Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 28. 10. 2006 1:29

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Jo, jo, na Štístka si pamatuju...Móóóc hezky se "vzpamatoval! tummenupp  Je to povyražení, takový ukecánek, co? Koukám, že se taky musíš prát o sesly u PC... To znám. Jak se zvednu, už mám obsazíno! A v momentě ten "tvrdý" spánek...! wink  Na lehký poklep "na rameno", žádná odezva a při pokusu o nadzvednutí hříšníka mám dojem, že má metrák, nebo je přinejmenším přilepenej a pak, když jinak nedám, bych vám přála vidět ten pohrdavoznechucený pohled!!! Vyvraždění neviňátek je proti mýmu činu brnkačka... Nechápu, jak ještě můžu vůbec mezi lidi...rodna
Jinak kočičí válení je taky hezký pozorovat...ale u nás se takové "důvěrnosti" tulicí nepěstují...sad Je to samej středokuk, co si jen tak nezadá...big_smile

Upravil(a) Hellga (28. 10. 2006 1:41)

Není tady

 

#27 29. 10. 2006 17:30

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Ela : je to krasne wink Vis co znamena, kdyz kocka spi na zadech s pacickama nahore ? Znamena to absolutni oddanost a duveru wink Jsi jiste hodna panicka.


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#28 31. 10. 2006 15:25

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Ale kdepak oddanost a důvěra...big_smile (už vidím, jak se anděl čílí...wink ) Kočka si rovná záda, docela tak, jako člověk...prostě se "povaluje"... a protože je i při válení "obezřetnou " šelmou, má právě při ležení na zádech, kdy odpočívá, zároveň svoje zbraně v pohotovosti... Pes se převalí na záda a nabídne břicho, to je oddanost a důvěra, kočka na zádech má volné všechny čtyři k případnému útoku. Je to taková "lajdácká" pohotovost, asi aby si kočka mohla říct, že vlastně ani "nelení"...supermario Psa na tom nabídnutém břichu můžete vždy "podrbat", kočku jen, když vám to dovolí, (když jste vyvolený jedinec...wink ) jinak okamžitě přechází do útoku a drzouna ztresce... Fakt je, že si je Štístko jistý známým prostředím, jinak by se tak nepovaloval...tummenupp

Není tady

 

#29 31. 10. 2006 17:08

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Hellga : Presto verim, ze to je skutecne tak. Packy nahore znamenaji oddanost a pocit bezpeci. Nemam to sice ze sve zkusenosti, ale dokazi pozorovat kocky. Nezda se mi logicke, aby kocka v domacim prrostredi byla ve strehu 24 hod., 7 dnu v tydnu, to je blbost, nezlobte se na me. Navic, kocka domaci uz ani netusi, k cemu ty drapky pouzit. Neco malo ji zustalo zakodovano v DNA, ale v domacim prostredi nepredpoklada lov.


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#30 31. 10. 2006 21:27

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Kdepak, mýlíš se...big_smile ...a ujišuju tě, že kočka, přes svoji "domáckost", ví naprosto přesně, k čemu drápky slouží....lol Proto je to šelma. Je neustále ve střehu, jen ve známém prostředí trošku polevuje. Všimni si, jestli mᚠtu možnost, že kočka nikdy nespí "tvrdě". To až ve vysokém věku, pokud svůj život prožila v bytě. Taková kočka chvilkami usne opravdu, vypadá to tak, že pokud ji nadzdvihneš třeba pacinu, nebo někdy i hlavu, tak jí spadne bezvládně zpět, jako by byla bez života... U kočky neznamená, když má zavřené oči, že by nevěděla, co se kolem ní děje. A volné packy znamenají kočičí připravenost. Pokud nová, nebo slabší kočka musí "čelit" jiné, začne dělat "paragánský kotoul". Je to takové to přetáčení těla, jako by přes rameno, kdy hlava zůstává ve stejné pozici a nepřestává pozorovat tu druhou... Dělá to proto, aby si lehnutím na záda uvolnila packy a mohla účiněji bojovat, tedy v tomhle případě se bránit. Kočičí paciny v luftu nemají s oddaností pranic společného a mnohý zvědavý pes na to doplatil...smile

Není tady

 

#31 8. 1. 2007 23:37

Goofy
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 6

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Jedna věc je proč to ty naše kočičky dělají. Druhá, jak se toho nepříjemného pachu nejen v posteli zbavit. Mě se to stalo taky, kocourek nám značkoval. Nᚠveterinář nám poradil Likvidátor pachu. tak jsem ho vyzkoušela (viz www.likvidatorpachu.cz ) a zabral. Musi se stříknout na postižené místo a neudělal ani flek na sedačce a nepříjemný pach je pryč.

Jak to děláte vy?kapitulation

Upravil(a) Goofy (8. 1. 2007 23:38)

Není tady

 

#32 19. 5. 2007 21:56

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Lehena napsal(a):

Tak jsem před necelými třemi týdny našla venku černé koátko, tak jsem neodolala a psala jsem partnerovi, že ho beru domů. Od začátku bylo hravé, mazlivé a čistotné. Hned jsem jsem s ním přijela domů, posadila jsem ho na kočičí záchod a pak tam už chodilo samo. Zašli jsme s ním k veterináři a ten nám řekl, že je to kocour a má asi tak 8-10 týdnů,zánět průdušek, spojivek. Tak jsme dostali injekce a anitibiotika a ted už je kocourek snad zdravý.
Ale včera jsem přišla z práce domů doma jsem našla rozčíleného přítele a schovaného Gypsyho (to je ten kocourek:-)). Počůral nám postel až na matraci a sami asi víte, jak kočičí čůranky smrdí a těžko to jde vyčistit.
Na netu sjem četla, že to udělá kočka naschvál, když jí necháte doma samotnou,ale já odejdu do práce a je tam samo tak 5 hod, než přijde přítel a jinak se mu hodně věnujeme.
Nevím,co s tím, přítel je rozčílenej, že prý ještě jednou a jde "z baráku". To bych samozřejmě nedovolila, je to moje zlatíčko.ale nevíte, co s tím mám dělat? Byt máme pronajatý a o to je to nepříjemnější. Dnes jsem ho zavřela na chodbě se vším,ale nechci ho tam nechávat pořád. Co mám teda dělat, aby to už nedělal????
Předem moc díky za odpovědi a omlouvám se za tak dlouhý text...

Keď mačka vykoná potrebu do postele, dáva najavo, že má nejaký zdravotný problém. Inak to najavo da nevie. Zober ho k veterinárovi. Môže to by aj psychicky problém. Rozhodne a chce na niečo upozorni. Skúsenosti mňa a iných mačkárov boli také, že sa väčšinou vyšetrením ukázal zápal močového mechúra alebo iné ažkosti s močením.


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#33 1. 6. 2007 17:37

mondiale
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 54

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Ahojky Mafio, díky za odpověd..naštěstí je to už rok od tý doby - tenkrát to byl asi stres z bývalého přítele...pak začal značkovat a nechala jsem ho vykastrovat a ted je to už v pohodě..akorát mi chodí občas čůrat do skříně, kde jsem měla koš s prádlem na vyprání..hajzlík jeden..s tím asi nenadělám nic..

Není tady

 

#34 1. 6. 2007 19:16

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

mondiale napsal(a):

Ahojky Mafio, díky za odpověd..naštěstí je to už rok od tý doby - tenkrát to byl asi stres z bývalého přítele...pak začal značkovat a nechala jsem ho vykastrovat a ted je to už v pohodě..akorát mi chodí občas čůrat do skříně, kde jsem měla koš s prádlem na vyprání..hajzlík jeden..s tím asi nenadělám nic..

A už si mu dala vyšetri moč ? Zdravá mačka to nerobí. Musí tam by nejaký dôvod. Buď choroba alebo niečo s jeho wc. Je to protest. wink Držím palce, aby si odhalila príčinu.


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#35 7. 6. 2007 13:50

mondiale
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 54

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

ted jsem si uvědomila, že mám jinou přezdívku,tak snad je to ted už jasné:-))to mafia - díky moc za radu, to s tou močí mě nenapadlo...je možné, že by mu špatně fungovali ledviny??když jsem ho před rokem našla, tak mi málem umřel..selhávali mu ledviny tuším..tak asi vyrazim k veterináři a doufám, že to nebude nic vážného..tak díky

Není tady

 

#36 7. 6. 2007 15:34

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Ale dělají to i zdravé kočky, bylo tady okolo toho více diskusí....
Pokud se kočce něco nelíbí, tak si najde nějakou výraznou formu protestu.... Některá kouše a trhá věci (něco jako pes), některá počůrá oblíbené věci páníčka (který ji právě rozlobil), některá vyháže půlku podestýlky ze záchůdku, protože dává najevo, že tahle se jí opravdu nelíbí....  Jsou různé projevy a nemusí rozhodně znamenat nemoc kočičáka... Pokud chceš mít jistotu, k vetovi zajdi, ale pokud dostatečně pije, a k tomu odpovídajícím způsobem chodí na záchod a nedělá přitom nějaké bolestivé pohyby a do toho prádla zajde jen občas a s radostí, tak je to tím, co z něj cejtí. Do čistého si lehne a vyválí se, ale do špinavého prádla.... hmmm... těch různých vůniček a pižma, co se z toho line, tak si tam chce přidat svoje.... To známe.... lol

Není tady

 

#37 9. 6. 2007 12:04

mondiale
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 54

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Ahoj macex:-)no tak s tím protestem budeš mít asi pravdu. Např. včera v noci jsme ho naštvali tím, že jsme se s přítelem zavřeli do ložnice, kam on nemohl...všechno v pohodě, ale přítel ráno odešel do práce asi o 2 hodky dřív, než jsem vstala..a gypsy má takovou krabici od bot, něco jako svůj pelíšek - uplně tu krabici miluje..a vstanu a načůráno v té krabici..asi to udělal vzteky, ale proč do svého oblíbeného místečka, to je mi záhadou teda

Není tady

 

#38 9. 6. 2007 16:44

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

mondiale napsal(a):

ted jsem si uvědomila, že mám jinou přezdívku,tak snad je to ted už jasné:-))to mafia - díky moc za radu, to s tou močí mě nenapadlo...je možné, že by mu špatně fungovali ledviny??když jsem ho před rokem našla, tak mi málem umřel..selhávali mu ledviny tuším..tak asi vyrazim k veterináři a doufám, že to nebude nic vážného..tak díky

Rozhodne mu daj vyšetri moč a krv. Až budeš ma istotu, že tam zdravotný problém nie je, potom daj na radu žudí, čo zžahčujú problémy. Ja vravím zo skúseností mojich a mojich známych (mačky mám 14 rokov a poznám sa s desiatkami majitežov a chovatežov). V našej "mačkarskej partii" sa riadime heslom - najprv vylúč zdravotný problém (lebo neskoro bude plaka, keď už bude umiera) a potom špekuluj, čo iné by to mohlo by. stolt
Ak už mal problémy s ladvinami, bude ho treba sledova. Mnoho mačiek umiera na zlyhanie ladvín vo vyššom veku, ale tento proces sa dá liečbou a vhodnou stravou spomali. Preto ladviny nehodno zanedbáva.


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#39 12. 6. 2007 9:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Nam tohle delal pes jeste,kdyz byl stene.Vyhubovani nepomohlo,ale,kdyz uz se to stalo po nekolikate,tak jsem psa vzala a serezala namocila mu do toho cumak a znova serezala.A od te doby se to nestalo.Ja vim je to krute,ale nam to tenkrat pomohlo.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#40 12. 6. 2007 12:03

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

No to funguje bohužel jen u psů.... sad Kočku můžeš zabalit do té počůrané peřiny nebo zavřít do té počůrané tašky, nebo přitáhnout zpátky k tomu místu, co právě udělala, ale pohlédne na tebe s takovým výrazem naprosté nevinnosti, že jak Tě vůbec mohlo napadnout, že by ona něco takového.... A fyzické tresty, vůbec nepomohou.... Když už dojde na nejhorší tak spíše nepříjemné zvuky a vyhubování a trucování, to kočky štve nejvíc, když s ní nemluvíš, potom, co dostala vynadáno... Pak chodí doprošovat ..... lol
Joo, holt zlobivé děti a zlobivá zvířata - to je občas zábava a občas na mašličku.... lol

Není tady

 

#41 12. 6. 2007 16:22

mondiale
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 54

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

to maxec..teda řeknu ti, že to fakt sedíbig_smilevždycky když dostane vynadáno, atk trucuju já..a to se lísá..je to hroznej mazel..je fakt, že k veterináři se tak jako tak zrovna chystám, tak ho nechám prohlídnout..ale spíš si myslím, že u něj je to forma protestu..je strašně rozmazlenej:D

Není tady

 

#42 17. 6. 2007 18:40

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

eremuruss napsal(a):

Nam tohle delal pes jeste,kdyz byl stene.Vyhubovani nepomohlo,ale,kdyz uz se to stalo po nekolikate,tak jsem psa vzala a serezala namocila mu do toho cumak a znova serezala.A od te doby se to nestalo.Ja vim je to krute,ale nam to tenkrat pomohlo.

des mad Stále psa mlátiš ? Kožkokrát denne ? (neodpovedaj, prosim, je mi tvojho psika luto, strkat cumak do štaniek sa v knihách vyslovene zakazuje a to mlátenie ? štena neudrží moč tak dlho, namiesto lenivosti si ho mala vzia von hned rano po zobudeni a hned po navrate z prace/skoly a keď už sa stalo, tak rozhodne fuj, ale zmláti ? malé diea ? yikes ) usch


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#43 17. 6. 2007 19:06

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Namočit čumák do loužičky - díky tomu se nᚠpes naučil venčit během 4 dnů. A u kočky praktikuji to samé - teda nikde mi nečůrá, ale pokud vyhrabe hlínu z kytky, tak nic nezabere líp, než jí vymáchat čumák a dát na zadek.

Není tady

 

#44 18. 6. 2007 21:05

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Mně tohle včera udělala Kasilda. Nemám to srdce trestat těhotnou kočku, jenom jsem jí ukrutně vynadala. Chudák zvířátko bylo zmatené, protože si uvědomilo, že udělalo něco, čím paničku rozzlobilo.
Doufám, že to byl z její strany jen úlet a že v tom nebude pokračovat sad
Ale fakt mi Cass bylo líto - v určitých situacích má výraz v obličeji téměř lidský - jako člověk. Provedla mi sice neplechu, načež jsem bleskurychle musela stáhnout povlečení z postele a hodit ho do pračky i s polštářem, ale po mém zaječení a následném kázání bylo evidentní, jak to Kasildu mrzí, že mě rozzlobila a určitě si uvědomila, že udělala něco nepatřičného. Na její omluvu dlužno říci, že až doposud žila ve volné přírodě jako kočičí bezdomovkyně a s pravidly soužití v lidské domácnosti se jako dospělý jedinec teprve sžívá, netoliko na tom, že je těhotná a za tři týdny bude rodit.

Upravil(a) Kiara (18. 6. 2007 22:51)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#45 27. 6. 2007 23:02

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Hlásím pokroky - Kasilda se úspěšně domestikuje smile začala být čistotná mladá dáma, v postýlce s paničkou spí, vyměšovat se chodí mimo domov a teď mi momentálně chrní na monitoru. Jak na tohle přišla, čerti vědí smile ještě před měsícem to byl nechytitelný bezdomovec, zvyklý na přírodu a v tuhle chvíli mi Cass spinká na monitoru jako pravá kočka domácí, monitor ji hřeje odspoda do bříška, Cass se regulérně rozvaluje a ke štěstí jí nic nechybí stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#46 28. 6. 2007 8:29

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Tak gratuluji k domestikaci. To víš, vrčení, elektromagnetismus a teplo z monitorů, televizí apod... dělá kočkám náramně dobře....

Není tady

 

#47 28. 6. 2007 20:17

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Ale nejde mi do hlavy, jak na to přišla.
Na monitoru vždycky chrněla mafiánka Sisina, bylo to "její" místo a včera koukala na Kasildu jak čert, cože si to dovolila jí zalehnout "její" flek.
Termín Kasildina porodu se nebezpečně blíží, tak s hrůzou očekávám, jak to zvládneme. Už mám připravený košík na prádlo, ve kterém bude rodička i s potomky.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#48 29. 6. 2007 10:30

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Kiaro, klíííd! Zahraju si na sudičku, jo? Vidím koátka překrásná, v ochraně mafiánů rostoucí, na monitoru a klíně předoucí, vnášejíc do duše radost, mír a pohodu.... smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#49 29. 6. 2007 22:56

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

Hani, v to bych jako zkušený chovatel nedoufala sad Jak se bude blížit Kasildina těžká hodinka a následně potom, co slehne, budu muset být u toho 24 hodin denně. Jednak tu kočku v podstatě neznám - může odrodit a následně se vypařit, nebo budu muset hlídat rodičku i s koaty, aby mi sem otevřeným oknem nevlezl nevykastrovaný kocour a koata, která nejsou jeho, nezakousl.
Kamarádce jsem už slíbila kotě, černé po mamince smile , takže jedna starost pryč smile
Jinak koátka jsou smečka roztomilých hajzlíků, kousajících a plenících vše, nač jejich ostré mlíčňáky dosáhnou stolt a z toho důvodu hodlám přesunout Cass i s koaty do dolního pokoje, kde  hrozí kočičím batolatům riziko minimálního úrazu. Ona smečka malých šelmiček, zkoušejících zoubky kabely od počítače mě teda nenaplňuje upřímným veselím stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#50 3. 7. 2007 15:03

Nikkitka
♥------
Registrovaný: 10. 10. 2006
Příspěvky: 16

Re: Kocourek se mi vyčůral do postele..co s tím???

S chovem koček mám dost zkušeností. Čůrání do postele, pokud se objevuje v nízkém věku (do 4 měs.) nemá nic společného se značkováním (a navíc značkovací moč smrdí takovým způsobem, že i laik pozná, že to není jen vyčůráníusch. Většinou kotě naznačuje svoji nespokojenost například se samotou, se změnami v bytě, s novým přírůstkem - dítě, nové zvíře, partner apod. Nebo se změnami nábytku, květin, klidně i barvou zdí, závěsů, postelí. Záleží to na povaze a pokud je kočka hodně citlivá na změny, takhle prostě naznačuje, že se jí to nelíbí - čůrá tam kde ví, že si zaručeně všimnete. Ale než řešit toto, je opravdu jak psala Mafie, je na prvním místě návštěva veterináře. Zdravotní problémy dává kočka ve spoustě případů na vědomí právě čůráním či kálením mimo wc. Prostě dává najevo, že jí není dobře, něco ji bolí a má problémy, tak dělá potřebu na místech kde to člověk uvidí. Většinou jsou takto naznačovány problémy s močovými cestami, záněty močových cest, struvitové kameny, záněty dělohy u kočiček, či onemocnění ledvin - což je velmi závažné a buď při včasném odhalení selhávání ledvin skončí kočička na prášcích (většinou doživotně) a nebo končí selhání ledvin smrtí. Takže je důležité nechat udělat rozbory moči a udělat rozbory krve. Pokud testy ukáží, že v tom problém není, pak se může pátrat dále, ale tohle udělat opravdu jako první. Znám spoustu lidí, co mlátili kočku a máchali ji čumák v loužičkách a pak se u ní zjistilo vážné onemocnění - takže pochybení majitele a zbytečný stres pro zvíře navíc....

Upravil(a) Nikkitka (3. 7. 2007 15:05)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů