Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 25. 6. 2006 20:39

kristinka
♥♥-----
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 51

Štěňátka přes hranice - do Německa

Nemáte někdo zkušenost s vývozem štěňátek do zahraničí, konkrétně do Německa? Máme čerstvá štěňátka jorkšírka a dvě z nich chce dcera věnovat přítelově babičce do Německa, nevíme však, jaké podmínky je nutno při převozu splnit, abychom se nedostali do problémů. Díky za radu.smile


Tragedií života není smrt, ale to, čemu v sobě dovolíme zemřít, když jsme ještě na živu.

Není tady

 

#2 25. 6. 2006 22:03

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2601

Re: Štěňátka přes hranice - do Německa

Štěnátka exportujeme každý rokem do Evropy a většinou také do německa.
Regule vývozu, resp. dovozu do dané země se rok od roku mění. Proto je nejlépe, když si zájemce o štěně zavolá na jejich Nejvyšší veterinární správu v zemi a řekne co chce.
Každopádně, musejí mít první kombinované očkování  psinky, musejí mít alespoň 8týdnů a samozřejmě očkovací europas.  Loni chtěli už i mikročip. Ale nevím, zda to nechtěl jen majitel. Převážel ještě štěně jiné rasy a to čip nemělo.
S německem není problém. A zlvášť co se tak malinkých pejsků týče, to strčí do kapsy big_smile

Upravil(a) Kamčitka (25. 6. 2006 22:04)

Není tady

 

#3 26. 6. 2006 8:54

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Štěňátka přes hranice - do Německa

kristinka napsal(a):

Nemáte někdo zkušenost s vývozem štěňátek do zahraničí, konkrétně do Německa? Máme čerstvá štěňátka jorkšírka a dvě z nich chce dcera věnovat přítelově babičce do Německa, nevíme však, jaké podmínky je nutno při převozu splnit, abychom se nedostali do problémů. Díky za radu.smile

kristinko, ja jsem si odvezla pejska do francie, pres nemecko jezdim nekolikrat rocne takze : prcek musi mit ockovani proti vztekline, musi byt osetren proti echynokokoze (tasemnice), musi mit tetovani nebo cip aby bylo podle europasu jasne, ze se jedna o stejneho psa jaky je uveden) a ockovani si pak musis kazdy rok hlidat, aby nebylo propadle, jinak vas celnici do nemecka nebo ani do cech nepusti.Zadna potvrzeni ani jina vysetreni a karantena nejsou nutne

Upravil(a) Dita.L (26. 6. 2006 8:55)


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů