to ještě horší, a ani jsem už neusnula takže v pět ráno jsme tam vyrazili zas. Naštěstí měli volno a vzali mě. Jestli se to tedy vůbec dá říct....naštěstí.....ale pokračuji.......samozřejmě že jsem vůbec nebyla otevřená, ale kontrakce jsem měla už pěkně rozjetýa ještě musíím podotknout, že jsem docela malá, mám 150 cm a před otěhotněním váha 45 kg mám i úzkou pánev....... porod proběhl nakonec sekcí po 15.- ti hodinách během těch 15. hodin prostě zkoušeli jestli to náhodou neodrodím přirozeně a to i přes to, že tam byl jasnej nepoměr velikosti hlavičky plodu a šířky pánve. Vše bylo téměř už od začátku doprovázenou teplotou nad 38 a třesem...... což přispívalo k mému neklidu. Ještě mě pan primář , ano, byl to dokonce primář  "povzbuzoval"  slovy, nejančete takový bolesti nemáte....a manželovi řekl, aby si mě zklidnil, nebo jim zbořím celou porodnici. Myslím, že právě on mě měl spíše kladně podpořit a býr "ready", jak stále pořád opakoval dokola. Dokonce jsem zaslechla i hlášku sestřiček, že je to tady jak ve středověku....... zkoušeli všechno, ale přirozeně se mi tedy opravdu porodit nepodařilo. Malej byl furt nahoře nechtělo se mu sesunout se dolů. Jo a vodu jsem už od začátku měla hnědou a sestřičky mi řekli, že je to normální a že je to od toho jak miminko vypouští tu smolku. Pak jsem se dověděla, což jsem tak už nějak věděla od začátku, že voda má být vždy průhledná nebo do žluta. Bylo to už strašně dlouhý už se to nedalo snést. Voda mi mezi tím už zezelanala, ale pan primář měla na všechno dost času. Nakonec když zjistili malýmu na grafu 100 tepů za min. normálně je 160 tak začal primář plašit honem honem svolal anesteziology a že tu máme akutní císařský řez. Najednou bylo kolem mě rušno a všichni mě uklidňovali. Protože jsem hořejšek a vše kolem,  kromě spodku, vnímala (měla jsem epidural) tak jsem slyšela jak říkali, že je malej v ZELENOHNĚDÝ KAŠOVITÝ VODĚ a primáře hlavně zajímalo kolik váží a měří. Měl 51 cm a 3010g a pan primář mi řekl, že byl na mě opravdu velkej a že jsem byla statečná.  Nejradši bych mu jednu za tohle vrazila. Samozřejmě že se to neobešlo bez menších následků,  malej měl zvýšenej svalovej tonus, byl hrozně zaatej a museli jsme s ním chodit na rehabilitace a na neurologiii. Díky tomuhle ošklivému porodu. Někde jsem vyčetla, že když je právě nepoměr velikosti hlavičky plodu a šířky pánve u rodičky je nezbytný provést císařský řez. Provedli mi ho , to jo, ale dávali si pěkně  načas.  Není to prý jediný případ, kdy byl takhle udělanej císařák za 5 min. 12 a není to jediný případ, který se v téhle porodnici stal, kdy měly ženy i jiné problémy. No tak to byl můj první porod.

Na druhou stranu musím pochálit porodnici na Slovanech také v Plzni, kde jsem rodila také císařským řezem, ale to už mi pan gynekolog to tak trochu doporučil vzhledem k mým proporcím, (jo ještě teď jsem si vzpomněla, k tomu prvnímu případu...., když jsem se gyndaře ptala, úplně poprvně když jsem byla těhotná, jestli to nebude císařák vzhledem k mé vejšce tak řekl, že to nemůže odhadnout, že neví jak to bude probíhat a přitom to sám musel vědět jak to je a sám už toho odrodil habaděj......), no tak při tom druhým už mi to doporučil, takže jsem do porodnice jela s tím, že to bude císař a tam mi dokonce řekli, že půjdu v tuhle a tuhle hodinu. Bolesti jsem měla mírné už jsem tak nějak věděla o co jde a furt se o mě starali, jestli něco nepotřebuju a jak mi je a tak nějak ta péče na Slovanech byla lepší. Odrodila jsem císařákem úplně v klidu teplotu jsem měla jen mírnou, vodu jsem měla úplně krásně průhlednou a ještě jsem se na sále zasmála, když mi řekli, že jsem už rozřízlá a že jsem teď úplně celá rozpůlená.....  Tak to jsou mé zkušenosti z porodnice.


Nezlobte se za dlouhý příspěvěk, ale konečně jsem se mohla vykecat, měla jsem připravenou stížnost do Vojenské porodnice, kterou jsem ale nakonec neposlala.

Upravil(a) Lucy (3. 7. 2006 15:42)


Život je jen zavření a otevření očí, záleží jen na Tobě, co v tom krátkém okamžiku uvidíš.

Není tady

 

#40 22. 1. 2009 12:56

Zdenuja
♥------
Registrovaný: 22. 1. 2009
Příspěvky: 1

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Mauska má asi pravdu - těch špatných je mnoho, ty dobré spočítáme na jedné ruce


To Aneri:Jejda, jejda...já se nechci zastávat "špatných" doktorů, ale uvažovali jste někdy o tom, že jsou to také jen lidé?Dost dlouho a tvrdě studovali a většina z nich se opravdu snaží pomoct, myslíte si, že jsou to nějaké zrůdy, které chtějí lidem ubližovat?To by byli sami proti sobě
Samozřejmě jsou tací, kteří svou práci flákají, mají k lidem špatný přístup, atd atd... ale takoví se najdou v každé profesi

Není tady

 

#41 22. 1. 2009 14:18

lovemusicsun
♥♥-----
Registrovaný: 11. 11. 2008
Příspěvky: 83

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Zdenuja napsal(a):

Mauska má asi pravdu - těch špatných je mnoho, ty dobré spočítáme na jedné ruce


To Aneri:Jejda, jejda...já se nechci zastávat "špatných" doktorů, ale uvažovali jste někdy o tom, že jsou to také jen lidé?Dost dlouho a tvrdě studovali a většina z nich se opravdu snaží pomoct, myslíte si, že jsou to nějaké zrůdy, které chtějí lidem ubližovat?To by byli sami proti sobě
Samozřejmě jsou tací, kteří svou práci flákají, mají k lidem špatný přístup, atd atd... ale takoví se najdou v každé profesi

Nemyslim, ze by chteli ublizovat, jen mam pocit, ze opravdu svou praci flakaji. Navic si nekteri mysli, ze jsou vic nez obycejny clovek a davaji to patricne najevo. Me osobne skoro nikdy poradne nevysvetlili co mi je. At uz to byla jakakoli diagnoza, tak jsem si musela sednout k internetu a studovat, co mi doktor vlastne rekl. Kdyz jsem se zeptala, dostalo se mi odseknuteho vysvetleni, ktere jsem nepochopila (a to nejsem zadny blbec, jen jsem nestudovala medicinu). Mam take spoustu prispevku se spatnymi zkusenostmi, at uz se jednalo o me, nebo o okoli.. Vzdy to ale ma stejny scenar. Jeden doktor odflakne, druhy prijde na spravnou diagnozu a zahaji leceni. Jsem rada, ze mam znameho primare, ktery je schopen zaridit spoustu veci. Bez nej bych byl ztracena a dovolim si rict, ze bez nej a jeho pece by jeden pro me velmi dulezity clovek tenkrat zemrel. Sehnat dobreho doktora je strasne tezke.

Není tady

 

#42 22. 1. 2009 14:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Dita.L napsal(a):

holky, to je hrozny, ty vase prispevky......fenilketonurie, ta nehoda, opary v ocich....

Elo -  muzu ti potvrdit,  ze u nas ve Francii jsou takoveto diety plne hrazene ZP a jeste ma maminka narok na materskou dovolenou az do te doby, nez posle dite do 1. tridy. Mela jsem v cechach kamaradku, ktera mela chlapecka se silnou cukrovkou. Byla s nim doma, mela narok na nejake zvlastni davky na dite, jeji manzel pracoval. Jednou k nim prisla socialka a protoze objevili doma video a mikrovlnku, bylo po davkach. Na stravu vydala take silene penize   butter

Asii ti kamarádka neřekla celou pravdu dumbom .
Pokud pobírala příspěvek na péči, tak při této dávce se nezkoumají majetkové poměry rodiny. A pokud pobírala dávky HN (dříve DSP) tak ROZHODNĚ mirkovlnka a  video nebyl důvod pro odejmutí dávky .

Není tady

 

#43 23. 1. 2009 0:47

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Přerov, Prostějov, Olomouc, Hranice - špatné ! Raději umřít doma.

Není tady

 

#44 23. 1. 2009 6:48

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Aneri napsal(a):

Přerov, Prostějov, Olomouc, Hranice - špatné ! Raději umřít doma.

Kamarádka byla v neděli na pohotovosti s extrémními křečemi v břiše, které začaly už v sobotu. Poslali ji domů s tím, že je to zřejmě žlučník a že si má vzít surgan. V pondělí tedy šla k mudr - tentokrát ke svému obvoďákovi znovu, že je jí opravdu hrozně zle a ten jí sanitkou hnal do nemocnice, že má těžký zánět slepého střeva. Ještě ten den jí operovali a doteď má z břicha dren, jak to bylo zahnisané.
Pohotovost v Táboře se prostě vyznamenala usch.

Není tady

 

#45 23. 1. 2009 9:54

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

aprill napsal(a):

Dita.L napsal(a):

holky, to je hrozny, ty vase prispevky......fenilketonurie, ta nehoda, opary v ocich....

Elo -  muzu ti potvrdit,  ze u nas ve Francii jsou takoveto diety plne hrazene ZP a jeste ma maminka narok na materskou dovolenou az do te doby, nez posle dite do 1. tridy. Mela jsem v cechach kamaradku, ktera mela chlapecka se silnou cukrovkou. Byla s nim doma, mela narok na nejake zvlastni davky na dite, jeji manzel pracoval. Jednou k nim prisla socialka a protoze objevili doma video a mikrovlnku, bylo po davkach. Na stravu vydala take silene penize   butter

Asii ti kamarádka neřekla celou pravdu dumbom .
Pokud pobírala příspěvek na péči, tak při této dávce se nezkoumají majetkové poměry rodiny. A pokud pobírala dávky HN (dříve DSP) tak ROZHODNĚ mirkovlnka a  video nebyl důvod pro odejmutí dávky .

já bych tomu věřila.Některé úřednice si vykládají zákony po svém.

Není tady

 

#46 23. 1. 2009 10:18

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

lindaB napsal(a):

aprill napsal(a):

Dita.L napsal(a):

holky, to je hrozny, ty vase prispevky......fenilketonurie, ta nehoda, opary v ocich....

Elo -  muzu ti potvrdit,  ze u nas ve Francii jsou takoveto diety plne hrazene ZP a jeste ma maminka narok na materskou dovolenou az do te doby, nez posle dite do 1. tridy. Mela jsem v cechach kamaradku, ktera mela chlapecka se silnou cukrovkou. Byla s nim doma, mela narok na nejake zvlastni davky na dite, jeji manzel pracoval. Jednou k nim prisla socialka a protoze objevili doma video a mikrovlnku, bylo po davkach. Na stravu vydala take silene penize   butter

Asii ti kamarádka neřekla celou pravdu dumbom .
Pokud pobírala příspěvek na péči, tak při této dávce se nezkoumají majetkové poměry rodiny. A pokud pobírala dávky HN (dříve DSP) tak ROZHODNĚ mirkovlnka a  video nebyl důvod pro odejmutí dávky .

já bych tomu věřila.Některé úřednice si vykládají zákony po svém.

Kamaráska byla bohužel rok bez práce, a na sociálce jí dala úřednice dotazník a musela napsat co všechno vlastní, a že musí sociálce povolit přístup do bytu a zjistila jestli si nežije nad poměry. Naštěstí pak sehnala výbornou práci a už měla od sociálky klid.

Není tady

 

#47 23. 1. 2009 12:09

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Aneri napsal(a):

Přerov, Prostějov, Olomouc, Hranice - špatné ! Raději umřít doma.

A Ivančice:
1. zkušenost - s dcerou jsem čekala od 11.00 do 17.30 na pohotovosti s podezřením na slepák, s námi čekala i opařená paní, ta šla na řadu v 15.00, když se objevil lékař, který následně opět odjel hmm ... To bylo ještě za Ratha - 1 lékař na pohotovosti, asi aby se ušetřilo, či co.

2. zkušenost - maminka mého partnera byla na operaci žlučníku. Pak do ní 3 týdny prali antibiotika, protože má prý v těle infekci. Po převozu do Brna ke Sv. Anně musela být provedena reoperace. Ten doktor kroutil hlavou, co to s ní v Ivančicích vyváděli - měla povolené stehy a celé břicho zasažené infekcí. Podařilo se jim ji zachránit. Rok na to skončila opět v Ivančicích s infarktem (nechtěla tam a bránila se, že si může vybrat lékaře. Nikdo se s ní nebavil a sanitka ji tam prostě odvezla). Po třech týdnech zemřela na celkovou sepsi roll


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#48 23. 1. 2009 13:13

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Jsou stránky.Známý lékař.Píšou tam lidé své kladné i negativní zkušenosti s lékaři.Teprve se to rozjíždí,je to právě proto ,abyste věděli kam nechodit a kam jo.Mrkněte na to myslím,že je to zajímavé a kdyby tam psalo,co nejvíce lidí bylo by velice přínosné.A také napište své názory na konkrétního lékaře.Ostaním to může velice pomoci.

Není tady

 

#49 23. 1. 2009 16:26

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

pajaja napsal(a):

Jsou stránky.Známý lékař.Píšou tam lidé své kladné i negativní zkušenosti s lékaři.Teprve se to rozjíždí,je to právě proto ,abyste věděli kam nechodit a kam jo.Mrkněte na to myslím,že je to zajímavé a kdyby tam psalo,co nejvíce lidí bylo by velice přínosné.A také napište své názory na konkrétního lékaře.Ostaním to může velice pomoci.

Tak jsem na ty stránky brejlila dost dlouho, četla ta hodnocení   a nevím nevím. Myšlenka založit takové stránky byla asi dobře míněná, ale objektivitu tam marně hledat. Kdo chce doktora zatratit, vymyslí si a napíše cokoliv, taktéž ten, kdo se snaží doktorovi vylepšit hodnocení. Čtenář se tam těžko podle toho zorientuje, protože se opírá vlastně jen o zprávy typu "jedna paní psala".  Nehledě k tomu, že podle opakujících se šifer ip adres u příspěvků naprosto stejně laděných  je zjevné, že tam mnohdy přispívají jedni a ti samí, ve snaze konkrétního doktora buď pošlapat nebo vynést do nebe. Co je pravda upřímně napsaná a co je výmysl, to těžko někdo posoudí.  A k těm krajním bodům hodnocení - "Nejlepší" a "Nejhorší" - to je taky pěkný nesmysl. Abych něco takového mohla posoudit, musela bych mít zkušenosti se stovkami doktorů a to já nemám a asi v tom nejsem sama. Takže to zjevně podléhá nikoliv objektivitě, ale ryze osobnímu, ba až emotivnímu ladění. Podle těch stránek bych si doktora teda nevybrala.

Upravil(a) haiel (23. 1. 2009 16:35)

Není tady

 

#50 23. 1. 2009 17:22

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: Kterému doktorovi se raději vyhnout???

Hm,to by byla škoda,to mě nenapadlo,že by to někdo zneužíval.To hodnocení není asi to správné,ale myšlenka celé věci je dobrá.Napsalas to hezky asi mᚠbohužel pravdu.Ještě si to projdu,co tam ,kdo píše.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů