Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 6. 2006 9:54

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Matěj

Ahoj, co si myslíte o případu malého Matěje Chrásteckého. Pořád jsem doufala, že ho najdou v pořádku a včera mě to docela dostalo. Hodně čtu o tom, že jsou v tomto případu nejasnosti, co si o tom myslíte vy?

Není tady

 

#2 20. 6. 2006 10:04

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Matěj

taky se mi to nějak nepozdává, řešili jsme to ráno doma a oba jsme z toho více než rozpačití... sad


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#3 20. 6. 2006 10:10

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Matěj

mám dojem že se ho chtěla máma zbavit.bohužel. i když působila jako solidní ženská(poloromka čico) ale je to celé nějaké záhadné a myslím si, že v tom mám jeho "máma" psrty.
Vpzomínáte na tu čermákovou??ta taky vypadala a co se nakonec zjistilo.
tkaovým lidem se rodí děti!!!!


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#4 20. 6. 2006 10:19

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Matěj

Daisy napsal(a):

Ahoj, co si myslíte o případu malého Matěje Chrásteckého. Pořád jsem doufala, že ho najdou v pořádku a včera mě to docela dostalo. Hodně čtu o tom, že jsou v tomto případu nejasnosti, co si o tom myslíte vy?

Smrt pětiletého Matěje i toho dvoulétého kloučka, co seděl na kolejích a pak si jen stoupl a srazil ho vlak považuju za šílené. Ani v jednom případě nechápu, kde v tu chvíli byli rodiče.

V tom prvním případě, opravdu nechápu, kde v tu chvíli byla matka, nechce se mi věřit, že by ho pustila na WC samotného. Kdo ví, možná šla za ním, ale byla příliš pomalá. Nebyla jsem tam tak nemůžu soudit.  Každopádně je mi malého Matěji i celé jeho rodiny moc líto. Je to příliš krutá daň za otevření špatných dveří, i když pochybuju o tom, že by pětileté dítě samo otevřelo dveře.  U tu těch starých výkopávek z minulého století, kde se i nevěřící modlí, aby to dorazilo do další stanice v pořádku, jsou dveře automaticky blokované. Nejde to otevřít ani násilím tak jak to dokázal Matěj??? Nevěřím, buď byli dveře nedovřené anebo mu někdo pomohl a navíc, průvodčí tvrdí, že ho videl v 15:15 to znamená, že je nelogické, že to tělo našli tam kde ho našli a navíc jetě, nechápu, jak je možné, že ho našli až po týdnu pokud ležel podél trati. Přece stačí projet tu tra jedenkrát a měli by ho najít. Buď ho tam někdo naaranžoval dodatečně anebo jsou všichni cestující, hledající, policie atd totálně slepí, což je taky blbost.

Není tady

 

#5 20. 6. 2006 10:21

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Re: Matěj

Mě se hlavně nezdá to, že průvodčí tvrdí, že jej ještě viděl ve Štěpánově, což je až za tou zastávkou, kde Matýska našli. A taky to, že přece okolí kolejí prohlédávli ještě ten den kdy se ztratil a to nic nenašli.

Není tady

 

#6 20. 6. 2006 10:23

Marioneta
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 76

Re: Matěj

Ahojte. Já osobně, bych nepustila samotného pětiletého klučinu na záchod, sice nejsem matka, ale tohle bych neudělala. Vždy je ještě malý!!
A přikláním se k názoru, že je v tom cizí zavinění, tedy přesněji matčino, ono 5 dětí, nebo kolik jich vlastně má, je pěkná dřina!

Není tady

 

#7 20. 6. 2006 10:33

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Matěj

Marioneta napsal(a):

Ahojte. Já osobně, bych nepustila samotného pětiletého klučinu na záchod, sice nejsem matka, ale tohle bych neudělala. Vždy je ještě malý!!
A přikláním se k názoru, že je v tom cizí zavinění, tedy přesněji matčino, ono 5 dětí, nebo kolik jich vlastně má, je pěkná dřina!

Nevěřím tomu, že by se ho matka chtěla zbavit, ale opravdu mi není jasné, že si absolutně žádný cestující z dalších vlaků během týdne nevšiml, že u trati leží dítě. Po téhle zprávě jsem si jistá, že alespoň pár lidí čučelo cestou z okna. A že by byla policie i s celou tou super výbavou tak slepá??? Nevěřím.  Možná Matěj vystoupil v pořádku a pak nastoupil do dalšího vlaku, ale i tak ....roll

Není tady

 

#8 20. 6. 2006 10:40

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Matěj

Ve vlaku bych nepustila na záchod ani 12 tiletou dceru, šlq bych s ní a čekala před WC. Dělali jsme to takhle i s kámoškou v dospvání, jelikož jsme měli strach z úchyláků....Pokud to tak bylo, jak matka popisuje, tak má na neštěstí velký podíl viny a pokud má svědomí, tak se s tím nikdy nesmíří. Ale taky mi to celý přijde podivný, vždy policie podél trati hledala hned ten první den a nic nenašli, dále svědkové který klučinu viděli.... Je to divný. A nad dvouletým klučinou hrajícím si uprostřed trati se mi chce přímo řvát nad lhostejností rodičů..... Sama jsem synovi ve třetí třídě nedala rozchod v cizím městě na školním výletě, sice jako jediný chodil s učitelem, ale nechtěla jsem riskovat, tak tohle mi nechce rozum brát. Chápu, že je děsně těžký děti ohlídat, sama mám tři a trnu hrůzou, co všechno se může stát, člověk žije v neustálým napětí, to hlídání je úmorný, ale nikdy jsem vědomně snad neriskovala....


Iveta X

Není tady

 

#9 20. 6. 2006 10:41

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Matěj

1) dají se za jízdy otevřít dveře ? Co si tak pamatuji, šlo to pouze ve stanici...
2) může pustit normální ženská své malé dítě na ten hnusný záchod ve vlaku ????? 
3) jak je možné, že hledali policajti s termovizí tak blbě ????
někdo někde psal, že slyšel, jak matka říká, že si Matěj chodil na záchod hrát !  To je dost nechutné.

Chudák mrňous.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#10 20. 6. 2006 10:51

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Matěj

Teda, matku jsem neviděla, tak nevím ... ale pokud to byla příslušnice jedné z menšin ( zatím ) .... jak tu výše kdosi psal ....  tak podle pozorování v mém bývalém bydlišti razí zásadu, že přežije nejsilnější jedinec. Děti běhající po ulici s hustým provozem a tramvajemi, děti několik hodin na sněhu jen v punčocháčích a bačkorách .....

Představa vlakového záchodu a pětiletého dítěte  tlapkajícího po míse ....  brr ....

Celé je to divné .....


BB

Není tady

 

#11 20. 6. 2006 10:59

Dadida
♥♥-----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 93

Re: Matěj

Já jsem z toho taky v rozpacích... Stále bylo slyšet z rádia, že ho viděli tam a zase onde a najednou se našel ve křoví podél trati, zvláštní hmm Hlavně, že to tam stále pročesávali policisté a nic...  Můj názor je ten, že z vlaku nevypadl, ale že ho tam někdo později dal už mrtvého... Taky se mi nezdá, že malý kluk by sám otevřel dveře od vlaku, já mám s tím velké problémy ve stanici, natož za jízdy... Je to všechno zahaleno rouškou záhady a jsem zvědavá, jak se to všechno vyřeší a prošetří, pokud vůbec...


Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl....

Není tady

 

#12 20. 6. 2006 11:04

pavli
♥♥♥♥♥--
Místo: Valmez
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 713

Re: Matěj

zdá se mi divné, že ho našli až včera. přece první měli hledat kolem trati a ne po celé republice a až po týdnu u vlaku!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;104/st/20070315/n/Karin/dt/-6/k/8568/age.png

Není tady

 

#13 20. 6. 2006 11:12

evca1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 279

Re: Matěj

Mě taky překvapilo, že nechala jít po vlaku pětiletého chlapce samotného. Já sama dost často cestuju rychlíkem se svým synem (skoro 14 let), ale sám se procházet po vlaku nesmí, nikdy nevím, koho by tam potkal. Je to takový divný příběh.

Není tady

 

#14 20. 6. 2006 11:12

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Matěj

ČLÁNEK ZE SEZNAMU

K objasnění okolností, které vedly ke smrti pětiletého Matěje Chrásteckého, po kterém celý týden pátrali policisté na Olomoucku, by mohl přispět tzv. vyšetřovací pokus, při kterém se kriminalisté pokusí nasimulovat sled událostí, díky kterým malý chlapec vypadl z vlaku a zemřel.

20.6. 2006 10:28
OLOMOUC - Tělo malého Matěje nalezli policisté v pondělí večer. Přesnou příčinu smrti určí až nařízená soudní pitva, chlapcovu totožnost potvrdila v úterý jeho matka. Policie zatím nevyloučila ani možnost, že se stal chlapec obětí trestného činu. Současně prověřují také variantu neúmyslného zavinění.

Aby kriminalisté objasnili okolnosti neštěstí, zvažují provedení vyšetřovacího pokusu. Cílem by bylo zjistit, jak mohl chlapce z jedoucího vlaku vypadnout. Podle zástupců Českých drah je totiž nereálné, aby si chlapec sám otevřel dveře vlaku za jízdy. "Nedokážu si představit, že by si dveře sám otevřel a vypadl," uvedl mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj. Dveře jsou na to příliš těžké.

Chlapcovo tělo nalezli policisté v pondělí večer u obce Střeň, asi 16 kilometrů od Olomouce.


Iveta X

Není tady

 

#15 20. 6. 2006 11:25

penizek
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 3976

Re: Matěj

Hlavně mi to přijde hodně smutný... Taky si říkám,že je dost divný,když tělíčko našli až po týdnu...u kolejí.
Nechci jeho mámu nijak odsuzovat, stačí někdy vteřina a život se může otočit naruby.Jen mi přišlo hodně nezodpovědný,že pustila tak malýho kluka samotného na hnusný,vlakový WC.Jezdí mi z toho mráz po zádech....


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI1NzMyUbIGXDASyAKk60.png

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI1NzMyU7IGXDASzgKm58.png

Není tady

 

#16 20. 6. 2006 11:34

Venus
Host

Re: Matěj

Mě zarazilo, že matka 4. den po zmizení řekla do kamer, že  chlapec už určitě není mezi živými. To bych neřekla nikdy ani ve snu .... Je to celé divné ....Ale třeba byla pod práškama ....

 

#17 20. 6. 2006 12:01

majkafa
Host

Re: Matěj

Frigo - v některých vlacích se dají otevřít dveře za jízdy. Na trati Chomutov - Ústí nad Labem ve všech. Podobný případ se stal někdy asi před 10 lety, mezi Želénkami a Bílinou se ztratila malá holčička, asi ve věku Matěje, taky šla sama na WC. Maminka byla taky trošku zvláštní. Taky ji hledali všude možně a našli ji po několika dnech ve křoví u trati, přesto, že ji hledali předtím i podél trati. Případ byl uzavřen s tím, že nedošlo k cizímu zavinění, že si holčička zřejmě otevřela dveře, nebo byly nedovřené a vypadla.

 

#18 20. 6. 2006 12:07

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: Matěj

ty dveře těžko otevře malý dítě ...

Není tady

 

#19 20. 6. 2006 12:16

Dadida
♥♥-----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 93

Re: Matěj

majkafa napsal(a):

Frigo - v některých vlacích se dají otevřít dveře za jízdy. Na trati Chomutov - Ústí nad Labem ve všech. Podobný případ se stal někdy asi před 10 lety, mezi Želénkami a Bílinou se ztratila malá holčička, asi ve věku Matěje, taky šla sama na WC. Maminka byla taky trošku zvláštní. Taky ji hledali všude možně a našli ji po několika dnech ve křoví u trati, přesto, že ji hledali předtím i podél trati. Případ byl uzavřen s tím, že nedošlo k cizímu zavinění, že si holčička zřejmě otevřela dveře, nebo byly nedovřené a vypadla.

A právě to mne štve, že se to určitě taky zamete pod koberec a nic se nebude vyšetřovat...
Úplně si vybavuji Čermákovou, i když je to jiný případ, ale něco podobného na tom je...
Mám osmiletou dceru a nenechala bych jít samotnou na záchod, když vím, jaké ve vlaku jsou a jak jsem viděla tu matku v televizi, tak mi připada divná... Už teď je škoda slov, ale vůbec nic takového se nemuselo stát, je to zbytečná smrt usch jako ten malý chlapeček, jak si hrál na trati... Kde byli rodiče, že nehledali dvouleté dítě?!?!?!? ACH JO sad


Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl....

Není tady

 

#20 20. 6. 2006 12:22

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Matěj

Dadida napsal(a):

majkafa napsal(a):

Frigo - v některých vlacích se dají otevřít dveře za jízdy. Na trati Chomutov - Ústí nad Labem ve všech. Podobný případ se stal někdy asi před 10 lety, mezi Želénkami a Bílinou se ztratila malá holčička, asi ve věku Matěje, taky šla sama na WC. Maminka byla taky trošku zvláštní. Taky ji hledali všude možně a našli ji po několika dnech ve křoví u trati, přesto, že ji hledali předtím i podél trati. Případ byl uzavřen s tím, že nedošlo k cizímu zavinění, že si holčička zřejmě otevřela dveře, nebo byly nedovřené a vypadla.

A právě to mne štve, že se to určitě taky zamete pod koberec a nic se nebude vyšetřovat...
Úplně si vybavuji Čermákovou, i když je to jiný případ, ale něco podobného na tom je...
Mám osmiletou dceru a nenechala bych jít samotnou na záchod, když vím, jaké ve vlaku jsou a jak jsem viděla tu matku v televizi, tak mi připada divná... Už teď je škoda slov, ale vůbec nic takového se nemuselo stát, je to zbytečná smrt usch jako ten malý chlapeček, jak si hrál na trati... Kde byli rodiče, že nehledali dvouleté dítě?!?!?!? ACH JO sad

je zvláštní, že o tom 2 chlapci jsem našla jen tu zprávu, že zemřel nic víc, nikde se neprobírá, jak se tam dostal??? To je taky vzvláštní, nemyslíte?

Není tady

 

#21 20. 6. 2006 12:23

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Re: Matěj

Nikde ani není uvedeno, co to bylo za typ vlaku. Z vlastní zkušenosti znám dveře, které jdou otevřít až při zastavení - stisknutím tlačítka, nebo které povolí jakmile vlak zastavuje a jakoby odpustí vzduch a nebo v těch starých normální nezabezpečené, které jdou otevřít i za jízdy. Zrovan včera jsem jela vlakem, kterému špatně dovírali dveře, takže je kdokoli mohl cestou otevřít (byli to ty uvedené jako II.). Třeba viděl otevřené dveře a chtěl je jen zavřít... Ale co pak ty divné okolnosti kolem? Už to, že ho matka pustí na zaneřáděný vlakový záchodek, když ví, že malé dítě si na něj určitě sedne... Hrůza.

Není tady

 

#22 20. 6. 2006 12:32

Dadida
♥♥-----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 93

Re: Matěj

Daisy napsal(a):

Nikde ani není uvedeno, co to bylo za typ vlaku. Z vlastní zkušenosti znám dveře, které jdou otevřít až při zastavení - stisknutím tlačítka, nebo které povolí jakmile vlak zastavuje a jakoby odpustí vzduch a nebo v těch starých normální nezabezpečené, které jdou otevřít i za jízdy. Zrovan včera jsem jela vlakem, kterému špatně dovírali dveře, takže je kdokoli mohl cestou otevřít (byli to ty uvedené jako II.). Třeba viděl otevřené dveře a chtěl je jen zavřít... Ale co pak ty divné okolnosti kolem? Už to, že ho matka pustí na zaneřáděný vlakový záchodek, když ví, že malé dítě si na něj určitě sedne... Hrůza.

No právě, představa hnusného záchodku ve vlaku, tak se mi přetáčí žaludek... Měli by ty vlaky líp zabezpečit, ale co si pamatuji, jak jsem kdysi jezdila vlakem denně, tak průvodčí, než dal znamení, že vlak může vyjet, tak zkontroloval všechny dveře, jestli jsou zavřené...


Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl....

Není tady

 

#23 20. 6. 2006 12:36

majkafa
Host

Re: Matěj

Průvodčí kontroluje všechny dveře před odjezdem, ale jen na té straně vlaku, kde je nádraží. Ale někteří cestující vystoupí na druhé straně a dveře za sebou nezavřou. A ty někdy zůstanou otevřené až do další stanice. Jezdím vlakem každý den, mám s tím zkušenosti. :-(

 

#24 20. 6. 2006 12:41

Kvítko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5998

Re: Matěj

Já si myslím, že dveře nebyly dovřené a on vypadl. Děti jsou zvědavé...
Ale já osobně bych tam samotné dítě taky nepustila...stejně je to hrůza...a to jěště nejsou prázdniny. To budou šoky na denním pořádku.
Sama jsem se divila, že ho neodhalil ani vrtulník s termovizí, když tělíčko muselo být jěště teplé, nemluvě o tom pročesávání tratě... Ale i z těch záběrů v televizi je vidět, že policajti chodili za sebou, nebo ve skupinkách a kolem nich několikametrové mezery.
Zase podle zkušenosti jednoho "hledače" vím, že je to hrozně těžké a málokdy se někdo najde jěště týž den a ty podrobnosti si ani nepřejte slyšet.


Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme...
http://image018.mylivepage.com/chunk18/829831/1478/OD054.gif

Není tady

 

#25 20. 6. 2006 13:10

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Matěj

Já jsem byla v neděli svědkem, jak tatínek "venčil" malého chlapečka s pejskem. chlapeček jel na takové té motorce, jak je třeba odrážet se nožičkama. Tatínek se vykecával s dědou. došli k přechodu, který je rozdělen třemi ostrůvku. první přechod je prakticky za zatáčkou, takže případný řidič automobilu vlastně neví, zda na přechodu někdo je, nebo není, resp. to zjistí až hodně pozdě. Přechod je se semaforem. Tatínek si to mašíroval se psem na vodítku, zabrán do hovoru a vůbec nevěnoval pozornost tomu, že jeho dítě na traktoru jede PĚT metrů za ním pomalu samo po přechodu. otec oročen záday prostě věřil, že má dítě u nohy jako psa... jen náhodou nejelo kolem auto, chlapec šel už na červenou, kdyby auto jelo, nezůstal by z něj ani mastný flek. Já měla úplně sevřený krk, když jsem to viděla. hned, jak jsem tatínka došla, od plic jsem mu řekla, a´t se laskavě zabývá tím, kde má svého syna! ten na mně vykuleně koukal a evidentně vůbec nepochopil, že stačilo málo a z jeho syna nezůstalo nic... fakt hrůza. na auto musí člověk mít řidičák, ale děcka si pořídit může každý blbec.

T.


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů