Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 28. 8. 2006 20:11

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: PORADNÍČEK

Jinak díky moc, mám v tom trochu jasněji, pomohly jste mi.

Není tady

 

#77 28. 8. 2006 20:12

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 2321

Re: PORADNÍČEK

Babucha napsal(a):

SLUNÍČKO napsal(a):

A ŽVÝKAČKY SI KUPUJU BEZ CUKRU. big_smile

No právě že Orbit bez cukru mají 66 sacharidů... Proto mě to tak zmátlo.

TAK TO FAKT NEVÍM...JEDINÁ RADA-PŘESTANEME ŽVÝKAT. yikes
ALE TO BYLA SRANDA! S TĚMA ŽVÝKAČKAMA TO NEBUDE TAK HROZNÝ! lol

Není tady

 

#78 28. 8. 2006 20:23

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: PORADNÍČEK

No...takže....protože to neumím vysvětlit, tady máte smile

Sacharidy v dietě
Sacharidy představují zhruba polovinu přijatých kalorií, a proto jim musíme věnovat náležitou pozornost.
Je třeba jejich příjem hlídat, ale nikdy je zcela neodmítejte. Například glukóza je nenahraditelným zdrojem energie pro nᚠmozek. Sacharidy představují nejpohotovější zdroj energie.


Rozdělují se na dva základní typy: jednoduché cukry (například již zmiňovaná glukóza) a sacharidy složené. Jednoduché cukry jsou pro lidský organismus prakticky ihned využitelné jako zdroj energie. Naproti tomu složené sacharidy (například škrob) musí organismus nejprve štěpit, teprve pak je využije. Polysacharidy mají nižší glykemický index, a proto jsou při dietě více žádoucí. Nedostanetetak brzy hlad jako při konzumaci jednoduchých cukrů.


Ukládání do zásob

Co vlastně tělo udělá se sacharidy? Dostává-li jich víc, než potřebuje, uloží si ty přebytečné do "skladových zásob", které odborníci označují jako glykogen. "Takto uložený přebytečný cukr tvoří hlavní energetické zásoby organismu, které lze prakticky okamžitě využít," říká odborník na výživu dr. Richard Pfleger, pod jehož vedením osm statečných čtenářek Blesku pro ženy úspěšně hubne.


Kdyby jich ovšem organismus dostával nadbytek pravidelně, nebude mu "kapacita skladových zásob" stačit a bohužel se naučí přeměňovat cukry v tuky. A ty se začínají spalovat zhruba až po 20 minutách intenzivního cvičení. Jak je to možné?


"Množství uloženého glykogenu se pohybuje okolo 300-500 g. Jeho zásoby ve svalech stačí nanejvýš na 15 až 20 min svalové práce, pak musí organismus využívat i jiné zdroje energie, například i tukovou tkáň," přináší vysvětlení dr. Pfleger.


Omezte sacharidy

Takže, chcete-li hubnout, musíte omezit konzumaci veškerého pečiva a sacharidových příloh (rýže, těstovin a samozřejmě knedlíků). Zdůrazňujeme: omezit, nikoliv zcela vyloučit ze svého jídelníčku. Pokud byste totiž polysacharidy vůbec nejedla, riskujete potíže pramenící z nedostatku vitaminu B a navíc se vám sníží bazální metabolismus, což je při hubnutí překážkou.


Držte se následujících zásad:

* Vyhýbejte se jednoduchým cukrům. Pro období diety volíme jako zdroj sacharidů suroviny s takzvaným nižším glykemickým indexem. Takové sacharidy musí organismus nejdříve zpracovat, takže pocítíte hlad později.


* Vždycky kombinujte sacharidy, tuky a bílkoviny, tedy všechny základní živiny. Pro dietu je mnohem lepší jíst bílkoviny bez sacharidů (např. samotný biftek) než naopak sacharidy bez bílkovin!


* Sacharidy by měly představovat zhruba 50 % všech přijatých kalorií.


* Je dobré zařadit sacharidy jako první denní jídlo. Tím se nastartuje metabolismus, který je po nočním hladovění zpomalený.


* Vyhýbejte se "náhražkám" skutečného jídla ve formě různých sušenek, čokoládových bonbonů a dalších sladkostí.


* Nepoužívejte v dietě bílé pečivo. A buďte velmi opatrná při konzumaci pekařských výrobků vůbec.


* Vyberte si svůj základní zdroj sacharidů (rutinu) a u toho v průběhu diety zůstaňte (naše dobrovolnice mají finský chléb, sushi rýži a kvalitní těstoviny)

Není tady

 

#79 29. 8. 2006 15:28

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: PORADNÍČEK

SLUNÍČKO napsal(a):

hjarta JABLÍČKA hjarta moje,tak takhle hubnu já:

SALÁMY - šunku-nejlíp krůtí a drůbeží,a občas libové uzené....Pozor na skryté tuky     
                     v salámech  a párcích
SÝRY - jen 30% cihlu a light tavené sýry-občas, přírodní sýr cottage
TUKY - Ne-máslo,sádlo,oleje,Ano-Flora-já už na pečivo nepoužívám žádný tuk,
                       olivový  olej
CUKRY - přestat sladit čaje a kávu-omezit slazení vůbec .Pokud nevypiješ hořké     
                Samozřejmě si raději oslaď.Ze sladkého je nejlepší čokoláda s vysokým     
                obsahem kakaa-a to jen zřídka.
TEKUTINY 2,5-3litry - tichá voda,čaje,melta,caro,mléko nízkotučné.
                                     POZOR na cukry v limonádách! Když už alkohol,tak vinný střik.
PEČIVO - pouze tmavé,sojové,grahamové a chleba,taky jsou dobré všechny druhy     
                   vloček-ne musli
MASO – pouze libové-kuřecí,krůtí,hovězí, sojové, já si dávám i libové vepřové,ryby
                a mořské povůrky
MLÉČNÉ VÝROBKY – nízkotučné jogurty,mléko 0,5 já i 1,5%tuku,Vitalinea
                                     nápoj(mám s ním velice dobré zkušenosti-zasytí)
OVOCE – veškeré druhy jen pozor na banány, avokádo,sušené ovoce,ořechy,datle,
                  papaja-ty mají ve 100g nejvíce kj
ZELENINA  - jak se říká v jedné pohádce:CO KDO SNESE


DÍVAT  SE NA ŠTÍTKY A NEKUPOVAT NIC KDE JE VÍC NEŽ 3,5% TUKU A HODNĚ SACHARIDŮ! sad

JÍST 5-6X DENNĚ ,MALÉ PORCE! smile

ZAŘADIT DO ŽIVOTA (3-4X TÝDNĚ MINIMÁLNĚ 30 MIN.) JAKÝKOLIV POHYB
                                          U KTERÉHO NÁM STOUPNE TEPOVÁ FREKVENCE! styrka

    OBČAS SE NEUBRÁNÍME ŽÁDNÁ TOMU ABYCHOM NEZHŘEŠILY, :RODNA:

                                                   ALE MUSÍME SE PAK VRÁTIT K NAŠEMU ZDRAVÉMU JÍDELNÍČKU! smile

Není tady

 

#80 5. 9. 2006 12:42

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: PORADNÍČEK

takže slibované nakopnutí (tak dobře jako SLUNÍČKO to sice neumím, nemám totiž kopačky) a zároveň důkaz, že to opravdu jde,.....
máte ho mít wink

http://www.nas-net.org/popelka2/casopis/1.jpg
http://www.nas-net.org/popelka2/casopis/2.jpg
http://www.nas-net.org/popelka2/casopis/3.jpg

pro čitelnou velikost.....
když ten obrázek otevřete v exploreru, jsou 2 možnosti.... buď si najeďte do pravého dolného rožku a tam se objeví takový čtvereček, kterým obrázek zvětšíte na velikost čitelnou.... tuším se tam píše něco jako "zvětšit na původní velikost".........nebo klikněte pravým tlačítkem, dejte uložit obrázek jako.... a pak už si ho ve svém PC zvětšíte...

Upravil(a) mala.popelka (5. 9. 2006 12:59)


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#81 2. 11. 2006 18:23

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: PORADNÍČEK

Prosím nemohl by někdo vymyslet hlavní jídla do 1500Kj a hodit sem receptíky, když to vždycky spočítám, žasnu kolik to má kilojaulů a vařit s tabulkama a váhou vissla


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#82 4. 1. 2007 21:15

anye.sa
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 5. 2006
Příspěvky: 100

Re: PORADNÍČEK

[ahojky Salome,prosím nejsi z Brna nebo nevíš kde v Brně probíhají aqvaaerobic??? a prosím proč mi nejde otevřít fotky kam sebe posíláte??? poradíš mi? jsi tady moc oblíbená a znalá děkuji moc Anye

Není tady

 

#83 7. 2. 2007 16:44

wocinka
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 152

Re: PORADNÍČEK

Holký, jsem tu nová, možná jsem něco přehlédla... takže : Co tukožroutská polévka? http://zdenka72.blog.cz/0608/tukozroutska-polevka

Není tady

 

#84 20. 2. 2007 11:33

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: PORADNÍČEK


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#85 5. 3. 2007 10:19

nmery
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 365

Re: PORADNÍČEK

holky skoro všechny potraviny a jejich hodnoty lehce na www.ekalkulačka.cz.Je tam skoro všechno zkuste to.


Láska je ta,která zůstává stále,a jí všechno dáváme,nebo všechno odepíráme.

Není tady

 

#86 5. 3. 2007 18:07

Hennrieta
♥♥♥----
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 7. 6. 2006
Příspěvky: 244

Re: PORADNÍČEK

NMery,je to super,už počítám všechny kilojouly,aspon se můžu něčeho držet...  http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z127a.gif


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/71665/ticker2.png

Není tady

 

#87 6. 3. 2007 7:27

nmery
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 365

Re: PORADNÍČEK

To jsem ráda že jsem někomu pomohla.Já jsem při posledním mém hubnutí chodila do obezitologické poradny a tam mne hodně naučili a vysvětlili tak vím jak na to,ale pak je problém to nepovolit a dodržovat jídelníček stále a to už je horší.S váma ale věřím že to dokážu shodit znovu a hlavně udržet.


Láska je ta,která zůstává stále,a jí všechno dáváme,nebo všechno odepíráme.

Není tady

 

#88 6. 3. 2007 8:17

Marcelaq
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 2. 2007
Příspěvky: 85

Re: PORADNÍČEK

já si to tam taky zadávám. A neumím si to bez toho představit. Nemám pevnou vůli, ale tohle mne dost motivuje a daří se mi se s tím hlídat. Dříve jsem zkoušela zhubnout, ale vůbec mi to nešlo a vždycky jsem toho nechala. Teď už se mi to zdá škoda, když se mi tam tvoří takové krásné grafy...

Není tady

 

#89 6. 3. 2007 8:31

Hennrieta
♥♥♥----
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 7. 6. 2006
Příspěvky: 244

Re: PORADNÍČEK

Mě se to zdá taky škoda,když už jsem to vydržela ten týden big_smile a dokonce jsem vytáhla i tu váhu na potraviny big_smile ..Horší je,že jdu v sobotu na svatbu,no tak to bude zkouška mojí vůle gloria .Pro mě je motivace jaro a teplý počasí,zatím se teda do žádnýho letního oblečení nevejdu  grater ,ale to je jedno,protože ty svoje špeky stejně ukazovat nemůžu.....


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/71665/ticker2.png

Není tady

 

#90 6. 3. 2007 8:37

Marcelaq
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 2. 2007
Příspěvky: 85

Re: PORADNÍČEK

no já kupodivu zjistila, že mi ty výkyvy na různých rodinných oslavách nijak nevadily. Prostě jsem nakonec zase to půl kilo za týden zhubla. I když byl dortík  a velký nedělní oběd... asi se mi taky nějak zmenšil žaludek nebo co, protože nemám ani tak moc často hlad a taky toho nedokážu sníst najednou takové množství jako dřív.

Není tady

 

#91 18. 4. 2007 8:45

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: PORADNÍČEK

Taky mi připadá že když jím opravdu pravidelně 5-6 krát denně že si ten žaludek zvykne a ví že zase něco dostane a nepřežírá se stolt i když ta mlsná potvora mě asi honí ze zvyku dumbom


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#92 18. 4. 2007 8:55

Marcelaq
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 2. 2007
Příspěvky: 85

Re: PORADNÍČEK

Já taky občas něco sezobnu. Ale jen menší kousky. A raději hořkou než mléčnou.

Není tady

 

#93 18. 4. 2007 10:09

evca1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 279

Re: PORADNÍČEK

Holky, mě nedělá problém zdravější strava, netrpím hlady, ale ty chutě dumbom

Není tady

 

#94 27. 4. 2007 11:06

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: PORADNÍČEK

uffff, náročné, ale tady je jeden poskládaný recept co se vejde na 1500 KJ na porci.... množství pro 2 osoby .... rizoto s kuřecím masem:

Rýže natural                               100.0g    1 409,00kJ
Kuřecí prsíčka                             200.0g    732,00
Hrášek sterilované                       100.0g    293,00kJ
Cibule čerstvá                             50.0g      68,50kJ
Eidam 30 % t.v.s.                        40.0g      446,80kJ                                   

suma sumárum: 2 949,30kJ , na porci tedy připadá necelých 1500 KJ

Upravil(a) mala.popelka (27. 4. 2007 11:13)


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#95 6. 5. 2007 19:25

svaclavka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 273

Re: PORADNÍČEK

V pořadu:Rady ptáka loskutáka byl zajímavý recept na segedín bez mouky a tuku.Zkusím ho udělat z kuř. masa
Bez smetany jen s mlékem a pak vám řeknu jak dopadl a zkusím to i spočítat.
AtĄmáme klasiku v lehčí verzi.

Není tady

 

#96 6. 5. 2007 19:27

svaclavka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 273

Re: PORADNÍČEK

Dám to pak mezi recepty.

Není tady

 

#97 7. 6. 2007 12:24

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: PORADNÍČEK

Holky je tu léto a strašák PLAVKY va takže něco málo opakování o dietce lol

pokud máte zkušenost s jo-jo efektem (zpětné navrácení kilogramů po ukončení diety), tak nejspíš chyba, které se během hubnutí dopouštíte, spočívá v tom, že během redukce zřejmě velmi dramaticky snížíte Vᚠenergetický příjem, a to až do doby, než se Vám podaří dosáhnout kýženého výsledku. Poté jste se svojí váhou spokojená a vrátíte se zpět ke svým nevhodným stravovacím návykům. Důsledek jsou opět kila nahoře a opětovná nespokojenost s Vaší váhou.

Pamatujte si, že základem při snižování váhy je trvalá úprava stravovací zvyklostí a zařazení pravidelné pohybové aktivity, tzn. snížit příjem a zvýšit výdej energie.

Tak nejprve něco o správném jídelníčku. Doporučovala bych Vám jíst pravidelně v malých porcích, každé 2-3 hodiny, tzn. 5-6x denně. Určitě se nebojte toho, že budete jíst často. Naopak je to správně, jelikož metabolismus se nastartuje a tělo bude vědět, že má všeho dostatek a nebude si muset ukládat. Lidé si často myslí, že čím méně budou jíst, tím více zhubnou. Zhubnout mohou, ale po ukončení diety, se jim kila znovu vrátí, někdy přiberou i více. Proto je velice důležité, abyste si na pravidelné stravování zvykla a potom tento zvyk už nebudete vnímat ani jako nějakou dietu, ale stane se součástí Vašeho života.

Pokud redukujete váhu, Vᚠenergetický příjem na den by se měl pohybovat okolo 5000 kJ (teď během redukce, pak pozvolna navyšovat - cca o 400kJ/den po dobu 14 dnů, a pak zas o dalších 400 kJ…). Jen tak se Vám podaří sestavit si vyvážený, energeticky vhodný jídelníček, při kterém nebudete trpět hlady a zároveň ho budete moci dodržovat dlouhodobě. Kila sice půjdou dolů pozvolna (optimální úbytek je 0,5 kg/týden), ale nehrozí, že opět přiberete.

Co se skladby týče, tak se snažte omezit potraviny s obsahem tuku a cukru (sacharidy). Zařaďte do svého jídelníčku dostatek bílkovin - nízkoenergetické mléčné výrobky, libové maso a rostlinné bílkoviny jako sója a ostatní luštěniny. Jezte více zeleniny, alespoň 400 g denně a další potraviny s dostatečným obsahem vlákniny jako ovoce, celozrnné pečivo. Nezapomínejte na dodržování pitného režimu. Denně vypijte okolo 3 litrů neslazených nápojů.

Chutě na sladké mohou být způsobeny nevyváženou stravou či stravou bohatou na sacharidy s vysokým glykemickým indexem (GI). Jezte spíše potraviny s nižším GI, ty totiž pomaleji uvolňují do organismu sacharidy a to zabraňuje nadměrnému kolísání krevního cukru. Zvýšené kolísání krevního cukru má právě za následek zvýšené chutě na sladké, vlčí hlad…. Více o GI potravin najdete na v příloze, najdete tam i ukázkový redukční jídelníček, dle kterého si můžete upravit Vaše stravování. Občas zařaďte i něco sladkého, aby se Vaše chutě „nehromadily“. Pokud máte např. ráda čokoládu, tak si občas dopřejte kousek kvalitní čokolády s vyšším obsahem kakaové hmoty (70%). Lepší je sladké zařadit v první půlce dne, tělo do večera ještě přijatou energii spálí.

Musíte do Vašeho životního stylu zařadit pohybovou aktivitu a celkově změnit životní styl. Postupné změny by měly přetrvat na celý život. Změna životního stylu a udržení si přiměřené váhy je něco zásadně jiného než držení radikálních diet. Doporučuji cvičit 3x týdně1 hodinu. 2x týdně bych zařazovala aerobní činnost (plavání, jízda na rotopedu, rychlá chůze apod.) a 1x týdně bych volila posilovací cviky, které Vám zajistí zpevněnou postavu. Můžete si koupit i tzv. fat burner (L-Carnitin), který napomáhá spalování tuků. Pokud nebudete mít na cvičení dostatek času, zařazujte alespoň rychlou chůzi, snažte se vynechávat jízdu výtahem a choďte do schodů pěšky.

Přeji hodně úspěchů tummenupp


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#98 24. 11. 2007 9:25

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: PORADNÍČEK

Poradí mi, prosím, někdo? Od 35. roku jsem plíživě přibírala - vždy asi kilo a půl za rok. Původní váha 47 kg/158 cm, letos v létě 56 kg. Po zhlédnutí fotek z dovolené jsem si řekla dost, nebo to nikdy nezastavím. Pomocí chrómu a lehkého omezení v množství a skladbě potravin (žádné velké počítání) mám teď mezi 52 - 53 kg. Bříško, kvůli kterému jsem boj zahájila, pěkně splasklo (v pase původně 77, nyní 71 cm). Jenže jsem ztratila úplně zadek - přes boky mám te 87 cm. Teď mi kalhoty na zadních partiích vlají. Co s tím? Bříško by možná potřebovalo trošku zpevnit cvičením, ale co ty moje dva kmíny?


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#99 25. 11. 2007 1:03

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 2321

Re: PORADNÍČEK

STELIČKO, MYSLÍM, ŽE NA TY DVA KMÍNKY BY MOHLO TAKY ZABRAT NĚJAKÉ TO CVIČENÍ...V NEJHORŠÍM PŘÍPADDĚ ZKUS͊ VYCPÁVKY smile
ALE VÁŽNĚ....NIC JINÝHO NEŽ CVIČENÍ  styrka

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů