Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 6. 2006 11:53

kamolina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 302

schizofrenie - člověk a dědičnost??

Dobrý den,

dlouho jsem tu nebyla a proto jsem tak nějak ztratila nit.. Tudíž bych ráda požádala o pomoc odborníka. Můj dotaz má dvě části. Plánuju se přestěhovat ke svému příteli, jehož matka trpí schozofrenií. Údajně se jedná o jednu z nejt잚ích forem, která se léky pouze mírní. S maminkou jsem už párkrát mluvila. Je opuštěná a velmi dobře na mne reagovala. Řekla, že mě má ráda a že chce, abych tam bydlela. Prakticky je tam celý den sama. Přítel tráví dost času se mnou a jeho přístup k matce mu opravdu nelze ani v nejmenším vyčítat. Nikdo z nás nemá nejspíš představu, co si prožil. Ale je vidět, že mamince chybí kontakt se světem Nikam nevychází, témata na hovor má omezené. Ani mi nepříjde, že je nemocná. Spíše opuštěná, izolovaná, sama... Je to taková dobrotivá duše... První dotaz se tedy týká možného soužití..  Jaké mohou být pozitiva a negativa? Máte někdo zkušenosti? Druhá věc je dědičnost. Vzhledem k tomu, že nikdo jiný u nich hluboko do pátého kolena schizofrenii neměl a máma ji získala až po té, co neunesla sled tragických událostí ve středním věku, tak je téměř mizivá šance na to, že jde o dědičnou věc. Sestry mají už velké děti, některé z nich promovali zrovna včera... a schizofrenie nikde... Pokoušeli jsme se zjistit, jak je to s testy a bylo nám řečeno z výzkumných center, že se z krve ani plodové vody stejně nic takového nepozná a že je pravděpodobnost cca 10%. Co si o tom myslíte?
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď... přece jenom nevím, do čeho jdu a tak to znáte.... obavy!
Díky


... za slzy, za slzy děkuji, ty naučí mne citu.........

Není tady

 

#2 22. 6. 2006 12:12

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Ahoj, sice nejsem odborník, ale u schizofreniků je  riziko, že je to dědičné.
To stěhování si moc dobře promysli, zkus si třeba promluvit s psychologem, protože pak už těžko budeš hledat cestu zpátky. Pokud se k příteli nastěhuješ, může se všechno úplně obrátit. smile
Maminka může ted bejt úžasná ženská, ale při spollečným soužití se může o 100% změnit.

Není tady

 

#3 22. 6. 2006 13:31

radkavlkova
♥♥-----
Registrovaný: 28. 5. 2006
Příspěvky: 30

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

měla bych strach,taky bych hledala všude informace,skutečně se to třeba může zhoršit a co když budete chtít mít děti?Trochu jsem nepochopila proč si nemůžete pořídit vlastní bydlení,maminka je v péči přítele?
To je těžké rozhodování.Držím pěstičky.

Není tady

 

#4 22. 6. 2006 13:48

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Co se týká té dědičnosti - mylím, že schizofrenie dědičná není - spousta lidí to může mít v genech, ale nikdy se u nich neprojeví - tam hrají největší roli právě ty "spouštěče", o kterých si psala (např. tragické události, vyčerpání, stres apod...) Horší je to např. u roztroušené sklerózy - tam podle mě dědičnost hraje velkou roli!!!

Můj názor na společné bydlení: jestliže tě přítelova maminka má ráda a neprojevuje se u ní ta nemoc nějakou agresivní formou, myslím, že by to neměl být problém. Samozřejmě se musíš naučit chovat se k ní trošku jiným, řekla bych lidštějším a citlivějším přístupem, ale jestli vám to s přítelem klape, bude to jen potvrzení tvé volby, že s ním chceš být i přesto, že třeba právě díky jeho mamince můžou nastat komplikovanější situace.
Ale neboj se, v dnešní době už se snad na takto nemocné nikdo nedívá skrz prsty - zrovna u schizofrenie se přece obecně ví, že je to prostě porucha mozku, kdy se buňky propojí jinak než mají, případně to propojení mezi nimi slábne...a to velmi dobře zvládají napravit právě moderní léky.

Není tady

 

#5 22. 6. 2006 14:32

ADFka
♥♥♥----
Místo: Plzeňský kraj
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 196
Web

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Můj bratr schizofrenii má a minulej rok, když se ztratil v Anglii, to byl neskutečnej mazec, strávil tam asi 3 měsíce na psychiatrii a po návratu ho opustila žena, která se neštítila ho při tý příležitosti oškubat jak husu. Anyway, můj brácha je nevlastní a s jeho otcem se naše máma rozvedla poté, co zjistila, že je schizofrenik - ale už s ním v té době měla dvě děti. Ségra je v klidu. Dědičnost může hrát určitou roli, ale záleží hodně na povaze člověka. Brácha je nervák a dvakrát v životě měl ataku právě v důsledku psychickýho otřesu - jednou po úmrtí dědy, kterýho měl hrozně rád, a podruhý, když jel do ciziny vydělat kačky a nevyšlo to. Teď normálně funguje, chodí do práce, šastnej asi moc není, ale žije běžným životem. Prostě musí bejt v klidu, nemít stresy. Nebudu vás tady unavovat celým tím příběhem, ale je fakt, že to, co naše rodina zažila vloni v létě, kdy jsme volali snad i na Mars a snažili se sehnat policejní stanici v Anglii, abychom jim řekli, že ten člověk, co rozbíjel lidem na ulici auta je nemocnej a ne zfetovanej, to bych nepřála ani třídnímu nepříteli. Myslím si však, že po boku schizofrenika se dá žít - kdyby byl nebezpečnej, zavřou ho na izolovaný oddělení. Takže jsem ti neporadila, co :-/


Please don´t slow me down if I´m going too fast!

Není tady

 

#6 22. 6. 2006 14:42

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

ADFka napsal(a):

Můj bratr schizofrenii má a minulej rok, když se ztratil v Anglii, to byl neskutečnej mazec, strávil tam asi 3 měsíce na psychiatrii a po návratu ho opustila žena, která se neštítila ho při tý příležitosti oškubat jak husu. Anyway, můj brácha je nevlastní a s jeho otcem se naše máma rozvedla poté, co zjistila, že je schizofrenik - ale už s ním v té době měla dvě děti. Ségra je v klidu. Dědičnost může hrát určitou roli, ale záleží hodně na povaze člověka. Brácha je nervák a dvakrát v životě měl ataku právě v důsledku psychickýho otřesu - jednou po úmrtí dědy, kterýho měl hrozně rád, a podruhý, když jel do ciziny vydělat kačky a nevyšlo to. Teď normálně funguje, chodí do práce, šastnej asi moc není, ale žije běžným životem. Prostě musí bejt v klidu, nemít stresy. Nebudu vás tady unavovat celým tím příběhem, ale je fakt, že to, co naše rodina zažila vloni v létě, kdy jsme volali snad i na Mars a snažili se sehnat policejní stanici v Anglii, abychom jim řekli, že ten člověk, co rozbíjel lidem na ulici auta je nemocnej a ne zfetovanej, to bych nepřála ani třídnímu nepříteli. Myslím si však, že po boku schizofrenika se dá žít - kdyby byl nebezpečnej, zavřou ho na izolovaný oddělení. Takže jsem ti neporadila, co :-/

Adfko, tys tady kdysi příběh popisovala, nebo se pletu ? Takže žena radši vzala dráhu ? Už jsou rozvedení ?
Brácha už nesedí jak boží umučení doma ?


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#7 22. 6. 2006 15:24

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

janica napsal(a):

Co se týká té dědičnosti - mylím, že schizofrenie dědičná není - spousta lidí to může mít v genech, ale nikdy se u nich neprojeví -

To je pravda, projevit se to nemusí, ale schizofrenie je dědičná asi u 50%. Což je poměrně dost. Bohužel.

Není tady

 

#8 22. 6. 2006 16:21

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

U schizofrenie je velká pravděpodobnost, pokud je v rodině, že nemoc propukne !!!

Není tady

 

#9 22. 6. 2006 16:35

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Kdo má skušenosti se žití s schizofrenikem, nejspíše by utekl. Já tedy ANI náhodou bych se nenastěhovala, nebo mám zkušenosti a zažila jsem přerod člověka ve tvora, kterého dodnes nikdo nemůže pochopit. Odmítal se léčit a POZOR, v rámci demokracie zda se léči anebo ne, je na něm-na ní! Pokud bere léky, bude to normální člověk a pokud má ty správné léky. Jsou to DOKONALÍ herci, fakt.
5 let jsem se vyhrabávala ze zážitků 1,5 roku života s takovýmto člověkem. A když už šlo o krk, utelka jsem  z vlastního bytu. Mne tohle říct můj partner, utekla bych, i kdybych se šla zabít z toho, že jsem ztratila lásku. Byla jsem v podobné situaci, měla jsem se nastěhovat do domu, kde měl žít neškodný bratr s touto diagnozou. Ty zážitky NEMOHU v sobe překonat.
Bude to mít vliv na dítě...protože děti cítí tu jinakost toho člověk a ovlivňuje je to.
ALe, je to tvá láska, tvé rozhodnutí. Nech si zadná vrátka, a mᚠmožnost kam utéct. Neznám tvou nervovou soustavu. Ty lidi žiji v bludech a občas neví, co je blud a co pravda! Argumenty na ně neplatí a normální-naše myšlení taky ne. UTEČ. Já bych neváhala ani minutu. NIKDY.

Není tady

 

#10 22. 6. 2006 16:37

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Moje kamarádka měla v rodině strýce s touto nemocí a potom dlouho nic, její bratr těsně před maturitou začal touto chorobou trpět, řekli, že to má dědičné, je to hrůza, co se stane za pár měsíců z chytrého kluka, nevím zda bys měla tak spěchat, v zátěžových situacích se to může spustit, nemoci se dědívají buď křížem nebo od generaci, takže by to mohla mát tvoje dcera.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#11 22. 6. 2006 16:42

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Velký vliv na podíl schizofrenie má těhotenství, protože jak se ta matka, žena, která je schizofrenní cítí a chová v jiném stavu se na tom dítěti odrazí.
Ale projevit se to může třeba až ve 30-ti nebo i později. Někdy stačí, pokud se stane něco, co toho člověka psychicky zasáhne. Taky to může vyvolat chování okolí k němu a spousta dalšího.

Není tady

 

#12 22. 6. 2006 20:15

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

potvurka.prapodivna napsal(a):

Dobrý den,

dlouho jsem tu nebyla a proto jsem tak nějak ztratila nit.. Tudíž bych ráda požádala o pomoc odborníka. Můj dotaz má dvě části. Plánuju se přestěhovat ke svému příteli, jehož matka trpí schozofrenií. Údajně se jedná o jednu z nejt잚ích forem, která se léky pouze mírní. S maminkou jsem už párkrát mluvila. Je opuštěná a velmi dobře na mne reagovala. Řekla, že mě má ráda a že chce, abych tam bydlela. Prakticky je tam celý den sama. Přítel tráví dost času se mnou a jeho přístup k matce mu opravdu nelze ani v nejmenším vyčítat. Nikdo z nás nemá nejspíš představu, co si prožil. Ale je vidět, že mamince chybí kontakt se světem Nikam nevychází, témata na hovor má omezené. Ani mi nepříjde, že je nemocná. Spíše opuštěná, izolovaná, sama... Je to taková dobrotivá duše... První dotaz se tedy týká možného soužití..  Jaké mohou být pozitiva a negativa? Máte někdo zkušenosti? Druhá věc je dědičnost. Vzhledem k tomu, že nikdo jiný u nich hluboko do pátého kolena schizofrenii neměl a máma ji získala až po té, co neunesla sled tragických událostí ve středním věku, tak je téměř mizivá šance na to, že jde o dědičnou věc. Sestry mají už velké děti, některé z nich promovali zrovna včera... a schizofrenie nikde... Pokoušeli jsme se zjistit, jak je to s testy a bylo nám řečeno z výzkumných center, že se z krve ani plodové vody stejně nic takového nepozná a že je pravděpodobnost cca 10%. Co si o tom myslíte?
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď... přece jenom nevím, do čeho jdu a tak to znáte.... obavy!
Díky

Často nevíme, který nášich z rodičů, či prarodičů měl nemoc.  Zvláště citlivé  nemoce jsou často zatajovány, tím teď myslím hlavně pohlavní choroby, které mají vliv na další generace.  Tím, chci říci, že všichni máme zaděláno na některou z nežádaných chorob, bez našeho vědomí, kdo ji v rodině již měl či neměl.
Vždy je dobré vědět do čeho jdeme, protože pak víme, co můžeme očekávat. Takže když víš, že je zde schizofrénie, musíš počítat s tím, že určité potíže mohou nastat.  Schizofrénie je těžké duševní onemocnění, kde dochází k rozpadu osobnosti, která se projevuje poruchou myšlení, vnímání, jednání a cítění. Dotyčná osoba může být dlouho v pohodě, dokud se neobjeví takzv. spouštěč. (stres, rozčílení aj.) Mohou zde vznikat bludy, halucinace, dezorganizace řeči a vnímání. Velmi zde záleží v jakém stádiu se nemoc nachází. Tito lidé však potřebují naší pomoc, lásku a někdy i  něco více. Záleží na Tobě, jak velice ráda mᚠsvého přítele a co vše jsi ochotná pro své budoucí blízké udělat. ...Kolik schizofreniků žije mezi námi a sami o své nemoci ani nevědí...


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#13 23. 6. 2006 8:56

ADFka
♥♥♥----
Místo: Plzeňský kraj
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 196
Web

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Frigo: jojo, to jsem já. Už je s ním i sranda. Ale je mi ho líto - měl vždycky všechno, teď je zaměstnanec za mizernej plat, bydlí s babi, kterou absolutně nedává, ona ho hrozně hlídá, no a chtěl by se nějak vzchopit, nechce žít takhle. Nedivím se mu. Ještě nějakej čas po rozvodu byl divnej, furt si všechno dával za vinu, vracel se do minulosti, co by a kdyby... Hustý taky je, co jsme se ještě dozvěděli na jeho ex - chlapa už měla předtím, než brácha v rámci rodinných financí vyrazil do světa a takhle to odnes, navíc má ještě jedno dítě z raného mládí, o kterém jsme vůbec nevěděli, vychovává ho její matka, jednoho svýho syna nechala bez problémů svýmu prvnímu muži, o toho druhýho se jakžtakž stará. Já jí to nechci dávat za vinu, ani jí nechci nic vyčítat, ale to, že by měla strach s mým bráchou dál žít, nebyl důvod k odchodu. Už z něj prostě nic nekoukalo. Schizofrenie je svině, ale lidi umí bejt mnohem horší.


Please don´t slow me down if I´m going too fast!

Není tady

 

#14 23. 6. 2006 9:10

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Evelin napsal(a):

...Argumenty na ně neplatí a normální-naše myšlení taky ne. UTEČ. Já bych neváhala ani minutu. NIKDY.

Evelin - kdyby to takhle bral každý, za chvíli by nebyl nikdo s nikým, protože každý si neseme nějakou tu nemoc - a už o ní víme nebo ne - u někoho se projeví - u někoho ne.

Chápu, že Tvá zkušenost Tě poznamenala, ale nelze to brát jednostranně. Mám osobu velmi blízkou, která onemocněla právě schizofrenií a věř mi, že to bylo hodně těžké, ale zvládli jsme to. Teď prostě bere léky, ale jinak je v životě celkem ok. Bohu díky. smile

Není tady

 

#15 23. 6. 2006 9:30

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

ALe já bych s ním taky byla dodnes, kdyby se chtěl léčit. Je to otec mého dítěte!!!! A "předtím" byl ideální....a taky vím, že všude něco je a já mám taky nemoce, ale léčím to a žiju s tím odmala.
ALE NECHTĚL se léčit a nešlo ho dotáhnout k dr. A když už byl agresivní i na dítě, museli jsme utéct. Proto vím, jak to je křehké, brát doživotně léky, když oni nejsou vždy schopni úsudku!!!! A až poté jsem zjistila, jak to poznamenalo dítě a trvalo rok, než vůbec se dítě začalo chovat jako dítě...., než překonala ty zážitky a to, co z něj vycházelo....A to bylo, že se milují...že ji má rád, když už mne ignoroval, protože v jeho bludech jsem byla organizátor já a původce všeho zla já, kterého bude třeba zlikvidovat. Asi to znáš....Ovšem já v tom žila s ním ještě předtím taky nějakou dobu, ale to nešlo poznat, že co říká, není pravda! Vždy tom byl kus možné pravdy!!!! viz film Čistá duše....
Kdyby bral léky, jsme s ním dodnes..

Není tady

 

#16 23. 6. 2006 18:57

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Potvurka:

pokud jde o tu dědičnost - tak to abych si snad ty děti ani neplánovala - z mé "strany" by to zdědilo schizofrenii - z té druhé roztroušenou sklerózu....
Tak nic, takhle se na to holt radši nedívám, člověk vždycky musí pro něco riskovat - hlavní je si říct, jestli to za to stojí.
storstark

Není tady

 

#17 23. 6. 2006 19:03

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

janica napsal(a):

Potvurka:

pokud jde o tu dědičnost - tak to abych si snad ty děti ani neplánovala - z mé "strany" by to zdědilo schizofrenii - z té druhé roztroušenou sklerózu....
Tak nic, takhle se na to holt radši nedívám, člověk vždycky musí pro něco riskovat - hlavní je si říct, jestli to za to stojí.
storstark

Ahoj, proč nemít děti? Jen se to prostě musí podchytit a pokud to propukne, tak brát léky. Není to zas takovej problém, pokud  toho dotyčnýho ta porucha zajímá.
A pokud bych nechtěla mít děti s partnerem, když má v rodině schizofreniky, nebo on sám je, tak od něj radši půjdu úplně, protože právě tohle může bejt vyvolávací faktor.
Pokud s někým dlouho žiješ, nebo chodíš a tohle mu řekneš, tak to myslím položí i zdravýho člověka. Co by to potom mohlo udělat s tím dotyčným?
Chce to hodně zamyšlení, než bys něco takovýho měla vůbec říct. smile

Není tady

 

#18 23. 6. 2006 19:37

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Příbuzní pacientů trpících schizofrenií mají větší riziko, že se u nich nemoc rozvine, než ostatní. Toto riziko postupně narůstá, čím více se příbuzný geneticky podobá schizofrenní osobě. Studium u osob adoptovaných v kojeneckém věku naznačuje, že zvýšené riziko schizofrenie u příbuzných zjištěných případů je spíše určováno dědičností než prostředím. U dětí osob se schizofrenií je obdobně zvýšený výskyt této nemoci bez ohledu na to, zda byly vychovávány svými biologickými rodiči nebo adoptivními rodiči. Podobně, rodinná anamnéza osob se schizofrenií, které byly vychovávány adoptivními rodiči, odhaluje zvýšený výskyt této nemoci mezi jejich biologickými příbuznými, ne však mezi jejich příbuznými získanými adopcí (Heston 1966; Kety a kol., 1968; Kety a kol., 1975; Tienari a Wynne 1994).

Diagnóza : SHIZOFRENIE

Co je to schizofrenie?

Schizofrenie patří mezi tzv. endogenní psychózy. Je to progredující rozpad celé osobnosti, který postihuje zejména emocionální složku; projevuje se poruchou citů, myšlení, jednání a tendencí odvracet se od reality. Při tomto onemocnění jde o rozštěpení uvedených částí psychiky (resp. neschopnost jejich koordinace), které mohou během celého života jednotlivce nezávisle působit proti jednotícímu celku osobnosti. Onemocněním rozštěpení osobnosti trpí přibližně 1 % populace. Vrchol výskytu je v adolescenci v 16--18 letech a pak kolem 25.--30. roku. V USA registrují každý rok 3000 nových onemocnění.Při snaze popsat typické příznaky a průběh nemoci si musíme uvědomit, že psychika a tedy i psychózy se liší případ od případu.

Není tady

 

#19 23. 6. 2006 19:40

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

http://referaty.atlas.sk/odborne_humani … 7/?print=1 - chce to od partnera velkou sílu a obě , žít s takovým člověkem a pokud by hrozila z jedné strany dispozice RS a z druhé schiza - je lepší děti nemít !!!

Není tady

 

#20 23. 6. 2006 19:43

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Aneri napsal(a):

http://referaty.atlas.sk/odborne_humanitne/psychologia/14387/?print=1 - chce to od partnera velkou sílu a obě , žít s takovým člověkem a pokud by hrozila z jedné strany dispozice RS a z druhé schiza - je lepší děti nemít !!!

To je pravda, pokud by byla z jedný strany schizofrenie a z druhý strany RS.
Ale já reagovala jen na tu schízu. Jen aby nedošlo k nedorozumění. smile

Není tady

 

#21 24. 6. 2006 20:08

kamolina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 302

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Páni, Vy jste to teda vzali z jedné vody načisto! Abych pravdu řekla, zatím spolu zvažujeme jen žití, ale o dětech jsme už mluvili. Nabídl se, že půjde na testy, ale jak jsem psala - žádné neexistují! Je podobný tátovi, respektive je jako by mu ze zadku vypadl... Máma působí celkem "neškodně" ( to je ale hloupý výraz). Lecos jsem o jejích záchvatech slyšela, ale nic z toho nebylo na hranici jakkoliv nebezpečného chování. Nejspíš by to pocuchalo nervy, ale nic víc. Mimo to bere léky a to je taky jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla bydlet u přítele. Jednak ji má v opatrovnictví a jednak je potřeba dohlížet na to, aby léky skutečně užívala. Mimo to, že je takto nemocná, jakožto starší člověk má i jiné nemoci... Přítel je na to ale bohužel sám už dlouho... ne, že by byl jedináček, ale sestry mají už vlastní životy:-)... Omlouvám se, znám to taky a musím se tomu smát! Každopádně je pravda, že ani naše pokolení není čisté jako liliový květ... roztroušená skleroza by se tam taky našla - měla ji babička a já jsem celá ona.-).... Takže tohle už snad ani nestojí za řeč... Co se týká lásky, dilema mám vyřešeno.... Bohužel to občas špatně končí, ale to by snad člověk nesměl už nic... Uvidím, soužití se nějak vystříbří... Nechtěla jsem, aby se přítel maminku snažil někam umístit... Chápu, že už ctěl mít vlastní život po třicítce a že si užil dost... Ono taky každá ženská by do toho asi nešla, že? Každopádně děkuji za podporu a zkušenosti.... Vlastní jsou k nezaplacení a zprostředkované taky poslouží....:-) L.


... za slzy, za slzy děkuji, ty naučí mne citu.........

Není tady

 

#22 25. 6. 2006 15:50

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Aneri napsal(a):

http://referaty.atlas.sk/odborne_humanitne/psychologia/14387/?print=1 - chce to od partnera velkou sílu a obě , žít s takovým člověkem a pokud by hrozila z jedné strany dispozice RS a z druhé schiza - je lepší děti nemít !!!

Ještě štěstí, že jsem babinet neobjevila v době, když u přítele diagnostikovali RS a mnohem předtím, když se u nás v rodině objevila ta schizofrenie.
Takovéto názory si tu přečíst, tak už jsme dávno do sebe a já si vybírám dítě někde v kojeňáku!!! mad

Není tady

 

#23 25. 6. 2006 22:27

kamolina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 302

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

To jo... štěstíčko...... :-)


... za slzy, za slzy děkuji, ty naučí mne citu.........

Není tady

 

#24 26. 6. 2006 9:22

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

potvurka.prapodivna napsal(a):

To jo... štěstíčko...... :-)

Nevím, jestli by to bylo štěstí, snad záleží víc na citech, ne? A ne na názorech anonymních lidí. lol
Každopádně já o tom něco málo vím a proto píšu, že to není zas až takový problém.
Hodně štěstí hjarta

Není tady

 

#25 26. 6. 2006 11:08

smilla
♥♥-----
Registrovaný: 21. 2. 2006
Příspěvky: 46

Re: schizofrenie - člověk a dědičnost??

Žijeme s mou maminkou, která má schizofrenii.
Také odmítá léčbu, teď momentálně je už bez medikace cca 9 let. Opravdu je nejlepší, když se nemocný vyhýbá stresu, stres a neobvyklé situace bývají spouštěčem "záchvatů". Velmi nebezbečný a zákeřný je alkohol.
Potvůrka píše o mamince přítele, přijde mi, jako by vypadla z oka mojí máti. Tហosamělost, málo témat k hovoru atp.
Soužití - mám celoživotní zkušenosti, nemoc u nás propukla až po jejích 30tých narozeninách, myslím, že v důsleku nepříliš šastného osobního života, stresů. Musíš mít nemcného člověka opravdu ráda a pořád si uvědomovat, že je nemocný. Zdánlivě je to banalita, ale je to to nejt잚í, schizofrenici často dokážou vyhmátnout věc, která je nejcitlivější a pořád v ní "vrtají". A obecně - když člověk nemá nohu, tak to každý bere jako strašnou věc a veliký handikap, ale duševní nemoc - ve společnosti je velmi špatně akceptovaná.
Klady a negativa:
Naučíš se nehroutit z každé prkotiny, velké toleranci,  a to je určitě přínos.
Musíš mít opravdu dobré nervy, být kliďas a pokud možno nekonfliktní typ.
Jestli tě přítelova maminka "vzala", je to ok.
Otázka dědičnosti, často nad tím přemýšlím, já ani sestra zatím nic - alespoň doufám, každá máme dvě děti, a ty jsou zatím zdravé.
Myslím, že každý má v sobě nějaké dispozice, a hlavně vlivem okolního světa, zlých zážitků, stresů, neštěstí nemoc propukne.
Neodrazovala bych potvůrku ani od dětí, ani od ev. bydlení. Ale není to jednoduché.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů