Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#226 24. 11. 2006 9:14

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Nazdárek Evo,
já osobně vztahovačná nejsem, to s tím FUJ, jsem vážně vyslechla já jako divák, takže jsem se tím náramně bavila, chichi
ostatně synkovi - jak víš 12 let - říkám, klidně  si pohlaď toho psa( po svolení majitela), ale levou rukou, a případně mᚠčím ve škole psát.....
nicméně já psy " můžu" a vím, že si mě musí nejdřív očichat, což je jako když já se na  něco dívám....

dotaz: voláte na psa jménem, nebo pískáte, aby přišel?

Není tady

 

#227 24. 11. 2006 9:21

Lucie27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 111

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Když mi bylo tak 10 let, tak mě kousl do nohy pes od kamarádky, takový malý hnědý hubený, nevím tu rasu. TAky hodný, milý, mouše by neublížil, nic jsem mu neudělala, jen prošla kolem něj. Kousl a nechtěl se pustit.
Taky nevím, proč by je měli hladit, teď je to už ani nenapadne, jenom mi říkají Jé pejsek jde když nějakého uvidí.

Není tady

 

#228 24. 11. 2006 10:03

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Jejky co to je piDbul ?

Lucie no a co ? Tak zavrčel, to byl normální psí varování, že prostě nemá náladu, kdyby byl taková bestie, jako popisuješ, nejspíš by mu ruku urval. Navíc, já si to představuju tak, že jdeš po ulici a vždycky když se v okolí objeví pes, začneš svoje dítě hystericky upozorňovat a na něj nesahá, že pejsek je fuj, zlej a kdovíco všechno...díky tobě, se budou tvoje děti v dospělosti bát vystrčit nos na ulici aby nepotkali čivavu.

Michaelo fuj je normální povel pro psa, aby něčeho nechal, fakt nevím, proč si to bereš osobně.

Není tady

 

#229 24. 11. 2006 10:04

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Volám "Míšo ke mě" pískání neumí.

Není tady

 

#230 24. 11. 2006 10:44

Lucie27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 111

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Hm Tiino to si ale představuješ ty, já to tak nedělám. Neříkám na každého psa že je škaredý. Jenom když na nás odněkud vyběhne špinavý pes bez majitele, evidentně hladový tak řeknu a si ho nevšímají, že je škaredý.
A psů se nebojí, prostě si jich nevšímají, kdyby se jich bály, tak se bojí i psa od mé tety a kamarádky. Panebože tvoje reakce je nějak přehnaná ne?
Prostě já nechci aby je hladily a konec.

Není tady

 

#231 24. 11. 2006 11:17

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Lucie27 napsal(a):

Hm Tiino to si ale představuješ ty, já to tak nedělám. Neříkám na každého psa že je škaredý. Jenom když na nás odněkud vyběhne špinavý pes bez majitele, evidentně hladový tak řeknu a si ho nevšímají, že je škaredý.
A psů se nebojí, prostě si jich nevšímají, kdyby se jich bály, tak se bojí i psa od mé tety a kamarádky. Panebože tvoje reakce je nějak přehnaná ne?
Prostě já nechci aby je hladily a konec.

Jasně Lucie, já myslím, že to co děti učíš je super!! Ještě jim, ale nezapomeň říct, že nesmějí přecházet přes ulici (může je přeci srazit auto a bacha to před útokem nevrčí), do školy a si berou roušku (těch nemocí - třeba meningokok), nelezou do výšek víc jak 0,5metru (těch úrazů po pádu) a možná by bylo vůbec nejlepší kdyby nevycházely na ulici a v jedné ruce měly neustále SAVO. MMCH když tedy podle Tebe majitel psa neví jestli je jeho pes hodný jak to může vědět Tvá teta? Tiiny příspěvek mi vůbec nepřipadá přehnaný a vzhledem k množství nesouhlasných reakcí na Tvůj příspěvek jsi to spíše Ty kdo by se měl zamyslet jesli náhodou není něco v nepořádku. Nemyslíš?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#232 24. 11. 2006 11:28

Lucie27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 111

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Ne nemyslím.

Není tady

 

#233 24. 11. 2006 11:35

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Lucie27 napsal(a):

Ne nemyslím.

Hm tak ne no, ale možná bych je radši nepouštěla ani mezi děti. Před rokem se mi stalo, že mou dceru pokousal spolužák ve školce - dokonce jsme musely na ošetření do nemocnice - tak pozor a nesahají ani na cizí děti!!!!!!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#234 24. 11. 2006 11:47

Lucie27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 111

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Mně negativní příspěvky nevadí, každý má svůj názor a může si ho tady napsat.
A teď jdu vykoupat děti v Savu, a vyžehlit masky na pusu, co kdyby něco chytly smile

Není tady

 

#235 24. 11. 2006 11:53

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Lucie27 napsal(a):

Mně negativní příspěvky nevadí, každý má svůj názor a může si ho tady napsat.
A teď jdu vykoupat děti v Savu, a vyžehlit masky na pusu, co kdyby něco chytly smile

big_smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#236 24. 11. 2006 11:54

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Míšo, když je blízko, normálně ho zavolám, když je daleko, tak raději zapískám smile ...
Barborko tummenupplol
Lucie, zavrčení je jasné varování - pejsek s vámi komunikoval a sdělil vám, že hlazení raději ne (nevíš, jaké měl zkušenosti s dětmi). Ta reakce je v pořádku. Daleko horší by bylo, kdyby vás nevaroval a rovnou jednal - to dělají problematičtí psi a jejich majitelé (ti rozumní, kterých je ale opravdu většina), by vám ho pohladit nenechali. Mimochodem, nᚠčoklík na nás taky občas zavrčí - třeba večer, když má dojem, že ho nenecháme v klidu spát (asi to odkoukal od hlavy rodiny smile), nebo na čtyřletého synovce, když mu nedá pokoj, ale nikdy nikomu neublížil. Přesto synovec ví, že když pejsek zavrčí, musí mu dát okamžitě pokoj (stejně jako když zavrčí tatínek, strýček nebo dědeček smile).


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#237 24. 11. 2006 12:00

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Jé Míšo a jak já někdy vrčím (hlavně ráno když mě tahají z postele) Ale nekoušu ! big_smile Fakt ne! lol
Jo a na ulici taky nekakám gloria

Upravil(a) 1Barbora (24. 11. 2006 12:01)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#238 24. 11. 2006 12:09

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Lucie27 napsal(a):

....Hm Tiino to si ale představuješ ty, já to tak nedělám. Neříkám na každého psa že je škaredý. Jenom když na nás odněkud vyběhne špinavý pes bez majitele, evidentně hladový tak řeknu a si ho nevšímají, že je škaredý...
.

Nene Lucko, ty jsi psala něco jiného - a sice:
Mě psi taky vytáčí, když jdeme ven a potkáváme lidi se psy na vodítku samozřejmě bez náhubku a moje děti si je chtějí pohladit tak vždycky říkám - to je škaredý pejsek, mohl by tě kousnout, nikdy nesmíš hladit pejsky a tak, a někdy mi ten člověk řekne - ale paní a si ho pohladí, on je hodný. Tak to mě vytáčí, nikdy člověk nemůže vědět jak se pes zachová.

Jinak samozřejmě nemám nic proti tomu, abys svým dětem říkala, že evidentně toulavé psy nemají hladit...

Není tady

 

#239 24. 11. 2006 12:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

To, že pes zavrčí, je normální reakce - "Dej mi pokoj!" a každý, nejen dítě, by ho měl nechat na pokoji. Nakonec, my občas děláme totéž http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png a okolí se pak diví, že "kousneme", by jen slovně.
Sousedi mají dvouletýho prcka a jejich rodiče nějakýho malýho ublafanýho nervózního gaučáka. Výsledkem bylo, že mrňous ječel, jen našeho hafíka viděl. Tak ho teď táta učí, že každý pes není neurotik - když se potkáme, pomalu se seznamují a tuhle už došlo k opatrnému pohlazení... Kdybyste viděli ten hrdý výraz "já jsem to dokázal" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png. Ale je pravda, že jsem bufina držela pevně kolem krku, aby se ani nehnul a mrňousek se neleknul. Teď už se potkáváme s http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#240 24. 11. 2006 12:23

Lucie27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 111

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

No když to teĎ čtu, tak to vyznělo fakt blbě. Fakt neříkám na každého psa že je škaredý.

Není tady

 

#241 24. 11. 2006 12:52

Jesi
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 421

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Já taky psy moc nemusím a synkovi říkám, že si pejska hladit nebudeme, protože není nᚠa neznáme ho.
U nás na sídlišti běhá 95% psů§ bez košíku a bez vodítka, majitel mnohdy v nedohlednu a když vidím, že se k nám řítí vlčák nebo doga, tak mám pěkně ztažený půlky. Majitel vyřvává, nebojte, on nic nedělá, to by mě vždycky vzal ďas. Už se mi i stalo, že jde panička s velkým psem na vodítku a nechá svýho psa strčit svů§j čumák do obličeje mýho dítěte. Nevadí mi pes bez vodítka , ale měl by mít náhubek- maximálně člověka srazí a potluče , ale nezakousne. Vodítko taky není všechno- kolikrát vidím vlčáka nebo dogu na vodítku a za ním vlaje 10 leté dítě.
U nás na sídlišti si lítaj psi jak chtějí a člověk spíš aby měl na vodítku dítě. sad

Není tady

 

#242 24. 11. 2006 13:34

Lucie27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 111

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Jesi úplně s tebou souhlasím.

Není tady

 

#243 24. 11. 2006 13:45

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Lucie evidentně vůbec nechápeš o co mi jde a mě už fakt nebaví to znovu zkoušet, tak toho necháme.

Není tady

 

#244 24. 11. 2006 13:58

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Já myslim že pokud člověk nemá s psama vůbec žádný zkušenosti tak je opravdu lepší aby svý dítě učil že se nesmí dotýkat žádnýho psa. Určitě je to bezpečnější přístup než aby na každý okolo běžící psisko žvatlal "to je klááásnej pejsek, běž si ho pohladit" a pak se divil že má dítě pitbula zakousnutýho v obličeji.
Já sice neumim pojmenovat všechny rasy který se po našem sídlišti pohybujou ale myslim že dokážu odhadnout od kterýho psa něco hrozí a od kterýho ne. Samozřejmě kousnout umí i minipes.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#245 24. 11. 2006 14:03

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Michaela.43: big_smile ... hladit jen levou rukou! big_smile ... A k dotazu - já na psy volám jménem... (he, he...pamatuju doby, kdy moje maminka na mě volávala stylem - jméno jednoho psa, jméno druhého psa, jméno mladšího bratra a pak - konečně moje jméno...takže Brita, Care, Jiříku...Evičko!!! big_smile fakt dobrý... big_smile

Není tady

 

#246 24. 11. 2006 14:10

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Jesi, Lucko: Jenže to už není o psech...to je o lidech a to je tedy sad tady by snad pomohla jen větší kontrola ze strany policie a dávání pokut... (Od mého velmi útlého věku máme psy, velké, malé, voříšky i šlechtěné...a vždycky jsem byla vedená k tomu, že moji psi nesmějí obtěžovat druhé lidi...už jsem to tu psala...ten můj leonberger je dokonce tak prudce inteligentní smile , že když tak na 30 metrů před námi zmerčí člověka, tak udělá otočku a jde se mi zařadit k noze smile ... je prostě naučený, že kdykoli jde člověk nebo začíná silnice, tak ho volám K noze!...)

Není tady

 

#247 24. 11. 2006 14:15

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Jeňýk napsal(a):

Já myslim že pokud člověk nemá s psama vůbec žádný zkušenosti tak je opravdu lepší aby svý dítě učil že se nesmí dotýkat žádnýho psa. Určitě je to bezpečnější přístup než aby na každý okolo běžící psisko žvatlal "to je klááásnej pejsek, běž si ho pohladit" a pak se divil že má dítě pitbula zakousnutýho v obličeji.
Já sice neumim pojmenovat všechny rasy který se po našem sídlišti pohybujou ale myslim že dokážu odhadnout od kterýho psa něco hrozí a od kterýho ne. Samozřejmě kousnout umí i minipes.

A já si myslím, že bohatě postačí své dítě naučit, že cizího psa se nedotýkáme, pokud nám to jeho majitel vysloveně nedovolí. Těch nebezpečí, která číhají na naše děti jsou stovky, pejskové jsou zrovna to nejmenší zlo a jestli budeme dětem preventivně zakazovat všechno  s čím nemáme zkušenosti a mohlo by to být nebezpečné tak je rovnou můžeme zavřít do skleníků a vypouštět nesamostatné a fobiemi přeplněné lidské trosky. Možná nadsazuju, ale ne zas tak moc.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#248 24. 11. 2006 14:28

Jesi
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 421

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Já myslím, že Lucka chtěla říct to, že i když majitel povolí psa pohladit, že nekouše,neznamená to, že pes nic neudělá a nechá si to líbit. Je to přeci jen zvíře a do hlavy mu nikdo nevidí. Spousta těch napadení člověka psem pochází z vlastní rodiny a od pejsků, za které by dal majitel ruku do ohně.
I malý pejsek dokáže kousnout, ale toho člověk při napadení zvládne a třeba "odkopne", ale odkopnout vlčáka, to ho spíš akorát rozzuřím ještě víc a půjde mi po krku.
Slušní pejskaři mi nevadí, ale nevím, proč bych na sebe měla nechat skákat či se nechat očuchávat psem, jehož majitel ke všemu není nablízku a klidně si jde a volá nebojte se. Copak nechápe, že já to beru jako obtěžování a na jeho mazlíka nejsem zvědavá? Ale jak píšete, je to o lidech a my holt máme štěstí na většinu těch neslušných pejskařů.

Není tady

 

#249 24. 11. 2006 18:02

Jejky
♥♥-----
Registrovaný: 23. 3. 2006
Příspěvky: 81

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Tiina napsal(a):

Jejky co to je piDbul ?

Lucie no a co ? Tak zavrčel, to byl normální psí varování, že prostě nemá náladu, kdyby byl taková bestie, jako popisuješ, nejspíš by mu ruku urval. Navíc, já si to představuju tak, že jdeš po ulici a vždycky když se v okolí objeví pes, začneš svoje dítě hystericky upozorňovat a na něj nesahá, že pejsek je fuj, zlej a kdovíco všechno...díky tobě, se budou tvoje děti v dospělosti bát vystrčit nos na ulici aby nepotkali čivavu.

Michaelo fuj je normální povel pro psa, aby něčeho nechal, fakt nevím, proč si to bereš osobně.

jejda, chybička se vloudila dumbom big_smile vissla

Není tady

 

#250 24. 11. 2006 21:11

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Majitelé psů = bezohlední sobci! Ano či ne?

Evo 36
tomu rozumím , :-)))

Já když jsem potřebovala ze dvora svolat  vše "zvířectvo" - tak nějaký hlasitý halekání - to nebylo na mne, prostě jsem zapískala, silně, na prsty, a oni se objevili: kůň, pes i dítko ( tomu tenkrát bylo tak 5, kdesi ve stodole si všichni "hráli", ale na písknutí reagovali...., a i v lese, když jsme teď třeba na houbách, písknutím si dáváme najevo, kde asi jsme, než hulákáním dlouhých jmen, atd.... :-))

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů