Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 23. 6. 2006 14:18

Venus
Host

Borelioza

Již týden mám po klíštěti zarudlé a nateklé místo. Za jak dlouho se má jít k doktorovi, aby se vyloučila borelioza? Asi za měsíc?

#2 23. 6. 2006 14:20

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Borelioza

co nejdříve, udělá krevní testy a hned zjistí a může lečit antibiotiky

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#3 23. 6. 2006 15:32

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

podívej se na       www.borelioza.cz       hlavně do diskuse !!!

Není tady

#4 23. 6. 2006 17:06

Ilseli
♥♥♥----

Venus napsal(a):

Již týden mám po klíštěti zarudlé a nateklé místo. Za jak dlouho se má jít k doktorovi, aby se vyloučila borelioza? Asi za měsíc?

Okamžitě si nechat udělat testy na borelie! Je důležité nezanedbat počáteční léčbu!

Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

#5 23. 6. 2006 20:00

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Venus . jít jsi měla HNED -  to mᚠ už na celý život a můžeš z toho být hodně nešastná - druhé a třetí stadium je neléčitelné a jsou s tím spojené velké zdravotní problémy - hlavní je - nenechat se ukonejšit - přeléčení ještě nic neznamená !!! Jak to sleduji, asi fakt skoro každý to máme, jemže někteří o tom ještě neví....proto rychle studovat          www.borelioza.cz      !!!

Není tady

#6 23. 6. 2006 23:09

mauska
♥♥♥♥---

chce to opravdu co nejdriv, ale je dulezite si nechat po case udelat testy znovu, nekdy to chvilku trva, nez se borelie prokazou

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png

09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

#7 23. 6. 2006 23:56

maya
♥♥♥♥♥--

Ovšem ne každé zarudlé místo po klíštěti znamená boreliózu.

Není tady

#8 24. 6. 2006 10:38

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

http://images.google.com/images?q=eryth … at+Googlem      každé kousnutí, které je zarudlé znamená !!!, že klíště vstříklo do svalu pro nás tak škodlivé spirochety borelií !!!...více na www.borelioza.cz !!!

Není tady

#9 24. 6. 2006 17:45

Daniela M
♥♥♥----

Aneri napsal(a):

http://images.google.com/images?q=erythema+migrans&ie=UTF-8&hl=cs&btnG=Vyhledat+Googlem      každé kousnutí, které je zarudlé znamená !!!, že klíště vstříklo do svalu pro nás tak škodlivé spirochety borelií !!!...více na www.borelioza.cz !!!

Když začnete chodit na web www.borelioza.cz, tak vám začne všechno bolet i to co vám nikdy nebolelo, to proto, že se podáváte slovu, které čtete, POZOR! Při borelioze to chce vždy celkovéu léčbu, nestačí užívat antibiotika! To bohužel naši doktoři opomíjejí....

Není tady

#10 24. 6. 2006 21:14

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Danielo, web boreliozy není web všeobecný, ale specificky zaměřený pro boreliky léčené i neléčené. A protože je zdravotnictví úplně v pr... a lékaři nechtějí a kolikrát ani nemůžou pacienty nejen léčit, ale ani dělat vyšetření, kde by se prokázaly, nebo opačně neprokázaly nemoci. Proto si pacienti snaží si pomoci navzájem alespoň radami. Nikdo tě nenutí, aby ses  dívala na něco, co tě nemůže zajímat, pokud nejsi stejně postižená, jako borelici. Je smutné, že národ všeobecně, nikdo nevaruje, jak nebezpečné je "pouhé" kousnutí klíštětem,komárem,mochničkou a pod!!! V televizi sice řeknou,že antibiotika nezabírají, ale nikdo už neřekne, co všechno boreliky čeká za utrpení ! Mě přišli na neléčenou boreliozu  /tedy zanedbanou/ asi po 10ti letech a nepřeji  ani nepříteli ty problémy !  Vadí mi, že lidé, kteří měli /oni ji stále mají/  boreliozu a hlavně děti a mladí,  užívali ATB, ani neví / jsou mylně informováni,/ že nejsou vyléčeni ! Pozdější - pomalu přicházející  problémy se už pak jen těžko zvládají !!! Roztroušená skleroza se léčí, AIDS také....ale na boeliozu ještě u nás nikdo nic pořádného nevymyslel !

Není tady

#11 24. 6. 2006 23:58

maya
♥♥♥♥♥--

Aneri napsal(a):

http://images.google.com/images?q=erythema+migrans&ie=UTF-8&hl=cs&btnG=Vyhledat+Googlem      každé kousnutí, které je zarudlé znamená !!!, že klíště vstříklo do svalu pro nás tak škodlivé spirochety borelií !!!...více na www.borelioza.cz !!!

Rozhodně Tě nechci přesvědčovat, ale mám potvrzené i od mé kamarádky lékařky, že to tak není. Charakteristická pro boreliózu je červená, ostře ohraničená, postupně se rozšiřující a uprostřed blednoucí skvrna. Ale nemusí se objevit také žádná, a přesto může být člověk nakažený. Naproti tomu někdo může mít bolestivě oteklé a zarudlé místo nejen po kousnutí klíštětem, ale i pouhým "zdravým" komárem a neznamená to, že má automaticky boreliózu.. Podráždění kůže způsobují látky, které hmyz do našeho těla vypouští a usnadňují mu nasátí krve.

Není tady

#12 25. 6. 2006 0:22

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Mayo - když se bavím o borelioze - tak už laboratorně potvrzené  a pozdějších následcích ......

Není tady

#13 27. 6. 2006 10:16

Petr10
♥♥♥♥---

Vážené dámy, prodělal jsem to, o čem píšete.  Před čtyřmi léty klíště, červený flek. Kašlal jsem na to, tělo si pomůže samo. Nepomohlo. Loni/ po třech létech/ na jaře natekl kotník. Téměř jsem bolestí nemohl chodit. Tak jsem prošel- rentgeny, ultrazvuk, všelijaké vyšetření. Byl jsem zdravý, ale nemohl jsem chodit. Potom jedna známá stará doktorka se zeptala na klíště. Připustil jsem to. Takže na krev a výsledek se jen červenal. Měl jsem asi všechny borelky, co existují. Přešlo to i do kolena, mám obchůdek, kde musím být každý den, takže to byl horor. Potom to šlo velmi rychle. Infekční v nemocnici, několik dávek antibiotik a asi za půl roku byla borelka negativní. Takže bez řečí okamžitě vyšetření na borelku. I když nejsou žádné potíže. Ty se mohou projevit za několik roků.

Není tady

#14 27. 6. 2006 11:12

Venus
Host

Přes víkend mně to zbledlo a nesvědí to ani už to nevnímám, takže myslím, že už je vše OK. Ten červený flek by musel být alespoň měsíc a ne jeden týden ?

Upravil(a) Venus (27. 6. 2006 11:15)

#15 27. 6. 2006 11:59

Ca
♥♥-----

Venus napsal(a):

Přes víkend mně to zbledlo a nesvědí to ani už to nevnímám, takže myslím, že už je vše OK. Ten červený flek by musel být alespoň měsíc a ne jeden týden ?

Venus, ne, dojdi si na krevní testy. Borelioza v počátečním stadiu má jen červenou skvrnu, která může někdy i svědit a po určité době , se ztratí. Borelioza, jako by spala a při prvním oslabení organismu se probudí. Po chřipce začnou bolet kouby, může nastat brnění v končetinách, bolesti hlavy, nespavost, různé jiné nečekané bolesti, bušení srdce, aj....... Lidé pak začínají běhat po různých vyšetřeních než nakonec zjistí, že se jedná o boreliozu,  kterou dnešní medicína neumí léčit! Každý, kdo měl klíště a mohl dostat boreliozu ani nemusí mít tak výraznou skrvrnu, aby tomu přikládal nějaký význam ale pozor! Borelioza je na celý život. Jen někdy je utlumená a nikdy nevíte, kdy se znovu objeví.  Podpora imunitního  systému a celková alternatívní léčba pomáhá a je nejlepší prevencí proti projevu nemoci jménem Lymská borelioza. Není vhodné tuto záležitost podceňovat!

Není tady

#16 27. 6. 2006 13:56

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Petr nás tady pěkně lakuje......není na světě případ, že by měl někdo všechny tři druhy borelií  - on je údajně měl...tak to tedy nevím, kde je všechny chytil !!! smile))   Peto, poraď...mě nemůžou vyléčit chronickou  !!!

Není tady

#17 27. 6. 2006 14:43

Hela A
♥♥-----

Aneri napsal(a):

Petr nás tady pěkně lakuje......není na světě případ, že by měl někdo všechny tři druhy borelií  - on je údajně měl...tak to tedy nevím, kde je všechny chytil !!! smile))   Peto, poraď...mě nemůžou vyléčit chronickou  !!!

Tomu věř, po antibiotikách, bolerie ustoupí na nějakou chvíli, pak se zase objeví. Na ně totiž antibiotika působí jen krátkodobě ale přitom Ti antibiotika zatím oslabí imunitní systém a dostaneš se do pěkného kola, každou chvílí mᚠněco jiného, jako moje mamka.

Není tady

#18 27. 6. 2006 15:41

Petr10
♥♥♥♥---

Vážené dámy, měl jsem víc než jeded druh. To vím od obvoďačky. Nevím za kolik roků, na chalupě mám ročně 20-30 kl횝at. Je to rok, co jsem skončil s antib., primář na infekčním prohlásil, že je to dobré.  Potíže žádné, asi je to stále ve mně.  Mám zřejmě dost odolné "těleso", v mém dlouhém životě jsem marodil asi dvakrát. Určitě je to tím, že kouřím. smileÚdajně má borelku spousta lidí a neví o to. Před měsícem jsem potkal kamaráda. Zdrceně mně řekl, že ma borelku a léčí se. Přišli na to při úplně jiných testech krve. Potíže neměl nikdy žádné.
Aneri, pokud nemᚠpotíže, tak se na to vykašli.

Není tady

#19 27. 6. 2006 17:51

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Petře, kdybych neměla problémy/a velké/...tak se na takové potvory ani neinformuju !!! sad

Není tady

#20 27. 6. 2006 18:45

Daniela M
♥♥♥----

Petr10 napsal(a):

Vážené dámy, měl jsem víc než jeded druh. To vím od obvoďačky. Nevím za kolik roků, na chalupě mám ročně 20-30 kl횝at. Je to rok, co jsem skončil s antib., primář na infekčním prohlásil, že je to dobré.  Potíže žádné, asi je to stále ve mně.  Mám zřejmě dost odolné "těleso", v mém dlouhém životě jsem marodil asi dvakrát. Určitě je to tím, že kouřím. smileÚdajně má borelku spousta lidí a neví o to. Před měsícem jsem potkal kamaráda. Zdrceně mně řekl, že ma borelku a léčí se. Přišli na to při úplně jiných testech krve. Potíže neměl nikdy žádné.
Aneri, pokud nemᚠpotíže, tak se na to vykašli.

Vážený Petře, bolerie zaléčené anitbiotiky, opravdu jako by vyléčíš...ale nějaké tam zústavají a mohou se přiživit dalším zakouslým klíštětem a jedeš nanovo. Tělo si neumí vytvořit proti borelioze ochranné látky - zajímavé že? Záleží jen a jen na imunitě kterou máme!
Opakované dávky antibiotik  snižují imunitu!!!!

Není tady

#21 27. 6. 2006 20:42

Petr10
♥♥♥♥---

Danielko, já vím. Vzhledem k tomu, že to byla první antibiotika v životě, v mých 60 létech, tak to asi zabralo. Já to dnes považuji za prkotinu- před půl rokem přišla moje snacha ve 30 o jedno ňadro. Takže co to je borelka, srandička. Krásný večer přeji všem.

Není tady

#22 27. 6. 2006 21:48

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Petře  - já bych dala obě svá pěkná nadra zato, kdybych se mohla obléci, učesat,vykoupat, chodit po dvou /někdy lozím po čtyřech/, zvládla základní životní potřeby,mohla jít na sluníčko,mohla pracovat, mám tolik zájmů a koníčků...a mám JEN neléčenou boreliozu !

Není tady

#23 27. 6. 2006 23:14

mauska
♥♥♥♥---

Ally napsal(a):

Kouslo mě klíště těstě před státnicema a začalo mě to napuchat. Dostala sem antibiotika, za kterých mně nebylo dvakrát dobře, ještě k tomu ten stres ze státnic, byla to hrůza. Nemohla sem pak státnice s práteli oslavit. Ani se jít opalovat, všichni kolem mě chodí krásně opálení a já jsem jak ředitelka vápenek. Dostala sem preventivně ještě jedno balení antibiotik a za 2 dny du na testy. Tak doufám že už to bude ok. Kamarádky maminka málem ochrnula z neléčené boroliózy. Je velmi důležité to nepoceňovat a při jakémkoliv opuchnutí a zarudnutí jít HNED k lékaři.

Ally, pokud jsi ted teprve dobrala ATB,   budes mit  protilatky v tele zvysene, chce to pockat tak mesic az 6 tydnu po dobrani, jinak budou testy zkreslene. Jinak Ti preju, aby bylo vse ok, opaleni dozenes wink

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png

09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

#24 28. 6. 2006 7:19

Petr10
♥♥♥♥---

Aneri,moc tě přeji, abys byla zdravá, nebo zdravější. Můj dvorní doktor mně vyprávěl, jak jedna pacientka zůstala 100% ochrnutá  z borelky. Nic ji nebylo, jednou ráno se probudila a byla ochrnutá. Trvalo rok, než se z toho dostala. Tak věř, že ty se z toho také dostaneš. U snachy není jisté, zda přežije. To je ta hrůza. Přeji tě krásný den, pokud to jde.

Není tady

#25 28. 6. 2006 8:08

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Peto, moc ti děkuji, každá  vážná nemoc je hrozná, at je v mladém věku, středním ,či pozdějším.sad.....přeji hodně síly !

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí