Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 18. 7. 2006 14:47

Alžběta
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 90

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Aevo, díky potácím se mezi hysterií a pragmatickým ujišováním, že se vlastně nic nestalo, jelikož opouštějíc naši domácnost, častoval mě i dítka zvířecími výrazy. To jsou ty emoce!

Irenko, v našem případě to bylo trošku složitější - viz předcházející. Vpodstatě se tento můj problém vyřešil a já můžu vklidu vzdychat po svém opuštěném peklíčku.

Není tady

 

#77 18. 7. 2006 14:50

aeva1
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 1207

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Tak nehysterči a raději si dej jednoho panáka. Chtěl jít, tak šel. Bude to dobrý, uvidíš.

Není tady

 

#78 18. 7. 2006 14:51

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Alžběto, drž se.  Psát ti, že bude líp, asi teď ještě nemá cenu. Tak jen krůček po krůčku, den po dni. Nic neplánuj, jen zatim prostě přežívej, všechno přijde postupně.


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#79 18. 7. 2006 14:56

Fantina
♥------
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 11

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Alžběta napsal(a):

I když téma zní Život po nevěře, je to jen částečně můj problém. Od začátku našeho manželství se můj muž snažil kontrolovat můj volný čas a organizovat mi život. Léta se scény, týkající se pozdních příchodů (hodina po konci prac. doby), psychický tlak a hádky stupňovaly a já jsem postupně stratila všechny známé, netroufla jsem si samotná někam sama jet, neměla jsem žádné koníčky a žila jen rodinou. Před dvěma roky jsem si dovolila jet na dva dny s babskou partou na hory a můj ublížený manžel na to zareagoval milenkou. Po peripetiích zde mnohokrát popisovaných jsem se začala zvedat z prachu, navázala jsem na stará přátelství, našla si koníčka a necelý rok žila. Pak začal můj muž (milenku údajně opustívši) tlak zase zvyšovat. V zimě jsem byla měsíc nemocná, prožili jsme líbánky a já jsem si připadala jako chorá paní sládková v Postřižinách. Po nemocenské už moje odchody od rodinného krbu přestal úplně akceptovat a já mám pocit, že jsou jen tři řešení:

- rozejít se a užívat si nově nabyté svobody
- uznat jeho právo na moji neustálou přítomnost doma, k baráku přistavět kamennou věž a zakoupit pás cudnosti
- se vztyčenou hlavou si denně prosazovat své právo na život, proplouvat hádkami a psychickým nátlakem s vidinou útulné ústavní cely čekat, jak dlouho vydržím bojovat.
Podotýkám, že je mi 41, dítka částečně samostatná a můj nevázaný samostatný život sestával z občasného klábosení s kamarádkami, školních srazů, jógy, návštěvou divadla apod.

Poraďte mi, moudré dámy, jestli mám zatratit svoji duši nebo rodinu.

Jsem trochu šokovaná, o čem ještě přemýšlet? Děti mᚠdospělé - myslí si o tom své, jak jsem četla dál. Rodinu neztratíš, duši už  jsi asi ztratila! Jak dlouho  chceš dělat " poslušnou  oktrokyni"? Kam  se to ženy dostávají, když tolerují partnerovo despotismus, milenku, kontroly mobilů. Jsi příliš mladá na to, abys tohle trpěla, jdi svojí cestou, bude zpočátku velmi trnitá, ale na konci může čekat něco a nebo taky někdo, kdo tě ocení taková jaká seš a nebude tě buzerovat, že chces jít s kámoškama na kafe. Pamatuj, že vítr, který jedny dveře někde zavře, nějaké nové jinde otevře a věř mi, že vím o čem mluvím. Přeji hodně zdaru a síly!!

Upravil(a) Fantina (18. 7. 2006 15:00)

Není tady

 

#80 18. 7. 2006 14:57

Alžběta
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 90

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Ale ano, doufám, že za pomoci zdravého rozumu, spousty návykových látek a zbývajících rodinných příslušníků tu ztrátu unesu. Jen naivní otázka na tomto fóru - kde se v nás bere ta šílená potřeba mít u sebe toho, kdo nám evidentně nesvědčí? Zřejmě to je nějaká genetická chyba a doufám, že vývojem bude z lidského rodu odstraněna.

Není tady

 

#81 18. 7. 2006 14:59

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Alžběto, já nějak poslední dobou čim dál víc věřim, že ten někdo nás má něco naučit.
Já se třeba učim neposuzovat lidi podle mejch hledisek a neočekávat, že budou jednat podle mě


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#82 18. 7. 2006 15:33

Alžběta
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 90

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Fantino, Jáji díky, moc mě to povzbudilo Nyní se jdu porozhlídnout po svém opuštěném domově a pouvažovat, co s načatým životem.

Není tady

 

#83 19. 7. 2006 8:55

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Alžběto - už rok hledám a upínám se k větě - co tě nezabije, to tě posílí. Mám dny, kdy přemýšlím, proč vstát z postele, ale pak vstanu a jdu do práce. Kupodivu se usmívám na lidi a dobře vypadám. Život jde prostě dál. Nechce se tomu věřit, ale jde.
Sama sebe každý den přesvědčuji, že se mám vlastně dobře a budu se mít ještě líp. Přežiješ to, uvidíš. Všechny přežijeme....jen to v nás zůstane. Ve mně nadosmrti.
Nechtěl - nechtěl. Co s takovým...ale proč, proboha, na něj pořád myslím?

Není tady

 

#84 19. 7. 2006 11:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Kukačka napsal(a):

Alžběto - už rok hledám a upínám se k větě - co tě nezabije, to tě posílí. Mám dny, kdy přemýšlím, proč vstát z postele, ale pak vstanu a jdu do práce. Kupodivu se usmívám na lidi a dobře vypadám. Život jde prostě dál. Nechce se tomu věřit, ale jde.
Sama sebe každý den přesvědčuji, že se mám vlastně dobře a budu se mít ještě líp. Přežiješ to, uvidíš. Všechny přežijeme....jen to v nás zůstane. Ve mně nadosmrti.
Nechtěl - nechtěl. Co s takovým...ale proč, proboha, na něj pořád myslím?

Rok nie je "pořád", Kukačko. Ja som naňho myslela ešte najmenej 2 roky, a to sa so mnou rozchádzal pol roka a takým spôsobom, že si navždy zabuchol vrátka k prípadnému návratu. Napriek tomu som nevedela zabudnú - a najhoršie bolo, že to otriaslo mojou sebaúctou, vnímaním seba, mužov, sveta... Postupne som začínala ži, najprv navonok, bola som spoločenskejšia, našla si koníčky - a postupne som sa menila aj vnútri. Ja som taký pomalý, trpezlivý, typ, tak všetko u mňa trvá dlhšie. Ale prišiel deň, keď som si naňho spomenula po niekožkých mesiacoch prvý raz - a prvý raz vôbec bez hnevu, trpkosti, len ako na trpko-sladkú nostalgickú pripomienku minulosti. Dnes sa dívam na staré fotky s príjemným, zžahka nostalgickým pocitom, že patria do iného života, k inej žene, než je tá, ktorou som dnes... asi ako na fotky z detstva: Som to ja, a predsa je to trošku niekto iný. Ale verte mi, keď poviem, že bez ohžadu na to, čo príde, niečo príde, niečo celkom iné. A to, čo príde, záleží do vežkej miery na vás, dámy.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#85 19. 7. 2006 11:13

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

SEli - dík za ty slova. Taky si pořád opakuju, že to byl jiný život. Jen nemůžu přijít na to, proč skončil.

Není tady

 

#86 19. 7. 2006 11:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rovnoprávnost a svoboda v manželství

Aby mohlo prís niečo iné, to je jasné wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů